Moeder ★iABYDERMffi?^ schdöuw ov€r Leven Huidger&ezing MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET UIT ONZE OMGEVING AXEL Vóórhellere Baby-huidje FEUILLETON Rheumatisch Stram van lijf en leden? 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen, is ook voor H de remedie. DE JAARLIJKSE RODE KRUIS- WANDELTOCHTEN. Op zaterdag 11 juli j.l. organiseerde de sportcom- missie van de afdeling Axel van het Ned. Roode Kruis haar derde wandeltocht. Evenals vorige jaren werden de tochten over drie afstanden gelopen, n.l. 25, 15 en 10 km. In totaal hadden zich 273 wandelaars opgegeven en om half drie vertrokken de eerste deel nemers vanaf de Jeugdherberg voor de afstand van 25 km., om kwart over drie vertrok de groep voor de 15 km. en om kwart voor vier die voor de 10 km. Er werd op een buitengewoon mooi parcours in de schitterende omgeving van Axel gelopen. Voor de eerste maal nam thans ook een militaire groep deel aan de afstand over 25 km., n.l. de 139e afd. lichte L.M.A. uit Ossendrecht. Toch hebben de weersomstandigheden de organi satoren wel parten gespeeld, aangezien verschillende groepen zich hadden teruggetrokken, in verband met de tropische temperaturen die hadden geheerst. Inmiddels was ook de heer Constantse, kringcommis saris van het Nederlandsche Roode Kruis, knng Zee land bij de Jeugdherberg gearriveerd. Omstreeks 6 uur begonnen de eerste jeugdige wan delaars, welke hun tocht volbracht hadden, zich af te melden en te rond 7 uur arriveerden de groepen der 25 km., voorafgegaan door de drumbands van „Concordia „Hosanna en „Thalia die spontaan hun medewerking aan deze dag hadden verleend, bij de jeugdherberg. De jury, bestaande uit de heren Fluit en Van Rijswijk van de Rijkspolitie en Romeijnsen, en Hirdes der Centrale Veldpostdienst had de taak de groepen te beoordelen. Op lofwaardige wijze hebben deze heren zich van hun taak gekweten. Na een inleidend woord van de heer Van Drongelen, als voorzitter der sportcommissie, waarin hij de heer Constantse als Kringcommissais en de heer Kesbeke als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, ver welkomde, maakte de voorzitter der jury, de heer Fluit, de uitslag bekend. De wisselbeker, vorig jaar gewonnen door de W.S.V. „Kruiningen", werd thans ingepalmd door de militairen. Voor de kringcommissaris tot uitreiking overging, werd er door hem nog eens op gewezen wat het Rode Kruis in al zijn geledingen doet. Hij wees er vooral op, welk een voorrecht het is, zowel voor ouderen als jongeren om deel te kunnen nemen aan deze sport. Dit in tegenstelling tot die mensen, die door chronische ziekten aan hun bed gekluisterd worden en die dan eens per jaar met een hospitaalschip door Nederland worden gevoerd. Spreker deed vooral een beroep op de jeugd om ook aan hun jeugdige kameraadjes te denken, die soms al jaren ziek zijn en hen zoveel mogelijk te helpen. Hij feliciteerde daarop de com mandant van de winnende groep militairen en wenste hen veel succes in de komende Vierdaagse, waaraan deze groep ook deelneemt en overhandigde daarop de beker. door CARRY VAN DER RIJKEN. 57) (Slot) Zou jij dokter willen zijn op zo'n grote boot vroeg Mariesje ineens na een lange stilte. Scheepsarts Nee, dat trekt niet. Het liefste had ik een grote, drukke dorps^raktijk. Ben volkspraktijk in de stad heeft het nadeel van bijna enkel fonds patiënten. De goeie niet te na gesproken, lopen ze met elke zwerende vinger naar de dokter. Zit je in de betere standen, dan krijg je al die vrouwen met hun min of meer ingebeelde zenuwkwaaltjes. Ik had vroeger ook zo graag dokter willen wor den, maar het kon niet, vertelde Mariesje. Je zou doktersvrouw kunnen worden. Je man helpen met verbinden en drankjes klaar maken en je goed hu meur bewaren als hij weggeroepen wordt, net als je samen uit Wilt Ze antwoordde niet. Wat bedoelde hij Zei ie dat zo maar, of zou hij haar, Mariesje, beschouwen als dat liefste meisje, waar ie na zijn semi-artsNee, maar niet verder denken. Misschien bedoelde hij wer kelijk niets. Ze waren immers al zo lang buren. Hoe dikwijls hadden zij en de jongens niet bij de Heem stra's op zolder gespeeldEn het poortje in de tuinmuur, dat altijd open stond en waardoor ze vrij bij elkaar in en uit gingenNeen, ze waren geen vreemden voor elkaar. Daarom moest ze geen diepere betekenis gaan hechten aan elk gezegde van hem. En toch Als tersluiks keek ze van opzij naar hem op. Waar om sloeg haar hart nu weer zo vlug toen ze zijn ogen ontmoette 7 Och, de prachtige avond, de om geving Ze werd sentimenteel Riesje, kleine meid, die grote kinderogen van jou mogen daar in Brussel niet vertroebeld worden. Zeg, hoe laat is het eigenlijk 7 Kom gauw mee. Mams zal ongerust worden onderhand. Niet alleen ongerust, maar ook in zenuwachtige af wachting van Riesjes besluit, had Ine al tientallen keren naar de klok gekeken 7 Heus, Ine, zei Grootpa, zij gaat niet naar haar vader. De tijd van blinde verering is voorbij. Mariesje De door het gemeentebestuur geschonken lauwer tak werd door de heer Kesbeke uitgereikt aan de winnende groep der Chr. School uit Oostburg. Deze sprak er zijn voldoening over uit dat zovelen naar Axel gekomen waren, om hier in dit centrum van Zeeuwsch-Vlaanderen met zijn hartelijke bevol king deel te nemen aan deze sport. Hij sprak dan ook de hoop uit dat in de komende jaren het aantal deelnemers steeds zal stijgen. Na de heer Kesbeke kwam de heer Constanse nog maals aan het woord om de overige prijzen uit te reiken. Een gedetailleerde uitslag volgt hieronder 25 km: le prijs en wisselbeker 139e afd. lidhte L.M.A. 2e prijs W.S.V. „Kruiningen"; 3e prijs Rode Kruis, Axel. 15 km.le prijs Chr. School, Oostburg 2e prijs W.S.V. „Kruiningen" 3e prijs Padvinders, Terneuzen. 4e prijs Chr. Ulo-school, Axel ;5e prijs W.S.V. „Emmastraat", Axel6e prijs R.K. Gidsen, Axel. 10 kmle prijs Prinses Marijkeschool, Axel2e prijs Chr. Nat. School, Axel3e prijs W.S.V. „Krui ningen"; 4e prijs Gym.Ver. „Voorwaarts", Axel. Ten slotte dankte de voorzitter van de afdeling Axel van het Rode Kruis, alle deelnemers en ook allen die hadden meegewerkt om deze dag fe doen slagen. DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. Maandag J.l. had tijdens een, door de meisjes onder leiding van mevrouw Kole, keurig verzorgde maaltijd de diploma-uitreiking plaats van de 2-jarige primaire opleiding. Met de kleurige menukaartjes en de gezellige scho tels bood de Jeugdherberg een feestelijke achtergrond hiervoor. 'Na de opening gaf mej. M. Geluk, de directrice der school, het woord aan burgemeester Ter Haar Ro- meny, voorzitter van de Commissie voor het Land- bouwhuishoudonderwijs, die met een voor ieder meisje persoonlijk woord de diploma's uitreikte. Behalve de meisjes met hun ouders, waren verder nog aanwezig, mej. A. v. d. Leeden, consulente van de Z.L.M., de dames van de Commissie van Toe zicht, de heren v. d. Bosse, Kesbeke en de Putter namens het gemeentebestuur, de heer Koster namens de kring Axel van de Z.L.M., de familie Richter en vele van de leerkrachten. U zult verbaasd zijn als U ondervindt wat Kruschen ook voor U kan doen. Begin liever vandaag dan morgen de bloedzuiverende Kruschen Kuur en al gauw naarmate Uw bloed vrij komt van wat nu Uw pijnen veroorzaakt, voelt ge U een ander mens wor- den jeugdiger, vief en weer blij Ing. Med. De maaltijd werd afgewisseld met toespraken van o.a. mevr. de Feijter-de Regt, namens de Commissie van Toezicht, mej. M. Geluk en de heren Kesbeke en Koster. Namens de ouders droeg de heer Bakker een geestig zelfgemaakt gedicht voor. De meisjes zelf zorgden voor afwisseling door volks dansen onder leiding van de heer Richter en een voor- 'drachtje en zang onder leiding van mej. Barentsen. zal met zichzelf redeneren en de juiste weg kiezen. Ik 'heb een groot vertrouwen in het kind. De belGelukkig daar is ze I Drie traptreden gelijk en Mariesje stond in Opa's kamer zag moeders ogen dringend vragend op haar gericht. Nou, die vader van ons installeert zich maar in een of ander hotel, engageert de nodige bedienden om zijn das vast te knopen en zijn schoenveters los te rijgen, maar Mariesje blijft thuis Mams, alstublieft thee ik sterf van de dorst Verliefd natuurlijk, zei Joop, die net de laatste woorden hoorde bij zijn binnen komen. Wel, Zus, wat voor plannen hebben Bioer Heemstra en jij uit gedacht 7 Broer 7 herhaalde moeder. Wat heeft die er mee te maken 7 O, ik zag ze toevallig samen thuis komen. Een aardig span wel, plaagde Joop verder. Hij iets groter dan zii allebei slank, jong, gezornd en lelijk En ik moet zeggen Broer is een geschikte ventMijn zegen kunnen jullie krijgen En jij dit De Maasbode vloog door de kamer Joop nam een duik. Kind, niet zo baldadig. Ik meen het goed met je. Niet stoeien hier, kwam moeder er tussen. Joop, ga zitten. Ook thee 7 Graag Mam. En, Ries, hoe dacht ons buur- vriendje over het Brusselse plan 7 Nou, zei Mariesje, en haar ogen tintelden even hij had het over arsenicum en zo. Foei, zei Opa, jullie jonge mensen platen alle maal wel erg lichtvaardig over zulke dingen. Ik krijg sympathie voor mijn aanstaande zwager, was Joop's commentaar. Er is nog niks tussen ons, deed Riesje veront waardigd. Oh, nóg niks Een paar weken later was er in Leiden studentenbal. Jet en Broer hadden het er druk over tijdens de koffie. Jij gaat zekee met Guus van Nierop 7 viste Broer. Nou hij heeft nog niks gevraagd zit voor een doctoraal hè. Zij boden planten aan voor de nieuwe school. De scheidende leraressen mevr. Dieleman en mej. Barentsen werden door de directrice bedankt voor hun werk in dienst van de school. Van de 27 meisjes die de 2-jarige primaire oplei ding hadden gevolgd verwierven 25 het diploma Ria Bakker, Rina Bakker, Dinie Beeldens, Nelly Beeldens, Willy Boeije, Mieke Deij, Ineke Dieleman, Truus de Feijter, Ina Fluit, Bora Goossen, Rie Hame- link, Betsy Jansen van Rosendaal, Loes de Jonge, Rietje Kaijser, Corry de Kraker, Annemarie Knie riem, Tonny de Pooter, Ineke de Putter, Catrien Schieman, Corry Slabbekoorn, Addy Smies, Ina Ver- poorte, Lien Verstraten en Rietje Vinke te Axel en Betty Faas te Zaamslag. De getuigschriften voor de diverse naaicursussen werden op de avond van de 14e juli uitgereikt door mc-vr. de Feijter-de Regt, waarbij behalve de meisjes ook aanwezig waren mevr. Dieleman als leidster van deze cursussen en verder mej. de Bel, die per 1 sep tember a.s. deze cursussen zal geven aan de school en mej. Geluk, de directrice. Deze officiële uitreiking werd besloten met een ge zellig avondje door de meisjes zelf verzorgd. Het getuigschrift voor de vergevorderden werd be haald door de dames E. de Coninck, A. Dieleman, J. Dieleman, J. van Dixhoorn, S. van Doeselaar, A. le Feber, P. J. van Hermon-de Zeeuw, T. Koekkoek, G. de Kraker, R. de Masier, A. Rinn en T. Wieland. Het getuigschrift voor gevorderden behaalden de dames T. Bakker, B. van Doorn, C. van Eenennaam, T. de Feijter, I. Francke, B. Hollebek, R. Kegels- v. d. Bos, R. Knieriem, A. van Langevelde. R. de Masier, D. Oppeneer, M. Opipeneer, D. de Keizer, S. de Regt, J. L. Rinn, M. Verhelst-de Cunha, T. Wieland en R. Wieland. Het getuigschrift voor beginners werd uitgereikt aan de dames S. Bakker, E. Boon, S. Dieleman, M. van Doorn, T. de Feijter, C. E. Jonkman, M. de Putter, M. Robijn, M. Verhelst-de Cunha, N. Verhelst en R. Wieland. TRAGISCH ONGEVAL IN HET ZWEMBAD. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier heeft zich in het druk bezochte Axelse zwembad een onge val voorgedaan met wel bijzonder tragische afloop. Het ongeluk ontstond doordat een 18-jarige jonge man, afkomstig uit Amsterdam, gelogeerd in Hulst en voor deze middag op bezoek in het zwembad, bij het duiken van de springtoren bij het afzetten uitgleed en daardoor niet in de door hem gedachte richting naar beneden, dook. Het rampzalige gevolg hiervan was dat hij pardoes bovenop de 13-jarige Paul van Haelst ujt Zuiddoripe terecht kwam, die onder water verdween en niet meer boven water kwam. De jongeman alarmeerde direct de badmeester, die onmiddellijk maatregelen nam en er na enkele ver geefse pogingen in slaagde het slachtoffer boven water te brengen. Inmiddels was ook reeds dokter Boor gewaarschuwd die zeer spoedig ter plaatse was om de eerste hulp te verlenen, terwijl ook pastoor Uytdewillighen spoe dig arriveerde voor het verlenen van geestelijke bij stand. Helaas bleek het snelle optreden van badmeester Mattelé en de medische hulp niet meer te mogen baten én moest dokter Boor zijn pogingen om het slachtoffer te redden al spoedig opgeven. Een nader onderzoek wees uit dat de slag van de op hem duikende jonge man onmiddellijk de dood ten gevolge heeft gehad. Onmiddellijk na dit droeve ongeval werd het zwem bad gesloten. Het slachtoffer was de jongste uit een gezin van 9 kinderen en leerling van het Jansenius-lyceum te Hulst, waar 'hij juist met lof werd bevorderd. Heden vindt de uitvaartdienst plaats te Zuiddorpe, waar vanzelfsprekend het medeleven met de zwaar getroffen familie bijzonder groot is. I GESLAAGD. Voor het examen assistente-dierenarts slaagde te Rotterdam onze stadgenote mej. N. van Houte. VERKEERSONGEVAL WEGENS GROTE SNELHEID. Donderdagochtend te ongeveer half vijf werd te Zoute Spui op de provinciale weg AxelTerneuzen het lichaam aangetroffen, van de scooterrijder J., af komstig uit Stekene (B.). Uit het onderzoek is ge bleken dat de verongelukte persoon te Terneuzen werkzaam is op een jacht en ongeveer te 2 uur in de nacht aldaar met zodanige snelheid is gepasseerd dat hij uit de bocht van de provinciale weg is ge raakt en met zijn scooter zodanig heeft gemanoeu vreerd dat deze nagenoeg totaal vernield werd. Onmiddellijk nadat hij aldaar is aangetroffen, werd hij in zorgwekkende toestand opgenomen en naar het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen, vervoerd. Nader ver. namen we heden dat het directe levensgevaar ver minderd is. LI JI-I LI.: JIL Huidzuiverheid - Huid dheid Maak je niet bezorgd, die gaat zeker. Maar als je Mariesje van Es ziet, vraag of ze ook mee gaat. Wat 7 deed Jet onnozel. Met Guus en mij 7 Veel gevergd van de vriendschap Wat zijn meisjes toch mispunten. Met mij na tuurlijk. Jet bracht 's avonds in de trein de boodschap over. Ik 7 Met Broer 7 Maar hij heeft toch plenty vriendinnen onder de meisjesstudenten 7 Weet ik niet. Maar de meisjesstudenten komen tochallemaal. Hij vind je aardig, denk ik. Zeur nietEnfin, ik zal het Mams vragen, want mijn avondjurk is niet toonbaar meer. En voor het gewichtige probleem „jurk" was het reisje LeidenRotterdam nog lang niet lang genoeg. Ine vond het best. Zij gunde haar meisje graag een pretje. Beloofde haar samen een mooi toiletje te gaan kopen. Mariesje was in de wolken. Wit wou ze graag. Ze kreeg haar zin. Het werd een beeldig wit jurkje. Lief, meisjesachtig van soepele stof, paste dit avond japonnetje goed bij Mariesjes jong, kinderlijk gezichtje. De onderrand was geborduurd in verschillende pastel tinten. Ook in de ceintuur en corsage waren dezelfde kleuren verwerkt. Met hun vieren in de auto van de Heemsta's reden ze naar Leiden. Jet met Guus achterin en Mariesje naast Broer op de voorbank. Het gesprek was levendig en algemeen, tot de twee op de achter bank zich al zacht pratend in hun privé-aangelegen- heden verdiepten. Nou behoren wij ook ergens een boom over op te zetten, zei Broer lachend tegen het meisje naast hem. Ze denken anders nog dat we ze afluisteren. Het komt toch allemaal op hetzelfde neer 1 Klonk er wat cynisme in Mariesjes stem 7 Broer Heemstra had graag een lief ding gegeven, als hij het gezicht naast hem wat beter had kunnen waarnemen. Het stuur echter had zijn volle aandacht nodig. Arm ding Wat zou ze met die ander meegemaakt hebben 7 Die ontnloeting op de hoek van de Mathe- nesserlaan Mariesje, zijn buurmeisje, waar hij mee gespeeld, gestoeid en gekibbeld had, dan de arm van een vreemde jongeman Nu pas besefte hij dat hij die ander Mariesje niet gunde. Dat het onbewust altijd Mariesjes stem, haar gedecideerd toontje en haar wat Maand rijksconst ven afge en III, v Hiervan tweede moesten L de gestel Van c lingen vc moesten Van d Van d voor II e II en mc Van d voor II, Van d enkele v slaagden Van voor II- lS leerlii 3 worde Voeten en oksels Lis door Purol-poeder DIPLOMA-UITREIKE IG AAN DE U.T.S. TE TERNEUZEN. Voor de eerste maal v. u-den aan de Uitgebreid Technische School te Terneuzen de diploma'3 uitge reikt aan die leerlingen, die voor het theoretisch eind examen geslaagd zijn. Omdat dit, zoals gezegd, de eerste diploma-uitrei king aan deze school was, ontvingen de leerlingen tevens een fraai album met foto's van de werkplaatsen waarin zij hun opleiding hadden genoten en van de leraren en de mede-leerlingen. Uit onze gemeente werd de heer M. Dekker in de afdeling werktuigbouwkunde gediplomeerd. Bevorderd werden van de schakelklasse naa; de le klasse F. J. Ruben en van de le naar de 2e klasse (electro-techniek) J. A. Verhaar. MUZIKALE RONDGANG. Woensdag a.s. om half acht zal de Chr. fanfare „Hosanna een bezoek brengen aan de Emmastraat, Nieuwendijk, Oudeweg en Buitenweg. Tevens zullen dan tijdens deze muzikale rondgang loten worden aan geboden ten bate van het instrumentenfonds dezer muziekvereniging. onverschillig air was geweest, wat hem aantrok. Hij had een vrolijke studententijd gehad. Pa Heem stra was er streng op geweest dat hij op tijd zijn ten tamens deed, maar hield hem financieel niet kort. Over twee jaar hoopte hij „arts" achter zijn naam te kunnen zetten. Zeg, noem je dat een boom opzetten 7 verbrak Mariesje de stilte, die tussen hen gevallen was. Ik denk nog over het soort boom Ries, vind je het erg als ik je vertel dat ik blij ben met de be ëindiging van je engagement met die knappe kerel 7 Jammer dat hij nu niet kon zien hoe de plotselinge kleur het wat bleke gezichtje opeens verlevendigde Het was nog geen engagement, maar het zou er misschien van gekomen zijnAls hij wat meer vertrouwen in mij had gehad, eindigde ze zacht. De handen van Broer Heemstra klemden zich vaster om het stuur. Hoe graag had hij even zijn arm om haar heen geslagen Hij beheerste zich. Het was nog te gauw. Hij was bang teruggestoten te worden. Trots was ze, dit meiske. Een raspaardje Riesje, ik krijg alle dansen van je vanavond, hoor Ben. je wijs, ik denk er niet aan Zeker om de naam van een toekomstig arts in opspraak te brengen In opspraak 7 Broer's wenkbrauwen wipten grap pig op en neer. Mag ik geen meisje kiezen dat ik wil 7 Mariesje verschoof onrustig. Toen, helemaal tegen haar bedoeling in, viel ze In eens bitter uitJa, iéder meisje, maar niét Mariesje van Es, een kind van gescheiden ouders Stel je voor, dat iemand jou met de nek aankijktom mij Ikik zou het niet kunnen hebben. En dan je vader en moeder 1 Pa en Ma 7 Of die niet blij met jou zouden zijn Wees daar maar heel gerust op. Broer, je bedoelt 7ik weet nietik kan niethet is Niet gaan stotteren schatIk krijg dus al je dansen 7 Ze lachte. Of was het een ander vreemd geluidje 7 Zij, Riesje, huilde immers nooit 7 Misschienzei ze toen. EINDE M. F. A. C. A Berg, Bilt, M. well,

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 2