IVOROL „Ik vind Heineken liet lekkerste bier dat er bestaat...!" Dat vind ie niet, dat lè zo...!"/ fleiw 7é* Elke tand een hei i ia ui 'i r Fa J. C. Vink SPORTNIEUWS BEKENDMAKINGEN LOSSE GEDACHTEN MOOI AXEL. TYPEN en STENO Hulst en Axel J. A. B1ESBROECK Markt 12 Axel i 1 De beer P. J. van Bendegem wees als ex-wethouder cfe scheiding tussen! kas- en1 administratief beheer finaal van die hand. Zijn indruk is dla't die pnaetijk, die hij hier d'e rol van die kreupele ziet vervullen, geleid wolUlt door de Mindie, waarvoor hij iti dit rapport de theorie aanziet. Spr. bad verwacht döt men het gasbedrijf, d!at in onze gemeente voorbeeldig wordt gefeid' en beheerd, buiten daze regeling eou hebben gelaten. Hij is niet tegen verbetering, maar kant zich tegen een ngoneiuis ingrijpen, daar waar affiles opperbest marcheert en het gasbedrijf kan in dit opzicht als voorbeeld worden gestelldl. Met het ilnlterme hiervan genoegzaam op de hooglte, voorziet hij dat het nu voortaan een heUeboell' meer zal gaan kosten. Waarom moet men vervolgens ook het zwembad gaan betrekken in Üe sfeer der overheidsbemoeiing Ook hier gülng toch alles naar wens 'en zal van ver betering wei geen sprake Zijn. Spr. schaart Zich verder aan de zijde van hen, die rich in idle bijeenkomst met het gemeentepersoneel als tegenstanders hebben uitgesproken van maandelijkse loonuitkering, terwijl hiji de moeilijkheden ziet ver groten door dmcassering om de twee maanden, die men ten opzichte valn bet gasbedrijf wenst in te voerlzn De heer De Feijter liet zich op dezelfde wijze uit over de beoogde reorganisatie en had na de pro testen van zovelen verwacht iilat er iets tinders uit de doeken zou zijn gekomen ten opzichte van de maandlonen. Spr. verwacht een ware debacle als men dit allies door gaat zetten, terwijl qenl simpele opfasBilng mogelijk ware geweest. Het gasbedrijf ge niet naar zijn mening een reputatie, die zijn weerga rïiejt kentWaarom treedt men zo driest op, ten op zichte var het zwembad, nu deze stichting geld ge leend heeft en allies godi functioneerde. Men begeeft zich hiermede op een zeer gevaarlijk terrein en als voorbeeld neemt hij de Chr. Openbare Leeszaal, IdÈte nu de beschikking over een grdte sub sidie kreeg. Moet nu ten slotlte ook ten aanzien van de muziekveirlinCgingen in verband met de subsidie politiek straks worden ingegrepen. Spr. ziet hierin en zeer gevaarlijk experiment en wijst op Engeland de Labourpiartij ook alles wilde „nationali seren", hetgeen tolt fatale gevolgen zou hebben ge liefd!, indien, het vollk aan dit Streven geen halt zou hebben toegeroepen. De heer Oggel sprak als vader van deze voorstellen zijn hartgrondige dlanik uit namens de commissie, wier voorstellen door B. en W. in principe zozeer blijken te worden gewaardeerd, hetgeen ook bleek uit de verdediging der voorstellen door de voorzitter. Hij keert zich tegen Idle heer P. J. van Bendegem, die naar zijn mening met zijn critiidk voorbarig is daar de uitwerking van dit principe-voorstel nog moet lcomen. Daartoe wacht de commissie thans de uitspraak van de raad af en will zij weten of deze haar goedkeuring aan de beoogde splitsing van centrale kas en .boek houding hecht. De heer L. Hamelink meerit ook tot voorzichtig heid te moeten aanmanen met de aanstelling van meer administratief personeel, betgeen door de heer P. J. van BenlJegem wondt verwacht. De hear C. van Bendegem is verwonderd dat men omtrent de beweegredenen en conclusie's der com missie doet allsof wij het gasbedrijf willen gaan natio naliseren. 'Hij is van mening, dat dit in hoofdzaak blijven zal zoals het was enl blijven moeit. Bij hem gaat het over die interne controle die hij noodzakelijk acht en z.i. zou een gemeentebestuur tekort schieten indien diit verwaaribosli' werd. De lof aan het gas bedrijf toegezwaaid onderschrijft hij, maar waarom >u men, een goede partner in de associatie uit schakelen. Hij beschouwde het als een tactische fout de kwestie der maandlonen, voorbarig te bespreken, zoals is geschied1. Deze zaak ziet spr. echter niet zo somber in temeer daar ter overbrugging, een: week extra loon In het vooruitzicht wordt gesteld. Odk de voorgenomen) gewijzigde inning dier kwitanties zal zonder sohokklenl plaats kunnen hebben en hij meent dat over het geheel meer „efficiency" bereikt zal worden met deze reorganisatie. De heer Maas heeft niets dan lof voor het werk der commissie. De heer Van Luijk heeft niet zonder verbazing de ontwikkeling in deze gevolgd en o.a. kenlnis ge nomen van de bezwaren, die de heer Oggel', aan vankelijk had tegen de overwegende ambtelijke in vloed in de commissie en meer in hte bijzonder tegen dte heer Smi'es, die toch de facto benoemd is. Hij heeft niet d'e bedoeling het werk der commissie te kleineren, maar toch de indruk dat hier geen principe - diooh een definitief rapport voor ons Bgt. Bilnlilt de raad zich aifdjus niet teveel vraagt hij zich in ge- moede af. Vooral ook ten aanzien! van het Burgerlijk Armbestuur vraagt hij zich af of het niet beter was dat de toestatald) bleef als tot heden te doen gebrui kelijk was. Deze materie Werd na verdediging van het voor stel' door de Voorzitter verder nog uit en ter na door gepraat en ten slotte weiid door de voorzitter Je discussie gesloten. De heer P. J. van Bendegem verklaarde namens de Chr. hist, raadlsfnaotie beschouwd te willen worden als tegen deze voorstellen te hebben gestemd. Rondvraag. De heer De Feijter vroeg de mensem aan de Oude- iweg bij de riolering aldaar achter hun woningen ten goede te komen en bepleitte extra toezicht bij de be strating van file Emmasltraat. Ook zou spr. gaarne een kaartsysteem wensen van de gemeentelijke gezindheid, zulks als resultaat van de volkstelling. De heer K. Hamelink vroeg naar aanleiding van een sollicitatie of B. en "W. zich volledig overtuigen van die capaciteiten der gegadigden. Ook vestigde hij nog de aandacht op de toegangswegen en brand gangen dn plan-West. Ten slotte vroeg hij bij ver nieuwing maar een 'afdoende regeling in het recreatie gebied. De heer Oggel zou gaarne een rapport hebben van B. en W. over die tamelijk achteruitgaande bevolking. Is dit weffiebt toe te schrijven aan de te geringe toe wij zing van woningen Daarop volgde sluiting der openbare vergadering, die hierna overging in een besloten zitting ter be handeling en vaststelling der notullen van de zitting van 8 dlecembeir j.i OLIEBOLLENDAG EN 4 x Z....N. De door de Medsjesvereniging „Het Mosterdzaadje" allhier georganiseerde olïebollendag ten bate van de actie „4 x Zi..N" heeft opgebracth ƒ431,30. Het bestuur betuigt aan allien1 die hieraan hebben mede gewerkt haar hartelijke dank voor het welslagen van deze dag. AANBESTEDING OPENBARE KLEUTER SCHOOL. Dinsdagmorgen had ten gemeientehuize de open bare asbesteding plaats van de aan de Evertsenstraait alhier te bouwen openbare kleuterschool. De in schrijving was als volgt: F. Lambert Zn., Stoppel dijk ƒ114.000,R. A. van Wiemeersch, Axel 117.900, Fa. P. A. van Hoeve, Axel 119.000, Gelbr. de Bruijn, Clïnge ƒ119.400,— Gebr. Krieck- haart, Hengstdijk 122.800,— Fa. Gehr. de Theijie, Teriiolle 122.850 G. Gijsel, Westdorpe 123.000, Gebr. v. d. Poel, Temeuzen 123.800,— P. Hame link, Hoek 124.000,Fa. Lensen, Zn., Axel 125.000,D. Freijser, St. Jansteen 125.000,— B. J. P. Bolsens, CInge 125.000,— A. van Dries- sche Zn, Laimswaard^ 125.800,— D. S. Jouret Zn., Qtinge 127.000,,Fa. Leemhouts, Sluis 127.500,Fa. E. W. van Driessche, Kudtaart 128.275,-L. Lansu 6 Zn., Clïnge 129.000, L. W. Haimeiïink, Zaairisfog 129.600,L. de Bruijn Zn., Hulist 129.800,— J. V. Freijser, St. Jamslteen 130.000,,,A. J. Goossems1, Walsoorden, 132.600,F. R. Haers, Philippine 140,921, De gunning is aangehouden. PREDIKBEURTEN. 'Zondag 31 januari 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pfennings, 2.30 uur Vicaris S. den, Blaauwen. Geref. Kerk (Kedkdreef). 10 uur en 2.30 uur Ds. J. de Feijter, van Berkum. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 30 31 januari!Dokter A. Kats. STEENBERGEN-AXEL 6-3. Voor onze: Axelse jongens was de opgave om Steen bergen, de trotse koploper, in bun eigen huis de punten te ontfutselen te zwaar. Een falende ver dediging beeft het sterke Axel de kans hiertoe ont nomen. Het typische spel van Steenbergen met verre dlieptepaSses werd door die Axelse defensie niet vol doende doorzien en zodoende belandidle keer op keer d'e bal achter de Axefee Unies, waar de snelle blauw witte voorwaartsen kliaar stonden om de gebodlen kansen te benutten. Reeds in dte erste minuut werden de oranje-witten volgens dit recept eenmaal geslagen toen J. Heshof een verre uittrap opving, waarbij tile ver opgedrongen Axelse verdediging reeds geslagen was (10). De snelheid der Steenbergen-voorhoede werd Axel kort daarna weer noodlottig toen een te zacht terug gespeelde bail1 handig in een doelpunt werd omgezet. Hoewel het bar slechte terrein Axel de kans ont nam haar volle kunnen te ontplooien, scheen het toen of de kansen keertden toen Rietjes een voorzet van rechts wist te benutten, (21). Onmiddellijk daaran echter strafte de snele Boll een aarzeling in de Axel- Verdediging af (3—1). Altes leek nu gereed voor een volkomen debacle, want J. Dam benutte nog voor de rust een straf schop (41) en scoored P. Dam vanaf zeker 20 m. afstand het vijfde doelpunt. Tien minuten voo rtijld kwam dian eindelijk het heilige vuur over Axel toen Rietjes uit een, scher mutseling wist te scoren (5-2Steenbergen Lam echter geen risico en H. de Roo tekende voor die thuisclub het zes'lde doelpunt aan. On middle® jk daar na was het wederom Rietjes die de hattrdok verrichtte en bet derde doepunt voor Axel liet noteren. Zo waar zou Axel nogmaals de kans krijgen de nederlaag wat idlragelijker te maken doch de toegekerldle stinasohop werd jammerlijk naast geknald. Het 2e elftail' van Axell gaat op ed goede weg voort en versloeg AHianoe II met 3—0 in Roosendaal. De doelpunten kwamen van P. Peters, H. Diel'eman en J. Ddeïeman. Ook bet derde elftal wist de punten thuis te houdlefl door Cl'inge III met oen 3—0 nederlaag huis waarts te sturen door doelpunten van Lion, F. Rietjes en die Koeijer. WIJZIGING KOOPAVOND VOOR WINKELS. Burgemeester en wethouders van Axeil brengen, overeenkomstig artfkel 203 der Gemeentewet, ter openbare kennis, dat ter secretarie der gemeerlte Voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing is neder- gelegld de door de raad der gemeente op 26 januari 1960 vastgestelde 4e wijziging van die verordening tot het irasteDlllen van een koopavond (voor hloemen en meubelwinkels). Axeil', 27 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bospe. Is het alleen chauvinisme, wanneer we be weren, dat Axel en omstreken mooi is Of is dit het constateren van een feit Op gevaar af van het eerste beschuldigd te worden, concluderen wij toch tot het laatste. Axel is mooi Wij hebben daarover het vorige jaar reeds in dit rubriekje geschreven. Maar Axel kan nog mooier, nog aantrekke lijker worden Vorige week reeds braken wij een lans voor het aanbrengen van broed'kastjes voor de vogels in het bos. Nu zouden wij een klein stapje verder willen gaan. Dank zij de ruimere bebouwing van na de tweede wereldoorlog hebben alle woningen in plan Oost en West en Zuid een voortuintje ge kregen. Wanneer men in voorjaar en zomer zo eens door deze wijken wandelt, dan valt het op, dat de ene bewoner zoveel meer van zijn tuintje weet te maken dan de andere. Toegegeven de een beschikt over een beter voorziene beurs dan de ander, waardoor de een wat meer kan uitgeven voor de aankoop van bollen en planten dan de ander. Maar toch kan van een tuintje met wat liefde en moeite zonder grote kosten iets aantrekke lijks worden gemaakt. De ene bewoner heeft daar nu eenmaal meer interesse voor dan de andere, maar het is een feit, dat in vele gevallen een mooie tuin van de ene buurman de andere buurman inspireert om er ook iets aardigs van te maken. Een straat met leuke tuintjes werkt aantrek kelijk. Zowel op de bewoners als op de vreem delingen. Er gaat een zekere bekoring, een ze kere hartelijkheid van uijt. Zo'n straat doet vriendelijk aan. Men komt er als het ware van in een goede stemming. Dit is van belang. Daarom hebben wij hier eens over gedacht en komen opnieuw met een voorstel. Niet omdat wij het zo goed weten. Ook niet omdat wij willen bedillen of willen voorschrijven hoe ieder zijn tuintje zal moeten onderhouden of inrichten. Alleen maar om onze straten en wijken aan trekkelijker te maken. Om bij de vreemdelingen een goede indruk te vestigen. Om de bewoners zelf meer plezier te verschaffen. Ons voorstel behelst dan het houden van een jaarlijkse wedstrijd om de mooiste voortuin. Een wedstrijd, waarbij het niet in de eerste plaats moet gaan om de „duurste" tuin en ook niet in de eerste plaats om de „knikkers" - de prijzen - maar om het spel. Uiteraard er zullen enkele aardige prijsjes beschikbaar moeten zijn en er zal een keurings commissie moeten komen. Hiervoor zal zeker een oplossing mogelijk zijn, wanneer wij denken aan V.V.V. of aan de Stichting Streekcentrum Axel of de vrouwen organisatie^ of Wie bindt - figuurlijk gesproken dan -i de kat de bel aan Wie steekt de eerste „spade" in de grond Als U goed diep ademhaalt, ruikt U de bloemengeuren al De Heere verblijdde ons met de geboorte vain een dochtertje en zusje JENTIEN PETRONELLA. J. Strijker J. J. StrijkerWilschut. Rik. Axel, 28 januari 1960. NoorÜlstraat 5. VERLORENeen paar Heren- gillacé-'banidsc'hoenen Tegen be loning terug te bezorgen Vaart- wijk 5. De cursussen beginnen in door STAATSBEVOEGD Leraar INSTITUUT VOOR KANT OOR OPLEIDING Gentsestraat 19 Tel. 2591 HULST Walstraat 35 AXEL VOOR AL UW DRUKWERK Grote sortering Vulpennen van de beste merken. Boek handel Firma J. C. Vink, f. i v I J

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3