BABYDERM Wfl gezondheid o sch&öuw ovgr Leven KLAAR VOOR BABY'S ONTVANGST MET EEN BABYSET 9 - ZEELAND - DEZE WEEK: (Vervolg) Bovendien is het Hoofd van het Bureau Regio nale Aangelegenheden van het Directoraat van de Middenstand, drs. J. Scheps, ingeschakeld om een rapport samen te stellen over de midden standsproblemen in Zuid- en Noord-Beveland. Zeeuwse Vereniging van A.R. gemeente- en provincie-bestuurders vergaderde. De Zeeuwse Vereniging van Anti-Revolutio naire gemeente- en provincie-bestuurders heeft haar voorjaarsvergadering gehouden te Kapelb onder voorzitterschap van de heer A. A. van Eeten, burgemeester van Nieuwerkerk. De heer G. A. Kieft uit Utrecht, lid van de Tweede Kamer en gemeenteraadslid van Utrecht hield een causerie over het gemeentelijk subsidie beleid. Nieuwe secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer S. Baar, heeft het hoofdbestuur van de Chr. Boeren- en Tuindersbond benoemd, de heer mr, S. Sybrandy te Leeuwarden. De heer Sybrandy is thans adjunct-secretaris van de Friese C.B.T.B. Modern zwembad te Zierikzee. De Commissaris der Koningin heeft vorige week zaterdag het nieuwe, moderne zwembad aan de Val te Zierikzee officiéél geopend. Foto-tentoonstelling te Cadzand. Zaterdag werd in het Badhotel te Cadzand, dat wordt geëxploiteerd door onze oud-stadge noot, de heer J. M. 't Gilde, een foto-tentoon stelling geopend. Op deze expositie zijn foto's te zien, gemaakt door de bekende fotograaf Cor van Weele uit Amsterdam. De tentoonstelling is geopend tot 1 september a.s. Sas van Gent en Aardenburg zonder notaris. De notariële standplaatsen Sas van Gent en Aardenburg, welke zijn opengevallen als ge volg van de aan de notarissen aldaar destijds verleende ontslagen, zullen niet meer worden vervuld. Aldus wordt bepaald in een dezer dagen verschenen Koninklijk Besluit. „Kinderzorg" heeft televisie. Het comité „Sport Steunt Zonneveld" heeft aan „Kinderzorg" te Middelburg vorige week een televisietoestel aangeboden. Juliana-Ziekenhuis te Terneuzen. Blijkens het verschenen jaarverslag over 1958 van het Juliana-Ziekenhuis te Terneuzen, wer den in dat jaar 2247 patiënten opgenomen i— vorig jaar 2234 terwijl 47.979 verpleegdagen werden geregistreerd - vorig jaar 46.062. Het aantal verrichte operatie's bedroeg 885 - het vorig jaar 741. Wat de uit Axel afkomstige pa tiënten betreft waren deze cijfers aantal op namen 222 (235), aantal verpleegdagen 5799 (5920). UIT ONZE OMGEVING baie zitting bijeen komen ter behandeling V; staande.agenda onder- AXEL GEMEENTERAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Axel zal op dinsdag 16 juni a.s., des avonds te 7 uur ten gemeentehuize in open- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Opening. Noujen der vorige vergadering. Ingekomen stukken en mededelingen. Beslissing om medewerking te verlenen op grond van artike 172 der L.O.-wet 1920 voor de aan schaffing van schoolborden ten behoeve van de bijzondere lagere school aan de Nieuwstraat. Beslissing om medewerking te verlenen op grond van artikel 72 der L.O.-wet 1920 voor de in richting van twee lokalen en een hoofden- tevens schoolartsenkamer in de R.K. school voor ge woon lager onderwijs aan de Walstraat. Instelling van een koopavond voor schoenen- én lederwarenwinkels. Legging van een nieuwe gasleiding van Axel naar Terneuzen en beschikbaarstelling -van het daarvoor benodigde kapitaal. Aankoop van een nieuwe rioolkolkenzuiger-fae- caliënwagen. Verlening van eervol ontslag aan I. C. Provoost als lid van de Woonruimtecommissie, ingaande 1 juli 1959, en voorziening in deze vacature. Benoeming van een commissie tot herziening van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de Raad der gemeente Axel. Verkoop van diverse percelen bouwgrond. Aankoop van de panden Kerkdreef nos. 7 en 9. Vaststelling van diverse begrotingswijzigingen en goedkeuring van een begrotingswijziging van het burgerlijk armbestuur. Rondvraag. Sluiting. Mededelingen. B. en W. delen in atwoord op de vragen, welke :n de vergadering van 14 mei 1959 werden gesteld, het volgende mede Vraag van de heer Den Doelder over de molen te Spui. Deze molen is eigendom van de gemeente. Op 9 oktober 1958 heeft het college aan het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en aan Ged. Staten van Zeeland gevraagd in de kosten van restauratie van deze molen een bijdrage te willen verlenen. Tot o pheden mochten B. en W. nog geen antwoord ontvangen. Uit een en ander moge blijken, dat het herstel de aandacht van het college heeft. Vraag van de heer Oggel of het niet mogelijk is, dat de gehele kanaalzone wordt aangewezen als ont wikkelingsgebied. Deze kwestie zal in de eerstvolgende vergadering van de Commissie Samenwerkende Gemeenten Kanaal zone ter sprake worden gebracht. TENTOONSTELLING LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. Het zal thans wel definitief voor de laatste maal geweest zijn dat deze periodiek telkenjare terugkerende tentoonstelling in de tijdelijke leslokalen dezer school aan de Julianastraat plaats vond. Woensdag was deze dag weer aangebroken en werd wederom op ruime schaal belangstelling betoond, in zonderheid van de zijde van de moeders der school gaande leerlingen en van hen die dit onderwijs ten nutte van hun kinderen voor de toekomst prefereren. In een plaats als Axel, die zo bij uitstek en on miskenbaar een agrarisch stempel draagt en ook voor de ganse streek als een zodanig centrum mag gelden, voorziet dit onderwijs in een ware behoefte. Reeds du rt Jc FEUILLETON door CARRY VAN DER RIJKEN. 52) Han negeerde dit laatste zinnetje wilde de onwil in de stem van zijn kind niet horen. We kunnen hier toch niet blijven staan Ik ben veel te gelukkig jou zo onverwacht terug te zien, om niet zo lang mogelijk van de gelegenheid te profiteren. We rijden een eindje om en ik breng jullie op tijd bij de schouwburg. Afgesproken Meteen opende Han het achterste portier en met een beleefd gebaar nodigde hij Michel, in te stappen. Jij komt even naast mij zitten, kind. Mariesje vermeed het, Michel aan te zien. Duizend gedachten kwamen in- haar op. -- Waar kwam Paps vandaan En op een zondag Wat was hij oud geworden. Lijnen om zijn ogen en zijn haar veel grijzer. Wel een chique pak droeg hij ,ook weer een wagen en dezelfde gentleman-maniefen van vroeger. Wat zou Michel denken Die stond nu gewoon weg voor een fait-accompli. Enfin, zich daarover nog maar niet druk maken. Hoe moest ze zich houden tegenover Han? Van haar vroegere, haast afgodische liefde was niet veel meer over. Ook was ze, vooral sinds haar gesprek met Grootpa, een beetje anders over Paps gaan denken. Wat nuchterder ook. Neen, zc veroordeelde niet. Daar had ze geen recht toe Zijn ene hand hield het stuurfeilloos juist. De andere hield hij om haar vingers. Streelde ze soms zacht. Toch wat nerveur, vond ze. Vertel eens wat, kindje. Wat ben je geworden Woon je hier nog Wat is dat jonge mens voor je U vraagt zoveel tegelijk. Chel is mijn vriend. Een heel goeie. Ik woon in Den Bosch op kamers, want daar ben ik onderwijzeres. Zo, jij kleintje een schooljuffrouw 1 Die Chel, zoals je hem noemt, is hij gefortuneerd Wel nee Mariesje vond de vraag niet prettig. -Hij studeert nog en is de oudste van tien kinderen. Hij is een fijne jongen. Een kort, wat sportend lachje van de oudere man. Neem een raad van me aan, dochtertje. Je bent een kind van mij, ik ken je. Van aard ben jij een luxe vrouwtje. Je hebt een bijzonder, pikant ge zichtje. Je moet verwend worden. Trouw een man met geld; anders zul jij nooit gelukkig zijn. Het hutje op de hei is goed voor anderen. Niet voor jou geloof me maar Wat bevreemd en eigenlijk overrompeld keek Ma riesje met groot-open ogen naar de man naast haar. Zó werd nooit tegen haar gesoroken. Wat onrustig verschoof ze op de leren autokussens. U moet zó niet tegen me praten, verweerde ze zich. Neen Puriteintje 1 De spot in zijn stem hinderde haar. Geïrriteerd verdedigde ze zich. Liever een puriteintje dan een lege luxe pop. En daarbij heb ik nooit de kans gekregen, een luxe leventje te leiden. Mams heeft moeite genoeg gehad, de jongens en mij zoveel te laten leren om later onze kost te kunnen verdienen. De wagen zwenkte even ongemotiveerd - naar de kant. Toen had de man het stuur weer in zijn macht. Je hebt een scherp tongetje, kleine meid, zei bij enkel. Mariesje was blij, dat er een ruit zat tussen de voor- en achterplaatsen. 21e zou niet graag gehad hebben, dat Michel hun gesprek gehoord h^d. Noch zij, noch Paps hadden hun tong in bedwang gehouden. De auto zwenkte de Aert-van-Nes-straat in. OPWEKKEND VERKWIKKEND meermalen en uit den treure hebben we dan ook op de betekenis er van gewezen en daarom prijzen we ons zo gelukkig hier binnen enkele maanden een schoolgebouw te bezitten dat voldoet aan de hoogste eisen op dit gebied. We achten het echter beter onze aandacht hier binnenkort bij de a.s. opening nog eens uitvoerig aan te besteden. Voor deze keer dan was weer het ganse school gebouw benut voor de expositie van de door de leer lingen vervaardigde kledingstukken en hetgeen verder op andere wijze door hen aan kennis werd opge stoken en dit in de meest uitgebreide zin. De al gemeen vormende betekenis werd evenals voorgaande jaren weer sterk beaccentueerd en zo sprak ook nu weer uit het schriftelijke werk dat ter inzage lag, zo wel als uit de tekeningen en uit de blijkende vaardig heid in culinair opzicht, zowel als in de naaldvakken in grote veelzijdigheid betoond. Als altijd toonde ook nu een verheugende belang stelling opnieuw hoezeer dit onderwijs door de ganse gemeenschap wordt gewaardeerd, waarvan de op gave van nieuwe leerlingen voor de in september aan vangende nieuwe cursussen ook weer een weerspie geling vormt. MUZIKAAL BEZOEK AAN SASSING. Bij gunstig weer zal de Chr. fanfare „Hosanna" woensdagavond om half acht een bezoek brengen aan de buurtschap Sassing. Tevens zullen dan aan de bewoners loten worden aangeboden waarvan de op brengst ten goede zal komen aan het Instrumentenfonds dezer muziekvereniging. We zijn er bijna, zei Han zacht. Geef me je adres, dan kom ik je in Den Bosch opzoeken. Ze gaf het hem. Met een schokje stonden ze voor de schouwburg stil. Voor Mariesje uit kon stappen voelde ze, hoe Han haar naar zich toe trok voelde ze zijn lippen op haar gezichtje. Ze gaf hem zijn kus niet terug. Ze kón niet. Wél zag ze de teleur stelling in zijn ogen. Even nog hield hij haar vast. Verwachtte hij dan tóch nog Maar.ze kon het werkelijk niet. Mams, Joop, Hans, zijzelf Michel was al uitgestaptstond bij de ingang van de schouwburg. De groet tussen hem en Han was koel en vormelijk. Michel's gezicht was stug en ge sloten toen hij met Riesje naar binnen ging. Het was vol en ze kregen nog maar nauwelijks een behoor lijke plaats. Gelegenheid tot praten was er voorlopig niet. Mariesje voelde zich zenuwachtig en niet op haar gemak. Lu de pauze zagen ze kennissen van Mariesje in de foyer. Samen gebruikten ze wat en toen het belletje ging werd afgesproken, dat Chel en Riesje straks zo ver met hen mee zoud enrijden. Wéér een kans verkeken om met Michel te praten, haalde Mariesje in gedachten haar schouders op. En het werd des avonds op weg naar het station, eer ze eindelijk alleen waren. Waarom heb je het me nooit verteld Waarom mij je vertrouwen niet gegeven Ik hield zo van je, omdat je altijd zo eerlijk, zo openhartig was. Tk vond je zo'n spontaan, natuurlijk kind. En toch heb je dit altijd voor me verborgen gehouden Ik kon toch niet tegen iedereen directve-r weerde Riesje zich zwak. Nee, viel hij haar in de rede, -- dat hoef je ook niet. Maar je beschouwt mij toch niet meer als „iedereen Zo gauw je merkte, dat ik méér voor je wilde zijn dan zo maar een oppervlakkige kennis, had,.jp het me moeten vertellen. Je hebt me vreselijk teleurgesteld. Ik geloofde in je, zoals in niemand anders GESLAAGD. Bij de gehouden- examens aan het Instituut Cuppens- Geurs te Eindhoven slaagden o.m. de dames mej. Tanny de Regt, voör de diploma's Parijse coupe en lerares herencoupe (met lof en bronzen medaille) en mej. Ali le Feber, als costumière en- coupeuse (met eer). Beide dames zijn leerlingen van, mevr. C. Diele- man-de Smidt, alhier. Woensdag slaagde te Breda voor het Bedienden diploma Dameskapper onze stadgenoot de heer Jaap van den Hout. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderschopje, Buthdijk 18; motorbril, Juliana straat 61 grijze rechterdameshandschoen-, Bankert- straat 54 sjaal, Wilhelminastraat 70 vulpen, huis sleutel en contactsleuteltjes,! Rijkspolitie blauwe kinderhandschoen, Koestraat la; witte voetbal, Wil helminastraat 28bruine portemonnaie, Schapen bout O 47 rozenkrans, Ds. Jan Scharpstraat 11 etui met vulpen potlood, Oudewijk 26 dublé arm- Statonstraat 24; bankbiljet, Pieter Paulusstraat 17; bandje, Oranjestraat 8 portemonnaie met inhoud, blauwe kinderhandschoen, Prins Hendrikstraat 44 lage zwarte jongensschoen, Walstraat 4 gouden zegelring, Spui D 15paar beige dameshandschoe nen De Ruij terstraat 32 bruin etui met potloden, Walstraat 64 kinderportemonnaie met inhoud, Ju lianastraat 75aantal zilverbons, Weststraat 10 gabardine jas en- sleutels, Coegorspolder O 67 beige kinderjasje, Irenestraat 28 zilveren ring met steen, Bylocqueplein 20 nieuwe zwembroek, Nieuwstr. 9 ter wereld. Nooit zal ik je nu meer kunnen vertrouwen. Mariesjes gezichtje was spierwit weggetrokken onder de laatste harde woorden. Michel, het spijt me zo. Hij keek haar aan,. Even maakte hij een beweging om zijn arm om het tengere figuurtje heen te slaan. Dan bezon hij zich. Hoe kan ik dit geloven Ik zal voortaan altijd aan je eerlijkheid moeten twijfelen. Het was Mariesje, of hij haar geslagen had. Chel, ik bén eerlijk. Ik zou het je ooit verteld hebben. Je overdrijft Kan zijn, maar zó denk ik er nu eenmaal over In de trein was het te druk om hun gesprek voort te zetten. Wat viel er verder ook nog te zegaen dacht Riesje verdrietig bij zichzelf. Dan opeens gooide ze trots haar hoofd in de nek. Hij behoefde niet te zien, dat ze er verdriet van had. Ze was immers de zelfde gebleven. Ze had niets stiekums willen doen ze had er nog wel met Grootpa over gesproken. De omstnadigheden waren wel heel ongelukkig geweest. Maar als Michel haar niet meer vertrouwde, dan moest ie een ander nemen. Ze drong zich niet aan hem op. Nooit Het was net, of hij na het gebeurde van vanmiddag ineens heel ver van haar af stond of ze niet zoveel meer om hem gaf. Was het verdriet dat ze nu had, dan wel enkel gekwetste trots? Zij, Riesje van Es, die zelfs als kind nooit jokte en daar zo groot op ging. En die nu voor oneerlijk werd uitgemaakt 1 Op weg van het station naar huis werd weinig meer gezegd. Eén keer zei hij Mon Dieu, Mariesje, hoe heb je door je zwijgen al dat mooie tussen ons zo kunnen vernielen Ze antwoordde niet. Het was tóch hopeloos, voelde ze. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 2