San TOONBEELD VAN VERNIEUWING EN VOORUITGANG... PHILIPS paint RADIO 1960 SPORTNIEUWS VREUGDE IN HET AXELSE ZATERDAG- VOETBAL-KAMP. i Blus dat branden van overtollig maagzuur. Het 'n paar Rennies werk van 'n ogenblik. BEKENDMAKING PHILIPS MIJLPAAL-SERIE 1960 i Maak et eens een uurtje voor vrij - voor het kijken en luisteren naar de Philips radioserie 1960. Wat een verbazingwekkende groei in techniek, in stijl, in klank! Bi-Ampli techniek, directe energie-overdracht, gaimeffect-luidspreker, dubbelconus-luidspreker, stereo-aansluiting, klankkleurregister en noemt u maar op. Een bezoek aan uw leverancier is beslist de moeite waard! Luister aandachtig naar het verrassend mooie geluid. Ontdek zelf die klankrijkdom» die vormschoonheid. En let dan eens op de prijzen Voetbal. Het vorige week-end einidiigde vreugdevol voor de opstrevende represen tante Axelse zaterdagvoetballers, zowel van binnen als buiten de kom. Buurtschap-club Spui gaat voort met het boeken van eclatante re.suilt a ten. Tot verbazing van vriend en vijand werd nu zelfs door een sprekende victorie het bezoekende, leidende Hoek aan de rood-witte zegekar gebonden. Dit betekende meteen ook dat de topplaats nu een Spui-aangelegenheid' geworden is. En het zal hier niet bij blijven, verzekerden ons de enthousiaste Spui-spelers. Dat er vreugde en enthou siasme op Spui heerste zaterdag liet zich denken Ook A.Z.V.V. schijnt nu op het goede pad te zijn en incasseerde aan de Pollenstraat tegen Riflandia de beide punteni. Door dit gewonnen duel distancieer- den zij zich weer enigszins van de hekkensluiters The Gunners, maar ook de naaste concurrent Zwaluwse Boys leverde een góede prestatie door Sprang met 2—1 de kous op de kop te geven. In deze afdeling heeft zich nu een sterke kopgroep gevormd en zullen zeker in de komende weken nog vele verrassingen volgen, daar zelfs no. 5 van de ranglijst (Dinteloord) maar twee verliespunten meer heeft dan leider Good Ludk. Laatstgenoemde ploeg heeft zich nu zaterdag döor een forse zege van 4—1 op Arnemuiden zelf tot koploper van de 4e klasse van het zaterdagvoetbal gepromoveerd. Dit is wel een zeer unieke prestatie. Zo bleven de verrassingen op alle fronten schering en inslag. S.S.C. werd door V.VjN. op eigen veld nog wel geslagen en' terug verwezen. Nieuwdorp bezet hier nu met 14 punten de Vierde plaats. De Calijns plaat se Boys zagen tegen Dinteloord met 3—2 het pleit te hunnen nadele beslecht. Met geen schijn van zekerheid vallen in deze af deling dte bezetting van de bowerfste en onderste plaatsen te voorspellen. Tot zover dus over het zaterdagvoetba 1 waar de stand in de landelijke 4e klasse van de K.N.V.B. ge worden is Good Luck 10 8 0 2 29- 8 16 Arnemuiden 11 6 3 2 32—19 15 S.S.C. 11 6 3 2 24-18 15 Nieuwdorp 11 6 2 3 29-19 14 Dinteloord 9 5 2 2 26-19 12 V.V.N. 10 5 1 4 37-29 11 Sprang 11 4 5 21-15 10 Rillandia 11 5 0 6 14-23 10 Colijnspl. Boys 11 3 2 6 15-27 8 A.Z.V.V. 10 3 0 7 23-39 6 Zwaluwse Boys 10 2 0 8 12-25 4 The Gunners 9 1 1 7 12-33 3 De positie van A.Z.V.V. is nu wel veel ver- invallers gehandicapt tegen Arnemuiden moeten aantreden. Een strijd, waarvan het resultaat niet twijfelachtig is en die onze stadgenoten, wel op ver lies van beide punten zal komen te staan. 3e klasse D K.N.V.B. Axel kreeg thuis de eerste nederlaag te incasseren tegen Zeeland Sport. Voor onze oude Axelse club die in deze afdeling tot dusverre alleen een ongeslagen record wiste te handhaven betekende de voorbije zondag een des illusie. Zeeland Sport uit Vlissingen kwam n.J. op bezoek en blijkbaar mat vaste voornemens bezield speelden, deze met veel enthousiasme, terwijl hun oombinatie's technisch vooral in de tweede helft beter verzorgd waren dan bij de oranjehemden. Door deze nederlaag verwisselden de beide ri valen van plaats op de ranglijst. Het is nog een prettige remedie ook. Direct baat en gemakkelijk in te nemen zonder water of wat ook. U kunt Rennies kooen bij iedere apotheker of drogist. Het loopt daar iedere dag storm om Rennies en niet zonder reden. Ingez. Med. beterd, doch veilig staan de rood'-witten nog geens zins. Temeer niet, nu ze heden, alhier zwaar door AXEL-ZEELAND SPORT 0-4. Het niet voldoende bewaken van de zeer gevaar lijke Schuit werld tenslotte Axel noodlottig en hoe wel geflatteerd gingen de punten verdiend met de gasten mee. De eerste helft konden de ditmaal in het wit ge stoken „Oranjehemden'' de uitvallen goed keren, hoe wel reeds in de eerste minuut de doellijn van Axel werd gepasseerd. Deze goal werd echter terecht we gens buitenspel afgekeurd. Geruime tijd behield Axel het beste van het spel doch voor de Zeeland-goal konden de aanvallen niet worden afgerond. Alhoewel de dubbel blanke ruststand nog alle be loften inhield voor een behoorlijk resultaat wezen de feiten anders uit. Axel startte na rust met een overompelende serie aanvallen en juist hierin schuilde het grote gevaar. Toen de Axel-achterwaartsen in het Zeeand Sport- doelgelhied eenmaal gepasseerd waren, lag voor Riteco een brede vrije weg haar het Axelse doel open en de gasten hadden de leiding. Enigzins overdonderd door deze tegenvaller ging Axel onverdroten verder ,doöh nadat de gevaarlijke Schuit wederom een dekkingsfout in de Axelse ver dediging afstrafte, was Axel een geslagen ploeg. Het naar de middenvoorplaats trekken van Rietjes bracht enigzins meer vaart in de Axel voorhoede, de hatelijke 0 konden zij niet van het scoringsbord weg werken. Zelfs slaagde Schuit er nog tweemaal in de Axel- vestevte doorboren, waarmede Axels qetïje- nederlaag dit sdïzoen een feit werd. De positie van Steenbergen dat met Meto thuis geen al te grote last had, is nu weer ip belangrijke mate verstevigd. In de eerste helft bouwden de lei ders de basis voor een zege door een 3.0 voor sprong te nemen. In de tweede helft wist Meto in totaal ook driemaal te scoren maar ook de koplopers wisten nog tweemaal' het Meto-net tedoen trillen, zcüdiat de eindstand 53 werd. Voorlopig mag Steenbergen zich hier nu onbe dreigd gevoelen. Zierikzee bracht het in Bergen op Zoom tegen R.K.F;C. niet verder dan een gelijk spel (22). Zeelandia delfde ditmaal en nog wel tegen R.C.S, op eigen veld het onderspit met 0—2. Corn Boys hield tegen Hontenisse de punten in Sas van Genit en Odio speelde, op eigen veld quitte met hekkensluiter Halsteren. De stand lui Steenbergen Zeeland Sport Axel Zierikzee Zeelandia Odio Hontenisse Meto Corn Boys R.C.S. R.K.F.C. Halsteren De verwachtingen voor het komende week-end. 2e klasse B K.N.V.B. Na de verdienstelijke victorie die Hulst vorige zondag boekte tegen T.S.C. gaan deze beide onge twijfeld sterkste ploegen uit deze afdeling met een gelijk aantal punten aan het hoofd der ranglijst. T.S.C. ontvangt «huis R.A.C. en krijgt het o.i. wel iets gemakkelijker dan de blauwgelen die op Rozen- oord tegen Dosko moeten uitkomeni Voor T.S.C. verwachten we een zege, maar Hulst zal naar onze mening tegenover de ex-le klasser alles op alles moeten zetten om een gelijk spel te bekomen. Na zondag verwachten we dus weer een kleine T.S.C.- voorsprong. Wat te voorspellen van de Waicherse derby Middelburg—Vlissingen Beide clubs speelden) tot nu toe niet bepaad in grootse stijl. Vorige zondag won nen de Vlissingers amper van Terneuzen, terwij] de hoofdstedelingen onder de maat bleven door met 4—1 in Roosendaal te verliezen. Gezien de grote wisselvalligheid eigen aan de voebalsport lijkt ons hier een draw wel het waarschijnlijkste resultaat. Terneuzen kan en zal vermoedelijk van B.S.C. winnen, terwijl Goes naar wij menbn), in Roosendaal haar meerdere zal dienen te erkennen. Rood-Wit— Internos is een ontmoeting van ge- lijkwaardigen. Beiden hebben 7 punten en hier zal hier nu als volgt 9 7 1 1 36-13 15 9 5 2 2 21-11 12 8 4 3 1 18-13 11 8 3 4 1 18-10 10 10 3 3 4 10-15 9 8 2 4 2 12-13 8 8 3 2 3 11-17 8 9 2 4 3 16-16 8 9 2 3 4 16-18 7 9 3 1 5 14-23 7 8 1 3 4 8-20 5 7 0 2 5 7-19 2 de uitslag wel navenant zijn en rondom een punten verdeling schommelen. 3e klasse D K.N.V.B. Onze stadgenoten zfulllien ditmaal de reis naar Zierikzee moeten ondernemen en daar beter uit de hoek dienen te komen dan j.l. zondag, toen ze be slist uit vorm waren. Spelende voor wat ze waard zijn en bezield met de vaste wil om te winnen, kan in Zierikzee ook succes geboekt worden. Maar geen tegenstander mag worden onderschat en geen risico genomen worden. R.C.S. ontvangt Steenbergen en dit zal wel weer een victorie opleveren voor de bezoekers. Hontenisse kan op eigen veld van R.K.F.C. winnen en Com Boys krijgt nu gelegenheid zich uit hun niet zo eervolle positie op te werken in hc duel tegen Halsteren. OdioMeto geldt als een streekderby, doch zal wel ressoreren in efcm kleine victorie voor de ploeg uit Hoogerheide. Burgemeester en Wethouders van Axel maken be kend, dat deze maand eeq algemene control zal worden gehouden van de ingeschreven persor in deze gemeente. Dit zal geschieden per kaart .waarop de gegevens van het gezin staan vermelld. Gelijktijdig wordt o.!m. een onderzoek inige:teld naar de kerkelijke gezindten, die op de kaart met cijfers zijn aangeduid. Op de achterkant van deze kaart is een uiteenzetting gegeven, wat met deze cijfers wordt bedoeld. Nagegaan dient te wonden of alle gegevens op de genoemde kaart met de werkelijkheid overeenstemmen. Nadat deze kaaiit door belanghebbende ge controleerd moet deze met eventueel aangebrande wijzigingen weer in dezelfde enveloppe ongefran- keerd per post worden teruggezonden aan het Ge- meentebestuur van Axel. (Bij akkoord-bevinding een kruisje te plaatsen achter iedere naam. Bij ten onrechte vermeldt personen het tegenwoordige adres bij te schrijven en ten onrechte niet vermelde personen bij te schrijven met mededeling van het vorige adres.) Mochten zich moeilijkheden voordoen, dan kan men ter gemeente-secretarie inlichtingen verkrijgen, alwaar dan de bevolkingskaart kan worden ingeleverd. Axel, 18 november 1959. Burgemeester enwethouders van Axel, De wnd. burgemeester. De secretaris, Kesbeke. P, G. v. d. Bosse. i f 248,-. Drie golfgebieden, w.o. de FM-band. Klankkleurregister. Houten kast. Met korte- golfgebied/visserïjband i.p.v. FM-band: f228,-. Onvervormde weergave en directe ■overdracht aan grote dubbelconus- ter. Bovendien galmeffec UutósweKar. f 498,-. Drie luidsprekers, waaronder een voor galmeffect. Klankkleurregeling. Vier goUgeÜeden. Subliems AM- on F hl-ontvangst. f 328,-. Door directe energie-overdracht meer hoge en meer lage tonen. Grote dubbelconus-luidspreker en gaimeffect-luidspreker. Vier golfgebieden, w.o, de FM-band. Mot extra visserij bandf333.-. «rubno eJzisj Voor het eerst in deze prijsklasse FM-toestel in houten kast. Met afstemoog, dubbelconus-luidspreker. Hoogglanzende houten kast. Grote lonus-luidspreker. Vier golfgebieden, K-band. Visserijband i.p.v. FM: f 258.-. f 298,-. Directe energie-overdrachtmeer hoge en lage tonen. Twee luidsprekers. Vier golfgebieden. Met extra visserijbandf 308,-.

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3