Dernnes f Het Bakbeest burgerlijke stand AXEL Die jaren kunt nooit van U afschudden... Kheumatische Pijnen wel! Regelmatig Kruschen nemen. INGEZONDEN STUKKEN SPORTNIEUWS BEKENDMAKINGEN handen HAMEA-GELEIlT"b'95ctl door HENK HERMANS. „Schat, weet je wat ik graag zou willen 1" Haar stem was getemperd temperamentvol. „Mij," bromde zijn bas achter de krant. „Ja, jou, maar dan met je jasje'ipit." „öhien verder „Met opgestroopte mouwen „Zoooh." De krant zakte langzaam. Zijn ogen waren groot. Je zag hem denken „Nou komt er weer iets krankzinnigs." „Hier is het matje, schat." Nu liet hij de krant helemaal op zijn knie- en zakken en zijn hoofd op de rugleuning. Het matjedat betekende gesjouw met zware stukken. De linnen- of de boe kenkast, de radio-combinatie of „Wat moet er nu weer versleept worden, lieveling Zijn toon was gelaten. „Och, ik wou alleen maar even kijken, hoe de kamer er uit zou zien zonder het dressoir." „Alleen maar even zien en daarvoor moet ik dat zwhre onding naar de gang sleuren?..." 1 „Manneke, daar ben je zo handig in. Dat betekent tooh niets voor je, mijn sterke vent. En ik zal je wel helpen." Sterke vent voelde zich zwak worden. „Dat hoeft niet, maar waarom „Je zei toch zelf al, dat zo'n dressoir zo'n zwaar onding is? Je hebt gelijk. Het is een bakbeest Het neemt ontzettend veel plaats in." „Maar je wil toch niet zeggen, dat je ons dressoir zou willen missen Dat hloort toch bij ons ameublement. En waar moet ik dan mijn rommel laten als ik thuis kom Hij had een vreemde gewoonte. Na zijn thuiskomst liep hij linea recta naar het im posante dressoir. Zijn grote handen wron gen zich in de zakken van zijn colbert en zijn broekzakken. De gehele inventaris werd op het meubel gekletterd. Dan gleed hij uit zijn keurige costuum en in een oude man- chesterbroek en een grove trui. Een zucht, de krant en een klein glaasjede avond was begonnen. En nou dat dressoir wegDat be tekende een inbreuk op zijn gewtoonten „Jongenlief, zet dat ding nou even in de gang. Dan kunnen wij tenminste zien hoe veel ruimte er vrij komt." Jongenlief krikte zichzelf uit de gemakke lijke stoel. Nog net op tij-d redde zij de pul met chrysanten, want één dressoirkant helde al vervaarlijk, toen hij hlet matje onder twee poten schoof. Tillend, duwend en sturend gleed het bakbeest de kamer uit. „Handig ben, je toch, jongen, vooral bij die drempel." Hij grijnsde. En voelde dat het dressoir niet meer op zijn basis zou terugkeren. Maar wat zou zij nou toch precies in haar hoofd hebben „Aaaach, zie je dat Wat is ons zeil verschoten. Maar wat wordt die kamer een stuk groter. Vind je zelf ook niet, baasje?" Baasje wist uit zijn huwelijkspraktijk, dat zij nog maar steeds aan de inleiding bezig was. „Vertel maar, wat wil je eigenlijk?" Een ervaren echtgenote komt dan uiter aard niet direct met kortomschreven eisen als antwoord op de nuchtere vraag. „Kijk eens schat, wij zijn met dit ameuble ment begonnen. Maar jouw boekenkast is er bij gekomen. En het televisietoestel. Dat lage tafeltje en de krantenbak. Die leuke ton-bar van jou neemt gelukkig niet veel plaats in. Maar toch!, vind je niet dat het zo in de loop van de jaren een beetje vol ge- Worden is „Dat is toch juist gezellig, kind." Haar devies wasnooit tegenspreken. Dus „Enorm gezellig, vent. Ik zou niet anders willen. Alleen, tja, boe zal ik heit zeggen. Nu wij zonder hulp zitten, heb ik er wel veel werk aan. En ik mis een beetje de ruimte Hij peinsde „Geef 'r de ruimte. Zij krijgt toch weer haar zin. En helemaal nogelijk heeft zij niet. Het is wel een beetje vol. En nu dat bakbeest weg is, krijg je wel meer lucht." „Maar kan je dan al je spullen nog wel kwijt, als dat dressoir verdwenen is. Borden en glhzen en zo Zij constateerde onzichtbaar, dat de eerste ronde gewonnen was. „Luister, ik krijg net een reuze idee." Daar zijn vrouwen enorm knap in zij weten altijd net op tijd een reuze idee te krijgen, hoewel zij daar al weken meer rond lopen. „Stel je voor, dat wij in de plaats van dat dressoir zo'n laag wandmeubel nemen. Een paar planken voor jouw boeken, een klein handig dicht gedeelte voor het serviesgoed, hier op de hoek naast_Je eigen stoel een vrije plek, waar je elke aVond de spulletjes uit je zakken neer kan leggen. Een grote plank er opje zult zien dat de hele kamer anders wordt „Hmimmm," humde hij en zette het teï- register van zijn onderbewustzijn in wer king, „wat gaat dat kosten „Jongenlief, geen, flauw idee," loog zij meesterlijk, om zichzelf onmiddellijk daarna tegen te spreken „maar je kunt die wand- meubeltjes in alle prijzen krijgen. Je hoeft ook niet alles in één keer aan te schaffen. Je kan zo'n wandmeubel geleidelijk aan op bouwen „Nee, dat is niks. Dan meteen maar het hele zaakje kant en klaar. Waar heb je wat gezien Weer bewónderde hij het gave toneelspel van zijn ega. „Waar heb ik tooh zo iets gezien Ev^n greep zij naar een permanentkrul, liep dan aarzelebd naar de krantenbak en vouwde een krant open „Van twee wéken geleden," constateerde hij, „zo'n doortrapt wijfie. Toch prachtig opgevoerd." „Waar stond die advertentie ook weer :Oh, hier, kijk, zo iets bedoelde ik." Twee dagen later verdween het bakbeest naar de veiling. En de kamer is leuk gewordenMet dat wandmeubel en nieuw zeil Gedurende de maand februari 1960. Geboren. 14. Marlies Maria, d. van Anidré Alovs Sturtewagen en Gerarda Leonia Maria Braem. 19. Cornelia Janna, d. van Abraham Jonker en Wilhel- niina Margaretha Bolle. Overleden. 5. Willem Koster, 88 j., echtg. van Jwtfceeltje Dielemam. 10. Aagtje Riemens, 85 j., wed. van Dingenis Visser. 14. Janneke de Kraker, 73 j., echtg. van Rokus Dees. 16. Mechiel 't Gilde, 90 j., wedn. van Jacomina Sol. 24. Johanna Elisabeth P. M. van Bussel, 69 j„ eclhtg. van Carolus Ludovicus Coone. 29. Jannetje van Bijke, 89 j„ wed. van Cor nells t Gilde. Huwelijks-aangiften. 1. Willem Vermeullen (van Vrouwenpolder), 23 j. en Adniana de Jonge, 21 29. Adriaan Marinus Witte (van Temeuzieni), 27 j. en Adriana Dieleman, 19 j. Gehuwd. 4. Levinus Vincentius Baert (van Ter- neuzen), 24 j. en Anna Francina Geensen, 26 j. 11. Marinus Murre, 26 j. en Ebrina de Feijter, 23 j. 19. Willem Vermeulen (van Vrouwenpolder), 23 j. en Adriana de Jonge, 21 j. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet wonderen. Door de aansporende werking van de vijf minerale zouten op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken en zo worden alle onzuiver heden in Uw bloed oorzaak van Uw lijden en pijn vanzelf afgevoerd, langs natuurlijke weg. Neem eens een proef met Kruschen. Al gauw zult U de weldadige werking ondervinden. Ing. Med. L.S. Wellicht hebt U in de pers glezen over de nood in Polen, die reeds zeer groot was en met de dag neg steeds groter wordt. Ons Comité stelt zich hem doelMedische Hulp verlening, die bestaat in het zenden van medicijnen aan bepaalde patiënten, die ons een recept van een erkend arts sturen met een betrouwbaarheidsverklaring van een geestelijke. Dagelijks komen er bij ons brieven binnen, brieven die smeken, die schreien om hulp. Brieven van moe ders, met bevende hand geschreven, brieven van mannen, brieven, van kinderen die onze hulp inroepen om hun vader, htm moeder, hun kind toch aan medi cijnen te helpen. Deze hulpverlening, waardoor reeds vele zieken hun gezondheid terugkregen, of waardoor vaak on dragelijk lijden weer 'dragelijk werd, heeft in Polen tot bij de hoogste kerkelijke instantie's een enthousiast en dankbaar onthaal gevonden. Maar het gevolg is, dat dagelijks meer smeekbrieven bij ons binnenkomen om hulp. Daarom trachten wij steeds nieuwe en meer bronnen aan te boren, waaruit de daadwerkelijke naastenliefde in een steeds bredere bedding mag gaan stromen naar de zieke Polen. Zo is er een „Medische Brug" geslageni tussen Nederland en Polen. Gij moest eens enkele dagen op die brug kunnen staan en, het verkeer aan Uw ogen laten voorbijgaan al die smeekbrieven met de re cepten van de artsen om de gevraagde medicijnen, èje dankbetuigingen, nadat de reddende medicijnen Tijn aangekomen. Het zou aan Uw ogen voorbij gaan maar niet aan Uw hart. Want ieder mens is toch wel zo goed om iets goeds te willen doen. Daarom ook wenden wij ons tot U om Uw hulp, niet voor ons, maar voor de honderden zieke Polen, die genezen kunnen worden, maar in Polen zijn de medicijnen hiervoor niet te krijgen of voor normale beurzen niet bereikbaar. Want het is met die kwestie in Polen nog altijd zeer treurig gesteld. Daarom zenden wij als tastbare bewijzen van onze liefde, ook van Uw liefde voor de mens in nood, deze medicijnen. Mogen wij op Uw hulp en steun rekenen Wilt U inlichtingen hieromtrent Dan kunt U zich wenden tot „onze apotheek", Hoofdstraat 87, Hozr.Bbroek, tel. 0 4448-214. Ons gironummer is 521658 ten name van de heer W. Drozniak, Mgr. Nolensstraat 66, Hoensbroek, met vermelding „Medicijnen voor Polen". Wij danken U bij voorbaat van ganser harte mede namens de zieken die wij door U mogen helpen en namens het Comité. Comité Hulpverlening aan Zieken in Polen van de „P.S.L." in Nederland', De Secretaris, M. Sadowski Delstraat 9, Hoensbroek. VOETBALOVERZICHT. Landelijk zaterdagvoetbal, 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V.—COLIJNSPLAATSE BOYS 9-1. Onze rood-witten stelden zich veilig. Onze rood-witte stadgenoten hebben j.l. zaterdag door een formidabele zege een record-victorie in hun competitie-historie op de Colijnsplaatse Boys, deze enige Nbord-Bevelandse ploeg naar de laatste plaats verwezen en, zichzelf nu duidelijk gedistancieerd van het staartpeleton van drie. Slechts in theorie be staat er nu nog een minimale kans dat ook A.Z.V.V. nog in de bedreigde zone zou kunnen terecht komen, maar dit is wel zo goed als uitgesloten te achten. Hoewel deze strijd aan de Polenstraat natuurlijk qua kijkspel éen te eenzijdig beeld gaf om onder de goede wedstrijden geschaard te worden is deze pres tatie op zichzelf toch verdienstelijk en in verband met de positie van A.Z.V.V., die nog altijd niet „safe" was, toch zeker een felicitatie waard. De Colijnsplaatse Boys verschenen' met tal van in vallers wat wel een grote handicap bleek, want aan stonds namen de rood-witten het spel volledig in handen, zodat de openingstreffer ook spoedig ge plaatst werd. Luid aangemoedigd trokken de Axelaars telkens weer ten aanval en regelmatig voerden de Ruijter en Visser in de eerste helft de stand op tot 50. Daarmee was deze ontmoeting feitelijk reeds beslist want wat er in de tweede helft nog te be kijken viel was een te eenzijdige partij dan dat 7e hier elk nog gemaakt doelpunt zouden releveren. Het kat-en-muis-spel zette zich voort en de Axelse voor hoede speelde zeker een klasse beter dan die der Boys. Vooral Haak was weer de favoriet in de rood-witte aanval en zo hij de laatste goals niet precies allemaal maakte, was hij er toch de grondlegger van. Nog ter nauwernood ontsnapten de Noord-Bevelanders aan de dubbele cijfers, maar door een kleine onachtzaamheid in de Axelse verdediging wisten zij ten.' slotte nog de eer te redden en bracht het einde een glorieuze 91 zege voor de mannen van Den Doelder. Overigens gaat het in deze afdeling in de strijd om de eretitel alleen tussen, Good Luck en Arne- muiden die respectievelijk 33 en 32 punten hebben verzameld en door geen der opvolgende rivalen nog kunnen worden bereikt. Good Luck zal hier vermoedelijk wel met de ere palm gaan strijken, tenminste als deze ploeg, die nog drie ontmoetingen moet .spelen geienf misstap meer be gaat. De zege die Amemuiden zaterdag in Lage Zwaluwe behaalde op de eveneens onder aan de ranglijst benge lende Zwaluwse Boys was maar een zeer nipte 21 victorie. Good Luck daarentegen liet geen twijfel bestaan over haar kampioens - aspiraties en verpletterde in een eenzijdig duel Rillandia met 81. DinteloordThe Gunners eindigde met 31 en de plaatselijke ontmoeting tussen S.S.C. en Sprang leverde een 0—4 victorie op voor laatstgenoemde claib. iDe stand is hier dus geworden Good Luck 19 16 1 2 70—19 33 Amemuiden 20 14 4 2 5625 32 Dinteloord 21 14 2 5 6643 30 Nieuwdorp 19 10 3 6 48—39 23 Sprang 18 8 3 7 39-31 19 S.S.C. 18 7 5 6 34-35 19 V.V.N. 20 8 2 10 56-59 18 Rillandia 20 7 1 12 34—51 15 A.Z.V.V. 18 6 2 10 46-58 14 The Gunners 20 2 5 13 3668 9 Zwaluwse Boys 17 3 2 12 1838 8 Colijnspl. Boys 18 3 2 13 2158 8 3e klasse D K.N.V.B. Steenbergen definitief kampioen. Dat de ploeg uit Steenbergen die in deze afdeling met hoofd en schouders boven de andere rivalen uit stak, practisch reeds vele weken met de titel in de zak liep is zondag definitief bevestigd. Het was in die strijd tegen Corn Boys uit Sas van Gent, dat zij op eigen veld nog eens met 4—0 aan hun zegekar bonden,, dat dit pleit beslecht werd. Het was geen zware dag voor de West-Brabanders, die naar onze mening een goede gooi naar promotie zullen doen in de komende maanden. Zeeland Sport stelde danig teleur en dat nog wel tegen de allerzwakste ploeg Halsteren. Het was in de plaats van die naam dat de Vlissingers zowaar met 21 verloren van de hekkesluiters, die daardoor in puntental gelijk kwamen met R.K.F.C. Om de Zeeuwse misère nog groter te maken liet het op eigen veld toch geduchte Hontemisse het nu zelfs lelijk liggen tegen het zwakke R.K.F.C. uit Bergen op Zoom, dat nu volop candidaat is voor de rode lantaarn, al heeft het twee wedstrijden minder gespeeld dan Halsteren. Dit was alles wat er de vorige zondag van het 3e klasse-voetbal in ons gewest te vertellen viel. Axel had eer snipper-zendag en bezit nu een goede kans om nog tot de derdie plaats op te klimmen, zoals uit onderstaande competitiestand blijkt. Deze ziet er thans als volgt uit Steenbergen 18 15 1 2 69—24 31 Zeeland Sport 20 10 6 4 53—28 26 Hontenisse 20 8 6 6 36—34 22 Ax<d 18 7 7 4 41—36 21 Odio 19 5 9 5 28—28 19 Meto 19 6 6 7 28—34 18 Zeelandia 18 6 4 8 18—31 16 R.C.S. 19 6 4 9 32—44 16 Zierikzee 19 5 6 8 33—55 16 Corn Boys 18 5 5 8 29—33 15 R.K.F.C. 17 3 6 8 24—33 12 Halsteren 19 4 4 11 30—41 12 2e klasse B K.N.V.B. T.S.C. nu zeer dicht bij de titel. In deze afdeling werd slechts een voor 50% geldend programma van drie wedstrijden afgewerkt, waar onder echter een provinciale derby was, die te Hulst werd betwist tussen de blauw-gelen en Vlissingen. De Hulstenaren revancheerden zich door met de zelfde cijfers thans die zege in de wacht te slepen, die in Vlissingen in hun nadeel was uitgevallen. Deze beide ploegen hebben nu ieder 25 punten uit 19 wed strijden. Door dit resultaat kwam T.S.C. nu even wel zeer dicht bij de titel. Aan één enkele zege heeft de Oosterhoutse ploeg thans voldoende voor het defi nitieve kampioenschap. Door in Goes met 2—1 van Dosko te winnen hebben de Ganzestedlelingen nu de kans van de dag benut zich zo goed als zeker te distanciëren van de rode lantaarn. Temeuzen hield de supprematie op het eigen veld weer in ere en versloeg thuis in een meer span nende dan fraaie ontmoeting Rood-Wit met 4.3. Zo is de stand hier nu als volgt T.S.C. 19 14 2 3 64—23 30 Hulst 19 10 5 4 49—31 25 Vlissingen 19 11 3 5 3223 25 Dosko 19 9 4 6 38-28 22 Rood-Wit 20 9 3 8 41—37 21 Middleiburg 18 8 4 6 3836 20 R.A.C. 18 7 4 7 29—37 18 Temeuzen 19 8 1 10 27.36 17 Roosendaal 18 6 4 8 28—33 16 Internos 20 5 4 11 3945 14 Goes 18 5 2 11 28-38 12 B.S.C. 19 2 2 15 21,67 6 HINDERWETBESCHIKKING. Burgemeester en wethouders van Axel hebben be schikkende op het verzoek van M. de Keizer, Juliana- straat 77 te Axel, om vergunning tot oprichting van een herstelinrichting voor rijwielen, enl bromfietsen, waarin een verplaatsbare benzinepomp met een in houd van 60 liter met handbediening zal wordep ge bezigd, in het perceel Julianastraat 79, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie G, no. 3079 de gevraagde vergunning verleend. Axel, 9 maart 1960. 'Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. HINDERWETBESCHIKKING. 0 Burgemeester en wethouders van Axel hebben be schikkende op het verzoek van N.V. Melkinrichting „De Combinatie", Ludolf de Jonghstraat 85, Rotter dam, om vergunning tot oprichting van een melk- uitgtifestation, waarin 3 electramotoren met eem ge zamenlijk vermogen van 3,4 p.k. gebezigd zullen worden, in het perceel Buitenweg 33a, kadastraal be kend gemeente Aexl, sectie D, no. 1780, de gevraagde vergunning verleend. Axel, 9 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 maart 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kenkdreef). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 1213 maart: Dokter A. Kats. niim HAMFA.f ruw of schraal

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3