Lekkernij^ voor de Paastijd HAM EA MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET VOETBAL-OVERZICHT O- yia v 'ROB 1 BEKENDMAKINGEN AANVRAGEN VAN IACHTAKTEN. n I- I 1 '1 A 2e klasse B K.N.V.B. Hulst had aanvankelijk een hele zware dobber aan D.E.S.K. maar de Hulster-stopper speelde deze middag in grote stijl. Pas een kwartier voor de rust wisten de blauw-gelen zich enigszins te herstellen. In de tweede helft kwamen de Zeeuwsch-Vlamingen beter uit de hoek, doch er werd af en, toe vrij hard gespeeld, waartegen de onberispelijk leidende referee Bax uit Rotterdam echter op afdoende wijze optrad. Steeds beter kwam Hulst er in en het was vooral Neefs, die deze middag de gevaarlijke man bleek. Goalgetter Moens werd zodanig geschaduwd dat hij geen enkele kans kreeg. Onder grote spanning ver liep deze vaak emotievolle strijd, die volkomen in overeenstemming met de verhouding in een draw eindigde (0—0). Op eigen todem hebben de hoofdstedelingen onder abominabele weers- en terreinomstandigheden in een niet onaardig duel met sprekende cijfers van Roosendaal gewonnen. Dit nadat de gastheren reeds na 10 minuten hun doelman zacjen gepasseerd (0—1). Lang duurde de vreugde der Brabanders niet, want enkele minuten later bracht Lindenberg de schaal al in evenwicht en Goossen maakte er weer een paar minuten later 2—1 van voor Middelburg. De repliek bleef niet uit, 'daar even naide rust Van Nassau de tweede keer voor de gelijkmaker zorgde (22). Dit werd het sein tot een grootscheeps offensief van de groen-witten en het was Goossfön die het derde doel punt voor de thuisclub liet aantekenen (32). Steeds beter ging het in de Middelburgse aanval en het was midvoor de Bruijn die de stand op 42 bracht. Een korte inzinking volgde, doch deze kwamen de gast heren vrij spoedig te boven en het slot-offensief had nog een vijfde doelpunt van vleugelman Beukert tot resultaat (5.2). In Sas van Gent was de terreinconditie bar slecht en de Sassenaars toonden zich voor de rust in enthousiast spel het meest aanvallend. Niet zonder spanning verliep de eerste helft puntloos. Na de hervatting scheen Goes aanvankelijk gebrand op winst, doch hun offensief werd spoedig gesmoord daar de Sassenaars zich weer feller teweer gingen stellen. Na 20 minuten trok de ganse Corn. Boys-aanval op naar de Goes-veste en uit een goede pass wist Rcnique te scoren (1—0). De hierop volgened tegen aanvallen werden door de oranje-defensie moedig af geslagen. Uit één der veelVuldiger Sasse aanvallen wist Renique voor de tweede maal te doelpunten en hiermee waren alle illusie's van Goes de bodem in geslagen. Het bleef 20 voor Com Boys. Te Roosendaal heeft B.S.C. in een weinig aan- trekkeijke ontmoeting er alles op gezet de felbegeerde en zo nodige volle buit te bemachtigen, doch Rood- Wit heeft deze voornemens verijdeld. Puntloos ver streek ebn. slecht gespeelde eerste helft, waarna de thuisclub er na de thee in slaagde door Voets de leiding te nemen (10). Dank zij een hoog opge voerd tempo kwam spoedig de gelijkmaker van de voet van Heeren. Doordat Rood-Wit nu harder be gon te spelen kwamen zij zelfs aan de leiding, doch de spanning bleef ondaks het gemis van goed voetbal, want het was Luijsterburg die weer voor de gelijk maker zorgde. Een pracht kans om opnieuw aan de leiding te komen ontglipte B.S.C. toen een hard in schoten vrije schop door de paal werd gekeerd. Rood- Wit was gelukkiger toen Damen alleen doorbrak en een paar minuten voor tijd de B.S.C.-doelman ten, derde male passeerde (23). Terneuzen benutte tegen het fel voor zijn leven vechtende Internos het best haar kansen en veroverde daardoor de beide punten. De ontmoeting werd ont sierd door hard en onsportief optreden, waarin ook het publiek zich mengde. Scheidsrechter en Terneuzen- grensrechter en supporters liepen klappen op, die voortsproten uit de heftige verwikkelingen rondom deze meer op rugby lijkende wedstrijd. In twijfel achtige buitenspelpositie opende Internos de score, doch door zenuwachtig terugspelen van de Ettense spil werkte deze de bal in eigen net (1 1). Het was vervolgens Wissel die een door doelman Bakker slecht weggewerkte bal doorgaf aan midvoor Meijer, die onhoudbaar inkogelde (12). 'De gasten bleven de toon aangeven en nogmaals was het Meijer die dit in een doelpunt wist uit te drukken (13). Toen keeper Dooms en Koch elkaar slecht begrepen was Leijs toegesneld om de achterstand te verkleinen en even later volgde uit een doelwórsteling zelfs de ge lijkmaker (3—3). Nog harder werd deze ontmoeting en ten slotte begon zich ook de tribune met 'net duel te bemoeiten, terwijl de weifelende referee fout op fout maakte. De roodzwarten lieten zich echter niet inti- mideiten en Wissel zorgde 10 minuten na de her vatting weer voor een voorsprong (3—4) en even later kon van Nijnatten de score op 3—5 brengen. Aan beide zijden werden twee spelers geblesseerd. De stand in deze afdeling is thans T.S,C. 17 12 3 2 54—25 27 Hulst 17 11 4 2 54-20 26 Middelburg 16 9 3 4 40—23 21 D.E.S.K. 16 9 3 4 48—34 21 Terneuzen 17 7 5 5 3730 19 Rood-Wit 17 8 3 6 37—33 19 R.A.C. 18 6 3 9 28-37 15 Roosendaal 17 5 4 8 3540 14 Goes 17 5 2 10 28-45 12 Corn Boys 17 5 2 10 24—44 12 B.S.C. 16 4 0 12 24-51 8 Internos 17 2 4 11 26—53 8 zeker spannen doch wij moeten de thul®ub in dit duèl toch als het meest favoriet beschouwen, hoewel wij het de blauw-gelen gaarne zouden ^.gunnen, zo zij met de winst ging strijken en daardoor aan de leiding kwam. In Middelburg wordt de derby tegen Goes be slecht en dit zal wel op een victorie voor de hoofd- stedelingen uitlopen, ondanks de wisselvallige resul taten die Middelburg's optreden vétak kenmerken. Een andere Zeeuwsch-Vlaamse derby heeft in Terneuzen plaats waar Com Boys te gast is. Op papier zijn de rood-zwarten sterker en ook spreekt het eigen veld mee ten gunste van de thuisploeg. Eten kleine winst zit er voor Terneuzen wel in, maar een puntenverdeling is geenszins denkbeeldig. RoosendaalB.S.C. is eveneens een derby en nog wel een plaatselijke, waarom we gezien het ge ringe krachtsverschil ook hier een draw het meest waarschijnlijk achten. Rood-Wit—D.E.S.K. zal zeker ook slechts een gering verschil in de uitslag opleveren. De ietwat betere kans van D.E.S.K. wordt naar onze mening genivelleerd door het terreinvoordeel der Heike-ploeg. 3e klasse D K.N.V.B, Evenals het vorige seizoen komt ook nu tegen de nadering van de laatste etappe der competitie Hon- tenisse weer vervaarlijk opzetten, zoat zij reeds tot in de bovenste helft van de ranglijst is opgeklommen en wellicht nog zal stijgen. Ditmaal was het wisselvalligste elftal dezer af deling op bezoek, het Souburgse R.C.S. De blauw witte thuisclub domineerde de ganse wedstrijd en had bij de rust reeds een veilige 30 voorsprong. Na de hervatting wist R.C.S. de eer te redden, doch daarop was het nog tweemaal de beurt aan Hontenisse om het Souburgse net te doen trillen en bracht het einde een sprekende 5 1 victorie. Verreweg de_ belangrijkste ontmoeting is zondag te Hoogerheide gespeeld. De krachten waren hier vol komen aan elkaar gewaagd. In de eerste helft waren beide ploegen niet in staat te doelpunten en de 0—0 stand bij de rust was een volkomen gerechtvaardigde verhouding. Na de hervatting wisten de gasten vrij fortuinlijk de leiding te nemen, doch de gelijkmaker bleef niet uit. Nogmaals kwamen de gasten aan de leiding door Heshof en daarbij bleef het, zodat de meest fortuinlijke ploeg hier een 12 winst boekte. IflOB De verwachtingen voor a.s. zondag. De komende zondag staat in deze afdeling de ont moeting T.S.C.Hulst in Oosterhout op het pro gramma en van het resultaat hiervan zal het af hangen of Hulst werkelijk zijn serieuze kansen zal realiseren of de Brabantse ex-le klasser haar voor sprong tot 3 punten zal weten op te voeren. Het zal Geneest ruwheid! en schraalheid In Ossendrecht viel er niet veel te genieten, daar het krachtsverschil hier een eenzijdige vertoning tot gevolg had. V.E.S. schijnt vastberaden op de titel af te stevenen. Het scoreverloop bracht hier eerst een 0—2 voorsprong aan de leiders, waarna Odio een tegienpunt scoorde, maar nog voor de thee was het 1—3. Toen gedraaid was scoorde Odio ten tweede male geheel tegen de verhouding in (23) en daar mee scheen de spanning terug te zullen keren. V.E.S. wist echter verder alle gevaren te bezweren en zelfs haar voorsprong te vergroten tot 24. Met deze uitslag mocht Odio zeer tevreden zijn, want het verschil in spelpeil was veel groter dan deze uit slag zou doen vermoeden. Te Zierikzee toonde Zeeland Sport zich weer van haar gunstigste zijde al was het spelbeeld voor de rust vrij afwisselend en gelijk opgaand. De Vlis- singse gasten liepen hier uit tot 02 alvorens de thuisclub tegenscoorde. Na de rust gaf Zeeland Sport heel wat beter spel te zien, ofschoon zij haar meer derheid slechts in één doelpunt wist uit te drukken. De stand is hier nu als volgt V.E.S. 19 13 5 1 56—25 31 Steenbergen 18 13 2 3 4218 28 Meto 18 11 4 3 33—20 26 Axel 16 8 3 5 34—17 19 R.C.'S. 18 8 2 8 31-36 18 Hontenisse 16 6 4 6 4041 16 Zeeland Sport 16 7 2 7 3039 16 Zeelandia 18 5 4 9 3335 14 Odio 19 5 4 10 29-37 14 R.K.F.C. 18 5 2 11 30—36 12 Zierikzee 18 3 4 11 32,40 10 Grenswachters 18 4 0 14 1662 8 De verwachtingen voor a.s. zondag. Bij de watertoren wacht de oranjehemden a.s. zondag een interessante ontmoeting, nu Meto op be zoek komt. Een Axelse victorie zou de ploeg uk Hoogerheide vrijwel uit kunnen schakelen voor de strijd om de titel. De kans daarop is aanwezig als Axel zich ten volle geeft en aan enthousiasme en een wil om te winnen voldoende stootkracht en vol harding weet te paren'. Oranje-witten, zet alles op alles 1 Zeeland Sport ontvangt Steenbergen en, dit kan wel eens een verrassing opleveren. Om de Steepbergse ploeg een punt afhandig te maken is een in vorm zijnde Vlissingse ploeg heel wel in staat. R.C.S.Hontenisse zal nu wel niet op 15 ten voordele van de bezoekers uitdraaien. Maar een ge lijk spel zit hier zeker in en mogelijk een' kleine winst voor de gasten.. GrenswachtersZierikzee wordt een felle strijd om de laatste plaats te ontkomen voor allebei. Wie zal hier aan het langste eind trekken Laten we het houden op een verdeling van de buit. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V.—GOOD LUCK 4-0. A.Z.V.V. speelde aan de Buitenweg in een ge wijzigde opstelling weer eens een ontmoeting, die ons het begin van de competitie voor de geest riep. De rood-witten startten toen zo veelbelovend dat zij wekenlang aan de spits prijkten. Nadien kwam een danige inzinking, zodat onze stadgenoten bijna in de gevaarlijke zone terecht kwamen. Het werd „oppassen Als de voorjaarsboden hun kopjes boven, «jgogrond steken, is dat een zeker voorteken van het komende Paasfeest. Paasfeest is een echt huiselijk feest. En hoewel de Paasvreugde niet zit in het etien de lekker nijen, kunt U er toch toe bijdragen met wat echte Paasgerechten. Wij geven U daarvoor enkele recepten alle bestemd voor 4 personen. Eiertoastjes voor de koffietafel. 2 eieren, 30 gram (3 afgestreken, eetlepels) boter of margarine, peper, zout, aroma, des gewenst selderijzout, iets kerrie, 30 gram (5 af gestreken eetlepels) bloem, 3 dl. (2 kopjes) melk,'-4 toastjes, peterselie. De eieren plm. 10 minuten koken, pellen, halveren en de dooiers er uit halen. De dooiers door een zeef wrijven en'Vermengen, met peper en zout. Het eiwit in kleine Stukjes snijden. De boter of margarine smelten. De kerrie toevoegen en licht fruiten. De bloem er door roeren en de melk bij kleine scheutjes tegelijk onder roeren er tjij gieten De saus op smaak afmaken, laten afkoelen en de eiwitstukjes er door roeren. De toastjèS op een schaal leggen. De saus over de toastjes verdelen. Het eigeel over de saus strooien. Het gerechtje garneren met zeer fijn gehakte peterselie. Omelet met champignons en tomatensaus. 100 gram champignons, citroensap, boter of margarine25 gram (2lA eetlepel) boter of margarine, aroma, peper, zout, plm. 2 eet lepels tomatenpuree, d'esgewlenst paprikapoeder en slederijzout, peterselie, 25 gram (4 afge streken eetlepels) bloem, 2% dl (bijna 2 kopjes) melk4 eieren, 4 eetlepels melk, peper, zout, boter of margarine. De champignons wassen en een klein stukje van de steel afsnijden. De champignons snijden en. besprenke len met citroensap. De champignons in een weinig boter of margarine gaar smoren in plm. 5 minuten. Voor de tomatensaus de boter of margarine (2J/£ eetlepel) smelten. De kruiden en de tomatenpuree toe voegen en licht fruiten. De bloem bij de massa voegen en onder roeren langzamerhand 2Yi dl. melk er bij gieten. De saus op smaak afmaken met fijn gehakte peterselie, peper, aroma en zout. De eieren losroeren met peper, zout en melk. Een weinig boter of margarine smelten, de eimassa toe voegen en bakken. Tijd'ens het bakken de gaarge- worden eimassa telkens van de bod'em losmaken, zo dat het nog niet gestolde deel gaar kan worden. De panbodem moet helemaal bedekt blijven met ei. Als de massa niet meer vloeibaar is, doch nog niet droog, de omelet snel aan de andere kant bruin laten worden. De champignons op de omelet leggen. De omelet dicht vouwen (en opdoen op een schaal. Een deel van de tomatensaus over de omelet gieten. De rest van de saus er bij presenteren. De schaal garneren met een toefje peterselie. Een voorbeeld van een Paasmenu Kippesoep Paasschotel van aardappelpure, spinazie en roereieren Paaspudding. Paasschotel. Aardappelpuree van 1 kg. aardappelen, 2 dl. melk, boter of margarine, peper en zout. Op de gewone wijze niet te slappe aardappelpuree maken. Indien men de puree op de Paasschotel wil spuiten dan de aarappelen zeven en daarna tot puree verwerken. De puree moet zeer warm zijn. V/2 kg. verse spinazie, boter of margarine, zout, beschuitkruim of paneermeel. De spinazie uitzoeken wassen en met aanhangend water en zout in plm. 10 minuten, gaar laten worden. De spinazie laten uitlekken, fijn hakken, terug doen in de pan en goed warm laten worden. Het vocht binden met beschuitkruim of paneermeel. Boter of margarine door de spinazie roeren. 4 eieren, 4 eetlepels melk, peper, zout, boter of margarine. De eieren losroeren met melk, peper en zout. De boter of margarine in een pannetje laten smelten. De eimassa hierbij gieten. Telken het laagje ei dat zich op de bodem heeft vastgezet losroeren.. De pan van het vuur nemen als er geen vloeibaar ei meer is. Het opdoen van de Paasschotel. De schotel verwarmen en op een pan met kokend water plaatsen. De aardappelpuree in de vorm van nestjes van plm. 6 cm. op de schaal schikken en de bovenkant met een vork netjes afwerken. De nestjes om en om vullen met roerei en spinazie. De schotel zo warm mogelijk opdienen. Paaspudding. 60 gram (9afgestreken eetlepels) rijstebloem, 30 gram (6 afgestreken eetlepels) maizena, 80 gram (8 afgestreken eetlepels) suiker, 12 gram (5 afgestreken eetlepels) koffiepoder, zout, 8 dl. melk, 2 eieren, 1. slagroom, plm. 20 gram poedersuiker, 1 theelepel koffiepoeder, 50 gram moccaboontjes. De eieren splitsen in dooier en wit. De dooiers roe ren. met een deel van de suiker. Rijstebloem, maizena, zout, koffiepoeder en de rest van de suiker in een kom mengen. De massa met een deel van de koude melk aanmaken tot een vloeibaar papje, en zo veder op de normale wijze een pudding koken. De slagroom kloppen, vermengen met gezeefde poedersuiker en de theelepel koffiepoeder. De koude pudding hiermee en met de moccaboontjes garneren. geblazen" voor A.Z.V.V. en nu j.l. zaterdag „Good Luck" op bezoek kwam had men weer een beroep ge daan op de doorzetter-goalgetter F. Jansen. Het zag er aanvankelijk niet zo best uit voor A.Z.V.V. Onder een hoog tempo waren de Bra banders het meest aanvallend, maar de verdediging der thuisploeg verplaatste telkens de strijd, die wel dra afwisselend op beide helften werd gevoerd. Het initiatief kwam eindelijk van Axelse zijde en uit een goed opgezette aanval wist linksbuiten Hamelink de eersteling in het net der gasten te jagen (1—0). Deze voorsprong behielden de rood-witten tot aan de rust. In de tweede helft domineerde A.Z.V.Vgedurig, hetgeen de gasten blijkbaar dwars zat, want telkens probeerden zij het op unfaire wijze. A.Z.V.V. liet zich echter niet intimideren en het was Ruijtenburg die de score op 2—0 bracht. Nu werden de Axelaars werkelijk overtuigend sterker en Jansen kon even later het derde doelpunt voor zijn rekening nemen. A.Z.V.V. bleef domineren en toen Dieleman er 4-0 van maakte was het met de bezoekers gedaan. In een goed gespeelde wedstrijd bleven onze stad genoten heer en meester aan de Polenstraat. Dit resultaat geeft ongetwijfeld weer voldoende zelfvertrouwen aan de rood-witten om zich 'deze zaterdag tegen S.S.C. één der koplopers ten volle te geven om misschien daardoor een deel van de buit te bemachtigen. Zaterdag voetbal le klasse afdeling Zeeland. SPUI—YERSEKE 9-1. Spui besloot zaterdag op eigen veld' haar laatste competitiewedstrijd met de grootste in dit seizoen be haalde zege. Door deze uitslag, die de dubbele cijfers benaderde hebben de roodhemden thans definitief be slag gelegd op de eervolle derde plaats in de rang schikking. De ganse wedstrijd door is er feitelijk maar één ploeg geweest die de lakens uitdeelde en dat waren onze buitenbewoners. Reeds kort na de aanvang bracht de Spui-aanval de Yerseke-verdediging zo in het nauw dat een der backs in eigen dbel trapte en enkele minuten later was het door Pijpelink 2—0. Spui bleef domineren en bracht dit voor de rust nog tot uitdrukking door doel punten van de Smet en de Visser (40). Na de hervatting voerden, dé Spuienaren de stand regelmatig op tot 7—voor de oestermensen er in slaagden de eer te redden, toen de thuisploeg het welletjes scheen te vinden. Spui kwam evenwel nogmaals in het offensief en wist voor het einde nog twee rake treffers te plaajsen. Rillandia" veroverde in deze afdeling de tite^ en zal hierdbor naar de 4e klasse K.N.V.B. promoveren. SCHRIKDRADEN. De Burgemeester van Axel maakt bekend dat alle vóór 1 januari 1959 afgegeven bewijzen voor elec- trische schrikdraden op 1 april a.s. vervallen. Belanghebbenden, die nog niet over een in dit jaar uitgereikt bewijs beschikken, dienen ten spoedig ste voor een nieuw bewijs zorg te dragen. Axel, 8 maart 1959. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. IACHTWET. Het hoofd van plaatselijke politie te Axel maakt bekend, dat formulieren voor het aanvragen van jacht akten voor het jachtseizoen 1959-1960 verkrijgbaar zijn ter gemeente-secretarie op alle werkdagen tusslen 9 en 12 uur. De kosten voor een jachtakte bedragen als volgt Recognitie ƒ40,— zegelrecht ƒ15,bijdrage :n jachtfonds ƒ10,gemeente-leges ƒ5,ƒ70, Axel, 13 maart 1959. Het hoofd van plaatselijke politie, Van Oeveren. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 5 maart 1959, ter secretarie van deze gemeente ter inzage is gelegd. Tegen, elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie van de gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 16 maart 1959. J De burgemeester van Axel, Van Oeveren. I I .1

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3