TOCH NOG LIEFDE Koop nü IVOROL LOOP DER BEVOLKING AXEL UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLET ON Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. 1/ H| en pijn weg-^ ■Al B BLff wrijven met Vl-a D A M P O f Aan dat gemartel E met brandend maagzuur X moet D een einde maken. Rennies nemen. tot en met 15 maart 1960. Vertrokken Jacobus A. Dhert met gezin, van Sassing P 17 naar Poelend 32, Sas van Gent Richard N. Lubach, van Irenestraat 25, naar Buitenhaven 5, Den Helder Ge- radmond Buynsters met gezin, van Beatrixstraat 34 naar Jan Gij zenkade 215, Haarlem Camillus F. de Munter, van Oudewijk 1 naar Buitenhaven 5, Den HelderLoui% Schieman met kind, van Prins Hen drikstraat 55 naar Mazabuka (N.-Rhodesia) Neeltje Mieras, van Julianastraat 91 naar Koudekerkseweg 78, Vlissingen Sara Bakker en Dina Bakker, van Van Middelhovenstraat 11 naar Bergweg 55a, Rotterdam Adriana de Jonge, ecbtg. van Vermeulen, van Wijk O 37, naar Aldegondestraat 5, Souiburg Abraham de Pooter, van Spui N 138 naar Noodweg 37, Hil versum Pieter Dieieman, van Wijk O 29 naar Frankenlaan 70, Apeldoorn Marinus W. Kunst, van De Ruijterstnaat 43 naar St. Jorisstraat 1, Mid delburg. Gevestigd Albert P. Platjouw en echtgenote, Calandstraat 6, van Hontenisse Theophilus Swartelé, Weststraat 48, van Wachtebeke Nicolaas J. Bijman en gezin, Ca landstraat 32, van Haarlemmerliede Pieter C. de Ridder, Joost de Moorstraat 8, van Zaamslag Maria L. Steenaert, Walstraat 68, van De Klinge (B.) Gustaaf A. Crooy, Irenestraat 12, van Rakel wed. Bastina Griep-Annaert, Oudewijk 3, van Moerbeke Haatje de Maa en gezin, Schuttershofstraat 3, (van Hoogeveen Maria N. de Braai, Joost de Moor straat 24, van Oostkapelle. Verhuizingen binnen de gemeente s Jacobus E. de Danschutter met gezin, van Bankert- straat 27 naar Calandstraat 4 Remi L. Kersbulck met gezin, van Joost de Moorstraat 8 naar Te Water straat 13 Edmon C. Fermont met gezin, van Joost de Moorstraat 6 naar Te Waterstraat 11 Johannes A. van Kruijssen met gezin, van Bylocquestraat 59 naar Joost de Moorstraat 6 Ghislaine F. Dierickx met gezin, van Crijnssenstraat 38 naar Te Water straat 9 Adriaan J. Bolleman en gezin van Wijk K 45 naar Wijk K 17 Augustus Lion en: gezin, van Prins Mauritsstraat 11 naar Noordstraat 31 Jacob de Ruijssoher en gezin van Koestraat 4 naar Koe straat 6Adriaan F. Haak met gezin, van Wijk L II naar Wilhelminastraat 65 Frangois de Kraker en gezin van Bylocquestraat 35 bov. naar Bankert- straat 54 Florus C. van de Velde en gezin, van Gentsevaartstraat 26 naar Wijk N 56 Jan Dieieman en gezin, van Wijk K 65 naar Kanaalkade 20 Pie ter C. Verhelst en gezin, van Kanaalkade 20 naar Bankertstraat 27 Christiaan Riemens en Janna Riemerus, van Wijik K 54 naar Wijk K 65 Cor- nelis M. van Tatenhove, van Kerkdreef 11 naar By locquestraat 59 Comalis Witte en gezin, van Ban kertstraat 54 naar Schuttershofstraat 9 Comelis J. de Pooter ;en gezin, van Wijk N 56 naar Schutters hofstraat 7 Abraham de Regt en gezin, van Joost de Moorstraat 9 naar Prins Mauritsstraat 7 Jo hannes A. Blom met gezin, van Prins Mauritsstraat 7 naar Prins Mauritsstraat 11. TONEELGROEP „AXEL" BESLOOT HET SEIZOEN GRANDIOOS. De laatste opvoering van deze toneelgroep, die zo langzamerhand alhier in de volksmond vereenzelvigd wordt in de naam van haar leider, de heer J. A. Tiersen, heeft woensdagavond in „Het Centrum" voor een nagenoeg uitverkocht huis dit ten einde neigend seizoen besloten met een alleszins geslaagde oprvoe- door HANOL SPOOR. Nu weet ik, dat het niet alleen een grote manne lijke karaktertrek was, zoals ik destijds dacht, maar ook een grote mate van koppigheid. Het trok mij aan en daarbij kwam toch eveneens een beetje medelijden met zijn getob om iets van de tuinderij te maken. Ik leerde voor gymlerares en slaagde. Mijn zusje legde zich toe op heilgymnastiek. Samen zouden wij een sportschool openen. Heel in het klein gaf vader hiervoor zijn steun. Toen ontdekte ik dat Bernard' een model gymleraar zou kunnen worden en ik gaf hem de raad, zich daarin te bekwamen. Hij deed dit en slaagde. We trouwden en gaven onze krachten aan het sportschooltje, dat steeds in omvang toenam. Bernard kon niet verkroppen, dat ik hem telkens nog in vakbekwaamheid overtroefde, (vooral toen ik me ook nog ging toeleggen op judo enz. Op zekere dag kregen we woorden over de aan schaffing van een auto. Hij wilde een grote, zeer kostbare wagen, en ik een bescheiden sportwagentje omdat ik liever de school met nog een vleugel wilde uitbreiden, daar mijn zuster intussen ook een afde ling voor haar rekening kon nemen. We wisten niet van toegeven) en Bernard vertrok. Ik dacht dat hij na korte tijd wel weer zou terugkeren maar hij kwam niet. Een klein kapitaaltje van hem bood mij, dit te houden, maar ik gaf nooit de hoop was er in de sportschool gestoken, en mijn trots ver- op een verzoening op. Zie je, ondanks dat ik zijn gebreken precies weet, houd ik van hem, en ik dacht dat hij ook nog steeds van mij zou houden.... tot die brief kwam.... Hij ring van het blijspel „Een zeeman ging passagieren", vormden, doken -naast een ,oude getrouwe" die Onder de vijf heren en vier dames die het ensemble weer tot haar vroegere club was teruggekeerd nog een paar nieuwelingen op, die van meet af er geen twijfel over lieten bestaan dat zij beiderlei kunne in de nabije toekomst eer aan zullen doen in deze club. De vuurproef, hoe zwaar deze ook mocht zijn in een vlot spel vereisend blijspel, doorstonden zij met de nodige flair en zonder een zweem van planken koorts, zodat het weer een geheel op elkaar afge stemde ploeg was, die dit avondvullende oerkomische stuk voor het forum bracht. Van meet af waren het de „eeuwige student" en „de zwabberende janmaat", die door hun leventje van vrolijke Frans en een reeks van amoureuze ver wikkelingen een schier onontwarbaar dilemma schiepen waaruit het blote toeval en de edelaardige houding van een oprecht meisje met „blauw bloed" de ont knoping brachten. Haar trouwe inborst deed haar een simpele varenisgezel verkiezen boven een ,bon vivant". Al bracht de adel het er in het algemeen niet zo best af in dit pikant geschreven blijspel, waarin nog een moment vain sentimenteel spel in de slotacte voor- kwam, het werd toch een gelukkig einde met een drietal „happy ends". De overtalrijke uitbarstingen van dolle vrolijkheid in alle bedrijven, maakten deze avond' tot één der beste zo niet de allerbeste dilettanten-avond en van dit seizoen. Van welk genre en kwaliteit we er nog meerdere tegemoet hopen te mogen zien. Waartoe wis en zeker de eminente regie van de heer Tiersen het leeuwendeel heeft bijgedragen. Het was alleen jammer dat er een paar vrouwelijke actrice s vanwege een te zacht stemgeluid alleen voor de voorste rijen duidelijk verstaanbaar waren. Voor het overige werd het een welverzorgde en hoogstaande dilettanten-opvoering met een geslaagd: bal na. Plus de ook nimmer ontbrekende tombola met talrijke fraaie prijzen. Voorzitter Dieieman opende en sloot het meer offi ciële deel van het programma en wijdde waarderende woorden aan spelers, regisseur en grimeur en tevens aan de vergeten groep van echtgenoten, en verloofden die thuisblijvend hun aandeel eveneens leveren aan het welslagen van avonden als deze. BEJAARDENSOCIETEIT „ONDER DE TOREN". Voor de ouden van dagen was j.l. woensdagmiddag in het Torenlokaal van de Ned. Herv. Kerk weer een gezellige middag georganiseerd', die meer in het bijzonder was voorbereid met het oog op het vijfjarig bestaan van „de soos". Door de amateur Vreeke werden enige dia's ver toond, die het kleuteronderwijs van Terneuzen en de naaste omgeving weergaven, terwijl ook 'het Fruit- corso te Goes nog eens in al zijn aanlokkelijke kleu renpracht de revue passeerde. Door de vrijgevigheid der Axelse winkeliers werden weer een honderdtal aardige prijzen verloot. Door mevr. IJzebaart-v. d. Berge werd ook nu weer 1 in rijmvorm deze verloting aangeprezen op de haar eigen sympathieke wijze. De pauze werd benut voor een tractatie op tulband met geurende koffie. Het werd weer een hoogst ge zellige middag die door vicaris S. den: Blaauwen be ëindigd werd' met dank uit te spreken aan allen die aan het welslagen hun spontane steun of medewerking in een, of andere vorm hadden verleent!. wilde een scheiding. Ik geloofde mijn ogen niet. Ik besloot niet zonder meer mijn huwelijk op te geven. Voordat we weer officieel heropenden!, moest een gedeelte enige weken gefloten worden. Het andere gedeelte kan mijn zusje wel alleen beheren. Het vas een mooie gelegenheid om eens in Nederland te kijken of bij Bernard werkelijk alle liefde voor mij geweken dwongen, beschouwde ik dit als een teken!, dat ik zou zijn. Juist omdat de omstandigheden mij tot rust geen moeite moest sparen om mij te overtuigen dat onze liefde werkelijk gestorven was.. De zaken waren zo goed gegaan, dat ik de kost bare wagen die Bernard zo graag wenste, kon aan schaffen:, en hoewel ik hem hiermede niet wülde omkopen, dacht ik hem er /wel mee te verrassen". Agnes bloosde tot aan haar haarwortels en zag er onweerstaanbaar lief uit. „Heus Pauken, ik weet dat jullie geen hoge ge- d ach ten over Bernard kunnen koesteren, daarvoor ben ik teveel te weten gekomen, maar ik moet tot zijn eer vertellen, dat hij ondanks zijn fouten geen oog had voor de auto en eerst ook niet voor mij. Hij wenste met jou te trouwen, zei hij. Als dit echte liefde was geweest, dan had ik ook verder geen moeite gedaan, maar ik was vlug achter de waarheid, en begreep dat hij dacht, eindelijk geheel zelfstandig te kunnen worden!, als hij door jou te huwen, dit bedrijf zou krijgen. Ik kon hem niet dadelijk overtuigen dat hij in onze sportschool de leiding op zich zou kunnen nemen, en ik me naar zijn wensen schikken zou. Hij liep kwaad de tuin in en ik liep hem schoor voetend achterna. Ik meende de oude liefde te zien opgloeien en besloot het niet zo gauw op te geven. We zijn opgevoed met het huwelijk als onverbreek baar te beschouwen, dus moest ik ook in de praktijk COMMISSIE „DOE OPEN" REGELDE VLUCHTELINGEN - ACTIE. Donderdagavond vergaderde de met voorbeeldige werkdrift bezielde commissie voor de vluchtelingen- actie „Doe Open" onder leiding van de heer Sikkema ten raadhuize, teneinde het schema voor het „plan de campagne difinitief ineen te zetten. Eensgezind was men de overtuiging toegedaan, dat er om spijkers met koppen te slaan -een aan trekkelijk programma moet worden geboden, om de bekende Axelse offervaardigheid tot een zo hoog mogelijk niveau op te voeren. De actie zal plaats hebben van 19 tot en met 26 dezer en zet in met een tafelteniswedstrijd in de jeugd herberg „Bleye Haghe op heden zaterdagnamiddag om 2 uur. Gedurende deze wedstrijd zal de tafeltennisclub een demonstratie in enkel en dubbel spel geven. Tegen een toegangsprijs van een kwartje voor „Doe Open" zal ieder hier welkom zijn. Ook zal op deze zaterdagnamiddag een straat collecte plaats hebben. Vanaf maandag 21 maart zal dan vervolgens een huis-aan-huis-collecte worden gehouden, die grondig werd voorbereid en waarvoor de wijkindeling ter ver gadering werd' vastgesteld. Op vrijdag 25 maart zal aer., ontspannings-avond in „Het Centrum" plaats hebben met 'bal na. De entrée hiervoor bedraagt 1, Behalve „Concordia's Boerenkapel", zal' door de volksdansgroep van de L.J.G. medewerking worden verleend, terwijl de toneelgroep „Ko Bakker" en de „Medeira-Boys' eveneens medewerken aan het wel slagen van deze avond, waarvan de voorverkoop van kaarten zal plaats hebben bij Sigarenmagazijn Lippens en aan de zaal. iNlaltuiurlijk is hier ook weer een tradi tionele verloting aan (verbonden. Op zaterdag 26 maart zal de actie worden besloten met een rolschaatsenwedstrijd aan de Singelweg, zo dat er al met al een programma wordt geboden dat er zijn mag en ongetwijfeld ook bijdragen zal om het succes dezer actie volkomen te maken. Axel moet op dit terrein een waardig figuur maken. Het leed en de ellende van tienduizenden medemensen in de vluchtelingenkampen, roept om aller hulp. En in klinkende munt DE AXELSE BOERENKAMER. De oudheidkundige verzameling van de Axelse Boerenkamer werd onlangs weer verder gecomple teerd door enkele particuliere schenkingen. Zo werden door mej. A. Dekker geschonken een boterkop, boterspaan, botervormpje en twee ouder wetse mandendoor de fam. SchiemanWiemes werd een ouderwetse wieg aangeboden ouderwetse stenen broedertjespan en portretten van oud-Axel werden geschonken door de fam. Kruijsse en ten verder werd nog een kruitmaatje voor ouderwets geweer ontvangen van J. den Hamer en een oud geweer van de heer Scheele. En er vandaag mee beginnen. Dan nooit meer zorg en pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand prompt met één of twee Rennies. Makkelijk in te nemen en nog smakelijk ook. Uw apotheker of drogist verkoopt Rennies. En véél. Ing. Med. een beetje trots offeren. Toen ik in de tuin aankwam had hij de grootste ruzie met de bedrijfsleider. Ik hoorde deze niet alléén bedreigingen uiten, maar ook beschuldigingen, die Bernard met een schamper lachje beantwoordde. De houding van de bedrijfsleider was zo dreigend, dat ik doodsbenauwd een klein huisje binnenliep om hulp. Een jongeman zat aan eeni tafel te schrijven, en Hier viel Paulien Agnes haastig en blij in de rede met de uitroep O was Andries thuis Wat heerlijk. Agnes zei wat verstgord „Andries 7" O, ik weet het niethij noemde geen naam. Trouwens, daanvoor had hij ook geen tijd. Ik viel hem gewoon onstuimig om zijn hals, en smeekte hem, in de tuin te hulp te komen, anders zou er een moord gebeuren. Hij was verschrikkelijk galant en lief em ook een beetje verbaasd, geloof ik, want hij keek me een tijdlang doodringenld aan. Maar Bernard had klaarblijkelijk mijn verschrikte kreet gehoord, en was mij achterna gekomen. Toen hij zag dat mij niets was overkomen, 'veranderde hij onmiddelij'k weer in een koele toeschouwer. Die jonge man maakte echter veel moeite voor mij, en ik zag wel dat Bernard dat niet goed hebben kon. Toen heb ik het vrouwelijke spelletje gespeeld, dat je waar schijnlijk in mij zul't veroordelen, maar er stond voor mij teveel op het spel. Ik flirtte met die man, en hij ging op dat spelletje in, eigenlijk ernstiger dan ik bedoelde. Maar het hielp geweldig". Paulien kon het verhaal bijna niet meer verwerken. Andries, die met ernst opging in een flirtspellétje, dat ging haar voorstellingsvermogen ver te boven. Maar hét werd nog erger. Daar in die kleine woning scheen zich een scene afgespeeld te hebben, geschikt voor een filmscenario. Met haar kleine, be- BREDA -BUS HAD PECH. Toen woensdagavond de Breda-bus uit Axel via Antwerpen, naar 'Breda reed verliep de reis dit maal niet zo voorspoedig als wij dit wel van deze unieke internationale dienst gewend zijn. Toen de bus n.l. de tunnel inreed, bleek deze plotseling niet meer bereid om de helling op te klimmen en moesten de tunnelpolitie en kraanwagen worden gealarmeerd om stagnatie in de tunnel te vermijden en de zware bus de tunnel uit te slepen. Zodra dit was gebeurd werd ijlings de BB.A. gealarmeerd om een andere bus voor de passagiers te zenden len, tevens de vereiste onderdelen voor reparatie der gestrande bus gebroken cardanas aan te brengen. Anderhalf uur na de oproep verscheen de ver- vaegingsbus uit Breda, waarna met een ver traging van ruim twee en een half uur ijlings koers gezet werd naar Breda om te zorgen dat de reizigers alsnog de laatste treinverbindingen konden halen.. Voor het overgrote deel der passagiers ge lukte dit en voor de enkelen waarvoor dit niet meer mogelijk was werd op andere wijze voor een oplossing gezorgd, hetzij door het verstrekken van oachtlogie s, dan wel door de verdere reis per taxi te organiseren. Een service, die naar wij menen, wel uniek is en die bewijst dat de Breda-ddenst tem allen tijde betrouwbaar en uitvoerbaar is en dat bij onvoorziene pech de ondernemers B B A. en. Z.V.T.M. hun reizigers niet im de kou laten staan, maar ook dan al' het mogelijke doen om de reizigers (verder te helpen. Alsof deze vertraging op zichzelf nog niet groot gienoeg was, zij nog vermeld, dat de reizigers voor de richting Tilburg.Eindhoven, die al blij waren de laatste trein van 23.22 uur nog te hebben ge haald', op het perron te Breda de mededeling ver namen via de geluidsinstallatie, dat deze trein pas tegen 23.40 uur kon worden verwacht. JAARVERGADERING V.V.V. AXEL. Dinsdagavond werd in het hotel van de heer F. C. C. Verstraeten de jaarvergadering van de Axelse V.V.V. gehouden. De voorzitter, de heer J. van Damme, moest tot zijn teleurstelling consta teren dat de opkomst zoals trouwens veelal het geval is weer zeer minimaal was te noemen en het stellig prettiger en stimulenender zou werken, wanneer eens wat meer leden van hun belangstel ling blijk zouden geven. De notulen enl het jaarverslag van de secretaris werden goedgekeurd, evenals het financieel ver slag dat over 1959 aan inkomsten een bedrag ver meldde van 784,07 tegen een bedrag van 799,75 aan .uitgaven. Het kassaldo van de vereniging be draagt momenteel 1737,69. 'Hie;t verslag van de contactcommissie moest achterwege blijven aangezien beide leden van deze commissie verhinderd waren aanwezig te zijn. Ge zien de geringe bereidheid' tot samenwerking bij de andere V.V.V. s wordt echter het verdere nut van deze commissie sterk in twijfel getrokken. De kascommissie adviseerde tot decharge van de penningmeester, waarna voor het nieuwe jaar tot leden van deze commissie werden benoemd de h.h. Tieleman en H. P. Dieieman. De heren F. Schauwaert en H. Porth haddien, hun bestuurszetels vacant gesteld, waarvoor thans ge kozen werden de heren D. Pel en W. Dieieman Cz. Voor 1960 heeft men weer diverse punten op het oog, terwijl ook hard gewerkt wordt aan de voorbereidingen voor een nieuwe folder voor Axel en omgeving. Nadat niemand van de aanwezigen nog iets had voor de rondvraag, werd de vergadering gesloten. weeglijke handen verduidelijkte Agnes de tonelen, dié daar waren voorgevallen. Andries scheen op slag heel erg verliefd te zijn geworden, en Bernard had aan zijn eventuele illusies een eind gemaakt door te verklaren dat Agnes zijn vrouw was en dat hij geen afstand van haar wens' j te doen. Ik had echt met die jongeman te doen, vertelde! Agnes gevoelig. Maar door onze verzoening en docr de verwijten welke de bedrijfsleider naar Bernearc's hoofd slingerde en die ik wilde onderzoeken, moe. t ik weer al mijn energie aan Bernard en zijn zaken wijden. Bovendien kregen wij deze morgen weer bijr, i meningsverschil over een geldkwestie, die ook dient opgelost te worden voor wij weer naar Frankrijk gaan. Om hem weer in een goede stemming te brengen, vroeg ik hem om onze krachten nog eens in een sportieve worsteling te meten. Vroeger verloor h altijd die wedstrijden. Nu, zei Agnes - weer met d. onweerstaanbare knipoog - heeft hij gewonnen. H j[ heeft zich hier door training in een prima conditi gehouden". Paulien begreep, dat, als er een vrouw was d'cs Bernard op het goede spoor zou houden, dan was het wel Agnes. Met dat geld werden natuurlijk d r boekhoudvervalsingen van Bernard bedoeld. Paulie vermoedde dat Agnes niet zou rusten voordat dit was aangezuiverd, en dat het beter was zich daar niO mee te bemoeien Doch in dat verhaal met Andries bleef toch iets hangenl dat haar in hoge mate verontrustte, en ze besloot, nu zonder uitstel naar hem toe te gaan. r (wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2