BELACHELIJKE PRIJZEN Adverteren doet verkopen. Z'n totale voorraad BONTJASJES 20 ALS NOVA IS SN VAT KAN NOVA MAAK door Ep Simons, binnenhuis - architect) B. N. A. Wie verlangt er op zijn tijd niet naar een beetje gezelligheid Iedereen immers. Daarom is het zo goed te begrijpen, dia't elke huisvrouw haar uiterste best doet om het thuis gezellig te maken. Jammer, dat velen hiermee zoveel moeilijkheden hebben. Ze kopen nieuwe vloerbedekking, een ander bankstel en een paar leuke lampjes en toch ontbreekt de intieme sfeer waar ze zo naar verlangen. Hoe komt dat iHet begrip gezelligheid is heel moeilijk te omschrijven, maar het geheim van ge zelligheid lig voor het grijpen,. Als U met een paar vrienden buitenshuis gaat eten, zoekt H in het restaurant bij voorkeur naar een tafeltje bij het raam of ergens in een hoekje. U zoekt op dat ogenblik naar be slotenheid. Denkt U ook eens aan de tijd toen elk parkje voor U een paradijs was. Het bankje was keihard, maar het was ge zellig En die gezelligheid ontstond om dat U zich met Uw gedachten afsloot van alles om U heen. U was met z'n tweeën alleen. Dat „afsluiten" voor al het andere om U heen, gaf beslotenheid, intimiteit en daarom vond U het op dat ongemakkelijke bankje zo gezellig. We zouden nog meer voorbeelden kunnen noemen, maar voelt nu wel, dat het geheim van gezelligheid ligt in het maken van een besloten sfeer. Als U Uw kamer echt gezellig wilt maken, moet U dus zorgen voor vojdoende be slotenheid en dit wil zeggen, dat U de meubels zo moet opstellen, dat min of meer afgesloten hoekjes ontstaan. Een prachtig middel daartoe vindt U in de bank. We bedoelen nu niet die grote gebogen banken, die geheel vrij in de ruimte moeten worden opgesteld, maar meer de rechte banken eri in het bijzonder de bekende zit-rust-banken. Deze meubels kunnen gemakkelijk in de hoek van Uw kamer worden gezet of dwars op de wand worden geplaatst waardoor een leuke afscheiding ontstaat. Als U Uw bank op deze manier opstelt, is het meestal wel mogelijk een derde fauteuil bij te plaatsen. Zeker is dit het geval als U twee- fauteuils dicht bij elkaar zet, tegenover de bank, zo dat deze twee zitmeubels eigenlijk een klein twee-persoons-bankje vormen. Zelfs in een kleine of wat bekrompen kamer kunnen dan dikwijls toch drie of vier fauteuils bij de bank worden geplaatst. Ook met een lage kast, een dressoir of een piano kunt U een „afscheiding" maken door een plaatsing dwars op de wand. Nog mooier gaat dit door gebruik te maken van een vrijstaande stdlling zoals die tegen woordig in de handel zijn. Het aantrekke lijke hiervan is, dat U zo'n stelling naar behoefte kunt uitbreiden en veranderen. De samenstelling bestaat n.l. uit losse legplan ken en kastjes en dit maakt het moigelijk, een indeling te kiezen, die past bij U be hoeften en financiële mogelijkheden. Dit is echt een oplossing voor hen, die werken volgens een zoveel-jaren-plan. Denkt U ook eens aan de mogelijkheid om een aardig zitje bij de haard te miaken. Hebt U te weinig ruimte Overweegt U dan eens om de grote tafel met stoelen tegen de wand of onder het raam te zetten. U zult er van staan te kijken hoeveel ruimte U dan in het midden van Uw kamer krijgt. Maar hiermee zijn de mogelijkheden om een gezellige sfeer te maken nog lang niet uitgeut. Met warme kleuren zoals rood, geel, bruin, vermiljoen en oranje, kunt U ook wonderen doen. Warme kleuren heb ben de eigenschap, dat ze op ons afkomen. Zë' maken een kamer wat kleiner, maar ze geVen tegelijk een besloten ,Lsfeer. Dit wil natuurlijk niet zeggen, diat U dbn maar geen andere kleuren moet of mag gebruiken. Het kan juist bijzonder aardig zijn om levendige contrasten te maken. De bedoelin|g is dan ook alleen, dat U zo nodig van deze moge lijkheid gebruik maakt. De stoffering van Uw kamer kan ook erg veel doen aan het scheppen van een gezellige sfeer en het is verrassend om te zien wat U met een leuk en gezellig kleedje kunt bereiken. Denkt U maar eens aan een harde vloerbedekking met daarop een paar möderne stalen fauteuils en een tafeltje met een glazen blad. Het is best te begrijpen dat velen dit ongezellig vinden, maar legt U nu eens een los kleedje met een hoge pool bij deze opstelling en op hetzelfde ogenblik is de „kille" uitdrukking van metaal en harde vloer verdwenen. Deze mogelijkheid künt U ook gebruiken bij houten meubels. Kunt U niet voldoende gezelligheid krijgen, probeert U het dan eens met een warm kleedje. Ook een flink wandkleed boven een bank kan wonderen doen en al naar gealng de stijl van Uw kamer kiest U dan een modern of een klassiek wandkleed. U moet echter niet de fout maken, zo'n kleedje in wilde plooien tegen de wand te bevestigen. Glad en recht hangen is tegenwoordig de vereiste en dan zonder blauwe bordjes of griezelige hak-, snij- of steekwapens Des avonds wordt de gezelligheid van zelfsprekend voor een groot deel bepaald door de verlichting. Als U een sterke al gemene verlichting maakt, die Uw kamer het aanzien geeft van een slagerswinkel, dan ontbreekt voldoende beslotenheid. De juiste oplossing is dan ook om een zwakke alge mene verlichting te maken en daarnaast in bepaalde hoeken een plaatselijke verlich ting toe te passen. Een algemene verlichting kunt U krijgen door in het midden van het plafond een plafonnière aan te brengen. De plaatselijke verlichting wordt natuurlijk be paald door de opstelling van Uw meubels en dit wil zeggen, dat U wandlampen, staan de lampen of kleine decoratieve hanglampen moet aanbrengen op die plaatsen waar U werkelijk licht nodig hebt. Als U des avonds Uw zitlhoekje wat sterker verlicht dan de rest van de kamer, zal daar vanzelf gezellig heid ontstaan omdat het minder sterk ver lichte deel van de kamer dit hoekje als het ware zal afsluiten. Ook bij de verlichting gaat het dus om het maken van een be sloten sfeer. Wilt U in Uw kamer het toppunt gezelligheid bereiken, dan moet U dus ginnen met het maken van hoeki- kiest U waar mogelijk warme k gebruikt een royale stpffering en verder Voor een, intieme verlichting, ii doel is steeds om beslotenheid te kr Het maakt verder weinig uit of U een grote of een kleine kamer hebt. In bei'1 gevallen kunt U op dezelfde wijze een ge zellige sfeer maken. En vergeet U ook nie dat een kamer net iets te netjes kan zijn om gezellig te zijn. Een boek, een krant, een paar asbakjes, een hangplantje, een paar leuke bijzettafeltjes, een handige kranten- bak, dat zijn van die dingen, die Uw kamer „bewoonbaar" maken en die krachtig mee werken om een gezellige sfeer te krijgen. vrouwen'en meisjeshand is een fube «tf" mr MANTELS nu vanaf f 29,- MANTELCOSTUUMS nu vanaf t 39,-' JAPONNEN nu vanaf f 9,90 MAIDS- EN KINDERMANTELS BLOUSES - ROKKEN HERENCOSTUUMS nu vanaf f 39,- WINTER- en TWEEDJASSEN nu vanaf f 29,- JONGENSCOATS nu vanaf f 17,50 COLBERTS nu vanaf f 25,- PANTALONS nu vanaf f 12,- REGENJASSEN nu vanaf i 18,- GABARDINES onder garantie ook gedessineerd nu vanaf i 49,- OVERHEMDEN nu vanaf f 4,50 Uitsluitend eerste klas kwaliteit tegen V Zie en vergelijkt meer dan ooit zuit V zeggen Het geheim van :T2Ï voor m NOVA ruimt op 4 rr< l

Axelsche Courant | 1959 | | pagina 3