fa J. C. VINK I schAöuw over leven 2Ï s I 1 I i I I a I s f 29.75 I De ene krijgt Brandend Maagzuur bij wijze van toetje FEUILLETON ss H S5 precisie vulpen Parker ft 8 4 ff ff ff Markt 12 Axel SINT JANSTEEN ZUIDDORPE. SLUISKIL KOEWACHT PAS OP VOOR SLIPGEVAAR. Het natte weer van de laatste weken, gepaard gaande met een vettig kleilaagje van het bietenver- voer maken vele wegen in onze streek thans extra gevaarlijk en meerdere automobilisten hebben dat tot hun schade moeten ervaren. Toen vorige week vrijdagochtend een personenauto in de bocht nabij de „Tol stopte om een passagier te laten uitstappen, bemerkte de bestuurder van een kort achter heiu -to dat iets te laat en kon hij nauwelijks tijdig stoppen. Een weer achter hem rijdende auto bemerkte het stoppen zeker te laot en door het krachtig remmen slipte hij tegen de voor gaande auto, die nu weer op de eerste werd gedrukt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor en ook de materiële schade viel nog betrekkelijk mee. VERKEERSPERIKELEN OP ZOUTE SPUI. Het wenselijke verdwijnen van de eeuwenoude molenaarswoning, die op het Zoute Spui nog steeds een sta in de weg is voor het aldaar vaak over drukke wegverkeer, werd in het ebgin dezer week nog eens uit den treure beklmtoond. Toen daar n.l. maandagochtend uit de richting Ter- neuzen een autobus der Z.V.T.M. bij de bushalte stopte, kwam uit de tegenovergestelde richtng even eens een bus aangereden, gevolgd door een vracht auto. Om de situatie nog onoverzichtelijker te maken naderde uit de richting Terneuzen een luxe auto be stuurd door de heer S. Toen deze zijn snelheid wilde matigen kwam de wagen vermoedelijk tengevolge van de gladheid van het natte wegdek te slippen en botste d'eze wagen met de achterzijde tegen de gevel van de voormalige woning van de heer Van D. Door de onttane chaos werd de Z.V.T.M.-bus van voor- tot achterzijde beduidend beschadigd, terwijl een scholier die per fiets in de richting Terneuzen reed eveneens betrok enwrd in de verkeerspuzzle daar ter plaatse op dat moment, waardoor deze wegens verwondingen aan beide benen zich onder geneeskundige behandeling ipoest stellen. Overigens bepaalde zich dit wel danig gecompliceerde verkeersongeval tot materiële schade aan bus en auto's. Wellicht is tot meerdere veiligheid van het ver keer ook te overwegen de bushalte op een wat over zichtelijker en minder gevaarlijke plaats te bepalen. Dit geldt niet alleen voor Spui. Er zijn helaas meer dere punten waar de haltes zo zijn vastgesteld, dat de verkeerssituatie daar ter plaatse onoverzichtelijk wordt, zodra de Z.V.T.M.-kolossen gaan stoppen om passagiers op te nemen of uit te laten etappen. Dinsdagochtend vond nabij Spui weer een verkeers ongeval plaats waarbij een ter plaatse niet bekende bestuurder bij het remmen ging slippen en met het voorfront van zijn auto tegen een boom botste. Even buiten de kom van Zaamslag vond maandag ook een slipgeval plaats waarbij een Belgische per sonenauto, bestuurd door mevr. G. uit Stekene tij dens het passeren van een vrachtauto slipte en tegen de vrachtauto aanschoof, waarbij heel de zijkant van haar auto deerlij kwerd gehavend. Persoonlijke on gevallen kwamen bij ale deze slippartijen niet voor. BESCHERMING BEVOLKING. Op dinsdag 16 december a.s. zal in „Het Centrum" des avonds om half acht een bijeenkomst worden ge houden van de B.B., waarin de heer drs. A. van Hecke leraar aan het Lyceum te Hulst, een lezing zal houden over „Het Atoom", met films en projectieplaatjes. In verband met het feit dat het atoomvraagstuk thans in de publieke belangstelling staat en voor velen nieuw is, belooft deze bijeenkomst zeer interessant te zijn. Ongetwijfeld zullen, velen van deze zeldzame ge legenheid gebruik willen maken om iets meer over het atoom te horen. De lezing zal in populair-wetenschap- pelijke vorm worden gehouden, zodat ieder in staat is, deze te volgen. Alle belangstellenden zijn welkom. OPENING RESTAURANT EN SNACK-BAR. Wanneer U zo op lunchtijd eens een kijkje in Axel neemt en speciaal zo in de omgeving van de Markt, dan blijkt dat ons stadje ook tussen de middag door chauffeurs, vertegenwoordigers, enz, steeds meer als pleisterplaats wordt verkozen. Voor de heer R. Dieleman was dit aanleiding om zijn zaak thans zo om te bouwen dat hij nu behalve café, ook een restaurant-zaaltje heeft waar soepen, broodjes, koffie en frites kunnen worden geserveerd. Bovendien werd het geheel zo ingericht dat hier aan tegelijk een snack-bar is verbonden waar tijdens de week-ends bij gebeurtenissen op de Markt e.d. direct broodjes, slaatjes enz. zijn te verkrijgen, dus als een soort zelfbedieningsrestaurant. Het geheel ziet er fris en goed verzorgd uit en was bij de opening met vele bloemstukken feestelijk versierd. Gaarne wensen wij de ondernemer succes met deze nieuwe aanwinst, die ook voor doorreizenden de ac comodate van onze plaats weer beter maakt. MODERNISERING CALTEX-SERVICE-STATION Het Caltex-servioe-station van Grage De Jager alhier werd vorige week vrijdag opnieuw geopend, nu meer dan tevoren weer aangepast aan de eisen van de tegenwoordige weggebruiker. Een opvallende verbetering is stellig de nieuwe klinkerverharding als vervanging van de sintels. De autobestuurders die bij de pomp staan lopen nu niet meer de kans op een onvrijwillig voetbad, wanneer zij bij nat weer op deze laagliggende plaats uitstappen. Voor de brommers en andere gebruikers van ge mengde smering verdient zeker bijzondere vermelding de speciale twee-taktpomp, die benzine en twee-takt- olie in een vaste mengverhouding levert in elke wille keurige hoeveelheid. Men is nu dus niet langer ge bonden aan de hoeveelheid benzine die klopt in ver houding tot het bij te mengen busje twee-takt-olie, maar 'kan nu willekeurig tanken en bovendien tegen een voordeliger prijs. De klantenkring van Garage De Jager zal deze Ver beteringen stellig weten te waarderen de ander zijn lijden begint al na de eerste hap. Maar in beide gevallen is het schrijnend vuur te blussen op het moment dat de eerste steekvlam zich doet voelen. Eén of twee Rennies nemen het .vuur is gedoofd en ge kuilt pijnloos genieten van Uw kostelijk maal. Steek steevast een paar Rennies bij U. Ze zijn stuk voor stuk verpakt, smaakvol en hygiënisch en ge kunt ze nemen zonder dat iemand er weet van heeft. Daarbij zijn ze nog lekker óók. Ing. Med. BEVORDERINGEN. Dezer dagen werd bevorderd tot adjudant bij het wapen der Koninklijke Marechaussee, de opperwacht meester K. Luitwieler, alhier. Onze stadgenoot, de heer D. J. Oggel E.Gzn., kapitein in actieve dienst bij de Nederlandse strijd krachten te Laren, is bevorderd tot majoor. VOOR DE ZENDING. De Najaarszendingscollecte welke dóór de Neder lands Hervormde Kerk alhier werd gehouden, bracht en bedrag van ruim 1000,— op. ST. NICOLAAS OP BEZOEK BIJ DE K.A.B, Zondag was het feest in het Gezellenhuis. Om 3 uur was de zaal propvol met kinderen, enkelen vergezeld van hun ouders. Het was een probleem voor het be stuur om de meer dan 400 aanwezigen in de zaal te stuwen. En een probleem te meer vormde dit toen de kinderen één voor één bij St. Nicolaas moesten ko men om een presentje in ontvangst te nemen. Geluk kig voor de organisatoren liep dit alles zonder kleer scheuren of beenreuken af. Dit betrof dan de kinderen van 3 tot 11 jaar. Des avonds kwamen de kinderen 25) door CARRY VAN DER RIJKEN. De vplgende avond schreef ze Rotterdam, 23 oktober 19... Lieve Paps, Als U narigheid krijgt door deze brief is het Uw eigen schuld hoor. Had U onderdehand maar eens een andere straat of zo iets op moeten geven. Paps, nou moet U eens heel goed luisteren. Wij ■hebben dringend geld nodig. En wé kunnen het niet aan Mams vragen, want die kan het heus zo maar niet missen. Hans heeft een voetbal weggemaakt en hij moet nu natuurlijk een nieuwe geven. Dat kost een tientje. Stuurt U zo gauw mogelijk een post wissel. Het heeft haast Paps en zoveel kosten wij U niet. Ik moet voor onderwijzeres gaan studeren. Lollig is anders, geloof dat maar Ik hadi veel liever dokter geworden. Al vanaf ik in het ziekenhuis lag. Dat is prachtig werkIedereen verlangt naar de dokter als die geweest is worden alle zieken rustiger. Het is fijn, om iets voor een ander te kunnen zijn. Ver pleegster worden, wil ik niet. Toch doen ze misschien nog wel voornamer werk dan de dokters. Dat kan 'best. Maar als het er op aan komt, als het cyp of er onder is, dan moet je dokter zijn. Ik denk soms heel sterk, dat ik het zou kunnen, als ik maar mocht stu deren. Ik kan Mams toch niet laten merken, hoe erg ik het vindt dat ik niet kan. Zeg, Paps, als U nou nog bij ons geweest was en niet al Uw geld voor tante Cora nodig had, zou ik dan gemogen hebben Ach, er is toch niks meer aan te doen. Als je ouder wordt ga je altijd zeuren hè en ik ben al vijftien. Stuurt U maar gauw het tientje Paps, we zitten er echt op te wachten. Vraagt U me in de zomer- vacantie eens te logeren Misschien mag ik van Mam. Dan he„ .k mijn examen gedaan en dan krijg ik wel wat e: tea's, ziet U. Dag Paps, ook groeten van Hans. Van Joop niet, die vindt dat* sentimentele onzin. Van mij toch nog wel een zoen. Mariesje. j Twee dager, la er bracht het dienstmeisje, gelijk met de andere pc~t, Mariesjes brief binnen. Legde het stapeltje naast En's bord op de ontbijttafel. Merci, zei hij kort. Breng het ontbijt van Madame maar boven en laatt Hugo vanmorgen hier eten, in plaats van in de kinderkamer, Goed Mijnheer. Met kleine Hugo aan haar hand kwam ze terug, zette een bordje pap voor het ventje neer en ver dween naar de keuken. Han had intussen de krant gepakt. Zijn ogen gingen snel over de beursberichten. De rest van de post had hij zelfs nog niet gezien. Opeens Hugo's stemmetje in de stille kamer. Mooi blauw briefje Papaikke hebbe Een handje reikte over de tafel het slabbetje dreef in de pap. Han redde slabbetje en brief, belde en verzocht het binnenkomend meisje even het kind te helpen. Toen pas werd zijn eigenlijke aandacht naar de blauwe- enveloppe getrokken. Van Manesje Even gleed een blije trek over zijn gezicht, dat de laatste jaren /St<?r£ verouderd was. Hij besefte toen meteen, wat een geluk het was, dat Cora juist van van 12 tot 15 jaar aan de beurt. Deze kinderen, die niet meer huiveren voor de Pieten hebben zich koste lijk geamuseerd met dans en spel. Hiervan waren er eveneens een honderdtal aanwezig en deze avond werd met een tractatie besloten. Woensdag was er een avond voor de leden en on danks de zware mist waren er toch veel opgekomen om een rondje te wagen op de dansvloer. Dit Sint Nicolaasbal werd opgeluisterd door eigen muzikanten. Aan het eind van deze gezellige bijeenkomst dankte voorzitter E. A. Maas allen die hadden medegewerkt om deze St. Nicolaasfeesten te doen slagen. Een pluim kregen de leidsters van de K.A.V., die alles zo keurig hadden verzorgd. Over het geheel genomen kan de K.A.B. weer met genoegen terug zien op dit feest. ST. NICOLAAS BEDACHT „KINDEREN" VAN ALLE LEEFTIJDEN. Bij het verschijnen van dit nummer is het jaarlijkse evenement van St. Nicolaas dat elk gezin beroert en vooral de kinderwereld' telkenjare in de romantische sfeer van de goed-heilig man brengt. Te kust en te keur is de goede Sint weer in alle kleuterscholen op bezoek geweest en zelfs heden zal St. Nicolaas in de industriële sector zijn milddadige gezindheid weer be tonen bij jong en oud. Want ook de oudjes werden ditmaal weer niet ver geten en werden j.l. woensdag in het torenlokaal ver gast op het bezoek van Sint die voor elk van hen iets had meegebracht. Met recht mocht men hier dus spre ken van kinderen van de leeftijd van 8 tot 80 (en zelfs 90) die in de sfeer van dit feest werden betrokken. Al met al werd het ook in de bejaardensociëteit een prettige middag, die niet alleen de oudjes maar ook de Sint de grootst mogelijke voldoening moet hebben geschonken. •3» SUPER Octanium pen Electro Polished penpum Pü-glas inkt» reservoir Blankmetalen dop De Parker SUPER '21* is een edele vulpen, fraai van lijn, perfect schrijvend. 5? 55 55 V kunt hem bekijken en froberen bij: n 8* daag niet beneden was. Toch moest hij zo iets in de toekomst zien te vermijden en een postbox huren aan de Gare du Nord. Zo, een tientje wou ze hebben voor Hans. Hij kon zich Hansje nauwelijks meer voorstellen. Klein, donker ventje, met ogen van een lichter bruin dan ze zo oppervlakkig leken, een paar parmantige beentjes Bij het eind van de brief was er een pijnlijke trek om zijn mond en halfluid mompelde hij Ja, het geld, dat jullie toekomt en dat ik voor Cora nodig heb Mariesje, wat heb je gelijk, maar wat kun je wreed zijnKon ik maar opnieuw beginnen dit verknoeide, mislukte leven nog eens van voren af aan opbouwen Weer het nerveuze gewoontegebaar van zijn vingers door het hier en daar al grijzende haar. Papa, ikke blauw briefje hebben, zeurde het kinderstemmetje weer. Kan niet Hugo. Het is van Papsdat heeft Mariesje gestuurd. Wie is Mariesje, vroeg de vijfjarige, die nog •nooit die naam gehoord had. E«nehzusje van jou, Hugo, een •grote zus, die in Holland woont Daar snapte ie niet veel van. Maar Han, kijkend op zijn horloge, zag dat het hoog tijd was om naar de zaak te gaan. Hij liet Hugo meenemen en trok twee minuten later de voor deur dicht, Mariesjes brief in zijn binnenzak. Toen Cora tegen het middaguur beneden kwam, vond ze een opgeruimde kamer, een verzorgd kind. Niets was er om haar handen bezigheid te geven. Lijnen van ontevredenheid en verveling hadden zich de laatste jaren op haar gezicht afgetekend. Steeds weer zocht ze iets nieuws om haar rusteloze geest te BOTERSMOKKEL LEEFT NOG STEEDS. De douane is nog altijd actief in het achtervolgen van illegale uitvoer van boter, maar blijkbaar is de winst nog steeds zo groot dat deze het risico waard is. Overigens was het niettegenstaande het mistige weer voor diverse heren een slecht wek. In St. Jansten hield de douane een verdachte wagen aan en hadden meteen een goede buit. want deze bleek 1000 kg boter voor clandestiene uitvoer te bevatten. Auto en boter wer den in beslag genomen, maar de bestuurder wist in de mist te ontkomen. Ook onze zuiderburen achtervolgen de smokkelaars actief. In de nacht van dinsdag op woensdag gaf de douane te Moerbeke Waas bevel te stoppen aan een naderende grote personenauto. Dit stopgebod werd genegeerd, maar spijkers strooien door de douane noodzaakte de bestuurder toch zijn wagen tot stilstand te brengen. Auto en 800 kg. boter vielen in handen van de douane. De chauffeur wist ook hier in het nachtelijk duister te ontkomen. GEMEENTE-SECRETARIS GAAT MET PENSIOEN. De niet alleen in Zuiddorpe maar stellig en vooral door de muzikale capaciteiten van hem enzijn gezin in onze gehele streek bekende heer Tos. Moerdijk zal per 1 januari 1959 zijn ambtelijke functie als gemeente-secretaris neerleggen. Dit wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Stllig zullen velen straks de gelegenheid om hem bij dit ambtelijke afscheid de hand te drukken niet voorbij laten gaan. DIEF SLOEG ZIJN SLAG IN R.K.KERKEN. In de R.K. Kerk te Sluiskil werd dezer dagen een offerblok ontvreemd. Het offerblok hing achter in de kerk en bevatte vermoedelijk slechts een bedrag van circa 10,.Dezelfde of een andere dief heeft ook zijn slag geslagen in de R.K. Kerk te Philippine waar eveneens een offerblok werd ontvreemd. De dader moet brutaal te werk zijn gegaan, want te Philippine staat het vrijwel vast dat de diefstal op klaarlichte dag is gepleegd. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in tot opsporing van de dader(s). IN DE MIST VERONGELUKT? Donderdagochtend is door de heer C. te Sluiskil aangifte gedaan dat zijn vader werd vermist. De heer C. sr. drijft met zijn beide zoons een handel in land bouwwerktuigen, doch woont alleen. Toen een der zoons donderdagochtend zijn vader ging opzoeken vond hij het bed onbeslapen en bovendien was de bromfiets van zijn vader verdwenen. De 68-jarige heer C. was woensdagmiddag naar de •markt in Terneuzen gec/an. Het laatst is hij daar ge zien omstreeks 5 uur toen hij zijn bromer kwam terug halen. Kort voordien had hij medegedeeld voornemens te zijn naar huis te gaan. Na dit tijdstip ontbreekt elk spoor. Aangezien er woensdagnamiddag en des avonds een ongekend dichte mist heerste wordt ernstig ver moed dat de heer C. door de mist misleid is en hem een ongeval is overkomen. Dinsdag had te Koewacht de uitvaartplechtigheid en teraardebestelling plaats van de heer S. en diens echt genote mevr. S.-v. d. B. die vorige week waren om gekomen toen hun auto in Den Helder te water was geraakt. Zeer veel plaatsgenoten van dit echtpcar waren bij deze plechtigheid aanwezig. Het stoffelijk overschot van sergeant S, werd door mariniers ten grave gedragen, dat van zijn echtgenote door vroegere buren. Een 15-tal officieren van Hr. Ms. „De Ruijter" waren aanwezig bij deze droeve plechtigheid, evenals burgemeester Dierikx. Vele bloemen en kransen dekten de gezamenlijke groeve. bevredigen. Dutier, met cynische minachting, had begrepen, voor haar tien anderen Ze kreeg nieuwe „vrienden maar een vrouw met een kind is minder amusant. Ook zij gingen. En haar verveling nam toe Een minste huiswerk echter was haar te wel. Dan klaagde ze over hoofdpijn en vermoeidheid. Ze had nu een dienstbode en de juffrouw voor Hugo. Het geen notie van wat er besteld werd voor het eten, kleine huishouden kostte handen vol geld. Cora had geen idee waar het overtollige bleef. Aan het eind van de maand gireerde ze kruideniers- en slagers rekeningen, zonder er zie hdruk over te maken. Tijd plenty had ze om te winkelen en om precies op de hoogte te zijn van de laatste uitvindingen op mode gebied. Ze bezocht shows bestelde er tè kostbare, té exclusiew toiletten. Haar laatste hobby was paardrijden. Een nieuw laken rijcostuum, hoed, rijlaarzen. Han, ondanks zijn zeer goed salaris, moest omzien naar nieuwe bronnen van inkomsten. Hij begon op de beurs te speculeren. Zijn helder zakenverstand zag zeer goed de winstmogelijkheden en in het begin had hij dan ook succes. Maar méér geld was er nodig steeds meer. De speculaties werden gewaagder. Te vroeg moest hij verkopen hij kon zich niet de tijd gunnen het juiste ogenblik af te wachten. Hij verloor. Verloor nog eens. Het was niet bij te passen Cora was niet tot rede te brengen vond het haar goed recht, als een prinses te leven kost wat het kost. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2