ZEELAND deze week: i f§ In bl ij verwachting PUROL DOET MEER In één nacht Uw handen gaaf en zacht INGEZONDEN STUKKEN Uw zuurbrand in een paar tellen geblust1 met Rennies. jJ Afdoend en zonder weerga 2ijn Rennies - en eigenlijk ook een wonder, Want hoe hevig dat overtollig maagzuur U 't leven zuur maakt en oplaait tot in de keel - met Rennies is 't in een paar uur geblust. Heus ge doet Uzelf te kort! U kunt niet zónder Rennies. Ing. Med. SPORTNIEUWS TOERISTISCH NIEUWS UIT BELGIË. „Vrolijk België" heropent zijn poorten. „Vrolijk België", het vermaakcentrum van de Wereldtentoonstelling te Brussel, zal als folkloristisch hoekje een plaats krijgen in een 5 ha groot attractiepark aan de voet van het Atomium. Vóór Pasen hoopt men dit park voor het publiek te kunnen open stellen. Enkele paviljoens zullen een andere be stemming krijgen. Zo zal het paviljoen van Oostende worden ingericht als eethuis de er voo rliggende vijver zal de verblijfplaats worden van een zeehondengezin. Het speel plein zal gelegenheid bieden voor balspel, miniatuurgolf en rolschaatsen. Geheel nieuw zal de grofe vijver zijn, die in het centrum van het park wordt aange legd. Aan de oevers komen kleine stranden voor zonnebaders. Vogelliefhebbers kunnen hun hart op halen aan exotische vogels, de in een spe ciaal aan te leggen vogelpark zullen worden onderebracht. Ér bestaan plannen om ook een kabelbaan boven het attractiepark aan te leggen. Hedendaagse kunst in het Museum voor Schone Kunsten te Gent. In het Museum voor Schone Kunsten te Gent is tot 27 maart a.s. een belangrijke col- letcie schilderijen en beeldhouwwerken ten toongesteld va o.m. Jokob Smits, Delvaux, Ensor, Magritte, De Smet, Seurat, Düfy, Utrillo, Chagall, Zadkine, Degas en Renoir. Deze werken zijn afkomstig uit het Mu seum voor Moderne Kunsten te Brussel, dat wegens verbouwing tijdelijk gesloten is. dan genezen; maakt ook dehuid door en door zuiver en gezond. Veerboot „Prinses Irene" te water gelaten. Mevrouw C. Mes-Peters, echtgenote van het lid van Gedeputeerde Staten mr. dr. A. J. J. M. Mes, heeft de nieuwe veerboot „Prinses Irenegedoopt en te wtater gelaten. Dit zusterschip van de „Prinses Beatrix" is op de werf „De Schelde" gebouwd. Bij deze plechtigheid waren vele genodig den aanwezig, onder wie de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Rode Kruis-boottochten, De traditionele boottochten voor chroni sche zieken van het Nederlandsche Roode Kruis met het hospitaalschip Henri Dunant zullen voor de Zeeuwse zieken plaats vin den van 914 en van 1621 mei. De eerste week zullen 35 patiënten uit Schouwen-Duiveland, Tholen, St. Philips- land en oostelijk Zuid-Beveland de reis mee maken, terwijl de tweede week 70 patiënten uit overig Zeeland aan de beurt zijn. Dit be tekend, dat dit jaar 35 Zeeuwse zieken extra zullen kunnen meevaren. Belangengemeenschap Sluiskil is actief. Dat deze onlangs opgerichte belangen gemeenschap waarvan wij in ons vorig nummer reeds melding maakten actief is, blijkt wel uit het feit, dat deze reeds is begonnen met het instellen van een onder zoek naar de woningbehoeften van de be woners. Zowel bij de bewoners van de tot de gemeenten Axel, Westdorpe en Terneuzen behorende woningen, welke bij Sluiskil kunnen worden gerekend, zijn formulieren bezorgd, waarop inlichtingen worden ge vraagd omtrent de wonigen, alsmede de plannen en wensen van de bewoners. Vooral voor diegenen, die als gevolg van de kanaalverbreding 'zullen worden ge dwongen te verhuizen, is deze enquete van betekenis. Kanaal Terneuzen—Gent. Reeds thans is te zien, hoe het verbrede kanaal zal komen te lopen. Op en langs de weg SluiskilTerneuzen zijn piketten en cirkels aangebracht. De lijn, die gevormd wordt door de cirkels en de piketten, die het dichtst bij 'het kanaal staan, met elkaar te verbinden, vormt de middenlijn van het ver brede kanaal. De lijn, die de piketten vor men, die hef verst van het kanaal verwijderd zijn, vormt de as van de nieuw'aan te leggen weg. Waterpsort. Te Veere is de „Jachtclub Veere" opge richt. Deze vereniging telde onmiddellijk al 44 leden. Tot voorzitter van deze club werd gekozen de hieer J. Callenfels uit Veere, ter wijl onze stadgenoot, de heer C. A. Schilt- man, in het bestuur zitting heeft als ver tegenwoordiger van de Gentse Jachtclub. De productie der Bevelanden. Onder deze ifaam zal te Goes van 21 tot en met 23 april a.s. eeni tenoonselling ge houden worden van de ambachtelijke mid- denstandsbedrijven. Verwacht wordt dat circa 40 industrieën aan deze expositie zul len deelnemen. Deze tentoonselling, welke in de eerste plaats tot doel heeft, te trachten de afzet van de industrieën te vergroten, zal op zaterdag 23 april voor het publiek geopend zijn. De andere dagen zullen uitsluitend de genodigden en de zakenrelatie's toegang hebben. Het ligt in de bedoeling een dergelijke expositie ook te Antwerpen te organiseren. Nieuwe fruithal te Krabbendijke. De veilingvereniging „Krabbendijke en Omstreken" heeft besloten een nieuwe fruit hal te doen bouwen. Deze hal zal een opper vlakte krijgen van 70 x 20 meter. De bouw kosten worden geraamd op ƒ200.000, De nieuwe hal zal vóór september a.s. gereed moeten zijn. Uienteelt. Tijdens een bijeenkomst te Kruiningen heeft de heer J. L. Koert van de Neder landse Uienfederatie te Middelharnis een causerie gehouden, waarin hij stelde, dat de teel't van uien voor de kleine telers, wier bedrijven praticsch niet gemechaniseerd zijn, niet meer lonend te maken is. Deze telers toch zullen niet meer kunnen concurreren tegen de grote, wel gemechaniseerde ver bouwers van uien. handcreme De vlasteelt. Na de minder goede jaren in de vlas teelt, schijnen er tekenen te zijn, dat de toe komst in deze branche gaat verbeteren. Dit verklaarde de heer J. C. Friederich van het Nederlands Vlasinstituut te Wage- ningen tijdens een lezing voor de leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland. De uitzaai van vlas zou dit jaar met 25% toenemen ten opzichte van 1959. Omsreeks juni van dit jaar zal er een tekort aan vlaslint zijn van ongeveer 25.000 ton. 35-jai'ig ambtsjubileum. Dezer dagen heeft de gemeente-secretaris van Westdorpe, de heer C. C. van Haelst herdacht, dat hij 35 jaar geelden werd be noemd tot ambtenaar ter gemeente-secre tarie van Westdrope. Dit feit werd tevens in de gemeeriteraad herdacht, waarbij door verschillende per sonen het woord werd gevoerd en ge schenken werden aangeboden. Toerisme op Schouwen. De westkust van Schouwen komt bij de vacantiegangers hoe langer hoe meer in trek. Het vorige jaar was, gezien het fraaie weer wel een bijzonder gunstig jaar. Toen werden te Haamstede, Burgh en Renesse in totaal 390.000 overnachtingen geregistreerd Deze streek ziet daarom zijn kansen en tracht ze te grijpen. De stenen vacantie- woningen schieten als paddestoelen uit de grond, terwijl een drietal nieuwe hotels in aanbouw of in voorbereiding zijn. De bed dencapaciteit zal als gevolg van deze hotel- bouw met 200 worden utgebreid. Gaat de bungalowbouw te Breskens niet door Zoals bekend is, zouden te Breskens een aantal aluminium bungalows worden ge bouwd. De gemeente Breskens had daarbij als voorwaarde gesteld, dat vóór dinsdag 16 februari een garantiebedrag van een half millioen gulden in de gemeentekas zou moe ten worden gestort. Enkele dagen geleden had deze storting echter nog niet plaats gevonden. De vraag is nu of van deze plannen nog wel iets te recht zal komen. HERSTELLINGSWERKEN IN DE TUNNEL TE ANTWERPEN. Van 22 februari tot 1 april gelden beperkende maatregelen. Vanaf 22 februari tot 1 april a.s. zullen in de Scheledtunnel voor voertuigen te Antwerpen herstellingswerkzaamhieden wor den uitgevoerd. Gedurende die periode zal de breedte van de rijweg beperkt worden tot 6,75 m. tijdens de dag en tot 5,75 m. tijdens de nacht. De directie van de Scheldetunnel maant de automobilisten aan tot grote voorzichtig heid. Vooral chauffeurs van zware vracht wagens worden attent gemaakt op de moei lijkheden, die voor hen uit deze tijdelijke toestand zouden kunnen voortspruiten. Hen wordt dan ook aangeraden zoveel mogelijk tijdens de duur dezer herstellngs- werkzaamheden een andere weg te nemen. Dit bericht is zeker van belang voor het vracht- en personenvervoer van Zeeuwsch- Vlaanderen naar Noord-Brabant en omge keerd, dat regelmatig van de Scheldetunnel te Antwerpen gebruik maakt. BEKENDMAKINGEN BEJAARDENSOCIETEIT. Op woensdagmiddag 24 februari a.s. des middbgs 2 uur zal in het Torenlokaal van de Ned. Herv. Kerk (ingang Koestraat) de jaaibijeenkomst worden gehouden van de Bejaardensociëteit. OUDERAVOND O.L.S. Vorige week vrijdag werd in de Prinses Marijke- school de jaarlijkse ouderavond gehouden, woarvoor grote belangstelling bestond. De heer Draayer verwelkomde de vele ouders, doch moest naast d'e heugelijke tijdingen van dit jaar helaas ook een droevig f eit in herinnering brengen nJ. het verscheiden van het bestuurslid de heer Jac. Scheele ten gevolge van een noodlottig ongeval. Na de gebruikelijke en goed verzorgde verslagen van secretaris en penmingmeesteresse volgde een be stuursverkiezing voor twee vacatures, onstaan door het overlijden va nde heer Jac. Scheele en: door het niet meer verkiesbaar zijn van mevr. Swets-Gilijamse aangezien deze geen schoolgaande kinderen meer heeft. De heren D. Burger en W. Duininck werden in deze vacatures benoemd. Ook de heer J. Blok gaf op deze avond een op timistisch verslag over de gang van zaken op de Marijkeschool, terwijl mevr. mr. De Kat-Presser een lezing hield over „Sexuele voorlichting bij de op voeding van onze kinderen". Zoals gebruikelijk bestond vanzelfsprekend ook weer gelegenheid' voor de ouders om het werk van hom kinderen te bezichtigen en dit met de leer krachten! te bespreke^t. DE TUIN IN HET VOORJAAR. Helaas slechts voor een gering aantal bezoekers organiseerde de Z.V.U. donderdagavond in „Het Centrum" een lezing door mevrouiw Vicksebockse- Prey met als onderwerp „De tuin in het voorjaar". De spreekster wist hierover boeiend te vertellen en gaf ook tal van practische wenken. Taltrijke kleu rendia's illustreerden en verduidelijkten het geheel. ZEEUWSCH-VLAAMSE KUNSTENARES VOOR DE T.V. In het televisieprogramma van volgende week zaterdagavond zal een Nedferlandse zangeres afkom stig uit onze streek voor de N.C.R.V. televisiecamera optreden. In het internationaal getinte programma „Bouquet" zal dan n.l. medewerking worden verleend door Marie Cecile Moerdijk, stellig velen van onze lezers niet onbekend als de dochter van de heer Jos. Moerdijk uit Zuiddorpe. Nad'at deze begaafde artiste eerst in Nederland bij de meest vooraanstaande kunstenaars heeft gestudeerd heeft zij, de laatste jaren tijdens haar verblijf in Zuid- Amerika ook daar zeer veel succes geboekt. A.s. woensdag trezdt zij te Hulst op voor de kunst kring „De Vos Reynaerde", waarna degenen die niet in de gelegenheid zullen zijn deze avondl bij te wonen haar a.s. zaterdag voor de televisie zullen kunnen terugzien'. Zo heet dit toelichtend en geruststel- lend Doktersboek.dot gratis is in gesloten bij een Babyderm Set. waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere hu PREDIKBEURTEN. Zondag 21 februari 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, (m.m.v. Kerkkoor). 2.30 uur Ds. P. J. Penmings. Geref, Kerk (Kerkdlreeif)10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesidienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 20 21 februari Dokter A. Kats. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Eén dezer dagen zal er weer een beroep gedaan worden op Uw offervaardigheid. Dit beroep wordt gedaan tem behoeve van het Algemeen, Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid) „Draagt Elkanders Lasten een instelling van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Door dit fonds wordt hulp verleend aan de leden en hun huisgenoten, die door ziekten zijn getroffen. Hiervoor is per jaar ongeveer 400.000,nodig, hetgeen langs allerlei wegen bijeen gebracht moet worden. In 1959 was het aantal openbare collecten voor ons fonds zeer gering, doordat het fondh niet voor kwam op het collecteplan. Daardoor is 1959 voor ons fonds een, zeer ongunstig jaar geweest en moest dit met een tekort worden afgesloten. Dit tekort kan thans door uw offervaardigheid worden weggewerkt. Ook thans wordt regelmatig een beroep op ons fonds gedaan. Deze arbeid kan alleen worden ver richt, wanneer ook U ons hiertoe in staat stelt. U kunt dat zo noodzakelijke werk steunen door Uw geldelijke bijdrage, doch ook door Uw medewerking als collec tant (e). Onze plaatselijke commissies kunnen U hier over alle gewenste inlichtingen verstrekken. Gezondheid is het hoogste goed. Laten wij dan een offer brengen voor hen, die dit moeten missen. Namens de plaatselijke commissie Axel', P. ROUW, Voorzitter. i 3e klasse Voetbal. D KJM.V.B. hike id je. |TWAT^iiNHAgDLHAAÏa75&0EDy Kloof tussen „Steenbergen" en opvolgers i steeds groter. In deze afdeling kon men feitelijk niiet meer met goed fatsoen meer van een kopgroep spreken, temeer nu „Zeeland Sport' len „Axel" beiden d'e buit deel den en deze ploegen rèsp. 8 en 9 verliespunten meer hebben dan de leiders. Dit is een .praktisch 'niet meer in te lopen achterstand. ZEELAND SPORT-AXEL 1-1. Een fel aanvallend Zeeland Sport is er niet in ge slaagd 'beide punten thuis te houden. Dit is hoofd zakelijk te danken aan de goede remonte van Axel, die na aanvankelijk tegen de muur te zijn gedrukt zich uit de wurgende greep wist los te rukken en vooral in de tweede helft Zeeland Sport haar wil op te leggen. Vanaf de aanvang begon de thuisclub met felle aanvallen doch keeper Adam stond op zijn post en wist voorlopig alle onheil te voorkomen. Hij kon echter niet voorkomen 'dat Rieteco met een hard schot Zeeland Sport de leiding bezorgde (10). Dit doel punt prikkelde de oranjehemden om het initiatief over te nemen en Stockman kon nog voor rust profiteren van een misverstand in die Vlissingse verdediging en de partijen op gelijke voet brengen (1 1). Na de rust nam Axel geleidelijk aan beslag op het middenveld van waaruit aanval op aanval werd op gebouwd. Meermalen moest doelman Meijer hande lend optreden doch dat ging hem uitstekend af. Ondanks verwoedle pogingen van weerszijden ver streek de tijd zonder dat ieman'd er in staagde de balans in zijn voordeel te doen doorslaan. Deze uit slag gaf de verhouding goed weer. De tricoloreploeg Meto liet het op iegeni veld met 0-2 lelijk liggen de linea-recta op de eretitel afstevenende Steenbergse leidersploeg R.C.S. in de altijd onzekere fseer die rond Üe semi-plaatselijke ontmoeting tegen „Zeelandia" hangt, verloor ditmaal - thuis nog wel - ongedacht met 2-3 van deze ploeg. Dat Zierikzee tegen het Bergse R.K.F.C. liefst met 6-0 zonder glorie ten ondier zou gaan, zal wel niemand hebben verwacht, nota bene tegen een nog in degradatiegevaar verkerende club. Ook nu waren de draws in deze afdeling aan de orde van de dag. „Halsteren - „O.D.I.O." resul teerde in 1-1 eni dit was het negende gelijke spel der Ossendreohtenaren. In totaal werden in deze afdeling reeds 30 ontmoetingen beëindigd met een punten- delïng. Ook Corn Boys kon het in Breda niet verder brengen dan 2-2 t HINDERWET. Op de secretarie der gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de N.V. Melkinrichting „De Combinatie" te Rotterdam, Ludlolf de Jongh- straat 85, om vergunning tot oprichting enz. van een, melkuitgiftestation aan de Buitenweg 33a, kadastraal gemeente Axel, sectie D no. 1780. Schriftelijke bezwaren, kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking in brengen bij her gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd Mondelinge bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op eem openbare zitting, te houden op donderdag 3 maart a.s. om 10 uur voormiddag in het gemeentehuis te Axel. Beroep tegen een genomen beschikking kan o.a. worden ingesteld door a. de verzoeker om de vergunning b. degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen c. degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Axel, 16 februari 1960. De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3