Spit, Spierpijn Poets Nü met de éérste „groene" tandpasta in Nederland RECHTSZAKEN De gehele dag een frisse mond en tanden wonderwit. Blus Brandend Maagzuur met een of twee Eennies! BEKENDMAKINGEN 9 GEEN LICHT IN HET CATHARINA-POLDER- DRAMA. Na meer dan een week iv*an mysterieuze berichten in de pers aan deze en gene zijde van. de Nederlands- Belgische grens mag wel geconstateerd worden dat alles wat daaromtrent is gepubliceerd, nog weinig hou vast biedt tot enige opheldering van dit unieke moord- geval, dat geklasseerd kan worden onder de meest lugubere en wrede misdaden in deze streken sedert mensenheugenis bedreven. Deze week is de opmerkzaamheid voor dit drama door middel van radio en televisie onder de Hollandse en Belgische kijkers en luisteraars op een wel zeer ongewone wijze opgevoerd. Al de voordien in de pers reeds ter sprake gekomen attributen in de om geving van of op de half verkoolde resten van het slachtofefr gevonden werden op het televisiescherm vertoond. Dit na', urlijk, om de vroegere relatie's of nabestaanden van het slachtoffer belangrijke tips of aanwijzingen te gewen in dit zo duistere moordgeval. Nog maar zelden is door de justitie een zodanige methode van algehele insdbakeling van de publieke opinie gevolgd. De sensatie en fantasie hadden intussen ruime ge legenheid gehad allerlei verhalen rondom dit drama wereldkundig te maken. Het meest opzienbarende was wel dat van de Ter- neuzense exploitant van; een; cafetariayinr^chting, waarin zich op de aan de avond voorafgaande aan het nachtelijke drama een heer en een dame van ken nelijk Belgische nationaliteit zouden hebben opge houden, wier persoonsbeschrijving en doen en laten volgens diens beweringen houvast zouden hebben ge boden voor aanwijzingen in een bepaalde richting, be vorderlijk voor het onderzoek. Wie schetst echter de verbazing van deze restaura teur toen precies een week later dezelfde dame en heer in diens cafetaria verschenen en zich tot weder zijdse ontnuchtering en verbazing hun reactie's op 'eze zonderlinge publicatie's realiseerden. Alzo en niet veel anders is het gesteld met de tot hiertoe uit België en met name vooral uit Gent ge signaleerde feiten over gekochte schoenen en het veel besproken reisklokje met de daarop gevonden repa ratietekens in schrift of krassen aangebracht. Uit alle tot hiertoe gepubliceerde gegevens en dat zijn er zeer weinig en povere valt met zekerheid te concluderen dat het onderzoek zeer veel moeilijk heden blijkt op te leveren. Hetgeen natuurlijk geens zins wil zeggen dat justitie en politie zidh niet tot het uiterste zouden inspannen om licht en klaarheid in deze gruwelijke misdaad te verkrijgen. En met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan ook wel worden aangenomen dat het slachtoffer van Belgische (of vreemde) nationaliteit moet zijn, getuige het feit dat uit ons land geen berichten zijn binnen gekomen of ontvangen van vermissingen van vrouwen of meisjes van deze leeftijd, die aan het be treffende signalement van het gevonden slachtoffer beantwoorden. Na ruim een week tijds is de spanning rondom deze schokkende moord intussen nog niet bekoeld. Ook de berichten betreffende de iwondst van een bebloed autokussen op de weg AxelHulst bleken loos alarm te zijn. De „bloedvlekken" bleken roest te zijn en getuige dè verkleuring van het gras onder deze vondst moet het kiussen of de hoes hier al ge ruime tijd hebben gelegen. Het onderzoek naar eventuele leveranciers van de benzine heeft ook niets opgeleverd, aangezien de weinigen die benzine in een bus hadden gehaald hier voor allen een volkomen bejfcrouwbare verklaring konden geven. Wel zijn er nu meerdere betrouwbare aanwijzingen dat het slachtoffr uit Gent of omgeving afkomstig moet zijn. Immers de bij het meisje gevonden schoen werd verkocht door een Gentse schoenhandel in de Lange Violettenstraat, die echter gezien zijn omzet en de sedert de mogelijke aankoop verstreken periode ook geen enkele nadere aanwijzing kon verstrekken. De in het klokje gegrifte tekens zijn eveneens her kend door een horlogist die tot enkele maanden ge leden eveneens in de omgeving van genoemde straat woonde. Ondertussen is Gent opgeschrikt door een nieuwe tweevoudige moord, in de Bennesteeg, waar de café houder Pieters bij zijn thuiskomst zijn 45-jarige uit Frankrijk afkomstige echtgenote en een 29-jarige ser veuse gedood vond door messteken. De justitie acht het niet uitgesloten dat tussen deze beide gevallen verband bestaat en dat de beide nu vermoorde vrouwen op de hoogte zijn geweest van de identiteit van het slachtoffer. Een reden voor het verband tussen deze beide zaken is, dat omstreeks de tijd dat deze moorden te Gent gepleegd kunnen zijn, een tweetal Engels sprekende mannen de weg hebben gevraagd naar de Bennesteeg, terwijl de ser veerster nauwe betrekkingen onderhield met een En gelse zeeman. Daarnaast het feit dat door het in Axel gevonden slactoffer een Engels muntstukje als sieraad werd gedragen. Aanvankelijk volgde de justitie bij het onderzoek naar deze nieuwe moorden die ip de middag tussen één en vijf uur moeten zijn gepleegd het spoor van een jongeman, dat echter op niets uitliep. Ook hier tast men dus omtrent de identiteit van de dader(s) in het duister. Mogelijk heeft degene die het dodelijk schot op het meisje wat te Axel werd gevonden', de enigen die aanwijzingen konden verstrekken nu ook uit de weg geruimd. Temeer waar tot nu toe alle andere aanwijzingen niets opleverden, hoopt de Belgische justitie bij het onderzoek van dit nieuwe geval ook aanwijzingen voor de gruwelijke daad van vorige week te kunnen vinden. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 18—19 april: Dokter K. Boor. SMOKKELAAR MOEST 2000 KG. BOTER IN DE STEEK LATEN. Begin deze week sloeg de mobiele dienst van de douane uit Axel weer een goede slag toen zij na een langdurige achtervolging van een bestelauto met (valse) Belgische nummerplaten ten slotte deze auto in de omgeving van Desteldonck kon buit maken. De bestuurder had nog kans gezien de auto te verlaten doch de eerste buit bestond toen al reeds uit 2000 kg. boter. Later kon men ook nog de bestuurder, de 18- jarige W. S. uit Eede bij Aardenburg arresteren ten huize van zijn opdrachtgever te Gentbrugge. Voor de smokkelaars een strop van ongeveer 8000 gulden, terwijl nu een arrestatie volgde en de rechter daar straks nog wel wat extra's bij zal doen. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Als gevolg van het niet verlenen van voorrang daar ter plaatse had woensdagavond omstreeks kwart over zeven op de straatkruising PolenstraatCrijnssenstraat een ernstige autobotsing plaats tussen de splinter nieuwe luxe Opel-Kapitan bestuurd door de heer De R. uit Sas van Gent en een Volkswagen bestuurd door de heer R. uit Terneuzen. De hevige botsing was van dien aard, dat de klap tot in wijde omge ving hoorbaar was. De Opel kantelde door de kracht van de botsing in de berm van de weg en werd ge lukkig voor een verdere buiteling van de dijkglooiing behoed doordat hij terecht kwam tegen een betonnen paaltje van de aldaar aangebrachte afrastering van het sportveld. De bestuurder en twee inzittende dames konden eerst uit hun benarde positie worden bevrijd nadat ijlings toegeschoten omwonenden de wagen weer op de wielen hadden geplaatst. De Volkswagen was door de hevige botsing vrijwel geheel omgedraaid en stond in de richting gekeerd vanwaar hij kwam aan gereden. De bestuurder van de Volkswagen liep bij dit ver keersongeval enkele hoofdwonden op en werd nadat dokter Kats de eerste hulp had verleend naar het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen overgebracht waar een hersenschudding werd geconstateerd. De inzitten den van de Opel bekwamen slechts enkele lichte verwondingen. De materiële schade aan beide wagens is vrij aanzienlijk. •fêpka De stand in deze afdeling met drie promotie- en t met Chlorophyll HET ZUIVERENDE BLADGROEN DER NATUUR en Vitaminen A en D Uitsluitend verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Z.V.T.M.-BUS REED WONING BINNEN. Van de normale lijndienst AxelHulst die om 8.25 uur uit Axel vertrekt is vrijdagochtend een Z.V.T.M.-bus in de laatste bocht van de rijksweg naar Hulst aan de z.g. Tol het woonhuis van de familie Adam binnengereden. Zoals gewoonlijk was het voor deze dienst mede door schooljeugd en kantoorpersoneel extra druk, zo dat drie bussen deze dienst reden. Toevalligerwijs was het juist de laatste bus van deze drie die door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak de woning binnenreed. De chauffeurs van de andere bussen hadden van, het ongeval niets bemerkt. Chauffeur S. kon ook zelf de oorzaak niet Ver klaren. Mogelijkerwijs is een te ver uitwijken waar door de bus in de zachte berm is terecht gekomen of een mechanisch gebrek de oorzaak dat de bus plotseling van de weg afzwenkte en recht op de muur van de woning van de de familie Adam toe schoot en daar de kamer binnen reed. Van de twee gezinnen met in totaal vijf personen die het huis bewonen werd wonder boven wonder nie mand verwond. Een kind was al naar school, terwijl de andere huisgenoten of in een andere kamer of in de schuur werkzaam waren. De bus drong zover door dat de gehele voorgevel werd vernield en het pand gestut moets worden toen de zware bus er uit werd gesleept. Van de pasagiers van de overvolle bus bekwam de Z.V.T.M.-monteur B. een enkelfractuur en een der schooljongetjes een kaakfractuur. Beiden werden in het ziekenhuis te Hulst opgenomen. Ale overige pas sagiers kwamen met de schrik en lichte schaaf wonden vrij. GESLAAGD. Voor het einddiploma slaagden dezer dagen aan. de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke o.m. C. de Jonge, Terneuzen: K. Dieleman, Hoek: F. van Cadsand, Sluiskil K. Dekker en J. Ver- poorte, beiden van Zaamslag en F. Buyze te Axel. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 april 1959. Ned. Hervormde Kerk. 10 uur Ds. P. J. Penmings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. (In beide diensten 3e collecte voor Kerkvoogdij en ten dienste van het vicariaat) Gerei. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2,30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Gand. de Vries, van Oostzaan. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ECONOMISCHE POLITIERECHTER. De transportondernemer J. D. J., de chauffeur C. S., beiden uit Axel en de chauffeur R. R. M. H. uit Sluiskil stonden terecht, omdat zij nauw met smokkel- praktijken betrokken waren geweest. Zo hadden J. en S„ die bijgestaan werden door mr. W. K. H. Dieleman, een schuur verhuurd aan smokkelaars voor het overladen van boter. Dit was volgens hun ver klaringen tien tot twaalf malen gebeurd. H. zou hier bij een ondergeschikte rol hebben gespeeld. De officier van justitie eiste tegen J. en S. twee maanden met aftrek van voorarrest. Tegen H. Vor derde hij vier weken, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politierechter vonniste met één maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar plus een boete van 1000, waarvan 250,onvoorwaardelijk subs. 10 dagen en 750,voorwaardelijk subs. 75 dagen met een proeftijd van twee jaar. H. strafte hij met twee weken voorwaardelijk met een proewtijd van 2 jaar plus 50,subs. 10 dagen. In een handomdraai bent U van die schrijnende pijn verlost'. Rennies zijn smakelijk, makkelijk in te nemen gewoon laten smelten op de tong. Geen wonder dat die legioenen van zuurbrandlijders zweren bij Rennies, het ongeëvenaarde, meest ge bruikte maagtablet over de hele wereld. Ja Rennies zijn een prachtmiddel en bovendien hygiënisch en ge makkelijk verpakt om in Uw zak of handtas mee te nemen. Ingez. Med. VOETBAL-OVERZICHT HOOGSPANNING IN ZEEUWSCH-BRABANTSE TWEEDE EN DERDE KLASSE. Door de resultaten van het vorige week-end is er zowel in de 2e als in de 3e klasse een weergaloze spanning ontstaan, die we in geen jaren in deze mate hebben gekend. 2e klasse B K.N.V.B. Duidelijk was het de laatste weken merkbaar dat het van meet af als ernstige gegadigde voor de titel gedoodverfde T.S.C. uit Oosterhou/t lelijk van slag was, zodat Hulst reeds de vorige week op gelijke voet kwam met de troonpretendenten. Door de uitslagen van zondag is de sdtutatie voor de blauw-gelen nog gunstiger geworden. T.S.C. slaag de er n.l. niet in dp eigen bodem Rood-Wit de beide punten afhandig te maken. Een 22 uitslag was hier het resultaat en daarmede mochten de gastheren nog ivan geluk spreken. Het is te begrijpen dat er in Hulst vreugde was op 12 april. De Zeeuwsch-Vlaamse kampioenscandidaten togen n.l. naar Etten om de hekkensluiter Internos t« ont moeten. Dat deze returnwedstrijd niet maar een zacht eitje was ervoeren de blauw-gelen in de eerste helft aan de lijve. De rode-lantaarndragers zetten alles op alles en bedreigden meenmalen ernstige de Hulsterveste. Huslt miste ook goede scoringskansen en al met al was het een duel met weinig briljant spel, van een paar ploegen die tot aan de rust aan elkaar gewaagd schenen. Het kwam in de tweede helft geheel anders uit. Na 7 minuten kwam Hulst aan de leiding. Maar nog kwam het grote offensief van de Zeeuwsch-Vlamingen niet los, integendeel. De gastheren waren zeer agres sief en tot driemaal toe was het houtwerk de Hulste naren van dienst en werden doelpunten voor Internos voorkomen. Eindelijk 10 minuten voor het einde kwam de tweede Hulst-treffer (02). Kort voor het eind signaal deponeerde Moens ten derde male een Hulster treffer in de roos en daarmede was het pleit beslecht. De grootste vreugde van deze victoriedag was echter het vernemen ivan de uitslag der ontmoeting in Ooster hout, die hen een punt voorsprong gaf op T.S.C. En daarmede hebben de blauw-gelen nu hun lot in eigen hand. Doch er was nog meer vreugde in de Zeeuwse gelederen van deze afdeling. Middelburg boekte n.l. thuis voor de zoveelste maal een benauwde zege, nu op tegenstrever D.E.S.K. met wie het slechts één enkel punt op de ranglijst verschilt. Ook deze ontmoeting gaf verre van goed voetbal te zien. De Brabanders waren zeker r/'t in de minderheid en het na ongeveer 20 minuten door Groenewegen voor Middelburg ge scoorde oelpunt was eigendlijk een ruime beloning in verhouding tot het spelbeeld. Door dit ene doelpunt bleven de punten in Middelburg en zodoende hebben de groen-witte hoofdstedelingen nu evenveel verlies- punten als T.S.C., zodat er nog een redelijke kam pioenskans in zit voor de hoofdstedelijke club, ten. minste als Hulst niet van D.E.S.K. mocht kunnen winnen. In Terneuzen werd het al evenmin een grandioze vertoning. Er werd in een dreinende motregen ge speeld én zo was het spelbeeld in overeenstemming met het weer. De rood-zwarten handhaafden echter hun ongeslagen thuisrecord ook ditmaal. Zij kwamen in de eerste helft tot een 20 voorsprong, maar had den met hevige tegenstand te rekenen die ook in de tweede helft niet verflauwde. Na 18 minuten in de tweede helft kende Hoogenboom aan B.S.C. een strafschop toe en het hieruit gemaakte doelpunt bracht althans weer wat spanning. Fel viel de thuisclub nu aan en dit resulteerde in nogeen Terneuzense treffer, waarmee de zaak wel was bekeken, (3—1). In Sas van Gent kan men nu weer even adem halen voor de hoogst belangrijk geworden ontmoeting Intemos-Com Boys die de oranje-witten in veilig heid zou kunnen stellen. Mits er gewonnen wordt in Etten. vier degradatiecandidaten getuigt wel van een unieke spanning Hulst 21 14 4 3 67-25 32 T.S.C. 21 13 5 3 58-30 31 Middelburg 20 13 3 4 50-25 29 D.E.S.K. 20 11 3 6 54-43 25 Terneuzen 21 10 5 6 46-36 25 Rood-Wit 21 9 4 8 45-42 22 Roosendaal 21 6 5 10 42-48 17 R.A.C. 21 6 5i 10 30-40 17 Corn Boys 20 5 3 12 25-48 13 Goes 20 5 2 -3 31-53 12 B.S.C. 20 6 0 14 31-60 12 Internos 20 3 5 12 28-57 11 3e klasse D K.N.V.B. Twee Brabantse clubs voor beslissingskamp. Doordat V.E.S. op het Meto-terrein niet tot een victorie kwam, die nodig was voor het behalen van de titel, passeerden de Brabantse leiders met gelijk puntental als hun opvolger Steenbergen de eindstreep. Meto nestelde zich nu als goede derde vermoedelijk wel definitief op de derde plaats. En onze stadge noten kunnen na hun 13 zege op R.K.F.C. door geen der opvolgers meer worden ingehaald en neemt thans als de beste Zeeuwse ploeg de vierde plaats in. R.K.F.C.—AXEL 1-3. Onze jongens konden Schelleman en Deij weer van de ziekenlijst afvoeren bij hun bezoek aan Bergen op Zoom. In een matige wedstrijd die echter voor de rust enkele aantrekkelijke moment enbood legden de oranje hemden aan R.K.F.C. hun wil op. Reeds spoedig kon v. d. Berge scoren toen hij zich prachtig vrij wist te maken en met een diagonaal schot de bal achter de R.K.F.C.-doeltnan liet ver dwijnen (01). R.K.F.C. bleek hiervan echter slechts matig ge diend en ontketende een tegenoffensief van een klein kwartier lang. Wederom echter bewees de Axelse defensie met Löndhout en de Danschutter aan het hoofd, dat zij op alle aanvallen het antwoord Wist. Zodoende kon Axel zich op den duur ontworstelen aan de greep en zowaar slaagde Jo Deij er in de 25e minuut in uit een omhaal de stand op 0—2 te brengen. Bijna zagen we dezelfde speler het derde doelpunt voor de rust nog aantekenen, maar volgens de arbiter werd dit gescoord juist na het fluitsignaal voor de thee. Na de rust zakte het spelpeil aanmerkelijk, waar bij R.K.F.C. na 15 minuten kans zag de achterstand te verkleinen (12). Dit was voor Axel het algemene sein om nog eens aan te pakken. Er kwam nu meer vaart in de aanval en de verdediging bleef attent, opdat R.K.F.C. geen kans zou zien haar nogmaals te verrassen. Toch zou het tot 10 minuten voor tijd duren voor dat Rietjens op onnavolgbare wijze de bal wist op te pikken en door de gehele R.K.F.C.-verdediging heen wist te scoren om hiermede de verdiende overwin ning veilig te stellen. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De burgemeester van Axel wekt alle ingezetenen, bedrijven, instellingen en verenigingen hartelijk op, deel te nemen aan de aktie Nationaal Verjaarsge schenk aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar vijftigste verjaardag. Aangezien hiervoor geen collecte wordt gehouden, vertrouwt hij, dat allen spontaan vóór 25 april a.s. hun bijdragen zullen storten op postrekening 640.000 Amsterdam en/of bij de Nederlandsche Handel-Maat- schappij N.V. te Amsterdam, beide ten name van „Verjaarsgeschenk H.M. de Koningin". Bijdragen kunnen plaatselijk bij alle bankkantoren en spaarbanken ten bate van bovengenoemde reke ningen worden gestort. Axel, 9 april 1959. De burgemeester van: Axel, VAN OEVEREN. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 10 april 1959, ter secretarie van deze gemeente ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie van de gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 14 april 1959. De burgemeester van Axel, Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3