koffie! mm Stram en Rheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. VOETBAL-OVERZICHT ►afe SPORTNIEUWS BEKENDMAKINGEN VERGADERING VAN DE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Axel van de Bond van Plattelands vrouwen hield dinsdag een druk bezochte vergadering in een der zalen van hotel „De Stadsherberg alhier, onder leiding van haar presidente mevrouw C. Dekker - Becu. Zij opende de vergadering en gaf na enkele mede delingen het woord aan d'e heer Bouwmeester, ver tegenwoordiger van de N.VSpanjaard Fabrieken te Borne, welke in samenwerking met de firma Visser- Koole voorlichting zou geven op het gebied van huis. houdtextiel. Deze vertelde op zeer interessante wijze dat er in grootmoeders tijd maar twee grondstoffen waren voor huishoudtextiel, n.l. linnen en wol lea dat er op het ogenblik wel honderd kunstvezels op dé markt ge bracht worden. Een hele toer voor de tegenwoordige huisvrouw daar het goede uit te halen. De heer Bouwmeester gaf dan ook de raad Koop huishoud textiel met garantielabel. Na de pauze werden projectieplaatjes getoond, voor stellende het productieproces van textiel. Hierna volgde nog een gezellige verloting welke door de dames zeer op prijs werd gesteld. Mevrouw Dekker-Becu dankte de heer Bouwmeester voor de leerzame voorlichting en sloot hierna de ver gadering. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder to de nood, in duizenden gevallen van Rheu- matische Pijn. Dat komt omdat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op Ing. Med. VERKOOPMIDDAG VOOR DE ZENDING. De „verkoopmiddag die door de Ned. Hervormde Vrouwenzendingsgroep alhier op Biddag werd ge houden ten bate van het Zendingsbureau te Oegst- geest, leverde een nettobedrag van 663,53 op. AUTOBOTSING. Woensdagochtend had. op de buurtschap Spui, al waar vlak bij de flauwe bocht van de provinciale weg de groentehandelaar P. van Driewegen zijn klanten aan het bedienen was zodat zijn groentewagen ter plaatse stond geparkeerd een autobotsing plaats. Vermoedelijk door de onoverzichtelijkheid van de situatie op dat moment zagen de bestuurders van twee uit verschillende richtingen komende personen auto's elkaar niet aankojnen. Uit de richting Ter- neuzen naderde n.l. de heer Q. uit Axel, terwijl de heer K. uit Westdorpe uit de richting Axel kwam aangereden. Ofschoon de hèer K. direct zo ver moge lijk links uitweek was een botsing niet meer te ver mijden. De wagen van de heer Q. bekwam slechts enkele schrammen, maar die van de heer K„ die to de zachte berm van de weg terecht kwam en een paal van het electrisch net afreed, liep zware schade op. De verkeerspolitie had alweer een puzzle uit te knobbelen, maar gelukkig wsa er van ernstige licha melijke verwondingen bij dit ongeval geen sprake. GEVONDEN VOORWERPEN. Grijs-bruine herenhoed, Bankertstraat 50rode autoped, Wilhelminastraat 67 muntbiljet, Juliana- straat 41 spanningsmeter, Nieuwendijk 76 rode portemonntie met inhoud, Wilhelminastraat 25 heren glacé grijs (rechter), Oosterstraat 29 ;wit fiets- pompje, Beatrixstraat 13 paar nylons in verpak king, Magrette 36 bruin lederen damestas met in houd, Pieter Paulusstraat 7 witte wollen sjaal, Prins Hendrikstraat 61 schroevendraaier, Buitenweg 33 grijze broodzak, Prins Hendrikstraat 71 3 beitels, Joost de Moorstraat 11 rode boodschappentas, Wil helminastraat 25grijze wollen kinderhandschoen, Wilhelminastraat 41 paar grijze dameshandschoenen, Joost de Moorstraat 53 zwarte rechter dameshand schoen, Nieuwendijk 57 witte gebreide sjaal, West straat 7 damesring, Oosterstraat 36muntbiljet. Prins Hendrikstraat 64duimstok, Singelweg 75 bankbiljet, Gemeentehuispaar dameshandschoemen, Postkantoor dubbele rijwieltassen, Emmastraat 38 rode damesportemonnaie met inhoud, Julianastraat 91 zilverbon, Irenestraat 15 zilverbon, Buthdijk 18 lederen handschoen, Stationstraat 4; zwart-geelkleu- rig hondje, Wilhelmtoasctraat 25 paar Friese schaat sen, Irenestraat 32 grijze wollen kinderwant, Bea trixstraat. 9 zilverbon, Kaaiwal 1 ringsleutel, Pie ter Paulusstraat 24 vitrage-gordijnen, Prins Hendrik straat 81 kinderportemonnaie (bruin), Bylocque- straat 20; pot, huissleutel, lipssleutel (no. 12), rode haarstrik, witte vingerwanten, paar zwarte dames handschoenen, lederen ceintuur, paar lichtbeige dames- handschoenen, paar kinderwantjes, zak met kleren, rode step op luchtbanden, blauwe kindertrainings broek, bruine portemonnaie, deksel van melkbus, ken tekenplaat en mil. cape van voor 1940, Rijkspolitie rechter gymnastiekschoen, Beatrixstraat 29 grijs ge blokt jongensjasje, De Ruijterstraat 9 paar zwarte damesschoenen, Kanaalkade 43rode damesporte monnaie met inhoud, Margrietstraat 34 dubbele rij wieltassen (bruin). Kanaalkade 24 paar kinder- wanten, Prins Hendrikstraat 71 enige muntbiljetten, Julianastraat 49 zwarte glacé handschoen, Station straat 48 twee zilverbons, Bankertstraat 50. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 maart 1959 (le Paasdag). Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen (medewerking Kerkkoor), 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en. 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstaat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van' Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 28—29 maartDokter A. Kats maandag 30 maart (2e Paasdag) Dokter C. A. Schiltman. AXEL-METO 2-1. 3e klasse D K.N.V.B. Axel dat thans geen kans meer heeft op de titel als eerste te eindigen in deze afdeling schijnt zich nu te gaan ontpoppen als een ware kampioenendoder en als eerste werd zondag bij de watertoren Meto hier van de dupe. De nederlaag welke onze stadgenoten toebrachten aan de club uit Hoogerheide volstaat om ook door de Meto-aanspraken op de ere-titel een streep te halen. Meto was zich terdege bewust van de grote be langen die voor haar op het spel stonden, zo zelfs dat de zenuwen de Meto-spelers kennelijk behoorlijk parten speelden. Het gevolg was dat voo rde rust het spelpeil niet tot grote hoogte kwam. De wederzijdse aanvallen werden slordig afgewerkt en wederom toonde Axel dat zij beschikt over een der beste verdedigingen in deze afdeling. Aangezien het ook bij Meto aan door zettingsvermogen ontbrak en de Axelse aanval niet voldoende stootkracht wist op te brengen, om tot het Meto-doel te geraken werd met dubbel balnke stand gerust. Na de hervatting vertoonden de oranje-witten een geheel ander spel onder de stuwende leiding van Jan Jonkman. Aanval op aanval werd gelanceerd en met succes, want reeds na enkele minuten werden de po gingen van Jonkman met succes bekroond (1—0). Hiermede nam Axel nog geen genoegen en; steeds groter werd de druk, zodat Meto op eigen helft werd teruggedrongen. Na een half uur kon Borgt handig gebruik maken van een misverstand in de achterhoede en de score opvoeren tot 2—0. Eerst vlak voor he t eindsignaal wist Meto uit eindelijk nog de eer te redden, zodat de eindstand 2—1 werd. Zaterdag voetbal 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V.—S.S.C. 0-5. Deze met spanning tegemoet geziene kamp had heel wat kijkers naar het terrein aan de Polenstraat getrokken, waar A.Z.V.V. met één invaller to; de verdediging verscheen tegen een der sterkste tegen standers uit deze afdeling het Brabantse S.S.C. dat een gegadigde is voor de titel. Direct namen de gasten het initiatief en bleven dit ook gedurende meer dan driekwart van de wedstrijd behouden. De operatie's op de A.Z.V.V. helft resul teerden aldra in ettelijke hoekschoppen. Na ruim een kwartier spelens kreeg de linksbuiten van S.S.C. een prachtkans en scoorde via de paal (0 1). Nauwe lijks 10 minuten later ontstond uit een der corners een scrimmage voor het Axelse doel, van Driel greep mis en toen was het voor een der binnenspelers een koud kunstje om no. 2 in het net te deponeren. De gasten bleven domineren en zo kwam er voor de rust nog een doelpunt bij waar de Axelse verdediging weinig aan kon verhelpen, (03). Na de hervatting bleef A.Z.V.V. volslagen on machtig om tegen d'e zwart-gele kampioenspretenden ten een succesje te boeken al scheerde een schot van Jansen de lat. Toen er 5 minuten van de tweede helft verstreken waren maakten de Brabanders er 0 4 van ien, een paar minuten later was het 05. Blijkbaar vonden de gasten het toen welletjes en deden het heel wat kalmer aan'. Nochtans bleef hun achterhoede slui ten als een bus en A.Z.V.V. kwam er niet toe de eer te redden. Ons leek deze ploeg één der sterkste, zo niet de allerbeste uit deze afdeling. Douwe Egberts koffiehet fijnste van de plantages met zorg behandeldop een speciale wijze gebranden door de grote vraag altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar ROOD MERK PAARS MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Krachtig en voor delig. Pakje van Pakje van 250 gram 250 gram DE PAASWEDSTRIJDEN. 2e klasse B K.N.V.B. Voor deze afdeling is tegen maandag 30 maart (2e Paasdag) een volledig programma vastgesteld. De belangrijkste ontmoeting wordt de strijd in Oosterhout, waar Middelburg de laatste kans zal be nutten om waar te maken dat het to de eindstrijd nog een stem in het kapittel kan krijgen. Echter menen wij dat op eigen veld ten faveure van haar aanhang T.S.C. niet door de hoofdstedelingen op de knieën kan worden gebracht. Hulst dat vorige zondag in Oosterhout zij» kansen aanzienlijk zag dalen zal nu thuis wel van Roosendaal winnen, doch of Goes er als Zeeuwse club in zal slagen de andere Roosendaalse ploeg B.S.C. te kloppen is nog de vraag. De winstkansen der Ganzestedelingen, lijken wel iets groter ap eigen veld. Terneuzen mag in staat worden geacht tegen R.A.C. tot een gelijk spel en zelfs als uitschieter wellicht tot winst te komen. In elk geval wegen de krachten hier volledig tegen elkaar op. In de ontmoeting DE.S.K.—Corn Boys kan kwalijk winst zitten voor de Zeeuwsch-Vlamingen, doch Internos—Rood-Wit zou wel eens tot een Paas- surprise kunnen leiden voor de zwaar bedreigde Ettenaren. 3e klasse D K.N.V.B. Onze stadgenoten maken op 2e Paasdag de reis naar Putte in Noord-Brabant en moeten tegen Grens wachters dat als hekkensluiter fungeert in staat ge acht worden daar de volle buit weg te kapen. In Oudenbosch zal leider V.E.S. zijn kansen niet door Zeeland Sport laten bederven. Hetzelfde is ook onze mening ten opzichte van Steenbergen dat in Ossendrecht moet kunnen winnen van Odio. R.K.F.C.Hontenisse, zowel als Zeelandia— R.C.S. zijn beide ontmoetingen waarin voor de be zoekende clubs lastige klippen te omzeilen zullen zijn en naar we voorzien zullen deze beide duels dicht in de buurt van een punüenjveredling resulteren. Handboogschieten. SCHIETING OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN DE KANAALZONE. Enige jaren geleden kwamen de bestunen van de schutterssociëteiten van de plaatsen in de Kanaalzone bijeen om te komen tot het jaarlijks inrichten van een schieting om het clubkampioenschap van de Kanaal zone. Dit heeft toen tot resultaat gehad dat de socië teiten „Schuttershof en .Tivoli te Sas van' Gent, „Monopole" te Sluiskil en „Onder Ons te Axel zich hiertoe aansloten. Besloten werd toen dit jaarlijkse schuttersevenement bij toerbeurt te laten organiseren door de genoemde sociëteiten in hun respectievelijke clublokaal. Zo was het zondagmiddag de beurt aan „Onder Ons" om dit kampioenschap in te richten in het café „Het Wapen van Zeeland' op de Markt alhier, onder auspiciën van de inmiddels in het leven geroepen Bond van Schuttersmaatschappijen in de Kanaalzone. Aan deze kampioensschieting namlrn „Schuttershof te Sas van Gent en „Monopole" te Sluiskil deel met elk twee ploegen, „Tivöli" te Sas van Gent had één ploeg afgevaardigd, terwijl „Onder Ons met drie ploegen aantrad. Zodoende werd er een sportieve kamp gestreden tussen acht ploeglen van vijf man. Nadat elk der 40 deelnemers hun beurten hadden gehad en de geschoten punten per club samengeteld waren bleek dat de uitslag als volgt was 1. (en clubkampioen 1959) Monopole I, Sluiskil; 2. Schuttershof II, Sas van Gent 3. Onder Ons I, Axel4. Onder Ons II, Axel5. „Tivoli II, Sas van Glent6. Schuttershof I, Sas van Gent7. Onder Ons III, Axel8. Monopole II, Sluiskil. Na deze kampioensschieting werd er nog een z.g. drie-kleuren-schieting gegeven voor de aangesloten leden van de kanaalzone-bond. Hierbij was het onze stadgenoot de heer G. A. Mat- theeuws ere-lid der Axelse schutterssociëteit die de beste prestatie leverde. Hij wist n.l. drie ver schillende kleuren te bemachtigen, alsmede d'e hoog vogel te doen tuimelen. De zijvogels werden be machtigd door de heren P. Kesbulck te Sas van Gent en P. Oosting te Axel. Het bestuur van de Kanaalzonebond, bestaande uit de heren P. Goossens, A. Verschelden en J. de Rijke, kan als organiserend comité weer op een schitterend geslaagde kampioensdag terugzien. VUURWAPENWET. De houders van bijzondere machtigingen, ingevolge de Vuurwapenwet, tot het voorhanden hebben van een vuurwapen;, worden er aan herinnerd dat de geldigheidsduur Mail hun machtiging verval ft op 1 april 1959. Zij, die nog niet voor verlenging hebben gezorgd, dienen ten spoedigste hun machtiging aan te bieden ter gemeente-secretarie. Axel, 25 maart 1959. De Burgemeester van Axel, Van Oeveren. OPHOKKEN VAN DUIVEN. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verboden is duiven te laten uitvliegen in de periode van 1 april tot en met 15 mei 1959. De eigenaars, houders of verzorgers van duiven zijn evrplicht zorg te dragen, dat hun duiven niet kunnen uitvliegen, behoudens verkregen ontheffing Deze bepaling geldt niet tussen 18.30 en 24 uur. voor wedstrijd- en opleervluchten. Axel, 25 maart 1959. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. Van Oeveren. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 18 maart 1959, ter secretarie van deze gemeente ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie van de gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 21 maart 1959. De burgemeester van Axel, Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3