een kwestie vên leteefdheid SPORTNIEUWS Help U zelf en Uw tafelburen uit de (zuur)brand. BEKENDMAKINGEN MATIGE VOETBALOOGST IN DE ZEEUWS-BRABANTSE AFDELINGEN. Ofschoon de afwerking van het competitie-program ma in dit seizoen nog geen1 grote stagnatie heeft opge leverd, was vorige zondag de oogst toch geringer dan we gewoon waren. Dit als gevolg van aflasting van tal van wedstrijden door terreinafkeuringen vanwege de overvloedige regenval der laatste dagen. In de 2e klasse gingen nog vier wedstrijden door en in de 3e klasse hadden slechts drie ontmoetingen plaats. 2e klasse B K-N.V.B. De verrassing van de dag leverde Terneuzen weer eens door op eigen veld tegen één der koplopers nog wel beslag te leggen' op de volle buit. Een prestatie waar we toe h even ons petje voor af moe ten nemen. De groenwitte hoofdstedelingen kwamen sterk favoriet naar Terneuzen, maar voor de zoveel ste keer in dit seizoen deden ze juist datgene wat letterlijk geen enkele supporter verwachtte. Verdiend wonnen de rood-izwarten deze Zeeuwse derby met 2—1 en deze uitslag was voor de Middelburgers nog gevleid te noemen. B.S.C. schijnt haar noodlot dit seizoen niet te zullen ontlopen, zodat Roosendaal het volgend sei zoen vermoedelijk een 2e klasser minder zal tellen. Dat tegen Internos, dat ook nog niet veilig stond met 6—2 werd verloren, spreekt maar al te duidelijke taal. Evenals trouwens de scorecijfers 17—56. Dat T.S.C. voor de tweede maal achtereen op eigen terrein niet aan de winst kwam is wel een' be wijs dat er met deze ploeg iets niet in de haak is. Tegen Rood-Wit werd slechts een 2—2 gelijk spel bevochten, een resultaat waarmede vooral Hulst en Vlissingen gebaat zijn, die nu dus over veel betere papieren beschikken dan Middelburg en Dosko, die voluit op het tweede plan kwamen. De vierde wedstrijd die in deze regionen toch doorging was de ontmoeting R.AC. Roosendaal. Ook hier werd de winst gedeeld, wat o.i. een zeer nor maal resultaat is. Houd altijd Eennies bij de handv Dan kan overtolüg maagzuur U niet deren. Die één of twee tabletten doven Uw pijn bij voorbaat, als er eens iets verkeerd valt. Gemakkelijk in te nemen die Rennies onopvallend één voor één hygiënisch verpakt. En nog lekker van smaak bovendien. Ing. Med. 3e klasse D K.N.V.B. METO-AXEL 2-3. De jaarwisseling is vanouds de tijd waarop Axel sukkelt met het spelersprobleem. Ook nu weer was een respectabele ziekenlijst er oorzaak van dat enkele jeugdige invallers moesten worden opgesteld. De de buterende Gans en Scheele deden zulks zeker niet onverdienstelijk, terwijl Roose tot de uitblinkers be hoorde. Tegen Meto hadden onze stadgenoten hun handen meer dan vol en het was tegen de verhouding dat Rietjes uit een pas van Scheele na een kwartier Axel aan de leiding hielp (0—1). Nog voor de rust slaagde Meto er in de partijen op gelijke voet te brengen, toen v. d. Velde een bal listig over de uitgelopen Adam lepelde (1 1). Ook na de rust bleef Meto actief en hun aanvallen werden reeds kort na de hervatting bijna beloond, doch Verbunt wist in laatste instantie redding te brengen. Ondanks het Meto-overwicht slaagde Axel er in te scoren toen Rietjes in een geharrewar in het doelgebied een gaatje ontdekte en scoorde (1—2). Nu bleek dat, howel de gastheren zeker niet de min der waren, zij het maken van doelpunten liever aan hun Axelse tegenstanders overlieten. Want nadat Sdhelleman in moeilijke positie ineens inschoot en de stand op 1—3 bracht, was de jonge Gans zo on fortuinlijk om met een formidabel schot zijn eigen keeper te passeren (2—3>. Hierbij bleef het, zodat de zwaarbevochten punten mee huiswaarts kon nemen. Ook Axel II ging op de goede weg voort door een mooie 20 overwinning op Roosendaal. Zeeland Sport handhaafde zich op de tweede de kous op de kop te geven. Onderaan de ranglijst plaats door thuis hekkesluiter Halsteren met 3—1 is het pleit hier nog niet ten volle beselcht. R.C.S. distantieerde zich enigszins van de ge vaarlijke zone door op eigen veld' het beter geklas seerde Odio te kloppen, zodat de Souburgers het nieuwe jaar goed zijn begonnen. Niet minder dan drie wedstrijden werden in deze klasse afgelast. Beleefd zijn we allemaal, dat staat vast. Alleen vergeten we het wel eens, bijvoorbeeld maar al te dik wijls in het verkeer. Daar denken we nog maar al te veel aan onze eigen belangetjes, onze eigen haast, onze eigen tijdnood, enz. enz. Wat meer eerbied voor de medemens is op de weg zeker geen overbodige luxe en zonder nu te willen beweren, dat wij voor iedere weggebruiker de hoed moeten afnemen, zijn wij het toch wel eens met het Veilig-Verkeer's- mannetje 'Wouter Wegwijs als hij constateert DIMMEN IS EEN KWESTIE VAN BELEEFDHEID! De verwachtingen voor zondag. 2e klasse B K.N.V.B. Bezien we het programma voor a.s. zondag, dan valt onze aandacht op de Zeeuwse derby Goes— Terneuzen, waarbij we aan de hand der recente rood zwarte successen geneigd zouden zijn voor Terneuzen te gokken. Toch is een verrassing hier geenszins uit gesloten. In het naburige Hulst gaat B.S.C. een gewisse nederlaag en een nog donkerder toekomst tegemoet. In Roosendaal zijn we nog niet voor de volle honderd procent verc|akerd van1 /een succes voor T.S.C.hoewel deze ploeg wel favoriet lijkt, ondanks een paar tegenvallende resultaten in de Iaatstgespeelde wedstrijden. Middelburg moe ttraChten de weer gedeukte reputatie tegen Internos te herstellen. Zal het lukken Vlissingen gaat 'het tegen R.A.C. vermoedelijk wel klaren en' Dosiko zal tegen Rood-Wit vermoede lijk geen walk-over maken, ook al staan haar kansen iets beter. 3e klasse R K.N.V.B. Nu het er de schijn van heeft dat de verjongings kuur onzer oranje-witte stadgenoten heilzaam werkt, geven we hen tegen Zeelandia thuis wel de beste kans op een kleine zege. Steenbergen tegen R.K.F.C. en Zeeland Sport in Oossendrecht tegen Odio zullen zich de kaas niet van het brood laten halen en wel de volle buit op eisen. Corn Boys—R.C.S. kan veel spanning opleveren en het zal hier moeten blijken of de goede nieuwjaars- inzet der Souburgers al dan niet een uitschietre was. Halsteren krijgt tegen Zierikzee een lastige op gave, doch de Brabanders zullen wel alles op alles zetten om de dans te ontspringen. Hontenisse kan van Meto thuis winnen, als de blauw-witten de zaken tenminste serieus opvatten. Maar een groot versdhil zal het vermoedelijk hier niet worden en een1 gelijk spel ligt binnen de grens van het mogelijke. INDIENING REKENINGEN OVER 1959. Burgemeester en wethouders van Axel verzoeken hen, die over 1959 nog gelden van de gemeente te vorderen hebben, hun desbetreffende nota's of reke ningen voor zover zij dit nog niet hebben1 gedaan vergezeld van de daarop betrekking hebbende be stelbonnen, vóór 31 januari a.s. in te dienen ter gemeente-secretarie, afdelingen financiën. Latere inlevering kan aanzienlijke vertraging van de betaling tot gevolg hebben. Rekeningen, waaraan de betreffende bestelbonnen ontbreken, kunnen niet worden- betaald. De rekeningen kunnen worden gesteld op de achter zijde van de bestelbonnen. Axel, 7 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Akel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P- G. v. d. Bosse. BESCHIKKING AUTOVERVOER PERSONEN. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat zij bij beschikking van 29 december 1959 overeenkomstig artikel 46 der V/et Autovervoer Per sonen de per 31 december 1959 aflopende vergun ningen voor het vervoer van personen met huurauto s, verleend aan Gebr. A. E. H. W. van Britsom, Singelweg 4, Axel voor maximaal 2 huurauto's Gebr. Esselbrugge N.V., Buitenweg 37, Axel, voor maximaal 2 huurauto's W. E. I. de Jager, Nieuwendijk 1, Axel, voor maximaal 1 huurauto M. de Keizer 6 Zn-, Wilhelminastraat 13-19, Axel, voor maximaal 2 huurauto's hebben verlengd voor de periode van 1 januari 1960 tot en met 31 december 1962. Axel, 30 december 1959. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. BESCHIKKING AUTOVERVOER PERSONEN. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat zij bij beschikking van 5 januari 1960 over eenkomstig artikel 32 der Wet Autovervoer Personen de per 31 december 1959 aflopende vergunning voor de uitvoering van groepsvervoer binnen deze gemeente voor het vervoeren van bouwvakarbeiders, verleend aan Lcnsen's Aannemingsbedrijf N.V., Singelweg 26, Axel, hebben verlengd tot en met 31 december 1960. Axel, 5 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. e. de Kon. Nederlandse Motorrijdersvereniging, Be- zuidenhout 185, 's-Gravenhage. Vastgesteld door burgemeester en wethouders van Axel, in de vergadering van 22 december 1959. De wnd. burgemeester, De secretaris, get. Kesbeke. get. P. G. v. d. Bosse. WEGENVERKEERSVERORDENING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente is nederge- legd de door hen op 22 december 1959 vastgestelde nieuwe Wegenverkeersverordening. Axel, 24 december 1959. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. Burgemeester en wethouders van Axel besluiten Vast te stellen de volgende Wegenverkeersver ordening. Artikel 1 Als voorrangskruising of -splitsing worden aange wezen de hieronder vermelde kruispunten of weg splitsingen, waarbij het verkeer over de daarachter vermelde wegen voorrang heeft. De afkondiging is geschied .waar het benoort, op 24 december 1959. De wnd. burgemeester, get. Kesbeke. De secretaris, get. P. G. v. d. Bosse. kruising cf -splitsing aange op welke het ver- wezen kruispunten of weg- keer voorrang heeft. splitsingen A. B. 1. Kerkdreef, Oranjestraat, 1. Kerkdreef en Weststraat Oranjestr. (ged.) 2. Kerkdreef, Koestraat, 2. Kerkdreef Kerkrstraat 3. Kerkdreef, Schoolstraat 3. Kerkdreef 4. Kerkdreef, Oosterstraat 4. Kerkdreef 5. Kerkdreef, Stationstraat, 5. Kerkdreef en Pr. Hendrikstr., Noordstr. Stationstraat 6. Stationstraat, Nieuwstraat 6. Stationstraat 7. Stationstraat, Wilhelmina 7. Stationstraat straat 8. Stationstraat, Singelweg 8. Stationstraat 9. Stationstraat bij de 9. Stationstraat spoorwegovergang (richting N.O.) 10. Wilhelminastraat, Juliana 10. Wilhelminastr. straat 11. Bylocquestraat, Pironstraat 11. Bylocquestraat 12. Zeestraat, Kinderdijk, 12. Zeestraat en Kanaalkade, Zuidsingel Kinderdijk (met parallelweg) Artikel 2. Voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, ln beide richtingen, worden gesloten verklaard, gedurende de wekelijkse marktdagen op zaterdag, van 11 19 uur, of zoveel vroeger als de markt is afgelopen 1de Noordstraat 2. de Kerkstraat 3. de Schoolstraat. Artikel 3. yVoor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, ir beide richtingen, wordt gesloten ver klaard de bewesten Buitenweg, kadastraal bekend als sectie G no. 3978, in de polder Noord, van de rijksweg Axel—Sluiskil (Buthdijk), in ongeveer noordelijke richting, over een afstand van ongeveer 80 meter. Artikel 4. Voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek- wordt gesloten verklaard de Zuidsingel, vanaf de Zeestraat tot het punt, waar de parallelweg daarvan afbuigt in noordelijke richting (bij de oversteekplaats voor wielrijders). Artikel 5. Een verbod wachten wordt v istgesteld voor 1. de Gentsevaartstraat, van de voorgevel van het gemeentehuis tot de achtergevel daarvan 2. op zaterdag, van 12—18 uur: a. de Kerkdreef b. de Oranjestraat c. de Zeestraat d. de Weststraat e. de Kaaiwal f. de Koestraat, alleen de noordzijde g. de Wilhelminastraat, van de Stationstraat tot de Julianastraat, alleen de noordzijde h. de Prins Hendrikstraat, van de Kerkdreef-Sta- tionstraat tot de Julianastraat i. de weg, tussen het gemeentehuis en de smederij van Gebr. Schieman, van de Gentsevaartstraat tot een verlengde lijn van de oostelijke erfscheiding van het gemeentehuis j. de weg naar 'het Seydlowski-plein (inbegrepen het pleintje ten oosten van het gemeentehuis) van de noordgevel van het pand Markt 5 tot de oostelijke inrit van dat plein. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking 1 januari 1960, met ingang van welke datum de Maatregelen betref fende het verkeer in de gemeente Axel, vastgesteld op 3 oktober 1951, laatst gewijzigd 3 september 1958, vervallen. Afschrift van deze verordening wordt gezonden aan a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg b. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswater staat in Zeeland, St. Pieterstraat 52, Middelburg, in vieiyoud c. de Kon. Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B., Parkstraat 18 - 26, 's-Gravenhage d. de Kon. Nederlandsche Automobielclub, Sophia- laan 4, 's-Gravenhage De nummers van de borden, welke ter uitvoering van deze verordening moeten worden geplaatst, zijn hieronder vermeld. Opgave van de borden, welke ter uitvoering van de Wegenverkeersverordening, moeten worden ge plaatst. Artikel 1. Voorrangskruising of -splitsing- De volgende borden worden geplaatst op de daar bij vermelde wegen Borden model 10 A 5. Noord~traat 12. Kanaalkade Borden model 11: A 1Weststraat 2. Koestraat en Kerkstraat 3. Schoolstraat 4. Oosterstraat 5. Prins Hendrikstraat 6. Nieuwstraat 7. Wilhelminastraat 8. Singelweg 9. Stationstraat t.o. woning 42 10. Julianastraat 11. Pironstraat 12. Zuidsingel met parallelweg Borden model 104op de wegen vermeld onder B ter weerszijden van het kruispunt of de splitsing. J Artikel 2. Geslotenverklaring in beide richtingen. Borden model 13 telkens te plaatsen bij de aanvang en weg te nemen bij het einde van de weke lijkse markt. Artikel 3. Geslotenverklaring in beide richtingen. Borden model 13. Artikel 4. Geslotenverklaring voor rijwielen. Borden model 20. Borden model 55 Artikel 5. Wachtverbod. op weg sub 1 Gentsevaart straat. Borden model 58 met op onderbordZaterdag 1218 uur: op de wegen 2: a. Kerkdreef Oranjestraat Zeestraat Weststraat Kaaiwal Prins Hendrikstraat weg tussen gemeentehuis en Gebr. Schieman weg naar Szydlowski-plein enz. b. c. d. e. h. Borden model 59 - 60 met op onderbord Zaterdag 1218 uur: op de wegen sub 2 f. Koestraat g. Wilhelminastraat. Axel, 22 december 1959. Burgemeester en wethouders van Axel, De.wnd. burgemeester, De secretaris, get. Kesbeke. get. P. G. v. d. Bosse. PAARDENFOKKERIJ. Het hoofd van plaatselijke politie te Axel herinnert, dat het volgens artikel 8 der Paardenwet 1939 ver boden is een1 hengst van twee jaren of ouder te hou den zonder in het bezit te zijn van een bewijs van aangifte. De aangifte moet geschieden bij de stamboekver eniging, als de hengst in een stamboek is ingeschreven en anders bij het hoofd van plaatselijke politie der gemeente, waarbinnen de hengst wordt gehouden. Deze verstrekt de aangever een bewijs van aangifte. Het bewijs van aangifte is slechts geldig voor de daarop vermelde houder, zolang deze binnen de ge meente van aangifte is gevestigd, en voor de daarop vermelde hengst, zolang deze binnen die gemeente ter dekking is gestationneerd. Indien een bewijs van aangifte niet meer geldig is, moet de houder het terugzenden aan de stamboekver- enigdng of het hoofd van plaatselijke politie, die het heeft verstrekt, onder opgave van de veranderingen, welke tot de ongeldigheid hebben geleid. De stamboekvereniging of het hoofd van plaatse lijke politie verstrekt een nieuw bewijs. Indien de veranderingen echter een andere gemeente betreffen dan die van het hoofd van plaatselijke politie, die h|t bewijs van aangifte heeft verstrekt, doet deze van een en ander mededeling aan het hoofd van plaatselijke politie van die andere gemeente. Formuliren voor het doen van aangifte zijn ver krijgbaar ter gemeente-secretarie. Axel, 4 januari 1960. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, Kesbeke, wnd.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3