■I# gmiap,-' m anicr van theezetten! Geniet dubbel---- DOUWE EGBERTS PUROL zomervakantie Boekhandel Firma J. C. VINK óiLe sooRten fó j. c. vink Chr. Technische School Huidgenezing Pinksteruitstapje I! O SPORTNIEUWS het tournooi om het kampioenschap Als er iets verkeerd bij U valt - en zuurbrand laait op uit uw maag... Eén of twee Rennies nemen en alle leed is geleden. VOETBAL-OVERZICHT ZEELANDIA—AXEL 1—1. tournooi is als volgt 8 1862 137 13,58 8 1943 148 13,12 8 1957 152 12,87 6 1814 145 12,51 6 1749 137 12,03 4 1557 151 10,31 2 1331 136 9,78 éi BURGERLIJKE STAND AXEL BEKENDMAKING ÖRUkWGRk prima uitvoering Markt 12 Axel Reparatie's Kunstgebitten. Sneller, beter, en goed koper H. J. Harte, Markt Axel. Te bekomen Braadhaantjes en Braadkippen bij Nico de Regt, Kerkdreef 12, Axel. van uw KOMT U GERUST EENS KIJK!NI en ook van uw Door bij uw reizen gebruik te maken van goede kaarten» reiswijzers en -gidsen. Wij hebben voor u een uitgebreide kollektie, zowel voor een reis naar Spanje of Portugal, Italië of Griekenland, als voor een tochtje langs de Be'gische kust, de Ardennen of een bezoek aan Gent, Brugge of Antwerpen! Markt 12 AXEL Telefoon 0 1156 646 PREDIKBEURTEN. Zoindag 10 mei 1959. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Ds. K. Verbeek, van Hontenisse. Geref. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen, Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 9—10 meiDokter C. A. Schiltman. Biljarten. VAN ZEELAND. F. G. Melse titelhouder in de extra-klas libre. R. D. Dieleman eindigde met gelijk puntental als derde. Vorige week vond in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg, Zierikzee, Souburg en Axel hebben een pioenschap van Zeeland, hetwelk zondag na een ge weldig spannend verloop werd beëindigd. De allerbeste provinciale libre-spelers afkomstig uit Middelburg, Zierikzee, Souburg en Axel heeft een felle strijd geleverd en tot de allerlaatste carambole heerste er een tastbare spanning, wie zich uiteindelijk titelhouder zou mogen noemen. Min of meer verrassend kwam de Middelburgse speler F. G. Melse als overwinnaar uit deze strijd te voorschijn, dank zij een gemiddelde dat een fractie hoger lag dan van zijn voornaamste tegenstanders, F. C. Hanse uit Zierikzee en R. D. Dieleman uit Axel. Deze drie spelers bereikten een totaal van 8 punten uit 6 partijen, maar de gemiddelden waren respectie velijk 13,58, 13,12 en 12,87. Tot en met zaterdag had onze stadgenoot de heer Rein Dieleman de beste kansen, daar hij met 6 winst punten uit 3 partijen aan de leiding stond, gevolgd door Hanse, Melse en de Souburger Passenier, welke eveneens alle drie 6 punten hadden verzameld, maar daarvoor 5 partijen nodig hadden gehad. Dieleman had dus zondag in de eindstrijd het zwaarste programma nog voor de boeg. Hij moest n.l. nog drie partijen afwerken. Een ongelukkige omstandigheid was bovendien dat onze stadgenoot zeer gehandicapt het strijdperk in moest als gevolg van een enkele dagen tevoren opge lopen handblessure. Niettegenstaande deze gekramde hand heeft Dieleman zich op kranige en sportieve wijze geweerd, doch uiteraard heeft dit zijn titel- kansen danig beïnvloed. Onze stadgenoot wist ten slotte toch een eer volle derde plaats te bereiken, achter Melse en Hanse en dit is zeker een compliment waard, daar hij in aantal matchpunten gelijk met de Zeeuwse kampioen eindigde, zodat de rangschikking moest worden opgemaakt aan de hand van het moyenne, dat bij Dieleman een fractie van een punt lager was dan dat van de kampioen. De eindstand van F. G. Melse F. C. Hanse. R. D. Dieleman Passenier J. Eggermont M. C. Reijnhout P. Verhage En dat is dan eigenlijk het hele verhaal verhaal met een blij slot voor iedere lijder aan brandend maagzuur. Neem óók Rennies. Tienduizenden gingen U voor en zegenen de dag waarop ze Rennies leerden kennen en waarderen. Ing. Med. In een matig partijtje hebben de Axelse jongens vorige week zondag in Middelburg een puntje aan Zeelandia moeten afstaan. Toch waren de oranjehemden overwegend sterker, hetgeen vooral in de eerste helft sterk tot uitdrukking kwam. Bij voortduring belaagden zij de Zeelandia- veste hetgeen na een kwartier werd beloond, toen Borgt na een mooi opgezette aanval kon doelpunten. Het felle antwoord van Zeelandia kon de Axelse defensie niet van de kaart brengen en tot de rust kort de Danschutter zijn blazoen onbesmet houden. In de tweede helft kregen we geruime tijd een strijd op het middenveld te zien en aan beide zijden was de verdediging heer en meester over de aanvals- linie. Toch slaagde na een half uur de Zeelandia- rechtsbuiten er in de Axelse verdediging te ver schalken en de partijen terug op gelijke voet te brengen, met welke stand beide partijen blijkbaar ge noegen namen (1 1). AXEL—HONTENISSE 6—1. belust op een eervolle plaats in de ranglijst en zij gaven vanaf de aanvang goed partij. Zowaar slaagde Hontenisse er na een kwartier in de leiding te nemen door een doelpunt van Van Cruijssen, welke voorsprong hardnekkig werd ver dedigd. Toch slaagde Axel er vlak voor de rust in de bakens te verzetten en door v. d. Berge en Deij werden de bordjes verhangen en kon de thuis club met een 21 voorsprong de thee nuttigen. Na de rust liet Axel zien dat ook in de toekomst met de oranjehemden rekening zal moeten worden ge houden. Doelman Cljppelaar kwam./ pnder zware druk en na een ziwaar bombardement kwamen de Axelse jongens door open aanvallen waaraan de gehele voorhoede eendrachtig meewerkte aan een welverdiende 61 zege. Wierennen. DE WIELERRONDE MET PINKSTEREN. Op het bekende parcours binnen de kom van de stad, dat nu door de verbetering van de Zeestraat geheel over een klinkerbestrating leidt en derhalve zeer ideaal genoemd mag worden zal op Pinksterdrie dinsdag 19 mei weer de traditionele Pinkster ronde van Axel worden verreden, een wielerwedstrijd voor nieuwelingen over een afstand van circa 75 km., hetgeen neerkomt op een aantal van 35 ronden. De A.W.S.C. „Volharding" en met name haar vol ijverige penningmeester is er ondanks dat de financiële medewerking van het publiek in het alge meen wel wat te wensen overliet weer in geslaagd de eindjes aan elkaar te knopen en zodoende kon voor deze wielerwedstrijd weer het hoogst mogelijke prijzenschema worden vastgesteld. Dat dit ook door de renners zeer op prijs wordt gesteld moge blijken uit het feit, dat er voor deze Pinksterronde naar ver wacht mag worden een 50-tal renners aan de start zullen verschijnen. Dit is wel een duidelijk bewijs dat onze plaatselijke wielerclub zich alle moeite ge troost om belangeloos de wielersport in onze gemeente te dienen en tevens te zorgen dat het Axelse Pinkster programma speciaal voor de wielersportliefhebbers nog een attractie te meer rijk is. Mogen de weergoden het organiserend comité dan ook gunstig gezind zijn, opdat op 3e Pinksterdag weer velen zullen kunnen genieten van een aantrekkelijke wedstrijd, doch laat de velen die het parcours zullen bevolken ook eens bedenken dat het organiseren van zulke sportevenementen geld kost en dan is het toch heus niet te veel gevraagd om allen voor een luttel bedrag een programma aan te schaffen. Daarmee stelt men de organisatoren in de gelegenheid om deze attractie voor Axel te doen behouden. «S? W .,-V C In doosjes van 20 stuks 98 et. Duivensport. VLUCHT OP ARRAS. Door de duivensociëteit „De Verwachting" te Axel werd een vlucht gehouden op Arras. Snelheid eerste duif 1507 meter. Ds uitslag was als volgt1. en 3. Jan Dieleman 2. Eug van Dorsselaer 4. Jac. Vas- seur5. Ch. Tieleman6. J. Bakker, Zaamslag 7. P. Matthijssen 8. en 10. Th. Borghstijn9. A. Peerman. Gedurende de maand april 1959. Huwelijks-aangiften. 23. Anton Geijp (vaó Ter- neuzen), 64 j„ wedn. en Neeltje IJzebaart, 41 j„ wed. 27. Antonius Johannes Schlüter (van Zevenbergen), 23 j. en Marleen Melanie Camilla Lippens, 19 j. Gehuwd. 2. Pieter van Langevelde, 25 j. en Leentje de Kraker, 22 j. 16. Anthonius Gijsbertus Spruijt, 31 j. en Cornelia Catharina Koster, 23 j. Geboren. 1. Reinier, z. van Marinus Boeije en Rosalia Johanna Buijze 4. Cornelia Catherina, d. van Cornelis Dekker en Catharina Neelje van Cad- sand. 11. Johannes Marinus, z. van Anthony Pieter de Ruijter en Elizabeth van Luijk. 24. Stanly Joseph Johannes, z. van Josephus Vink en Agnes Mathilda Lambert. 29. Willem, z. van Pieter Witte en Eli zabeth Neeltje Magdalena Riemens. 28. Jan, z. van Jan de Putter en Wilhelmina Janna Pieternella Boeije. 30. Maria Pieternella, d. van Jacobus Witte en Fran- ?oise de Blaeij. Overleden. 6. Jacobus Scheele, 47 j„ echtg. van Janneke Elizabeth van Drongelen. 8. Licia Suzanna Zegers, 48 j„ echtg. van Cornelis Jacobus Vinke. 16. Maatje Jansen van Rosendaal, 65 j„ echtg. van Nicolaas Jan Bolleman. 17. Janneke Vinke, 88 j„ wed. van Jacobus Dekker. ONTHEFFING SLUITINGSUUR. De burgemeester van Axel, maakt bekend, dat alle vergunnings- en verlofslokaliteiten op maandag 18 mei a.s. tot 1 uur en op dinsdag 19 mei a.s. tot 24 uur geopend mogen zijn voor het publiek. Axel, 8 mei 1959. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. (3-jarige cursus) TE AXEL. Leerlingen welke opgeleid willen worden voor de hieronder genoemde vakken BANKWERKEN VUURPLAAT - CONSTRUCTIE - BANKWERKEN - LASSEN, TIMMEREN, LANDBOUWWERKTUIGEN kunnen zich vanaf heden tot eind mei laten inschrijven. Toelatingseisen zijn Jongens welke 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen kunnen geplaatst worden in de eerste klas (voorberei dende klas) zij die een jaar voortgezet onder wijs hebben gevolgd, kunnen na gebleken ge schiktheid geplaatst worden in de 2e klas. Inschrijving van leerlingen kan gedaan worden bij het hoofd der lagere school en aan onder staand adres tijdens de hieronder vermelde dagen en uren. Op werkdagen van 17-19 uur en op zaterdag van 14-17 uur. Chr. Technische School, Kerkdreef 16, Axel Tel. 0 1155 - 556 en 0 1150-3378. Namens het Bestuur, De Directeur, M. 't GILDE. Begunstigd door stralend zomerweer is Axel er op de Hemelvaartsdag in zijn laatste wedstrijd in ge slaagd definitief beslag te leggen op de derde plaats van de ranglijst, dit door een beter doelgemiddelde dan Meto. De blauw-witte tegenstanders waren echter ook Huidzuiverheid -Huidgezondheid ao r is' mM

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3