RADIO 1960 NIEUW TIJDPERK Philips mijlpaal-serie 1960... AAN DE SPITS VAN EEN Een nieuwe radio? Dan wilt u de techniek, de klank, de vormgeving die past bij de komende jaren - dan wilt u een toestel uit de Philips mijlpaal-serie I960! Hier wordt de toekomst ingeluid met de nieuwe meerkleuren-radio'smet „tweede toestellen" die ook als éérste kunnen fungerenmet onbe grijpelijk zuinige transistor-portables voor binnen en buiten... met gezinsradio s voor elk interieur... met de magnifieke Bi-Ampli/Stereo apparaten, die aan de spits van dit tijdperk staan. Ja, wat u ook eist, wenst, verlangt: alleen Philips kan u zo precies het juiste geven voor uw luistertoekomst BEKENDMAKINGEN PH4i1J>s PHILIPS ONGEVAL OP DE GLASFABRIEK. Toen onze stadgenoot de heer De Br. werkzaam op de Glasfabriek te Sas van Gent ].f. maandag behulp zaam was bij bet verplaatsen van een partij draad glas kwam plotseling een pa'kket glasplaten, te kante len, met het noodlottig gevolg dat de heer De Br. ft door deze zware last werd' getroffen en een beenbreuk opliep. Ter behandeling en verpleging moest het slachtoffer in het ziekenhuis te Sluiskil worden op genomen. JAARFEEST GEREF. JONGELINGS- EN MEISJESVERENIGINGEN. In de Chr. Kleuterschool aan de Ds. Jein Scharp- straat hield de Geref. Jeugd onder leiding van Ds. A. van Leeuwen haar jaarfeest, wat geheel door de leden verzorgd werd met diverse aantrekkelijke programma punten, zoals de voordracht van een eigen, opstel en enkele samenspraken en declamatie's. Na de pauze volgde een wat groter opgezette samenspraak onder de titel .Mensen Onderweg". Er was een prettig en aandachtig gehoor ivoor dit programma. DE KWESTIE ROTTERDAMS TONEEL. Allereerst moeten wij hier naar aanleiding van het verslag in ons vorig nummer over de Z.V.U.-avond verzorgd door het Rotterdams Toneel nog een toe lichting geven naar aanleiding van de ogenschijnlijke tegenstrijdigheid1 tussen ons artikel op de voorpagina en het verslag op pagina 2. geen enkele blaam treft, te willen kielhalen. Zoals zijn wij er niet voor om direct veel ophef te maken over bepaalde gebreken die wellicht sommige evene menten aankleven. Het is veelal niet eenvoudig om hier iets te organiseren en het doet vaak de organi satoren meer kwaad dan goed indiien, men hun dingen gaat aanwrijven, die geheel buiten haar schuld liggen. Zo heeft onze verslaggever een verslag van deze avonid gemaakt, zonder daarbij de Z.V.U., die hier geen enkele blaam tretf, te wiEen kielhalen. Zoals trouwens ook de werkgroep Axel van de Z.V.U. voor het oog de zaak heeft willen rédden, door toch, niet tegenstaande de teleurstelling over het optreden, aan het slot bloemen aan te biedten, mede voor de goede vertolking van de vorige avond te Middelburg. Toen naderhandi bleek dat andere bladen hun mening over deze zaak hadden gezegd .hebben ook wij ge meend onze visie over een en ander te moeten geven in een, afzonderlijk artikel. In aansluiting hierop kunnen wij thans nog vermel den dat ook diverse landelijke dagbladen zoals het Alg. Dagblad, Parool en De Maasbode aandacht aan deze affaire hebben besteed en dat „De Stem" adt de spelers van dronkenschap heeft beschuldigd in middels een brief van Pim Dikkers heeft opgenomen, wiaarin deze beschuldiging wordt weerlegd! Jammer genoeg wordt hierin niet verklaard, wan neer de spelers zich wel van de ernst van hun taak bewust waren, waarom het stuk dan zo slecht werd vertolkt en men tot in het laatste bedrijf bij een stuk dat reeds meer dan 60 maal werd gespeeld de stem van de souffleur heeft moeten horen, om de spelers aan hun rol te herinneren. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 maart 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Rennings, (m.m.v. Kinderkoor). 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Geref. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat)11 uur Ds. Verbeek, van Hoek, 5 uur Ds. Den Boer, van Zaamslag. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. 19. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 20 maartDokter C'. A. Schiltman. Wegens gebrek aan plaatsruimte moesten enkele 'berichten blijven liggen. SPREEKUREN VOOR HET PUBLIEK. De waarnemend burgemeester van Axel maakt be kend dat hij vanaf heden de volgende spreekuren heeft vastgesteld Ten stadhuize s elke werkdag van 1012 uur en van 1516 uur., Te zijnen huize: elke werkdag, met uitzondering van de zaterdag, van 1819 uur (voor noodgevallen). Axel, 15 maart 1960. De wnd. burgemeester, Kesbeke. HINDERWETVERGUNNING. Op de secretarie der gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Gulf Oil (Nederland) N.V., Blaak 32, Rotterdam, om vergunning tot wijzi- ziging en uitbreiding van een benzinepompkistaJlatie door het bijplaatsen van een 6000 liter tank voor superbenzine en eer» 10.000 liter tank voor benzine en de aanwezige 6000 liter tank te bezigen voor opslag van gasolie, in of op het perceel 4 - 4b, kadastraal be kend gemeente AxeJ, sectie G, nr. 3750-3751. Schriftelijke bezwaren kan een ieder gedurende tiien dagen na dagtekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op vrijdag 1 april a.s. om 10 uur v.m. in het gemeente huis te Axel. Beroep tegen een genomen beschikking kan o.a. worden ingesteld door a. de verzoeker om de vergunning b. degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen c. degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Axel, 16 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, iDe wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. HINDERWETVERGUNNING. Op de secretarie der gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijilagen van de Coöp. Aan- en Ver koopver. „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A., Nieuw- straat 25, Temeuzen, om vergunning tot oprichting enz. van een bewaarplaats voor granen, waarin 17 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 59 p.k. gebezigd zullen worden, op of in het perceel Sassing Q 22a, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie A, nr. 1199 en 933. Schriftelijke beziwaren kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening vam deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegeni de inwilliging van het verzoek kan een ieder .persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare Zitting, te houden op vrijdag 1 april a.s. om 10.30 uur v.m. in het gemeente huis te Axel. Beroep tegen een genomen beschikking kan o.a. worden ingesteld door a. de verzoeker om de vergunning b. degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen c. degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren, heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Axel, 16 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. HINDERWETVERGUNNING. Op de secretarie der gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Dowas N.V., Brouwerij- baan 18-20 te Bergen op Zoom, om vergunning tot oprichting enz. van een benzinepompinstallatie met een tank van 5000 liter en een electrische aftappomp ten behoeve van M. de Keizer, op of in het perceel Juliainastraat 79, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 3079. Schriftelijke bezwaren kan eeni ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op vrijdag 1 april a.s., om 11 uur v.m. in het gemeente huis te Axel. Beroep tegen een genomen beschikking kan o.a. worden ingesteld door a. de verzoeker om de vergunning b. degene die, in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen c. degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Axel, 16 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester. De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. i'Htiies 138.-. Lange-, midden- en kortegolf. Precisie- afstemming. Kleuren: groen en beige. i 328.-. Door directe energie overdracht meer hoge en lage tonen. Vier golfgebieden. Twee luidsprekers w.v. een voor galmeffect. Met extra visserijband f 338.-. In lichte uitvoering f338.-. i 238— Draagbare radiogrammofoon met platenspeler. Lange- en middengolfontvangst. ten kast met frontpaneel van polystyreen Vijf toetsen voor: golfgebiedinstelling (FM-band, lange- en middengolf), grammofoon en uitschakelen ■register met twee drukknoppen voor de lage en drie voor de hoge tonen Aparte afstemwijzers voor AM en FM Grote dubbelconus-luidspreker Ferroceptor Aansluitingen voor grammofoon en extra luidspreker Met kortegolfgebied en visserij band In plaats van FM-bandf 228.-.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3