de lekkere IIALIANO ZWITSAL KINDJE VERWACHT HOEST UW KIND...? 19 cent per rol. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK GEMEENTERAAD VAN AXEL. BABYSET Tte. Trtwlcfjzsdvvwesi Ixx&yveAAurtqinq In één nacht Uw handen gaaf en zacht handcrème Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met KINDER HONING SIROOP^ (Vervolg) De heer C. van Bendegem richtte zich daarop alls oudsite raadslid tolt de voorzii'llter om hem namens de ganse raad eveneens voor hem en lie zijnen,, een ge lukkig 1960 toe tie wensen. De voorzitter deelde daarop mede dat in delze eerste vergadering iin I960 het gewijzigde reglement van odile An toepassing zal worden gebracht. De ingekomen stukken en mededelingen welke laatst needs uitvoerig in ons vorig nummer werden opgenomen boden geen nader commentaar of aan leiding tot bespreking, 'behoudenis een opmerking van de heer Vian Luij'k, aangaande een administratieve onjuistheid in de vermelding van de huurprijs der woningen. De lijvige agenda gleed daarop vlot order des voor zitters hamer door. Beëdiging tweede waarnemend secretaris. Hierna vond de beëdiging plaats "van de hoofde commies Oer secretarie, de heer C. Smies, die op grond van het op 8 december 1959 vastgestelde nieuwe reglement van orde voor de raadsvergaderingen, door B. en W. weiti aangewezen ail's 2e waarnemend secre taris dezer gemeente, ingaande 1 januari 1960. De iheer Smies legde in handen van de voorzitter, de voorgeschreven eed af .waarna hij door deize werd gefefaateeirti met zijn benoemnig alls zodanig. Subsidieverlening aan Temeuzense Muziekschool. Door B. en W. werd daarop voorgesteld subsidie Raadpleeg dan vooral tijdig het doktersboek „In blijde verwachting", geschreven door Dr. A. J. M. Lamers, Specialist-Vrouwenarts, met een rijkdom van weten betreffende geboorte en verzorging van baby's huidje. Dit hoogstaand boek is als gratis surprise gevoegd bij een, (te verlenen aan de Stichting Temeuzense Muziek school. Deze su'hsildle geldt voor een 13-itall leerlingen uit Axel, die reeds langer 'die lesisen, aan deze school volgen. Het totalle berekende subsidiebedrag be draagt 230,02. In verband met idfe nauwe samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool had de raad hiertegen, geen bezwaar. Instelling van een koopavond voor bloemen- en meubelzaken. Vastgesteld werd' die 4e wijziging van de verorde ning tot het insitellbn, van een koopavond, zulks naar aanleiding van een venzoek van de bloemenhandefaars Jac. Wieliand en I. van Hoven en van de fa. B. H. Pot, meubelhandel alhier. De heer G. W. Naeye uit Tenneuzen heeft ver klaard geen bezwaar te hebben tegen het verzoek van laatstgenoemde. Qok de Kamer van Koophandel en Fabrieken verldlaadde geen bezwaren te hebbent waar om bet college voorstelt deze vereoeken in te willigen, waartoe zondier hoofdelijke Stemming werd besloten. Drogisterijen mogen niet langer geopend zijn. Afwijzend werd echter beschikt op een verzoek der beidie plaatselijke drogisten, de heren P. A. Wonder- gem en E. F. R. Lodkefter. Dit verzoek kwam neer op een openstelling hunner zaken tot s'avonds 22 uur. Geilet op de motieven tot afwijzing van dit verzoek Idbor de Kamer van Koophandel en Fabrieken werd ook door B. en W. in deze zin geadviseerd, waaraan de raad unaniem gehoor gaf. Opheffing onbewoonbaarverklaring. Besloten werd tot opheffing der onbewoonbaar- verklaring van de woningen Kijkuit K67 en K68. Deze woningen zijn inmiddels ingericht tot stal en bergplaats, waardoor zij hat karakter van woningen verliezen. Verhoging ovemachtingstarief kampeerterrein. Hierop werd besloten tot vaststelling van de eerste wijziging van die fegesvarlondening, in verband met die erkenning van het gemeentelijke kampeerterrein tot bondskameperp'laats, zulks naar aanleiding van ont vangen bericht dier Kon. Ned. Toeristenbond ANWB. Bij de vaststelling der legeiSverordening is het over- niachitingsittarief bepaald op 25 ct. per persoon per dag, welk laag tarief gekozen weiji om gedurend de aan looptijd het kamperen alhier te stimuleren. De Ned. Kampeerraad uiiitte zijn waardering voor die goede outillage van het terrein met toiletgebouw en vestigde in verhand hiermede de aandacht op het llaige tarief. Bij vergelijking met tarieven van andere bondskampeerpllaats, zulks naar aanleiding van ont- hoger te liggen. Het is dlaarom alleszins redelijk, het tarief te verhogen, tot 50 ct per persoon per liag, waartoe de raad dienoverkamsbig besloot. Uitbreiding speelterrein achter R.K, School. Op grond van art. 72 der L.O.-wet werd besloten tot medewerking aan de uitbreiding van het speel terrein achter de R.K. Sdhool Voor gewoon lager onderwijs, zulks op verzoek van het R.K. School bestuur. Bij dit verzoek is overgelegd de verklaring, da,t het schoolbestuur ziich verbindt tie vereiste waarborgsom te storten. Bijj raadsbesluit van 29 december 1955 werd reedis medewerking verleend aan de aanleg van een speelplaats achter de school', groot 350 m2, welke oppervlakte heit schoolbestuur thans wenst luit te breiden,. Op 22 december j.l. heeft het overleg tussen B. en W. en de vertegenwoordigers van het school bestuur pllaaits gehad. De gemeente zal in eigenl beheer die uitbreiding verzorgen, waarvan de kosten gescnat warden op circa 3760,exclusief de verwervings- kosten van de grond. Uitbreiding en verandering van inrichting van de Chr. Kleuterschool aan de Ds. Jan Scharpstraat. .Eveneens werd' op grond van art. 50 der Kleuter- onderwijswet besloten, tot medewerking voor de aan schaffing van leer- en, hulpmiddelen ten behoeve - van tie Ch,r. Kleuterschool, alsmede tot verandering vate. inrichting als hieronder genoemdl a. uitbreiding van de speelplaats met citca 200 m2 b. verandering van inrichting van het schoolgebouw c. de inrichting van het bui'tenteirein d. de aanleg van een nieuwe verwarming e. helt treffen/ van voorzieningen aan de electrhsohe grond! en, ƒ7,— voor 16 m2 bouwgrond. Tegen inwilliging van dit verzoek bestond gelem be zwaar en werd aldus dienovereenkomstig het voorstel besloten. Aankoop van een perceeltje bouwgrond. Voor de constructie vai de Van Middelhovenstraat is destijds gebruik gemaakt van circa 21 m2 grond, toebehorende aan J. Diefeman te Kijkuit. Deze strook grond) ligt terzijde van tile woning Kaoaalkade 20, dus op de hoek van Kaniaaltoade en Van Middelhoven- Straat. De oniderhaivigie grand is tot op heden nog niet aangekocht. De eigenaar is nu bereid dit per ceeltje aam de gemeente ite verkopen a 2,50 per m2. Aldus werd1 besioteni. Reconstructie van gedeelte van de Polenstraat. Met heit oog op de dringend nodlige reconstructie van een deel1 van de Polenstraat vanaf Wak tra at 'tot aan Crijnissenstraait welke noötibakeKjk wordt geacht aangezien de Polenstraat een belangrijke toe gangsweg gaat worden tot het vastgestelde exploitatie plan Noordoost, werd aan Ged. Stallen' gevraagd of bet niet mogelijk is de kosten vain herstel van de Polenstraat ten llaSte tie brenigen van d.it exploitatie plan, waartegen dit college in principe geen bezwaar heeft, milts er voor wordt gewaakt, dat de uitgifte prijzen van tie grond steeds zodanig op de kostprijs zullen wordlen gebaseerd, dia,t rendabele explodtete wordt venkergem. Dit ligt volkomen in de lijn van B. en W. en daar om stellen Zij voor deze reconstructie, welke straat werk en riolering betreft te verwerkelijken overeen komstig de overgelegde tekening met verdere gegevens. Het ligt in de (betioelïmg dlit abject in het openbaar aan te besteden. Aldus werd besloten. Beloning administrateur woningbedrijf. Terzake de beloninig van de administrateur van het woningbedrijf is door Ged. Staten opgemerkt d'at deze voorlhiands op het vóór 1 januari 1959 geldende be drag moet woildlen, gehandhaafd. Hangende de beslissing omtrent de reorganisatie plannen en mede in verband met de gewijzigde situatie ontstaan door et a.s. vertrek van deze functionaris nemen B. en, W. hum oorspronkelijke voorstel' terug om lie zijner tijd nader definitief hierover hun stand punt te bepalen. Bezoldiging directeur vleeskeuringsbedrijf. Ook moet in verband met irïStructiewijzigimg de be zoldiging van de directeur van het Vleeskeuringsbedrijf worden herzien, wegens gebleken onjuiste interpre tering naar aanleiding vam de ministeriële circulaire. t Huwelijkstoelage. In art 5 werd de huiwelïjkstoeltoge geregeld welke verleend kan wordlen wanneer de bezoldiging beneden het genoemde grensbedrag blijft, hetwelk opgevoerd kan worden tot 3726,Dit laatste Was niet eerder bekend. f. het leggen van nieuwe vloerbedekking g. het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen, aan vulling van onitwiikkelings- en buitenspeehnatmaal, hiu%>middeliem en schoolbehoeften. Op grand van de bepalingen van het Bouwbesluit Kleuteronderwijs heeft de Inspectrice de verand'mig van de inrichting van genoemde kleuterschool bevolen. Het schoolbestuur heeft zich bereid verklaard de vereiste waarborgsom te storten. Hoewel de raad bij het nemen van etn besluit de daaruit voortvloeiende kosten niet in aanmerking mag nemen, wordt medegedeeld! dat met uitvoering van genoemde voorzieningen in totaal een bedrag van ongeveer 60.000,gemoeid zat1 zijn. Rijwielbergplaats voor Chr. School te Spui. Aangenomen werd daarop het voorsteil tot het ver lenen vain medewerking op gomd van art. 72 der L.O.-wet tot de bouw van een rijwieJbergpladls en een bergplaats voor schoolbehoeften ten behoeve van 'Je Chr. School voor gewoon lager onderwijs te Spui. Ook hier wies het schoolbestuur genegen zich te verbinden tot hiet storten van de waarborgsom. De bouw van e'en rijwIeUbergplaats is noodzakelijk gezien helt feit, dat meer dan de helft der leerlingen de school per rijwiel bezoekt. Ook de leermiddelen- 'berging is dringend gewenst. De kosten worden ge raamd op 3400, Verkoop van bouwgrond. Besloten werd daarop tot het verkopen, van bouw- grondgelegen aan die Olïvierstraat en de Robertsitraat aan de heer R. A. van Wiemeerscii. Dilt betreft een» perceel van 660 m2 aan de Olivier- Straalt em twee percelen aan die Robertstraat, resp. giroot 2240 en 700 m2. Aan de OHiivieraltraat zullen 4 woningen worden gebouwd, terwijl aan de Robert straat 18 woningen (2 blokken van 9 stuks) zullen verrijzen. De grondprijs bedraagt 5,75 per m2. Ook aan de heer J. A. Bronz, Zuidsingel 16, werd op diens verzoek een perceeltje grond verkocht, llig- geniile achter zijn woning, ter grootte van 86 m2. De prijs van deze grond bedraagt 2,50 voor 70 m2 Juin- Rijwiel- en klcdingtoelage en koffiegeld. Wijders is in die op 18 november j.l. gehouden bijeenkomst met de gemeentewerklieden o.a. gebleken dat de rijwlilel- en kledingltoel'age bij het personeel onbevredigend worden geacht en ook het colege is tot deze conclusie gekomen. Deze toefegen dienen in overeenstemming te worden gebracht met de elders geldende normen. Ten aanzien van. het koffiegeld wordt opgemerkt, dat het personeel van de vuilnis- en faiecaliën-ophaal- 'dienst regelmatig in andere gemeenten gaat werken era dan de gehelle dag weg is. B. en W. achten het billijk, dat dim dlie gevallen vergoeding wordt gegeven voor het gebruik van koffie bij de broodmaaltijd, die niet dn de geziinskring kan worden gebruikt. Voor werk in Zaamsfeg is vdlit niet nodig, omdat die ge meente daarvoor zorgt. Voorgesteld wordt een nieuwle artikel' op te nemen in de verordening, waarin vergoeding voor koffiegeld ■geregeld wordlt. Wijziging in verdeling der werkzaamheden. Verder wordt enige wijziging gebracht in de ver deling dter funcllie's. De pfentsoeniarbeidier J. W. Witte is si Wis enige lijd beast met heit leiding geven en toezicht houden op het wenk van enige personen, die krachtens de G.S.W.-regeling zijn te werk gesteld, waarbij hij ook zeli moet meewerken. Deze verandering werkt be vredigend. In verband daarmede is J. W. Wilt te van toongroep III in, toongroep IV geplaatst. Ln dleze toon groep kamt geen enkele functie voar die in overeen stemming is met het werk dlat hij tilaet. Daarom stellen B. en W. voor de functie-omschrijving in deze toon groep aan te vullen melt de functie werkman in al gemene dienist A. 'Aldus werd zonder discussie be sloten. Bode-incasseerder woningbedrijf. Daai het tengevolge van de reorganisatie-plannen niïe: vaststond dat d'e situatie tan' opzichte vian ltoide- dnoasseerder van dit bedrijf zou gehandhaafd worden, werd deze functie ito de salaris- en toonverordendng (staat C) niet opgenomen. Nu de verordening toen gewijzigd moet woilllen, maken B. en W. va nde ge legenheid gebruik staat C daarmee te completeren. D'e beloning is gestold op het geldende bedrag. Genoemde wijziging is in de commissie voor georganiseerd over leg besproken, wellke commissie zich daarmee kon verenigen. Aldus werid besloten. Toekenning van een voorschot op de bezoldiging van het gemeentepersoneel. Aangenomen, werd 'het voorstel' tot vaststelling van een regeling tot toekenning van een voorschot als uit kering ineens, over het le kwartaal 1960, op tie be zoldiging van bet gemeentepersoneel1, hetwelk bepaald' is op 9% van het maandsalaris of 39% van het Joon par week met eeni minimum van ƒ37,50. Gezien het ministeriële schrijven zijn B. en W. van oordeel dlat de salarissen van heit gemeentepersoneel niet achter moeiten: blijven bij die van het rijksperso neel. Aldus werd dit voorstel geformuleerd en aan genomen. Ten slotte kwam aan de orde het kardinale punt dezer overigens als het ware formele agenda, ni. het Voorstel betreffende de door de commissie ad hoe nistratie in te voeren, als in het le oniterim- voeren van een scheiding tussen het kas- cn administratief beheer. Naar aanleiding van deze rapporten stellen B. en W, het volgende voor a. Te besluiten tot invoering op nader te bepalen datum, dóch uiterlijk op 1 januari 1961, van een zo vier mogelijk doorgevoerde scheiding tuiusen 'kas- en adtaimiisitratief beheer voor de gemeente en haar bedrijven, onder meer door invoering van een centrale boekhouding en een centrale kas. 1. Te besluiten, tot omzetting van de week- in maandlonen, imgaadJe 1 januari 1960, zij het dat een soepeler overgangsregeling wordt toe gepast alk in het eerste interim-rapport is neergelegd 2. Op een, nader te bepalen tijdstip, doch uiter lijk op 1 januari 1961 een centrale toon-admi- n'i'sitraitie in te voeren, alls in het eerste inerim- rappart wordt voorgesteld. B. en W. te machtigen onderhandelingen te openen, mat het Bestuur van tile Stichting Axelse Bad- ieni Zweminrichting over die over name van deze inrichting door de gemeente 2, In principe te besluiten tot instelling van een tak van dienst, bedoeld' in artikel 252 der gemeentewet en daarin onder te brengen a. de had en zweminrichting b. het kampeerterrein c. de sportvelden d. eventuele verdere recreatieterreinen (zie hiervoor het 2e interimrapport). Tot levering van het in het 3e interim-rapport dracht gegeven. De gelden daartoe werden door uw raad1 bij de 13e begrotingswijziging 1959 ge- bedbelde paragon -kasregister werd' inmiddels op- voteerd. b. c. 1. h. Bij wijze van proef te (besluiten met ingang van een nader te bepalen) datuim, doch uiterlijk met ingang van 1 januari 1961, de inning van de ge meentelijke, provinciale en rijksleges op te dragen aan de kassier, echter met dlien versltendë, dat, wanneer deze proef niet het gewenste resultaat zou opleveren, de inning weer ter secretarie zal plaats vinden, zij helt met toepassing van ver fijningen (één centraal legesregister e.d.). (zie helt 4e imiterim-nappart) De betoltagea en ontvangsten voor het Burger lijk Armbestuur met ingang van eert nader te be palen. dhtum, doch uiterlijk met ingang van 1 ja nuari 1961 te doen geschieden dbor de kassier (5e imtenm-rapportDe kasisier werkt uitslui tend in opdracht van helt Burgerlijk Armbestuur, zodat hierdoor de autonomie niet wordt aangetast en het geldelijk beheer bij genoemd bestuur blijft. Te besluiten tot instelling van een gemeentelijk grondbedrijf met ingang van 1 januari 1961 (6e interim-rapport Te besluiten tot doorvoering van de onder a. be doelde scheiding tussen het kas- en administratief beheer voor 'a. het gemeentelijk woningbedrijf met de in het 7e Interim-rapport neergelegde details 'b. het vlees'keiuringsbedrijf, centrum Axell, zdle 8e interim-napport met bijlagen) c. het gemeentelijk gasbedrijf (zie 9e interim- rapport). Hierbij wordt aangetekend, dat nog zal worden nagegaan, of er een mogelijkheid' is om de ambte naren van de vleeskeuringsdienst te honoreren op basis van een vergoeding per verrichting, met dien verstande, dat voor het algemene werk (toe zicht op slagerijen e.d.) een apart bedrag zal moeten worden vastgesteld. Wat het gasbedrijf betreft, geven wij die voor keur aan de combinatie meiteropnemer-incasseer- der, omldlar wij willen vermijden, dat de aange sloten percelen twaalf maal' per jaar moeten wor den bezocht. Het Sis ons echter bekend, dat de commissie ad hoe overweegt ovier een 'cenltrale incaslso-dienst een faterim-rapport in te dienen, zadkt wij dtiarap nadler ju/Men terugkomen. i. Uit te spreken, dat Uw raad zich kan verenigen met de Idloor de commissie ad hoc in het principe- rapport neergelegde voorstellen en richtlijnen. Merkwaardigerwijs zijn over deze administratief- techniscbe hervorming bij het Axelse gemeentebestuur zwaarwichtig opgevatte debatten gevoerd, die van wege het herhallem van de diverse motieven der beide richtingen op den duur eentonig werden. De gezichts punten hierover door de diverse sprekers te berde gebradht, zouden zich gevoegelijk tot de eerste ronde kunnen hebben bepaa'ld. Eigenlijk kwam de oppositie tegen deze voorstellen in hoofdzaak van de chr.-htet. raadsfractie, we'ker beide woordvoerders, de heren P. J. van Bendegem en W. de Feijter in Idle brede Hun bezwaren ont wikkelden.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2