RANG is alleen RANG als er RANG op staat Ms 4% schdöuw ovêr Leven ovmmnr mnnnr Brnmnp In één nacht Uw handen gaaf en zacht KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP «i» n ^JUUUUUUUUUUUUUUUUUULUJULUJUUUUUUUULiaJLUJJJUUUULU^^ tfj 0 Rang Fruit 19 ct per rol o Rang Ice Mints 19 ct per rol Rang Menthol 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol ER ZIT SCHOT IN DE FEESTELIJKHEDEN VOOR KONINGINNEDAG. Het programma voor de feestelijkheden op 30 april a.s. begint zo langzamerhand zijn definitieve vorm te krijgen. Reeds enkele malen hebben wij hierover berichten in ons blad opgenomen. Ten aanzien van de kinderspelen, aanvangende des midags om half drie, kan het volgende wordien ver meld. Deze spelen zullen bij gunstig weer worden ge houden op het sportterrein aan de Buitenweg-Polen straat. Voor het geval het echter slecht weer zou zijn heeft de fa. Esselbrugge hiervoor bereidwillig zijn garage beschikbaar gesteld. De volgende spelen zullen zo mogelijk worden ge organiseerd Voor de kleutersVlaggetjes planten Met een bal op een plankje lopen Blokjes rapen Lagere ScholenKlassen 1 en 21 Flessen rollen met een stok Zakkenlopen Hoela hoepelwedstrijd Klassen 3, 4 en 5 (tot en met 11 jaar) i Hoela hoepel wedstrijd Touwtrekken Hindernislopen Bal doorgeven over het hoofd Kinderen van 12 tot en met 15 jaart Puzzel- of oriëntatierit op de fiets Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat het bij de hoela-hoepelwedstrijd niet gaat om het langst draaien, doch dat gelet zal worden op de mooiste oefeningen, die gemaakt worden. Voor de winnaars zullen aardige prijzen beschik baar worden gesteld. Zoals bekend, wordt des avonds een Lichtstoet met Lampionoptocht georganiseerd, waarbij geldprijzen voor de mooiste wagens en lichtbakken of de mooiste lampiongroepeni zullen worden toegekend. Wij hoorden reeds van enkele groepen, die hier voor bezig zijn. Gedacht wordt ook aan de deelname door ver enigingen e.d., die bijvoorbeeld Nederlandse kleder drachten zouden kunnen uitbeelden. Ook kan de aan dacht worden gevestigd op een tak van bedrijf of sport. De voetballers b.v. een grote verlichte voetbal omgeven door de leden in sporttenue, allien, met lampions de hengelaarsclub met een grote verlichte vis aan de hengel, eveneens met de leden er bij de bakkers met een groot brood of een verlichte taart groepjes kinderen die met hun lampions een bepaalde figuur uitbeelden, enz. Enkele dagien van tevoren reeds komt er een grote etalagewedstrijd, waarbij in de etalages van de aan gesloten winkeliers spreekwoorden zullen worden uit gebeeld. Ook hierbij zijn voor de beste oplossingen prijzen beschikbaar gesteld. Al met al belooft het een aardig programma te worden. Wij wekken ieder, die zich nog niet als lid heeft aangemeld op, dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. Er kunnen nog gemakkelijk een paar honderd leden bij. Wanne?- dit gebeurt kan er nog een extra ver rassing voor de kinderen bij FEUILLETON door CARRY VAN DER RIJKEN. 38) Paps, U moest me morgen maar op de trein zetten, zei ze impulsief, toen ze des avonds even. met hem mee liep naar de brievenbus. Heb je het niet naar je zin vroeg hij een beetje triest. Och Ze schoof haar arm wat verder door de zijne. Ziet U, ik hoor hier niet. Ik voel het immers wel. Ik ben teveelword alleen geduld. Nee, niet door U, dat weet ik wel. Paps, breng me morgen maar weg. Hij antwoorde niet. Als bij afspraak liepen ze het huis voorbij. Ze wisten beiden, dat het hun laatste aovnd was. Voor hoe laing Voor altijd Han had het begrepen. Hij zou haar niet meer te logeren vragen. Hij had naar zijn kind verlangd; had doorgezet bij Cora. Mariesje was een schat, maar ze had gelijk. Ze hoorde niet bij het thuis, dat hij zich hier had gesticht. Thuis, herhaalde hij smalend bij zichzelf. Riesje, denk niet al te slecht over me, als je weer in Rotterdam bent. We zullen elkaar nu lange tijd wel niet meer zien. Misschien is het ook beter om, ten minste voorlopig niet te schrijven. Verbaasd, eien, beetje gekwetst, keek het meisje op. Maar Paps, ben ik U dan zo tegengevallen Ikik vond het fijn om U weer terug te zien en ik dacht Het bestuur is actief, dat merkt II 4vel. Toont U dan, dat li dit waardeert door U aan'té mekten IK „NOVA" - MODESHOWS. Donderdagnamidag en -avond organiseerde „Nova" in hotel „De Stadsherberg" alhier haar traditionele lente- en zomershow, waarvoor beide keren een ge vulde zaal haar intense belangstelling toonde. Door een- tweetal beroeps- en amateurmannequins werden in hoofdzaak normaal te dragen creatie's ge toond, zodat de meer exclusieve modellen niet de boventoon voerden. Deze voor het grootste deel uit structuurweefsels bestaande modellen waren van de allerlaatste coupe en snit. Franse katoen, wollen kam- garens, tweed en suède wisselden elkaar in grote variaties af. Prachtige mantels, zomer japonnen, com binaties bestaande uit japon en jasje alsook kinderkleding, beneveiens een kerncollectie van bakvis- kleding volgden elkaar in een vlotte show op. Het oog der vele aanwezige dames werd bijzonder gestreeld door de keurige modellen van Gunderlach, echte import-modellen, waarbij het hoofdmotief van de mode vooral domineerde met grote halsopeningen, zelfs in de straatkleding. Ook in regenkleding en moderne attractieve kleding voor de „teen-agers" was er te kust en te keur en de mannequins oogstten keer op keer een opgetogen applaus. De suède jasjes in moderne tinten,, meisjesjurkjes en regenkleding, bekroond met de charmantste hoeden van het modehuis Koster-Deij, dit alles paradeerde non-stop door de gangpaden. Ook voor de grote maten was een bijna onbeperkte keur van modellen aanwezig, welke op voortreffelijke wijze werden gedemonstreerd, door de mannequin „Wilma". De niet minder charmante „Gerda" gaf de toon aan in het slanke genre, waain zij de vloeiende heuplijn tot haar recht deed komen. Een bakvis-zomercreatie werd bij de japonnentest als de meest in de smaak vallende japon aangewezen. Beide keren, was de keuze der dames no. 2. „Nova" behaalde met deze uitsteklende en tot in de finesse's verzorgde shows een dubbel en eclatant succes en bewees dat hare collecties niet onder behoeven te doen voor de grootste modehuizen in de „grootstad". Onverdeeld waarderend luidde ook het oordeel der honderden dames die eze shows bezochten. In e pauze weden koffie en gebak geserveerd, ter wijl de onmisbare muzikale omlijsting werd verzorgd door de heer C. Koster. GEORGETTE HAGEDOORN TRAD OP VOOR DE Z.V.U. Voor een klein maar select gehoor trad dinsdag avond in „Het Centrum" alhier op mevrouw Georgette Hagedoorn, de gevierde en internationaal hogelijk ge waardeerde voordrachtskunstenares (zangeres) in haar met fijne kiesheid gekozen repertoire. Jammer dat dergelijke kunst blijkbaar ten onzent slechts zeer matig kan worden geapprecieerd, want het schijntje kunstliefhebbers dat een, vijftal midden- rijen van de zaal bezette bedroeg ternauwernood een vijftigtal. Dit nam niet weg dat deze ras-artiste op de haar ge- eigende karakteristieke wijze dit kleine auditorium in aandacht wist te boeien van het begin tot het einde van haar optreden, waarbij ze op karakteristieke wijze aan de piano werd begeleid door Pierre Verdonck. De reeds bejaarde maar nog immer jeugdige kunste nares gaf een keur van liederen ten beste van stad en land, zowel in het ernstige als het luimige genre. Verder bracht ze tal van cabaretliederen van voor heen en thans van auteurs uit binnen- en buitenland. Haar uitzonderlijk talent bleek uit haar temperament volle voordracht die zo vlekkeloos ongekunsteld en natuurlijk bleek aangevoeld in alle creatie's die zij bracht. En dit wanen er zeer veel en zeer uiteenlopende Een dergelijke avond moet men echter hebben mede gemaakt om ten volle naar haar juiste proportie s te kunnen beoordelen en daar zovelen deze unieke ge legenheid te Axel niet hebben benut zullen we ook niet in wijdlopigheid vervallen. Dit was een echte kunstavondEn dan kunst met een grote K. De bloemen bij het eind vertolkten de gevoelens van het gehoor. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 maart 1959. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Runnings. Geref. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 7 8 maartDokter A. Kats. mina Janna, d. van Hermanus de Feijter en Janna Ebrina Dieleman. 22. Adriana Maria Janny, d. van Jan Krijn de Putter en Janna Adriana de Feijter. 24. Julia Cornelia Erich, d. van Johannes Cornelis van den Bos en Wilhelmina Louisa van Ecke. BURGERLIJKE STAND Gedurende de maand februari 1959. AXEL Huwelijks-aangiften. 7. Willem Jacobus van Dron- gelen (van Gilze-Rijen), 21 j. en Pietemella Bareman, 24 j. 19. Machiel Pieter Hoogstraate, 30 j. en Maria den Engelsman, 27 j. 26. Gilles Jacobus Koekkoek, 24 j. en Dina Cornelia de Kraker, 20 j. 26. Pieter Meertens (van Hoek), 40 j. en Cornelia Koster, 28 j. 27. Jan Willem Troost (van Velsen), 29 j. en Hen- drika Adriana Risseeuw, 21 j. Gehuwd. 19. Cornelis Scheele, 25 j. en Cornelia Catharina Ollebek, 22 j. 26. Willem Jacobus van Drongelen (van Gilze-Rijen), 21 j. en Pietemella Bareman, 24 j. Geboren. 7. Pietemella Berdina, d. van Jan Kalis vaart en Pietemella Berdina Neelis. 8. Marleen, d. van David de Jonge en Yolande Vlaming. 20. Jaco- l Ach nee kind, viel hij haar in de rede dat is het niet. Even wachtte hij. Het was zo moeilijk aan zo'n jong ding duidelijk te maken wat hij bedoelde. En toch wilde hij zo graag dat ze het begreep. Je hebt wel gemerkt, dat Cora niet bepaald ehgemakkelijk is. Het zij zo. Ik moet van mijn leven maken, wat er nog van te maken is. De ge wone sleuroch, dat is uit te houden. Ik geef wat toe, den kniet te veel. Een mooi boek, een goed toneelstuken het levien gaat verder Maar er zijn ook dagen, dat een kleinigheid me naar jullie doet Verlangen. Zulke dagen ben ik ongenietbaar. Dan vallen ook de meeste scènes met Cora. Ik voel 'I me dan zó eenzaam, dat ik mijrn tanden op elkaar moet klemmen om niet tot een wanhoopsdaad te komen. Nee kind, dat zal nooit gebeuren, stelde hij haar meteen gerust, toen hij het verschrikte gezichtje zag. Ondanks alles heb ik het leven te lief. Maar snap je Riesje, dat een briefwisseling met jou dat verlangen telkens opnieuw weer opwekt. Het is lafheid van me, ik weet het. Het meisje knikte zei niets. Dacht Paps dan helemaalteilleen maar aan zichzelf Zij vond het toch prettig om in contact met hem te blijven Net of ze dan toch nog een beetje een vader had Ze voelde zich teleurgesteld liet het echter niet merken. Klein Mariesje Zoals jou nu, zo heeft Han vroeger jouw taoeder wel honderd keer teleurgesteld. Hij voelde de dingen fijn aanvoor zichzelf. Hij ont leedde, analyseerdevoor zichzelf. Een egoist was^ij^Ben innemende egoist. Vrouxuen als Ine, altijd bereid zichzelf weg te cijfenen,- zullen altijd weer de dupe worden van mannen als Han. Aange- sn J 1 trokken door hun charme, zien ze in eigen onzelf zuchtigheid niet het egoisme van de ander Het was al donker toen ze weer bij huis waren^ Even nam hij Reisjes gezicht tussen zijn handen. Kleine meid Binnen vonden ze Cora, aangekleed om uit te gaan. Ik dacht dat jullie enkel even naar de post waren. Ik sta hier minstens al een half uur te wachten. Moet je uit vanavond verwonderde Han zich. Daar wist ik niets van. Interesseert het je dan 1 Mariesje gaat morgen weer naar Rotterdam, ne geerde Han de snerende opmerking. Hij wilde nu vóór alles een scène vermijden. Ach zo Cora's ogen keken het meisje koud en spottend aan. Ik kan het me voorstellen. Je kunt beter ergens komen waar je ookwelkom bent. Aandachtig vleugde ze hier en daar nog wat poeder over haar gezicht. Mariesje, ziedend driftig nu, liep om de tafel naar haar toe. Maar Han pakte haar bij haar pols en trok meteien de deur open, waarbij hij de poededoos uit Cora's hand sloeg. Mag ik je verzoeken Er was zo'n ongewoon gebiedende klank in zijn stem, dat Cora ondanks zichzelf de kamer verliet en even daarna de voordeur achter zich dichtsloeg. De poederdoos lag vergeten op de grond. Een wolkje poeder vulde de kamer vaag met zijn door dringende parfum. Han schoof een raam open. De avondlucht drong zacht en verkoelend naar binnen. Ben poosje stond Mariesje voor het opien raam staarde met nietsziende ogen in de donkere avond. uuir'-Ze zouze wouoch niksdie el lendige Cora Je moest je evennaaste liefhebben, maar 53 flt Overleden. 10. Wilhelmina Bakker, 92 j„ wed. van Izaak Meesen. 25. Pieter Hercules Esselbrugge, 84 j„ wedn. van Christina Vink. VOETBAL-OVERZICHT. 2e klasse B K.N.V.B. Zowel in de kop- als in de staartgroep der 2e klasse viel zondag een verrassing te noteren. Hulst wist het op eigen veld n.l. niet te bolwerken tegen Middelburg en Corn Boys schoot in Goes zodanig uit haar slof dat het Ganzestad-team er met 02 aan moest ge- lovient De andere drie wedstrijden eindigden volkomen in de lijn der verwachting met winst voor de thuis clubs. Zo klopte T.S.C. in een nog tamelijk spannende ontmoeting Terneuzen met 31. De hoofdstedelingen revancheerden zich op het Hmlsterse veld volledig door verdiend de volle winst weg te dragen. De groenwitten zegevierden met 32. De resterende resultaten D.E.S.K.R.A.C. 32 en Rood-WitRoosendaal 2—1 waren niet opzien barend. Voor a.s. zondag staan in deze afdeling weer enige belangrijke duels op het programma. Internos ontvangt Ternezuen en dit wordt voor de rood-zwarten uit kijken, want de Ettenaren bevinden, zich in een zeer netelige positie. Ook in de ontmoeting Corn Boys- Hulst kan het nog heel raar lopen en is blauw-geel niet bij voorbaat gewonnen na het onverwachte succes der Sassenaren. Dat T.S.C. uiteindelijk van R.A.C. moet winnen staat wel vast, doch minder zeker lijkt dit het geval te zijn voor D.E.S.K. dat met de halve buit wel genoegen zal moeten nemen. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling bleef Axel op het goede pad en nestelde zich ten koste van R.C.S. op de vierde plaats. Daar de drie Brabantse kopploegen er echter geen twijfel over lieten bestaan dat hun kampioens-aspira- ties serieus zijn bleef het verschil tussen no. 4 (Axel) en no. 3 (Steenbergen nog 5 punten. V.E.S. won gedecideerd met 41 van de Grens wachters, die zodoende nog wat vaster op de onderste plaats werden gedrukt. Merkwaardig was de zege van Zeelandia tegen Hontenisse in de Nadorst. Eerst namen de Zeeuws- Vlamingen een 0—2 voorsprong doch telen keerden de kansen en was Hontenisse nergens meer. Zeelandia profiteerde hiervan door vijf maal te scoren en zo doende met 52 te zegevieren. In een onsportieve vertoning liet Zierikzee het op eigen terrein met 01 tegen Steenbergen liggen. Eén der Schouwenaars werd uit hoofde van opzettelijk wangedrag naar de kleedkamer verwezen. Odio en Zeeland Sport deelden overeenkomstig het verloop van de strijd broederlijk de punten, maar R.K.F.C. ging tegen Meto roemloos ten onder. De tricoloers leverden levendig spel waar de Bergenaren niet tegen op konden. (vervolg 3e kolom pagina 3). waar het dat mens betrof, was het toch een reuze toer ®Ze droeg een grote lederen pouffe tot vlak bij Juan s stoel. Een metalen schemerlamp verspreidde wat diffuus licht. De sterkere middenlamp draaide ze uit. Bakvisje dacht Han geamuseerd. Hij liet haar begaan het was de laatste avond. Riesje droomde wat, zoals heel jonge meisjes dromen. Han s gedachten woelden onrustig. Eens te meer wist hij zijn leven een hel. Een mislukking onher stelbaar. Werken moest hij, afleiding zoeken die steeds terugkerende verwijten geen kans geven hem te bestormen. Maar hij gunde het kind immers deze laatste avond. Voor haar was er nog iets van het sprookjein het warme schemerlichtde donkere sterrenavond. Haar profiel was duidelijk zichtbaar nu. Zacht van lij® zo jong nog. En die grote ogen, in het smalle gezichtje. De reine ogen van een kind, de wijze soms van eien, vrouw Het was laat eer ze opstonden. Mariesje rekte zich in haar volle lengte, toen ee van haar pouffe over eind kwam. Paps, ik voel dat ik deze avond nooit vergeet en nou heb ik reuzeslaap. Roep me morgen niet te laat hoor Han beloofde het. Het afscheid de volgend'e morgen vaq Cora vloeide niet bepaald over van hartelijkheid. Ze waren be leefd tegen elkaar, met elk voor zich de stille hoop de ander nooit meer terug te zullen zien. (Wordt vervolgd)i

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 2