n sch&öuw over Leven In bl verwachting TANDPASTA IVOROL MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET 9 FEUILLETON STEUN NU HET WERK VAN HET RODE KRUIS DE PINKSTERFESTTVITEITEN. (Vervolg ruiterdemonstratie.) Springconcours; 1. J. J. van Oeveren met Tarzan (Noord-Beveland) 2. M. A. Geuze met Pol (Oud- Vos semeer) 3. J. Munters met Deugniet (Willem stad). Aangespannen Shetland-pooy's 1Benny IJsebaert, Axel, met Bartje 2. J. Moorthamer, Axel, met Johnny 3. Jan de Feijter, Axel, met Freddy4. C. Serrarens, Ossenisse, met Johnny. Vrijheidsdressuur Ponny's1. Jan Breel, Veere, met Winny 2. Jan de Feijter, Axel, met Freddy. Vrijheidsdressuur1. M. A. Geuze, met Pol, in samenwerking met de Eendrachtruiters upt Oud- Vossemeer. Dit nummer was een prestatie die ecla tant mocht worden genoemd. Het springconcours voor ponny's werd met bra- vour gewonnen door Simon den Exter met Freddy, evenals de race voor ponny's, eveneens op Freddy. Hij werd onmiddellijk gevolgd door A. Serrarens uit Ossenisse op Johnny. Eilanden springconcours1Schouwse Ruiters uit Dreischor2. Eendrachtruiters, Oud-Vossemeer 3. Oranjezon, Oostkapelle. Vermeld dienen nog te worden in. de jeugdrubriek de 9-jarige P. Dieleman Wz. uit Axel en de feno menale ruiten-prestatie en vaardigheid van Aug. Ser rarens uit Oss'enisse, die staande op zijn ponny het ganse parcours rondreed. Doch het aantal hoogtepunten en evenementen tot in de finesses te releveren zou ons te ver voeren en ook een buitensporige ruimte vergen. We mogen wel volstaan met te concluderen dat dit eerste landelijke ruiterfeest onder de auspiciën van de Kon. Federatie van Landelijke Rij verenigingen wel het bewijs geleverd heeft dat de ruitersport in onze streek en gewest niet dood is. Nog lang niet. Integendeel 1 Onder de energieke leiding van de gecombineerde rijverenigingen van Axel en Zaamslag ligt er nog een prachtig stuk werk op verwezenlijking te wachten. De dag van 18 mei 1959 zal voorzeker de organisatoren stimuleren deze mooie en edele sport weer ten volle tot zijn recht te doen kom'en. De krachten en middelen zijn er Het gaat er nu maar om door te zetten. En zo moge Axel telkenjare op de 2e Pinksterdag weer zijn jaarlijkse sportieve hoogtijdag beleven de Dag van de Ruitersport. Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Bobyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. BTWA^ijn HARDMAAKT lIüOETj PINKSTER-VISWEDSTRIJD. Onze plaatselijke hengelsportclub „G.O.A." wenste de Pinksterdagen ook niet voorbij te laten gaan zonder haar sportieve adspiratie's te vervullen, die ditmaal gericht waren op een viswedstrijd temidden van de natuurlijke pracht en luister van ons recreatie-oord, bij de ijsbaan, alwaar reeds vroegtijdig op de ochtend van 2e Pinksterdag de „pecheurs" bijeen kwamen om hun snoeren en verder visgerei voor het beoogde doel in gereedheid te brengen. Zeker ruim 100 deelnemers waaronder vele leden van de Sasse zustervereniging namen aan dit evenement deel, dat tot in de puntjes was voorbereid en geregeld. Vanwege het gesloten seizoen moest n.l. de gevangen vis worden terug geworpen en een uitgebreide staf van controleurs was daarom permanent in actie om met schuifmaat en verdere attributen de aard van de vissersbuit op 'te nemen en het gewicht te noteren, waarop na afloop door CARRY VAN DER RIJKEN. 49) Intussen had Michel zijn fiets gedraaid en liep nu langzaam naast Mariesje in de richting van zijn huis. Reed U eigenlijk niet de andere kant op vroeg het meisje. O, dat was maar om een pakje sigaretten. Ik breng U even Het werd gewoonte dat Riesje zondags bij de Van Raay's kwam eten als ze niet naar Rotterdam ging. Het werd gewoonte, dat Michel juist die zondagen ook naar huis kwam. Agnes, niet gewend haar broer zoveel week-ends thuis te zien, vermoedde in haar vriendin de trekpleister. Quasi zonder erg hield ze haar broer op de hoogte van Mariesjes komen en gaan,. Tot het stille spel tussen die beiden plotseling in het volle licht kwam door een opmerking, die mevrouw Van Raay aan tafel maakte. Wel, Mariesje, dat is aardig, dat je vandaag toevallig Michel weer thuis treftIk heb zo graag mijn hele troepje om me heen. Mm, toevallig fluisterde een van de jongens meters ver hoorbaar. Riesjes kleur was nu even opvallend als het „Au je schopt me" van de fluisteraar, die onder de tafel een niet te zachte schop van Michel te incasseren kreeg. Kijk Mariesje eens maakte zesjarig Lotje de zaak er niet beter op. van de viswedstrijd in het clublokaal „De Witte Leeuw" do°r praeses A. van Riel het eindresultaat met dé prijzen toewijzing werd bekend gemaakt en deze luidde als volgt 1. W. Oostdijk, Axel; 2. G. Velleman, Moerbeke 3. F. Dekker, Axel4. C. Bolleman, Axel 5. F. de Caluwé, Axel6. G. Buijsse, Moerbeke7. J. Verlove, Moerbeke 8. J. de Clercq, Sas van Gent 9. F. van Harn, Axel; 10. M. Kayser, Axel; 11. Em. Pieters, Axel 12. A. Loof, Axel13. J. Aar- noudtse, Sas van Gent. De grootste vis werd gevangen door F. Dekker, al hier. Dit was een bijna 60 cm. metende voorn. Er was, dank zij het weder een uitstekende animo. PINKSTERDRIE EN WIELERSPORT. Zoals steeds werden ook op deze Pinksterdrie in de morgenuren de voorbereidingen in de Noordstraat getroffen voor de traditionele wielerwedstrijd, waar voor een 50-tal renners had ingeschreven. Rond het middaguur was het parcours door de bestuurders der A.W.S.C. „Volharding dan ook vol ledig in gereedheid gebracht en was het slechts het wachten tot de tijd zou zijn aangebroken voor het vertreksein te geven. Tegen half drie was het dan zo ver dat zich aan de start 45 nieuwelingen verzamelden om door de jury te worden weggezonden voor een wedstrijd over 75 km. Bij deze start bleek dat de koers nog een speciale attractie rijk was daar zich ook een wiel- renster aan de start bevond, n.l. mej. Tanny Verhelst, die buiten mededinging enige ronden zou mederijden als training voor de binnenkort in Goes te organi seren wielerwedstrijd voor dames. Het ideale parcours stelde de grote rennerskaravaan ook nu weer in de gelegenheid een hoog* tempo te draaien, zodat het hoe verder de koers vorderde ook steeds duidelijker werd dat het voor de renners niet gemakkelijk zou vallen om individueel of in groepjes te demarreren. Halverwege de koers, die 35 ronden moest draaien kwam er enige tekening in de strijd toen een Zestal renners zich lichtelijk wisten af te scheiden van het rennersveld dat toen nog circa 30 deelnemers telde. Maar toen ontbrandde de strijd pas goed en inderdaad wist een jachtend groepje van drie renners na enige ronden aansluiting te verkrijgen met de zes vluchters zodat toen een kopgroep was ge vormd van negen renners. Eendrachtig samenwerkend wist dit 9-tal de voorsprong geleidelijk op te voeren tot ruim een halve minuut. Maar het verloop van de koers zou voor de vele kijkers nog aantrekkelijke wor den, want met nog vijf ronden te rijden bleek bij iedere doortocht dat de achtervolging op deze kop groep werd ingezet, want de voorsprong van de lei dende gfroep liep geleidelijk terug. In grote spanning over de vraag of er nog een hergroepering zou plaats vinden en een massale spurt dus de uitslag zou moeten brengen, verstreken de laatste ronden. Doch bij het ingaan van de laatste ronde stond het vrijwel vast dat de jachtende groep de aansluiting op het nippertej zou missen. Door dit verloop was echter aan de vele wielersportliefhebbers een aantrekkelijke wedstrijd ge schonken, waarvan deze naar hartelust hebben ge noten. Ook de plaatselijke renner H. de Waal leverde voor eigen publiek een zeer verdienstelijk debuut en lange tijd wist hij het felle tempo goed te volgen en draaide lustig mi\ de rennermeute mee. Tegen het einde ondervond hij toch schijnbaar enige terugslag van het hoge tempo, dat gedurig rond de 40 km. schommelde en zo zakte hij wat terug. Zoals reeds vermeld wisten de negen leiders dus juist hun voorsprong te behouden en op het laatste rechte eind in de Noordstraat ontpopte de renner Schuling uit Den Haag zich als een rasechte spurter. Reeds een 25-tal meters voor de finish lag hij dan ook reeds in gewonnen positie en wierp hij triomfantelijk beide a'rmen in de lucht. Vlak na hem flitsten zijn acht belagers door de finish en toen kwam aan het begin van de Noordstraat reeds de achtervolgende groep van een tiental renners de hoek om. Ook deze leverden nog een felle spurt om de resterende prijzen. Nadat de winnaar door de Axelse dames-wielrenster de bloemen met een zoen waren overhandigd kon de volgende officiële uitslag bij de prijsuitreiking worden bekend gemaakt 1. W. Söhul'ing, Den Haag, 75 km. in 1 uur 52 min. 2. F. Boonman, 's-Heerenhoek 3. L. van Dongen, Made 4. A. Heijnen, De Heen 5. A. Bastiaansen, Kruisland6. R. Overweel, Middelburg)7. H. Albers, St. Willebrord 8. A. van Haren, Putters- hoek9. G. Krielaart, Den Haag10. J. Kloot, Zundert11. R. Hoogerland, Kapelle12. H. de Jonge, St. Willebrord 13. P. Hillebrand, St. Laurens; 14. H van Dussen, Den Haag; 15. L. Kramp, Nu- mansdorp. Rest ons nog te vermelden dat ook aan de Zuid singel weer een fele strijd zich ontspon bij iedere doortocht, als gevolg van de op dat punt uitge loofde klassementspremie door de Mabuwat N.V. DE BÉSTE en niet duur. Tube 95-70-45 ct DE OVERIGE ATTRACTIE S. Naast al deze individuele hoogtepunten van de Axelse Pinksterdagen heerste er ook alle dagen een prettige en feestelijke stemming in ons tadje. Dat begon al zaterdagnamiddag voor Pinksteren toen de Koninklijke aHrmonie „De Broederband" uit het nabije Loekren hoor feestelijke tonen in een rond- mars door Axel liet weerklinken, later op de avond gevolgd door een uitstekend concert op de kiosk op het Szydlowskiplein, een concert dat flinke belang stelling trok, niettegenstaande het in de avond vrij koude weer en de tochtige plek waar de muziekkiosk voor deze gelegenheid een plaats had moeten vinden. Waren er voor de ouderen op maandag velerlei attracties, van de hengelsport, in de ochtenduren, via de ruiter- en voetbalsport naar het dansvermaak in vele etbilssementen in de avonduren, ook de jeugd kon volop zijn hart ophalen bij de draai- en zweef molen die op de Markt waren opgebouwd en die vanaf hun eerste rondjes als het ware werden bestormd door de schoolgaande jeugd, die van dit gebeuren kennelijk niets wilde missen. Ook het miniatuurtreintje dat tijdens de Pinkster dagen ritjes door Axe [maakte mocht zich in het bij zonder in een grote belangstelling van de jeugd ver heugen. De vanouds gebruikelijke Pinksterdrie bleef ook dit jaar weer in ere, zij het in rustiger vorm dan de Pinkstermaandag. De jeugd kon ook nu weer al vanaf het middaguur naar hartelust zweven en draaien en nadat in de middaguren een ongekend groot aantal wielrenners ook hun ronden had gemaakt waarvan het verslag elders in dit nummer vrolijkte Thalia met haar drumband in de avonduren Axels straten weer op. De in ons vorig nummer gepubliceerde route moest mede door het grote aantal zeer jeugdige leden van de drumband worden ingekort. Een concert op de kiosk was ook weer het be sluit van de festiviteiten in de openlucht, die, zij het dan dat het verblijf buitenshuis door de gure wind niet altijd even aangenaam was. alle voortreffelijk zijn geslaagd en allen gezamenlijk hebben bijgedragen tot een ouderwets drukke Pinksteren, waarop Axel weer bewees in staat te zijn de taak te vervullen waar naar het streeft centrum voor geheel Oost Zeeuws- Vlaanderen en het aangrenzende Belgische gebied. Kom kinders, dooreten, vermaande moeder, die medelijden kreeg met het tweetal. Joop, haal de pudding uit de kelder. De aandacht was afgeleid. Mevrouw Van Raay lachte stilletjes bij zichzelf keek dan tersluiks naar haar man. Gelukkig, het hele incidentje was aan zijn aandacht ontsnapt. Ze zag het aan: zijn niéisziende manier van kijken. Zijn gedachten waren God weet waar, maar niet bij mensen en dingen om hem heen. Zij kende haar man. Van een nadere kennis making tussen Michel en Mariesje zou hij niets wil len weten zo lang de jongen niet afgestudeerd was. Hij zou in staat zijn, het meisje hun huis te verbieden. Maar och, Michel was een ernstige jongenén ze was in die korte tijd veel van MariéSje gaan houden. Neen, op dit punt was ze het niet Helemaal eens met haar strenge echtgenoot. Natuurlijkin principe had ie gelijk. Maar nog nooit hadden ze zich over hun oudste jongen te beklagen gehad. Ze had zelfs dikwijls gedacht, dat hij tè ernstig was voor zo'n jonge vent. En nu dit aardige, vrolijke meisje ontwikkeld, van goede familieHaar Öh'el kon het slechter treffen Des avonds zou Agnes haar thuis brengen. Juist toen ze de voordeur openden kwam Michel de trap af, een brief demonstratief im de hand. Ik loop even mee moet toch naar de post, kondigde hij aan. Nou, dat is ook toevallig, sneerde Agnes. Maar zeg Ries, er ligt boven nog een heel stel schriften te corrigeren. Nou heb je toch gezelschap. Het is niet erg hè 7 Qk Jtrop voor je. Als ik niet om negen uur binnen; meest zijn91 Jaitgaan jullie maar gauw, wimpelde Agnes af. Twee jonge mensen liepen in de stille straat. De donkerte belette hun eikaars gezichten duidelijk te onderscheiden. Hij zag enkel de glinstering van een paar heldere ogen toen het meisje naar hem opkeek. Hij lachte. Zo maar. Mariesje keek vlug een andere kant op. Beiden zwegen. Wat bezielt me 7 vroeg Michel zich in stilte af. In Nijmegen ken' ik toch meisjes genoeg. Even ont wikkeld, zo niet méér dan dit jonge onderwijzeresje. Bijzonder knap is ze toch ook niet. Maar verdraaid, wat een lief kind. Eer ze er erg in hadden stonden ze voor de brede kloosterdeuren. We zijn er Hoorde hij goed 7 Klonk er werkelijk iets van spijt in Mariesjes stem Zullen we nog een blokje om 7 Zijn hand sloot zich even om haar am een ogen blik maar. Geen instinctieve afweer was er nu in Mariesjes ogen geen plotseling zich terug trekken. Vond ze het dan nu wèl prettig, deze aanraking toch van een vreemde 7 Dan kan ik er straks niet meer in het is al zowat negen uür. Wil je me eens schrijven van de week, vroeg Michel. Goed. In antwoord op een brief vam jou, ant woordde Riesje gevat. ^Ondeugend nest, lachte hij. Nou, een beetje meer eerbied alsjeblieft. En meteen drukte ze op de bel. Ga nou, anders denken de nonnetjes wonder wat. En dat mag niet? Er tiotelde iets in Michel's ogen. Het maakte Ma- JAARVERGADERING V.V.Z.F. Onder presidium van haar voorzitter, burgemeester M. A. B. Puijlaert van Zuiddorpe had donderdag j.l. op de bovenzaal van Hotel Porth-de Lozanne de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats der Ver eniging van Zeeuwse Fokkers, die met een woord van welkom aan de zeer talrijk opgekomen leden werd geopend. Inzonderheid gold dit de heer H. de Regt-Huijssen uit Temeuzen die na een ernstige ziekte thans weer geheel hersteld temidden van de vergade ring was. Voorts wees de voorzitter op de pp de convocaties •vermelde specificatie van inkomsten en uitgaven over 1958 waarvan de leden ongetwijfeld zullen zijn ge schrokken. De financiële toestand er vereniging is n.l. verre van rooskleurig en zelfs verontrustend. Voor het bestuur zal hieruit een enstige consequentie moeten worden getrokken daar het welhaast niet meer moge lijk zijn zal zelfstandig en zelfs niet gecombineerd met Hulst de gebruikelijke fokdagen te organiseren. Een tekort van ƒ700,moest in 1958 worden be- somd. Na dit niet optimistisch getinte openingswoord van de praeses ging men over op de zakelijke agenda en verrichte de secretaris-penningmeester, de heer Iz. de Feijter Wz. de gebruikelijke plichtplegingen, waar onder een serie ingekomen stukken van diverse ver enigingen en instanties, die geen discussie uitlokte, maar o.m. 20% winst in uitzicht stelde bij een gun stig financieel resultaat van het jongste concours- hippique. Door de heer F. Dekker te Zaamslag werd ge attendeerd op de weinige interesse die in Den Haag blijkt te bestaan ten aanzien van de fokkerij in het algemeen en dat terwijl ons gewest zoveel van de beste hengsten fokt. Bij monde van de heer R. van Waes uit West- dorpe werd namens de financiële commissie gunstig rapport uitgebracht omtrent de controle der boeken en bescheiden van de penningmeester. De resultaten vam 1958 waren, zoals reeds opgemerkt, een niet be moedigend nadelig slot. Vastgesteld werd het aandeel van ieder lid in het vermogen der vereniging. Bij de bestuursverkiezing werden met nagenoeg al gemene stemmen ed aftredende bestuursleden ,de heren J. C. den Hamer te Axel, J. Dieleman te Hoek 'en Eug Verhelst te Westdorpe herkozen. Tot lid der financiële commissie voor 1959 werd benoemd de heer Ls. var. Waes te Westdorpe. Het volgende punt was de keuring voor 18-maanders waarvoor he tbestuur momenteel geen vrijheid vond, op grond van de hierboven reeds genoemde bezwaren om nadere financiële risico's te nemen. Er volgde alzo geen voorstel en daar de rondvraag geen punten van discussie meer opleverde, sloot de voorzitter daarop de vergadering in de hoop dat de vereniging binnenokrt een douceurtje zal genieten uit de financieel hier met Pinksteren geboekte schitterende resultaten vam het concours-hippique. AANRIJDING. Op het drukke verkeerskruispunt Prins Hendrik- straat-Kerkdreef-Stationstraat had een botsing plaats tussen de veewagen van de heer A. v. K. uit Zaam slag, die de Prins Hendrikstraat kwam uitgereden en de wielrijder J. H. alhier, die uit tegenovergestelde richting kwam. Het beef gelukkig bij wat materiele schade. riesje verlegener dan ze hem wilde laten merken. Toe nou Sloffende voetstappen ver weg in een gang. Een stevige handdruk. Even kijken ze elkaar aan. Een zoeken 7 Peilen van eikaars wezenlijke ik 7 Een belofte, vaag, aarzelend 7 Toen de deur open gemaakt werd was Michel's lange gestalte de hoek al om. Een vriendelijke groet voor de portierster. Dan langzamer dam gewoonlijk ging Mariesje de trap op. Met even langzame bewegingen hing ze haar mantel op, borg ze haar tasje weg. Haar gedachten waren er niet bij. Maar ik wil het immers niet bepeinsde ze. Ik wil niet trouwen. Ik wil me niet binden aan één mens en daar zó afhankelijk van zijn. Denk eens in een ander wezen de macht geven, je verdere leven gelukkig te maken of te vernielenO nee, niet alle mannen zijn slecht. Maar hoe weet je dat van tevoren Paps zal zich vroeger ook wel aardig voor hebben gedaan anders zou Mams hem vast niet ge trouwd hebben. Hij zal in hun verlovingstijd heus niet zo opvallend egoistisch geweest zijn. Mams was natuurlijk voor hem ook de enige vrouw op de hele wereld Onrustig liep Mariesje het kamertje door keek in de avondlijke straat, waar hier en daar een winkel etalage zijn lichtplek neergooide. Haar gedachten lie ten haar geen rust. Maar hoe kon je dan ooit zeker van iemand zijn Kon je eigenlijk een ander helemaal vertrouwen 7 Maar Grootpa dan 7 Was hij niet de fijnste mens die zij kende 7 Mams uitgesloten natuurlijk (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 2