ZEELAND deze week: L Verlaagde prijzen PHILIPS LAMPEN PHILIPS LAMPEN „lis vind Heinefcen het leKKerste toier dat er toestaat...!*' Dat vind |e ni©t* r lager inprijs dan ooit tevoren V.. y Nieuw initiatief van de stichting rust- en verpleeghuizen. Stichting Rust- en Verpleeghuizen Midden- zeeland heeft onder leiding van haar directeur, heer M. L. Almekinders, en uiteraard met ^medewerking en op advies wan verschillende medische deskundigen, het initiatief genomen tot inrichting van een tweetal z.g. reactiverings- oentra voor bejaarden. Deze zullen worden ge sticht in het bekende „Der Boede" te Koude kerke (Walcheren) en later ook in de verpleeg inrichting „Valciceslot" te Goes. Het is de bedoelnig om in deze centra de bejaarden, die om de een of andere reden zich niet meer op de normale wijze kunnen behelpen, te „reactiveren door middel van verschillende werktuigen, die zullen worden aangebracht, zo als loopbruggen en dergelijke. Meer groenteteelt in Zeeland verwacht. De rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, de heer ir. J. J. van Hennik, heeft tijdens de jaar vergadering van de Zeeuwse Groentetelersver eniging gezegd, dat in de provincie Zeeland de omstandigheden gunstig zijn voor de groente teelt. Hij verwachtte dan ook een uitbreiding van deze teelt in de komende jaren. c. Regionale werkplaats te Terneuzen In de loop van deze maand zal in Terneuzen als tweede in Zeeland een regionale werkplaats worden geopend. Het doel van een dergelijke werkplaats is drieledig, namelijk a. de opleiding van hen, die nooit een vak opleiding hebben gehad b. omscholing van hen, die wel een vakoplei ding hebben gehad, maar waarvoor een ander vak gewenst moet worden geacht herscholing van hen, wier vakbekwaamheic is achteruit gegaan. De leiding van deze werkplaats zal berusten bij de heer F. J. Marinus. Bejaardentehuis te Vlissingen. Het door de gemeente Vlissingen geëxploi teerde bejaardentehuis kost die gemeente jaar lijks zo n 120.000, De pensionkosten voor een éénpersoonskamer bedragen 2484, - tot 2800, -en voor een tweepersoonskamer 4370, - tot 4680, - Met deze prijzen zou een sluitende begroting te verkrijgen zijn, mits ook alle bejaarden deze ledragen zouden kunnen betalen. De afdeling sociale zaken van de gemeente Vlissingen geeft dan ook suppletie aan hen, die daartoe niet in staat zijn, hetgeen de bovengenoemde last voor de gemeente tot gevolg heeft. Ir. Goossen wil de helft van Zeelant bij België voegen. De Antwerpse ingenieur Gaston Goossen heeft een artikel geschreven in het blad van het Vlaams Economisch Verbond, waarin hij het plan oppert om de Schelde recht te trekken en in verband daarmede aan België de Schelde- monding toe te wijzen. De Belgisch-Nederlandse grens zou dan midden door Walcheren en Zuid- Beveland komen te liggen met als gevolg dat de zuidelijke helft van Walcheren, de „zak" van Zuid-Beveland, de gehele Schelde en gehee Zeeuwsch-Vlaanderen Belgisch gebied zouden worden Men zou de vraag kunnen stellen Hoe is het mogelijk De havens van Goes. Burgemeester en wethouders van Goes hebben de gemeenteraad voorgesteld om vier z.g. in- steekhavens aan te leggen. Jeugdconcerten. De bekende pianist Willem Hielkema heeft te Middelburg een tweetal jeugdconcerten ge- gegven voor de leerlingen van huishoud-, tech nische en middelbare scholen, onder de titel „Kennismaking met grote componisten". Het programma vermeldde werken van Mo zart, Schu'bert, Ghopin en De Falla, waarop de pianist telkens een toelichting gaf. Deze concerten werden georganiseerd door de Z.V.U. in samenwerking met de stichting „Het Schoolconcert". Nieuwe directeur P.T.T.-kantoor Terneu» De heer J. de Vries, thans directeur van li postkantoor te Hulst, is met ingang van 1 1 bruari a.s. benoemd tot directeur van het pos kantoor te Terneuzen. De heer De Vries sedert mei 1949 directeur te Hulst. Bond van Landpachters en Hypothee! boeren. De Bond van Landpachters en Hypotheek# boeren in Nederland heeft te Goes een open® bare vergadering gehouden, waar de landelijl voorzitter, de heer J M. Jansma, een rede heeli gehouden over „Mogelijkheden en moeilijkhedei rond de pachtwet". Het ligt in de bedoeling een Zeeuwse afdeling van deze bond in het leven te roepen. Veilig Verkeer te Goes Wanneer de plannen te Goes doorgaan, zal daar voor de opgroeiende jeugd wel bijzondei goed verkeersonderwijs worden gegeven. Waai mede wij overigens niets ten nadele van andere plaatsen willen zeggen In Goes wil men namelijk beginnen van jovenaf. Een honderdtal onderwijzers bij hei openbaar en bijzonder onderwijs zullen een ver keerscursus gaan volgen, die is samengesteld door de brigadier van de gemeenhtepolitie, de heer J. Borrie, die verkeersspecialist is. Alle onderwijzeressen en onderwijzers van de kleuter scholen tot en met het uitgebreid lager onder wijs nemen aan deze cursus deel. (zie verder pag. 2) Met ingang van 9 januari I960 zijn o.m. de volgende typen gloeilampen in prijs verlaagd: N ORMAALLAMFEN inwendig mat 40 watt - f 0,70 60 watt - f 0,70 f 0,85 f 0,90 f 1,10 f 1,60 75 watt IOO watt 15 O watt 200 watt kogellampen inwendig mat 25 watt - f 0,75 40 watt - f 0,90 „K" LAMPEN inwendig mat 40 watt - f 0,80 60 watt - f 0,80 75 watt - f 0,90 IOO watt - f 0,95 150 watt - f 1,15 200 watt - f 1,65 kaarslampen inwendig mat 15 watt - f 0,95 25 watt - f 0,95 40 watt - f 1,15 Neem steeds het zekere voor het onzekere, neem een kwaliteitslamp, de zuinige Philips lamp met de gegarandeerde levensduur! Dan koopt u meer licht voor minder stroom. zuinig en llllili :s llliill PHILIPS

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 4