Dit schot is raak "Drie Hoefijzers" d 1$ Het pittige bier uit Breda fel Bij de een is het vocht, bij de ander kou of toeht die Rheumatische pijnen veroorzaakt. Maar in legio gevallen zit de oorzaak heel ergens anders. SLUISKIL VOETBAL-OVERZICHT \4* De Heer Th. Voots, Peterstraat 19, Munstergeleen (L.) - een gelukkige Drie Hoefijzers bierdrinker - is nu extra ge lukkig, omdat hij de winnaar is van de pot in het grote Drie Hoefijzers voetbalspel. Door de uitslag van 6 wedstrijden in de competitie van de ere divisie van afgelopen Zondag goed te voorspellen en de aardig ste tekst over Drie Hoefijzersbier te maken is hij nu f4.000.- rijker (uitbetaald in contanten). Speel mee en grijp uw kans voor de wedstrijdzondag van 1 februari a.s. Zend uw antwoordkaart nr. 5 uiterlijk 30 januari in voor het originele voetbalspel van N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers", Breda :;V 16S[ met de orde ,Pro Ecclesia et Pontifice'. En zo is vandaag meester deKort de grootste hulde en eer van katholieke waardering en dank toegebracht die voor bem benkbaar is geweest. Er is te zijner eer een H. Mis gecelebreerd waarin alle leerlingen, honderden oud-leerlingen en de ouders van belang stelling blijk gaven. Na de Mis hehben de kinderen hem in bet Gezellen-huis een aandoenlijke hulde ge bracht en een receptie in hetzelfde gebouw had in de middaguren plaats. De Jiuldlging was waarlijk groots en indrukwek kend en voor meester de Kort en zijn familie is het een onvergetelijke dag geworden-. Ook mevrouw de Kort deelde in deze spontane huldiging, die op go- danige wijze nog vrijwel nooit tot uiting kwam jn onze stad. Onder het van de pers komen van dit nummer, had het afscheid plaats. Ontelbare geschenken wer den de scheidende hoofdonderwijzer overhandigd en de familie de Kort zal dik inde bloemetjes worden gezet. Maar bet was ook een verdiende hulde, die Axel aan een zijner beste zonen gebracht heeft 1 En die tot in lengte van dagen heugen zal. Moge door zijn vitaliteit door hem nog in velerlei opzicht werkzaamheid zijn vergund. e Onzuiver bloed, onzuiverheden die zich vastzetten in gewrichten en. ledematen, zijn oorzaak van veler lijden. Als dan de bloedzuiverende organen met de jaren trager geworden In hun werking met Kruschen's minerale zouten jeugdige energie krijgen toegevoegd, dan gaan deze allengs weer krachtiger werken het bloed gaat sneller stromen, de ónzuiverheden worden afgevoerd langs natuurlijke weg en- daarmee is dan ook de oorzaak van die slopende pijnen er niet meer. Wie nog niet die verlossende werking van Kruschen aan den lijve ondervonden heeft, neme de proef Ing Med. WIJZIGING LICHTINGSTIJDEN DER BIJ-BRIEVENBUSSEN. In de Hontstraat is thans ook een brievenbus ge plaatst.. De lichtingstijden van alle bij-brievenbussen in de kom van de gemeente hebben gelijkertijd een wijziging ondergaan. Ze zijn thans als volgt le lichting maandag 4.45 u., dinsdag t.e.m. zater dag om 5 uur, ?e lighting maandag t.e.m. vrijdag om 15 u. en zaterdag om 12.45 uur 3e lichting maandag t.e.m. vrijdag om 17.45 u en zaterdag om 16.30 uur. bereikt nog de eerste bestelling op maandag in het gehele land. sluit aan op de nachtposttreinen. Omdat van de brievenbussen te DrieschouWen- en Kijkuit een minder gebruik wordt gemaakt, zijn deze verwijderd. KOMT ER WEER EEN HELICOPTERDIEN ST NAAR HOLLAND Wanneer wij een bericht uit „De Telegraaf" van begin deze week mogen geloven, zou de tijd niet ver meer zijn dat er in Nederland een binnenlands heli- copternet tot stand zal komen. De initiatiefnemer, de Aero Contractors C.V. te Den Haag hebben het afgelopen najaar een vergun ning aan de minister van verkeer gevraagd en zodra deze is verkregen-, denkt men met binnenlandse lijnen te starten. Naast een verbinding Rotteram - Den Haag - Schiphol zou een van de eerste gebieden waar men een succesvolle exploitatie verwacht. Zeeland zijn. Gedacht is daarbij aan een lijn van Zeeuwsch-Vlaan- deren vin de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden, naar de grote steden in het westen. De nabije toekomst zal leren- of dit plan tot werke lijkheid kan komen. Het welslagen- er van kan onge twijfeld Zeeuwsch Vlaanderen alleen maar ten goede komen. HOOGSPANNING OP HET SMOKKELFRONT Blijkbaar is de botersmokkel weer sterk opgeleefd en doet van haar kant ook de douane haar uiterste best om de bult zo groot mogelijk te maken. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een Ver woede jacht plaats gehad op een botersmokkelaar uit Stekenle, waarbij na een wilde rit smokkel- en douaneauto op elkaar botsten en de eerste tegen, een- paal van het electriciteitsnet tot staan kwam. De smok kelaar opende met een automatisch wapen het vuur op de douane, doch slaagde er niet in te ontkomen. De schietpartij zal hem, een zekere P uit Stekene, nu wel een extra lang verblijf in de gevangenis opleve ren. Vianuit Overslag werd begin deze week eveneens een flinke partij boter achterhaald, na een woeste bchtervolfging. De smokkelauto veroorzaakte daar bij meerdere ongelukken-, reed een- fietser aan, bezorg- reed enige keren tegen een muurtje aan. Tenslotte werd hij, zekere M. N. uit Wachtebeke, toch gegrepen evenals zijn opdrachtgever, N. De auto was afkom stig uit Zuiddorpe. Verder werd in de afgelopen week bij Kieldrecht nog 060 kg boter buitgemaakt, bleek een postbode in MaL deghem in zijn eigen auto bij de post ook 200 kg boter te „bestellen terwijl bij Waasmunster een, automobilist die een- lekke band repareerde, ijlings aan de haal ging bij de komst van de douane, waar bij hij een auto met 1400 kg boter liet staan! DOKTERSDIEN ST 31 januari en 1 februari dokter C. A. Schiltman. Sb 8 1- d PREDIKBEURTEN. Zondag 1 februari Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, °(medewerking Kerkkoor) 2.30 uur Ds P. J. Pennings (bed. H. Doop) (In beide diensten 3e collecte voor de kerkvoogdij ten dienste van het Vicariaat). Geref. Kerk (Kerkdreef 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen. Geref, Gemeente: 10 uur en 2.30 uur LeesdiénSt. Dinsdag 3 februari Geref. Gemeente 7.00 uur Ds W. Hage van Middel- brg. COKESLADING VAN SCHIP VATTE VLAM Op het rijnschip .Montevideo' uit Lubeck, gemeerd aan de A.C.Z.-kade te Sluiskil, ontstond zondag in de twee voorste ruimen brand, doordat de aan boord zijnde cokeslading vlam vatte. De bedrijfsbrandweer van de ,A.C.Z. de Carbonisation', begon onmlddelijk met water in te pompen, maar de duizenden liters waren te wel voor de scheepspomp, waardoor men de watertoevoer moest stoppen-. Men moest echter weer spoedig water geven, daar het vuur zich be gon uit te breiden,. Vier uur na het ontstaan van de brand, probeerde men andere bestrijdingsmethoden om de vuurhaard te bereiken. Met behulp van kranen begon toen het lossen van de lading. Met auto's werd de ading naar de fabriek gebracht. De winter die zich aanmerkelijk mild liet aanzien en gekenmerkt werd door lage temperaturen, heeft toch zoveel stagnatie uitgeoefend dat pas de vorige zondag met weekend eigenlijk van een volledig sport programma kon worden gesproken, dat op enige uit zonderingen na dus voor de amateurs-afdelingen de eerste competitie-zondag in 1959 betekent. Van de Zeeuwse tweede klassers bleven Hulst en Middelburg door de terreinomstandigheden nog wer keloos. De Zeeuwsch-Vlaamse nieuweling .Terneuzen,' bleef op het goede pad, ditmaal door een welsprekende Oni' corner ontstond (1—0). De iiüeftterheid der thuisclub bleef ook in de verdere eerritk helft overwegend en dni het was Meijer die voor dé fÖS4 ten tweede male wist te doelpunten (20). Na de rust trachtte Goes' de bakens wel wat te wrzetten doch de rood-zwarten bleven domineren. Sandrini doelpuntte reeds na 10 minuten ten derde male en ook Wissel scoorde in volkomen vrije positie nog eens voor de vierde keer (4—0). Dit was een veilige voorsprong, maar toen .Terneuzen' kennelijk op haar lauweren wilde gaan rusten, werden nog een, tweetal strafschoppen tegen haar toegekend, Waar van de gasteif er slechts één (in de laatste fase) van wisten te benutten (4—1). In Sas van Gen,t waren de Com Boys ditmaal niet fortuinlijk, ook al hebben de oranje-witte Zeeuws- Vlamingen met verwoedheid gestreden om aan de nederlaag te ontkomen. Voor het spel een half uur oud was, brak de midvoor door de verdediging van Com Boys heen, om een fout van doelwachter De Clercq af te straffen. Lang had Roosendaal van deze voorsprong echter geen plezier, want reeds 4 minuten nadien brak v. d. Berge in combinatie met de Smet door de defensie der gasten en de score was gelijk (1-1). Toen in de tweede helft de Com Boys langdrig offensief optraden, was het Verhelst die na een ver geefs schot op bet houtwerk eindelijk het Roosendaalse net trof en de leiding veroverde (2—1). Maar ook nu was de vreugde van korte duur, want wat nie mand verwachtte geschiedde. Toen een geweldige blunder in de verdediging de bal voor de voeten, van de linksbinnen bracht, aarzelde hij niet om raak te schieten (22). Een ogenblik later maakte de rechts binnen van Roosendaal zelfs het winnende doelpunt en alle stormlopen op de veste der gasten bleken nadien vergeefs. Sas van Gent beleefde een pechdag door deze 23 nederlaag. In de ontmoeting Internos-DESK werd matig spel gedemonstreerd. Nadat de Kaatsheuvelse ploeg reeds na een, kwartier met 0—3 de leiding had ge- genomen door doelpunten van Damen (2) en Laros Daarna was echter alle kruit verschoten, maar na de pauze trad een herboren Internos op, dat zich niet gewonnen bleek te geven. Pas 18 minuten na de hervatting maakte de thuisclub haar eerste doel punt (13). Toen bleek DESK weer beter op dreef te komen, maar to endoor een fataal terugspel van een der halfspelers, Schrauwen een kans kreeg aar zelde hij niet om de stand nog te verkleinen (2—3). Dit bracht de nodige geestdrift in de Internos-aanval en, het was daardoor, dat v. d. Borst reeds 2 minuten later de gelijkmaker inzond (3—3). En daar bleef het bij. Dat in Gilze-Rijen door R.A.C. de meerder heid in Rood-Wit zou moeten worden erkend, zullen wel niet velen hebben verwacht en toch was het zo. Reeds in de eerste helft kwamen de gasten aan een 0—2 voorsprong zodat ze bij de rust een nuttige voorsprong hadden. Ofschoon in de tweede helft een herboren R.A.C. in het veld kwam, wist dat toch onvoldoende stoot kracht te ontplooien om de achterstand in te lopen. Het bleef bij het enige fraaie doelpunt dat door de combinatie Maas-Broeders in een zeer moeilijke po sitie was gescoord. Einduitslag 1—2. Voor a.s. zondag staat in deze afdeling de zeer belangrijke wedstrijd DESK-TSC op het programma We betwijfelen of de thuisclub in staat zal zijn de leiders op eigen veld te weerstaan, laat staan te overwinnen. Een kleine zege voor de gasten uit Oos terhout ligt in de lijn. Evenzo ziet het er naar uit in re streekderby Hulst- Terneuzen, waar de blauw-gelen in de raming zullen blijven door een zege. Goes-R.A.C. wordt vermoedelijk een kleine zege voor het bezoekende elftal, terwijl Com Boys op eigen terrein van B.S.C. zal moeten winnen, willen ze geen groot gevaar lopen de onderste plaats nog dichter te benaderen. Internos zal met een draw in Roosendaal wel tevreden moeten zijn. Rood-Wit-Middefburg zal wel rondom een punten verdeling schommelen. STEENBERGEN-AXEL 2-0 De gedwongen, rustperiode is voor Axel wel on gunstig beëindigd getuige de uitslag van deze zeer aantrekkelijke wedstrijd. De Axelse achterhoede hield goed stand doch de voorhoede kon niet tot doelpunten komen. Reeds vanaf dp aanvang drong Steenbergen met zege op de eigen voetbalmat, terwijl Com Boys hetfrisse aanvallen tot de Axel-veste en zeer spoedig er tegen Roosendaal slecht afbracht en met één doel- moest Danschutter handelend optreden, met succes punt verschil op het slijkerige Sasse veld het onder- overigens, tot de 15e minuut toen de linksbuiten Bol- spit dolf. handig profiteerde van een, misverstand in Axel's In de derde klasse eindigde de uitwedstrijd onzer defensie. Keeper Danschutter en Stokman liepen in stadgenoten met een 2—0 nederlaag in Steenbergen;13 'hun ijver elkaar omver, zodat de weg naar het Het is nu vast en zeker, dat er ditmaal een Brabantse-0 Axelse doel volledig open kwam te liggen. Jammer kopgroep uit de bus gaat komen, hetwelk sinds on-iJ' genoeg moest Stokman, hierdoor vervangen worden heugelijke tijd niet gebeurde in de Zeeuws-Westdoor A. v. d. Velde. Brabantse afdeling. ie En nog bleef Steenbergen aandringen maar de Leider V.E.S. liet in Hontenisse een, kostbaar puntje"5" subliem verdedigende Axel-doelman wist verder onheil achter, maar zal, dunkt ons, op het einde van het te voorkomen,. Hij slaagde er zelfs in een strafschop seizoen wed met de eer gaan strijken, alhoewel een misstap noodlottig kan zijn. R.C.S. is in opstrevende lijn nu ook Axel gepas seerd, maar is toch ook nog te ver achter op de drie Brabantse leiders, dan dat het bij de kopgroep kan worden gerekend. Staarthouder .Grenswachters' komt in een toestand te verkeren, die met 6 punten in totaal en 3 punten achterstand op Odio die we presoir achten. 2e klasse B. .Terneuzen heeft op overtuigende wijze re-*"1 te keren. Verder wist hij enkele zeker schijnende doelpunten te voorkomen. De rust bleek de Axelse defensie goed te hebben gedaan, met mooi opgezette aanvallen werd meer dere malen tot voor het Steenbergse doel doorge drongen doch langzamerhand wist Steenbergen zich los te werken. Onmachtig spel der voorhoede was er oorzaak van, dat Steenbergen, met zo'n kleine' voorsprong zich vol- Iedig veilig voelde. Het was dan ook jammer, dat zij desondanks toch het sp^ 'ëMIgzinds verruwden waardoor meerdere malen vrifl? tropen moesten wor- varache genomen op Goes en zag'-reeds in het eerste kwartier door Wissel haar overwicht uitgedrukt jn,0 den uitgedeeld, die Axel Jriiets opleverden een goed doelpunt, dat uit een slecht weggewerkte® Kort voor het einde kom Steenbergen de zege definitief veilig stellen toen Jonkers via een Axels been kans zag te scoren (2—0). Hontenisse heeft op eigen veld een zeer verdiens telijk resultaat weten te boeken, en daardoor Is het niet onwaarschijnlijk, dat de blauw-witten zich nog tot de bovenste helft zullen weten op te werken. Na een, 30 achterstand in de eerste helft wisten zij nog voor half-time tot een gelijke stand te komen. Beide partijen hadden daarmee hun kruit verschoten, zodat de eindstand onveranderd bleef. Ook het streekduel MetoOdio eindigde in een gelijk spel. (0—0). Zeelandia ging op bezoek bij R.K.F.C. en wist reeds na 10 minuten een 20 voorsprong te behalen. De wedstrijd bleef verder doelpuntloos zodat de volle buit naar de Zeeuwse hoofdstad ging. In Vlissingen bleef de eerste helft puntenloos, maar na de thee wist R.C.S. er spoedig een 03 voor sprong it te slepen. Een, goed benutte strafschop kon de eer voor Zeeland-Sport redden,. Nu we in de laatste ronde van de competitie pijn aangekomen staan er voor zondag enkele wedstrijden op het programma, die van beslissende invloed kun nen zijn. Door een zege in Oudenbosch op Steenbergen zou VES op fluweel komen te zitten Het is nog niet zo ver maar we geven de leiders wel de grootste kans. Spannend en belangrijk is ook .het duel, dat om 3 uur aan de watertoren zal beginnen. Als onze stadge noten er in slagen Meto de voet dwars te zetten, zullen de Hogerheidenaren een illusie armer de te rugtocht moeten aanvaarden. R.C.S.—Hontenisse zowel als Zeelandia—Zierik- zee wijzen in de richting van een puntenverdeling, doch ook OdioR.K.F.C. en Zeeland SportGrens wachters zullen schommelen, rondom het gelijk spel. ZATERDAGVOETBAL (4e klas K.N.V.B.) Ook in deze regionen komt er weer gang in de competitie, wanneer althans de mist geen spaak in het wiel steekt. Onze stadgenoten krijgen in Sprang een zware pijp te roken en een gelijkspel zou zeker al een fraaie prestatie mogen worden genoemd. Good Luck lijkt ons niet sterk genoeg voor de Colijnsplaatse Boys en ook Dinteloord zal het in weerwil van de thuiswedstrijd wel niet tot enige puntenwinst weten te brengen. The Gunnerst tenslotte moeten in staat geacht worden van Vrederust te kun nen winnen. Vermelden wij tenslotte dat A.Z.V.V. 2 één der weinigen is, die door een overwinning op Temeu- aense Boys 2 vandaag de kampioernsvlag al zou kun nen hijsen. Atletiek Op uitnodiging van de Koninklijke Belgische Atle- tiekbond zal onze stadgenoot F. Briquet van A.S. Rieme, zondag 1 februari deelnemen aan een inter nationale cross-country te Hannut. Hij zal een afstand van 3300 m moeten afleggen. BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID De burgemeester van Axel maakt bekend, dat op het gemeentehuis, elke werkdag tussen 9 en 10 uur, voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 10 januari 1957 no. L/PA 3012, en de daarbij behorende op deze gemeente betrekking heb bende lijst, zoals deze is aangevuld bij beschikking van 27 januari 1958, no. L/PD 94. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappe len in een tuin, gelegen binnen een in de lijst om schreven gebied, behalve op dat gedeelte van die tuin, dat voor het betrokken teeltjaar is aangeduid op een door of vanwege de directeur van de plan- tenziektekundige dienst vervaardigde situatieschets van die tuin (deel C). De beschikking is niet van toepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het in bovenbedoelde lijst omschreven gebied, die in min of meer geordend verband (bijv. volkstuincomplexen) bij elkaar liggen en waarvoor reeds een teeltregeling van toepassing is volgens de beschikking van 8 februari 1957, no. L/PA 3037. De aandacht wordt er op gevestigd, dat sinds de vorige afkondiging een wijziging is gekomen in de aangewezen gebieden. Deze teeltregeling is op bij genoemde beschikking behorende kaarten vastgelegd en ligt op het gemeen tehuis ter inzage, elke werkdag tussen 9 en 10 uur. Telers van aardappelen in tuinen, waarop boven genoemde beschikking (-en) niet van toepassing is (zijn), zijn gehouden de bestaande voorschriften nauw keurig op te volgen, te weten slechts daar aardappelen te verbouwen, waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan (deel C) en bovendien jaarlijks niet meer dan hoogstens een-derde gedeelte van de tuin. Telers, op wier tuin door deze bekendmaking de beschikking L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, kun nen deze schriftelijk aanvragen bij het Landbouw schap, Grote Markt 28a, Goes. Axel, 24 januari 1959. De Burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. HINDERWET, Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van de Caltex Petroleum Mij (Nederland) N.V. te 's-Gravenhage, om in of op het parceel, Nieuwendijk kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G no. 2431, een bestaande benzinepomp installatie te mogen uitbreiden, door het bijplaatsen van een 6000 liter-tank en een 2000 liter-tank voor opslag van respectievelijk autogasolie en gemengde smering, door hen is ingewilligd. Axel, 26 januari 1959.

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3