OPMARS NAAR DE GALG. Boekhandel Fa. J. C. VINK AXEL. UIT ONZE OMGEVING AXEL GEMEENTERAADSVERGADERING. Kruschen Salts - de kleine dagelijkse dosis, kan ook voor wonderen doen. tfuizenden werden verlost van Hun riieumatische pijnen. Altijd gaaf huidje SPORTNIEUWS Een der meest besproken en meest gelezen boeken van de laatste tij af. Een documentair verslag van het proces van Neurenberg tegen Hitiers trawanten. Een boek dat ook verfilmd werd. fQe" bc^ in Uw verzameling over de oorlog iy4ü— 45 zeker niet mag ontbreken Verkrijgbaar bij De gemeenteraad van Axel zal op dinsdagavond 29 maart a.s. te 7 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen voor het behandelen van onderstaande agenda 1Opening. Notuleni der vorige vergadering. Ingekomen stukken en mededelingen. Vaststelling gemeenschappelijke regeling afval waterleiding Kanaalzone. Vaststelling voorschotten art. 73 en 126 der Kleuteronderwijswet. i Toekenning voorschotten aan bijzondere scholen ex art. 103 en lOlbis L.O.-wet. Vaststelling 3e wijziging Salaris- en Loonver- ordenling 1959. Intrekking raadsbesluit van 29 september 1959 tot zekenheidisstelling hyp. geldlening. Toekenning vaste toelage aan de administrateur van het woningbedrijf. Vaststelling van een nieuwe bouwverordening. Vaststelling le wijziging der Verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees. Aanvaarding van het verlichtingsplan voor de Zuidsdngel en omgeving. Verlenen van vergunning aan „Esso Nederalnd N.Vvoor 2 electrise he benzinepompen met vul- put in gemeentegrond aan de Kerkdreef. Aankoop van een perceel grond in plan-West van F. van Dixhoom. Overneming in eigendom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de Emmastraat. Verhuur van een perceel grond aan de Zuid- singel aan de Steenkolenhandelsver. N.V.". Aan- en verkoop grond' in de Kerkdreef in ver band met de sanering. Medewerking art. 72 e.v. der L.O.-wet 1920 tot herstel grondkerende muur bi] de Chr. Nat. school in de Nieuwstraat. Vaststelling van enkele begrotingswijzigingen. Verkoop bouwgrond aan de Olivierstraat en de Robertstraat aan R. A. /van Wiemeersch. Voorstel betreffende reorganisatieplannen inzake scheiding tussen kas- en administratief beheer. Bouw van 16 woningwetwoningen, in plan-West. Verkoop van bouwgrond door de Stichting Pro testantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen". Rondvraag. Sluiting. Mededelingen. In antwoord op de door die heer IJsebaert in de ver gadering van 23 februari gestelde vraag aangaande de verbetering van trottoirs in plbn-Ooat, delen B. en W. mede dat zij op de hoogte waren van de onhoudbare toestand aldaar. Ondertussen is opdracht gegeven genoemd euvel op te heffen en zijn de ver beteringswerkzaamheden ter hand genomen. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. DIRECTRICE DER LANDBOUWHUISHOUD- SCHOOL WON STUDIEREIS-PRIJS. Door Üe Coöp. Aan- en Verkoopverenigdng voor de Landbouw „Centraal Bureau" G.A. te Rottendam worden in 1960 en 1961 een 27-tal plattelandsjongeren uitgezonden, die onder haar auspiciën een studiereis zullen maken door de zes West-Europese landen die deel uitmaken van de Europese Economische Ge meenschap E.E.G. Onder deze werd mede uitverkoren onze stadgenote mej. M. Geluk, directrice van de landbouwhuishoud- school „Het Molenkwartier" alhier, wegens een met het predScaat eervol bekroond opstel voor een wed strijd onder het motto ,!Groei mee met de „BEO." dat door haar werd ingezonden. Deze opstelwedstrijd is uitgeschreven ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van genoemd bureau. De onderwerpen wagen respectievelijk a. Hoe kunnen wij beter samengaan om in de toe komst zelf sterker te staan b. De boerin en de landbouwcoöperatie. Niet minder dan 65 opstellen warden ingeleverd, waarvan ook dat van mej. Geluk met loffelijke onder scheiding in aanmerking kwam. Zodat onze stad genote een voorzeker interessante en leerrijke tournee te wachten staat door Üe West-Europese Economische linie. Waarom zoudt U dan nog langer lijden. Néém Kruschen - hoe eerder hoe beter. De gunstige werking op Uw bloedzuiverende organen blijkt al gauw. Pijnen verdwijnen, naarmate Kruschen Uw bloed vrij maakt van de onzuiverheden, die nu Uw pijnen verwekken. Als U vandaag met Kruschen begint iedere dag de kleine dosis ondervindt U die weldadige ver lossing al gauw. Ing. Med. POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP Voorts delen B. en, W. nog het volgende mede Bij besluit van 26 februari is aan J. van Eijk met ingang van 1 juni 1960 eervol ontslag verleend als werkman in algemene dienst bij de gemeente, in ver band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij besluit van 15 maart is aan A. J. Schieman met ingang van 1 oktober 1960 eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school alhier, zulks in verband1 met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met het herleggen van de brandgangen in plan- West is ondertussen een begin gemaakt. De bouw van de openbare kleuterschool is op 17 maart gegund aan de Fa. F. Lambert Zn. te Stop peldijk voor de som van 120.345, Op verzoek van B. en W. hebben Ged. Sstaten goedgevonden, dat de dienst der gemeentebegroting, te beginnen met de begroting voor het jaar 1960 afge sloten wordt per 1 april van het jaar, volgende op dat waartoe zij betrekking heeft. De begroting voor het jaar 1959 sluit bij wijze van voergang op 1 mei 1960. Tot op heden werden de diensten afgesloten, per 30 juni van het volgende jaar. Ged. Staten hebben hun goedkeuring verleend aan een nieuw boekhoudlsysteem, dat op de afdeling fi nanciën en ten kantore van de gemeente-ontvanger is ingevoerd per 1 januari 1960 (het z.g. combinatie- systeem) De datum van de volgende raadsvergadering is be paald op 26 april as. Aan ir. W. F. Schut te Middelburg is op 8 maart opdracht verstrekt tot het ontwerpen van enige stede- bouwkundige voorzieningen voor het gebied van de Grote Kreek enz. NED. CHR. VROUWENBOND. Dezer dagen hield die plaatselijke afdeling van de bovengenoemde vrouwen -organisatie haalr' jaarver gadering, welke onder leiding stond van de presidente mevr. M. Weijns-Bakker. Als declamatrice trad op mevr. Verkerke uit Dor drecht, welke voor de pauze ernst en na de pauze luim voordroeg. Er was een flinke opkomst en ook waren er afgevaardigden van de afdelingen Temeu- zen, Sluiskil, Driewegen en Spui aanwezig. Het koortje zong verschillende liederen onder lei ding van mevr. M. de Feijter-laGasse. Men kon weer terugzien op een mooie en ge slaagde avond. MODE- EN HUISHOUDSHOW IN „HET CENTRUM". Door de fa. D. P. Schutz, textielzaak, speciaal in breigoederen en handwerken en de fa. C. J. Schieman- Cappon, gespecialiseerd in luxe- en huishoudelijke artikelen, werd dinsdagavond in „Het Centrum" onder auspiciën van en in samenwerking met de Ned. Huis vrouwenvoorlichtingsdienst een gecombineerde mode- en huishoudshow gehouden. Namens deze beide samenwerkende AxelSe speciaal zaken kon mevr. Pruin, demonstratrice van genoemde voorlichtingsdienst bij wie tevens de leiding van deze show berustte een 150-tal dames hartelijk ver welkomen. Allereerst werd een film vertoond over de conser veringsmethode van de Vita-diepvriesprodudten, die de huisvrouwen o.a. in staat stelt het hele jaar door heerlijke tuinverse zomergroenten op tafel te kunnen hrengen. Na nog een tweetal korte filmpjes over de wel bekende Tornado-artikelen werden door de demon stratrice op vakkundige wijze enige van deze handige huishoudhulpen getoond' en besproken, vanaf de een voudigste uit draadwerk vervaardigde artikelen tot en met dë modernste electrische Tomado-huishoud- apparaten en snelkookpannen, zowel geschikt voor gas als electra. Dit alles ,uit de collectie van de fa. Schieman-Cappon. Ter afwisseling werd hierna weer een reclame-film getoond, waarin de voordelen werden aangemerkt van Üe behandeling van het wasgoed met Crackfree Edelstijfsel. De pauze werd benut voor het ronddienen van een consumptie, aangeboden door de beide voornoemde firma's. Het tweede deel van deze avond' werd besteed aan een show van breigoederen, uitgaande van Üe N.V. Wolfabrieken Van Wijk Heringa uit Leiden. Deze werd ingeleid met een film waarin door de welbekende „Wollemijntje" de hoge kwaliteit en uit zonderlijke hoedanigheden/ werden aangeprezen van deze wol. Ook door middel van kleurendia's werden nog verschillende modellen van gebreide en gehaakte wollen kleding voor elke leeftijd geprojecteerd. Uit de ruime collecties van de fa. Schutz werden door een drietal mannequins nog verschillende mo dellen vesten, truien, twin-sets enz. getoond, waar onder zelfs enkele modellen die uitermate geschikt warenj als avondkleding te worden gedragen. Naast de gebreide wollen klëding werd deze show tenslotte nog aangevuld met het tonen van de nieuw ste modellen uit de collecties voorjaarsblouses van deze firma. Mede door de vlotte en zakelijke toelichting van wege de demonstratrice, wend in e/en onderhoudend programma de aanwezige dames op huishoudelijk ge bied, door het initatief dezer beide firma's een ge degen voorlichting verschaft. I TAFELTENNIS EN „DOE OPEN". Ten bate van de vluchtelingen-actie „Doe Open" organiseerde de Axelse tafeltennisclub een wedstrijd, medie als propaganda voor deze sport. Na de opening van deze sportieve bijetenkamst voor het genoemde doel, welke geschiedde door wethouder C. de Putter gaf de tafeltennischib onder leiding van de heer D. Draayer enige demonstratie's van enkel en dubbelspel. Als kampioen kwam uit deze strijd te voorscijn J. Richters, terwijl de verdere uitslag als volgt was 2. G. Lensen, 3. I. de Huliu, 4. Oltebek. VEILING WOONHUIS. n Hotel „De Graanbeurs" werd dinsdagmiddag ten overstaan van candidaat-notaris C. Reijnierse alhier, krachtens artikel 1223 B.W. openbaar geveild het woonhuis met erf en tuin aan Üe Kanaalkade 10, groot 2 Are 36 c.A. Koper werd 6e Utrechtse Hypotheekbank voor de som van 9700, BIJEENKOMST VAN DE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Axel- van Üe Bond van Plattelands vrouwen hield woensdag een druk bezochte bijeen komst in de laindbouwhuishoudschool „Het Molen- kwartier" alhier. Mevr. C. Dekker-Becu opende de vergadering en heette in het bijzonder welkom mevr. Huisman-Griep uit Rilland-Bath, die deze middag zou verzorgen. De bedoeling van deze middag was, geld bijeen te krijgen voor het bouwen van een eigen landelijk bonds- buis, waartoe ook de afdeling Axel haar steentje wilde bijdragen. Voor vele leden is mevr. Huisman geen onbekende meer ien als zij een middag verzorgt is succes zo goed aLs verzekert. Zo ook deze middag. Ze maakte er een echte Schotse middag van en, vertelde ons aan de hand van dia's ovier haar reis naar Schotland, waar zij als leidster met een groep dames van de Bond een tegenbezoek heeft gebracht aan de Schotse Bond' van Plattelandsvrouwen. Ze was vol lof over de ontvangst en het verblijf m Schotland. Het was enig haar te horen vertellen dat de Hollandse dames bij aankomst van de Schotse dames hen op Schiphol begroetten met tulpen. En de Hollandse dames in Schotland werden opgewacht met witte hei. Aan de vertoonde dia's was te zien dat het een prachtige reis is geweest. In de pauze was er een Schotse tea, met diverse soorten gebak. Gezien de hoeveelheid die hiervan aanwezig was en die aan het einde van de pauze geheel was uitverkocht, bleek wel dat deze manier van theedrinken in de smaak was gevallen, Ondertussen draaide lustig het rad van avontuur, wat ook nog de nodige gelden in het laadje bracht. Aan het einde van de bijeenkomst dankte de presi dente, mevr. Huisman en ook alle aanwezige leden voor de medewerking aan het welslagen van deze middag en sloot hierna de vergadering. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 maart 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Penning». (Bev. twee ambtsdragers, 2.30 uur Vicaris S den Blaauwem Gerei. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2.30 uur Cand. D. Noort, van Rijenburg. Geref. Kerk Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesddenst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 26-27 maart: Dokter K. Boor. V OETBALO VERZICHT. Derde Klasse D K.N.V.B. .AXEL VERDRONGEN VAN DERDE PLAATS Ten spijt van vele goede voornemens faalden onze stadgenoten in Hontenisse tegen de gelijknamige ploeg aldaar en hun capitulatie betekende tevens een rui- ling van plaatsen. De verrassing die nu niet meer de wedstrijd van de dag was, die het een paar weken geleden nog geweest zou zijn was de ontmoeting „Zeeland- ^port -„Steenbergen" die zowaar door de roodwitte Scheldestad-bewoners met het verdiende oneven doel punt werd gewonnen. „Halsteren -.JRX.F.C. een regelrechte strijd om de rode lantaarn, werd nogal niet definitief beslist en zo bracht deze ontmoeting een resultaat dat even redig was met de krachtsverhouding. De match ein- gde met 0-0 en zo kreeg het publiek hier letterlijk figuurlijk g-q*n waar voor zijn geld. Ook „O.D.I.O. en „Corn Boys" deelden de punten en de wmst en kwam de thuisclub hier aan zijn tiende draw m deze competitie. Niet minder dan 34 wed strijden eindigden in deze afdeling tot dusver gelijk, wat met alleen een record betekent maar tevens een' bewijs is van weinig bestaand krachtsverschil. „R.C.S." slbeg de tricolore-plloeg „M.E.T.O." met en zo kwamen hier vier verenigingen tot de middenmoot met 18 punten. Want „Zierikzee" bleef m ei9enl huis °°k ^as over Zeelandia met 2-1. HONTENISSE - AXEL 3-2 In een fris partijtje heeft Hontenisse 2 punten in eigen huis gehouden, voldoende om Axel op de rang lijst te passeren. Deze inzet„de best geplaatste Zeeuwsch-Vlaamse pfloeg" was voldoende voor beide ploegen om alle krachten te geven. In een gelijk opgaande strijd slaagde Hontenisse er in, door Mahu de score te openen. Dit was in de 15e minuut en Axel liet het hier niet bij zitten. Het trof echter steeds weer keeper Bax op zijn post en eerst na een haüf uur kon dë listige Rietjes de partijen op gelijke voet stellen. Nog voor de rust slaagde Steyn er in, Hontenisse een lichte voorsprong te bezorgen en na thee ont ketende Hontenisse epn offensief waarbij Axel slechts met moeite staande bleef. Onze oranjehemden moesten' zelfs toestaan dat Hontenisse door Goossens zijn voorsprong /vergrootte: 3—1 Dat werd Axel toch te bar en herhaalde malen zaaide zij schrik in de Hontenisse gelederen. Keeper Bax kende echter geen genade en eerst 5 minuten voor tijd kon Verbunt eien verdedigangsfoutje afstraffen, en werd de stand 3—2. Nog bleef Axel fel aandringen maar Hontenisse slaagde er in haar verkregen voorsprong te behouden. De stand is nu Steenbergen 20 16 1 3 33 75—26 Zeeland Sport 21 16 6 4 28 54-28 Hontenisse 21 9 6 6 24 39-36 Axel 20 8 7 5 23 46-41 Odio 21 5 10 6 20 31-32 Meto 21 7 6 8 20 32-29 Corn Boys 20 6 6 8 18 32-36 Zeelandia 20 7 4 9 18 22-33 R.C.S. 21 7 4 10 18 36-51 Zierikzee 21 6 6 9 18 37-59 RX.F.C. 19 3 7 9 13 24-36 Halsteren 21 4 5 12 13 31-43 i Landelijk Zaterdag-voetbal. De roodwitten' Üie zaterdag vol optimisme naar Lage Zwaluwe reisden, om zich aldaar te meten met de het hele seizoen als ernstigste degradatie-candidaat bekend staande Zwaluwse Boys, hebben het op deze reis niet getroffen. Het pechduiivelitje zat n.l. de man nen van Den Doelder geducht op de hielen en dit niettegenstaande een veldbverwicht dat zowel voor de tweede als de eerste hdlft van de wedstrijd gold. Wat was er dan aan de hand met onze stadgenoten? Laten we het maar eerlijk bekennen dat ze weer m hun oude fout vervielen van weliswaar aardig opge zette, en soms ook verrassende aanvallen, maar deze werden bijna zonider onderscheid en permanent non chalant afgewerkt of met lukrake, soms ver over en naast het doel geknalde schoten. In de eerste zowel als in dë laatste helft haddien de gastheren (dank zij Fortuna's welgezindheid) het geluk eeni doelpunt te waartegenover de Axelaars niets konden stellen. De smadelijke 0 op het scorebord was zeer zeker geen wierspiegeling van de krachtsverhouding. Dank zij dëze niet /verwachte victorie konden, de Boys uit Lage Zwaluwe nu de rode lantaarn over dragen aan de Zeeuwse „Boys" uit Colijnsplaat. Voor deze laatstgenoemde dub zal er een zware wijs opgaan om de degradatieklip nog te omzeilen. De Bevelanders verloren mJ. thuis van de reeds door velen als a.s. ti'teldrager gedoodverfde Raams- donkse ploeg Good Luck. Zonder ook maar eniger mate tot imponerend spel te komen slaagden dë gas ten er in de score op te voeren! tot 4—1. Ook The Gunners distamcieerden zich evenals de Zwaluwse Boys van de onderste plaats door thuis met 3—2 de volle winst op te eisen tegen het heel wat beter geplaatste S.S.C. dat dit seizoen echter niet te pas gekomen is in de strijd om de eretitel. Zowel boven als onderaan dë ranglijst loopt het hier over een enkel puntje en zo zal voor enkele clubs pas de laatste match de openbaring brengen van het lang verbeide of hevig verafschuwde resultaat in de vorm van de titel dan wel degradatie. De stand is hier thans Gooid1 Luck 21 17 1 3 35 74_27 Amemuiden, 21 15 4 2 34 63—25 Dinteloord 22 14 2 6 30 68—46 Nieuwdorp 20 10 3 7 23 48—42 Sprang 19 8 4 7 20 40i—32 V.V.N. 21 9 2 10 £0 60-60 S.S.C. 20 7 5 8 19 37—42 Rilllandia 21 7 2 12 16 34—51 A.Z.V.V. 20 6 3 11 15 46—60 The Gunners 22 4 5 13 13 42—70 Zwal. Boys 19 4 3 12 11 21—39 Colpl. Boys 20 4 2 14 10 25—64

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2