S8 Moeder MOEDER WORDEN... J i» TBABYDERMr°EDERZAlF GEMEENTERAAD VAN AXEL. (Vervolg) Verlenen van extra subsidie over 1959 aan de Kath. Maatsch. Gezinszorg. B. en W. delen mede, dat deze instelling over 1959 een gemeentelijke subsidie heeft ontvangen, groot 500, Bij een gehouden controle vanwege het Ministerie voor Maatschappelijk Werk werd medegedeeld, dat een rijkssubsidie, groot 567,50 zou worden verleend, als de ge meente eenzelfde bedrag zou geven. Zou dit laatste niet het geval zijn. dan ontvangt de instelling geen rijkssubsidie. Het komt er dus in feite op neer, dat door een extra gemeen telijk subsidie van 67,50 de instelling van het Rijk 567,50 zal ontvangen. Gezien echter ihet feit, dat de dienst 1959 reeds is afgesloten, zal dit extra-subsidie ge raamd worden in de dienst 1960 op de post ..Achterstallige uitgaven". Met het oog op het betrekkelijk grote be drag, dat hiermede voor deze instelling ge moeid is, stellen B. en W. voor, dit extra subsidie te verlenen. Aldus wordt besloten. Voorlopige vaststelling van de gemeente en bedrijfsrekeningen, alsmede goedkeu ring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1958. Met verwijzing naar de desbetreffende rekeningstukken, de uitgebrachte rapporten, de verantwoording van B. en W. en de in deze vergadering uit te brengen verslagen van de commissies van onderzoek, stellen B. en W. voor de volgende rekeningen voor lopig vast te stellen de gemeenterekening de rekeningen van het gemeentelijk gasbe drijf, het gemeentelijk woningbedrijf en de vleeskeuringsdienst, centrum Axel, allen over 1958. Tevens stellen zij voor de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1958 goed te keuren. Nadat door de woordvoerders van de ver schillende commissies het advies is gegeven voor voorlopige vaststelling van de gemeente en de bedrijfsrekeningen en tot goedkeuring van de rekening van het burgerlijk armbe stuur, wordt aldus zonder hoofdelijke stem ming besloten. BABYSET DE LUXE Leggen van een nieuwe vloer in de gang van de openbare lagere school. De bestaande gang in de Prinses Marijke- school geeft geregeld aanleiding tot klachten. De tegels nemen zeer veel vuil op en zijn erg moeilijk schoon te houden. Ongeacht de kosten van water, stroom en vloerwissers be dragen de jaarlijkse onderhoudskosten 464. Deze kosten kunnen aanmerkelijk worden verlaagd en de klachten opgeheven wanneer deze gang zou worden belegd met colovinyl- of marmoleumtegels. B. en W. achten het leggen van marmo leumtegels welke minstens 40 jaar worden gegarandeerd, de meest afdoende oplossing. De kosten zullen 7487,bedragen. Zij stellen voor de benodigde gelden te voteren voor bedoelde verbetering. De heer Van Luijk vroeg zich af, hoe het mogelijk is, dat deze vloer na ruim 3 jaar niet meer aan de verwachtingen voldoet. Hij kan zich niet indenken, dat de architect des tijds de deugdelijkheid van de vloer niet zou hebben onderzocht. Nu zijn er klachten, dat de vloer niet aan zijn bestemming beant woordt, dat hij moeilijk schoon te houden is en veel vuil opneemt. Spr. wijst er op, dat ook in het stadhuis dezelfde tegels liggen, die van een goede kwaliteit zijn. Hij heeft de vloer in de school bekeken, toen het drie weken geleden was, dat hij was schoonge maakt. Toen was hij niet erg vuil. Ook in andere scholen liggen dergelijke vloeren en daarover worden nooit klachten gehoord. Nu zou daaraan voor "niet minder dan 7500,— moeten worden verbeterd. Ook kan hij zich niet indenken, dat het tegenwoordige onder houd 464.per jaar kost. Dit is, zo be rekent hij, ongeveer 40,per keer, als de gang eenmaal per maand wordt schoonge maakt. De voorzitter antwoordt daarop, dat nie mand beweert, dat de bestaande tegels niet sterk zijn. Zij zijn echter te ruw van opper vlak. Een marmoleumvloer zal veel gemak kelijker schoon te houden zijn. Dit zal naar schatting een besparing opleveren van plm. 365,— per jaar. Bovendien worden deze tegels door de architect niet meer gebruikt. Na een uitvoerige discussie, waaraan door vele raadsleden wordt deelgenomen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, Als ik verkouden word (maar ook als ik weer beter ben) waarbij de heren C. de Putter, L. Hamelink en J. C. van Luijk aantekening verzoeken dat zij geacht willen worden te hebben tegen gestemd. Wijziging van de regeling voor het toekennen van een loonbijslag. (Raadsbesluit van 24 febr. 1959) De minister van binnenlandse zaken deelt mede dat de compensatie voor de huurver hoging 1960 als een afzonderlijke toeslag naast het salaris zal moeten worden toege kend met ingang van 1 april 1960. De nieuwe regeling zal, naar verwacht mag worden, van de bestaande verschillen ten aan zien van 1. het bedrag van de toeslag, dat vastgesteld kan worden op 2,5% in plaats van 2% 2. het minimum bedraagt 16,30 per maand of 3,75 per week. 3. het maximum vervalt. B. en W. stellen voor tot wijziging van de regeling voor het toekennen van een loon bijslag aldus vast te stellen en de gewijzigde bedragen bij wij-ze van voorschot te doen uit betalen zolang de verklaring van geen be zwaar van Gedeputeerde Staten nog niet is ontvangen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Wijziging van de Salaris-en loon- verordening 1959". De minister van binnenlandse zaken deelt mede, dat de regering besloten heeft tot een algemene salarisverhoging voor het over heidspersoneel en nodigt de gemeentebesturen uit eenzelfde maatregel voor het gemeente- personeel te bevprdren, ingaande 1 april '60. De verhoging dient na incorporatie van de huurbijslag 1957 op 5% te worden gesteld. In staat B (loongroep V) is een nieuwe functie opgenomen van voorman G.S.W., nu het mogelijk is gebleken, hiervoor iemand aan te wijzen. De beloning voor onderwijzeres in nuttige handwerken is niet gewijzigd, omdat nog geen nieuwe voorschriften zijn ontvangen. De reorganisatie van de finaciële dienst brengt mede dat de personeelsbezetting ter scretarie zal worden veranderd. De heer C .Smies. die benoemd is tot ont vanger, bekleedt een gecombineerde functie. De heer A. J. Fermont is benoemd tot chef van de centrale boekhouding. In verband daarmede is het nodig hun bezoldigin nader te regelen. De commissie voor georganiseerd overleg heeft ten aanzien van de salarisschaal voor commies A gepleit voor gelijkstelling met de rijksnorm voor die functie. Bij informatie ter provinciale griffie is gebleken dat dit niet kan geschieden. De raad besluit tot wijziging van deze ver ordening. De verhoogde bedragen zullen bij wijze van voorschot worden uitbetaald zo lang de verklaring van geen bezwaar nog niet is ontvangen. Wijziging van het Alg. Ambtenaren reglement de Arbeidsovereenkomsten- verordening en Wachtgeldregeling en vaststellen verordening Studietoelage. In de loop der jaren is het wenselijk ge bleken enige bepalingen in de rechtspositie regeling der ambtenaren aan te vullen of te wijzigen. De veranderingen betreffen hoofd zakelijk nauwkeuriger regeling van overwerk vergoeding doorbetaling van de beloning ingeval een vrijwillige verbintenis als nood- wachter bij de B.B. in werkelijke diensteen aanvullende regeling inzake vacantietoelage, het verlof en uitkering bij ziekte regeling van de studietoelage in vrband waarmede de bestaande desbetreffende bepalingen komen te vervallen wijziging van de wachtgeld regeling voor hen, die in tijdelijke dienst wa ren aangesteld wijziging van de bepalingen betreffende de arbeidsovereenkomst als ge volg van de opheffing van de handelingson bekwaamheid van de gehuwde vrouw en nog enige minder belangrijke zaken. Besloten wordt tot wijziging van deze ver ordeningen en reglementen en tot vaststel ling van een verordening Studietoelagen. (Slot volgt). Probeer óók die Rheumatiek van V af te schudden. Neem Eruschen - om dat wonder zelf te beleven. Voor hef tere Baby-huidje SPORTNIEUWS Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een AFSCHEID J. DE RIDDER. Dinsdagmiddag werd een feestelijke bijeenkomst in de Chr. Fröbelschool in de Ds. Jan Scharpstraat door de leerlingen van de lagere school van de vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs afscheid genomen van de heer J. J. de Ridder, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op deze datum de school verliet, waarvan hij sedert 1932 hoofd was. Nadat de bijeenkomst met het zingen van Psalm 111 2 was geopend sprak eerst namens de scholieren de heer Melse die zijn waarderende woorden bij dit afscheid vergezeld deed gaan van een fraaie aktentas en een door de kinderen zelf vervaardigd herinnerings album. Daarna trokken de leerlingen van de hoogste klas het doek weg dat nog toe een geheimzinnig voor werp bedekte en daar kwam stellig wel het mooiste geschenk wat men voor de heer de Ridder, die zoals velen weten een enthousiast amateur-astronoom is, be denken kon, n.l. een fraaie telescoop-kijker. Aan me vrouw de Ridder werden bloemen aangeboden. Met samenzang werd deze treffende middag ge sloten, waarna des avonds officieel afscheid werd ge nomen door bestuur en collega's. Naast het perso neel van de lagere school was ook het personeel van de u.l.o.- en de fröbelschool bij dit afscheid aan wezig, terwijl wij verder ook opmerkten de inspecteur van het l.o„ mr. L. G. de Wolf. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. Brandes opende deze bijeenkomst en sprak vervolgens in gevoelvolle woorden zijn waardering uit voor het vele dat de heer De Ridder in de 28 jaren dat hij als hoofd van de school werkzaam was, voor de school en de onderwijsvereniging heeft gedaan. Als bewijs van waardering overhandigde hij hem een fraai gou den polshorloge. Namens het personeel sprak de heer A. van Harn, die zijn afscheidswoorden vergezeld deed gaan van een fraai boekwerk. Ook door de heer Teunissen werd namens het personeel van de u.l.o.-school een boek werk aangeboden. De heer De Wolf ten slotte me moreerde de prettige wijze waarop hij steeds met de heer De Ridder heeft kunnen samenwerken, een samenwerking die ook bestond tussen de heer De Ridder en zijn onderwijzend personeel. In zijn afscheids- en dankwoord haalde de heer De Ridder nog vele herinneringen op uit de voorbije jaren en dankte hij voor de belangstelling en mede werking, die hij steeds heeft mogen ondervinden. Bovenal dankte hij God dat hij dit werk zo vele jaren heeft mogen doen. Hierna werd de opvolger van de heer De Ridder, de heer G. van den Hengel geinstalleerd, waarna deze bijeenkomst door de heer H. van Luijk werd gesloten. Ge zult Uzelf een ander mens voelen, jeugdiger, kwiek, vief en weer blij. Want met de onzuiver heden in Uw bloed, door Kruschen's vijf minerale zouten losgemaakt en afgevoerd, verdwijnen ook die Rheumatische pijnen en maakt Uw stramheid plaats voor dat monter lenig gevoel. Ing. Med. AANGEREDEN. Toen zaterdagavond de 77-jarige J. D. nabij het kruispunt KerkdreefPrins Hendrikstraat de rijweg in de Kerkdreef wilde oversteken, bemerkte hij niet dat juist een bromfiets naderd, bestuurd door v. d. V. eveneens woonachtig te Axel. Deze laatste kon de bejaarde voetganger niet meer ontwijken, zodat deze werd gegrepen en tegen de straat geslingerd, waar hij bewusteloos en met een bloedende wond bleef liggen. De juist van een oefening teurggekeerde Rode Kruis- colonne kon de eerste hulp verlenen, terwijl daarna ook spoedig de dokters Boor en Schiltman ter plaatse waren, die nadat het slachtoffer bij één der om wonenden was- binnengebracht, overbrenging naar het ziekenhuis te Sluiskil noodzakelijk oordeelden. SUCCES VOOR RODE KRUIS-COLONNE. Het Axelse Rode Kruis-team nam vorige week zaterdag deel aan wedstrijden te Goes, waar het we zouden haast zeggen zoals gebruikelijk weer goed uit de bus kwam, ditmaal als eerste, met op de tweede plaats de afd. Krabbendijke. Tevens was ook de Axelse commandant, de heer P. Mechielsen, weer veruit de beste aanvoerdr. Als aandenken aan dit succs mocht de Axelse colonne een miniatuur Rode Kruis-ambulancewagen mee naar huis nemen. Op 9 juli a.s. zulen de Axelaars de eer moeten be vechten tegen Middelburg, waarna de winnaar Van deze strijd zal mogen uitkomen op de daarna te orga niseren landelijke wedstrijd. We wensen „Piet" en zijn mannen van harte pro ficiat en hopen van deze kranige colonne nog meer dere fraaie succesen te mogen vermelden. WIJZIGING LICHTINGSTIJPEN BRIEVENBUSSEN. In verband met de invoering van de zomerdienst- regeling bij de Nederlandse Spoorwegen zijn enkele wijzigingen gekomen in de lichtingstijden van de brievenbussen, zo wordt ons van de zijde van het P.T.T.-kantoor medegedeeld. Deze zijn nu als volgt: Postkantoor Bij-brievenbussen maandag—vrijdag 6.00 uur 16.15 uur zaterdag 18.30 uur 6.00 uur 14.30 uur 17.20 uur 5.00 uur (ma 4.45 u) 15.00 uur 17.45 uur sluit aan op nacht posttreinen. 5.00 uur 13.45 uur bereikt de le bestelling op maandag in het gehele land 16.45 uur OLIE ZEEP EXAMENS. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde, de heer M. M. Elenbaas te Zaamslag. Onze stadgenote, mej. Dini de Jager, thans werkzaam in het stedelijk ziekenhuis te Arnhem, be haalde dezer dagen haar verpleegstersdiploma. ZEDENDELICT. Verdacht van ontuchtige handelingen met kinderen werd dezer dagen door de politie gearresteerd en voor de officier van justitie te Middelburg voorge leid, een zekere L. R. alhier. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 JUNI I960. Ned. Hetv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Ds. P. A. van der Vlugt, uit Terneuzen. Geref. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst, 4 ZONDAGSDIENST ARTSEN. 4 5 juniDokter K. Boor. maandag 6 juni (2e Pinksterdag) Dokter A. Kats. HENGELWEDSTRIJD ..G.O.A" Door de Axelse hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" werd op Hemelvaartsdag een groot internationaal hengeltoumooi voor haar leden ge organiseerd. Niet minder dan 88 vissers hadden aan de waterkant plaats genomen om aan deze attractieve wedstrijd deel te nemen. Het uitermate gunstige weer op die dag zorgde er tevens voor dat vele bealng- stellenden een uitstapje hadden gemaakt naar de plaats waar deze vreedzame strijd werd gestreden. De vangst was vooral gedurende de morgenuren zeer goed. In totaal wisten 26 deelnemers „buit" aan de haak te slaan. De reglementen waren van dien aard dat de „maatkarpers" 35 punten kregen, ver meerderd met 1 punt per centimeter boven de maat. De ondermaatse karpers werden gehonoreerd met 10 punten vermeerderd met 1 punt per centimeter boven de 10 centimeter. Toen ale nametingen waren verricht en genoteerd werden de gevangen vissen weer losgelaten in hunJj A element, door het hengelseizoen nog niet was aan- gevangen en kon ten slotte de volgende uitslag wor den bekend gemaakt 1. J. Neijt, Sas van Gent, 194 pt. 2. A. Allonsius, Selzaete (B.)f 17 1 pt. 3. A. den Beer, Axel, 129 pt. 4. F. Soy .Oostakker (B.), 109 pt. 5. R. de Waele Moerbeke (B.), 102 pt. 6. C. Dieleman, Axel, 86 pt. 7. R. v. d. Velde, Moerbeke (B 81 pt. 8. O. Pijpelink, Sas can Gent, 67 pt 9. F. Scheele, Axel, 63 pt. 10. L. Mesure, Wondelgem B.63 pt.11. O. Hemelsoet, Westdorpe, 62 pt.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2