j DEMOOISTE COLLECTIE 5 SURPRISES Fa J. C. VINK ZENUWRUST 1 I In één nacht Uw handen gaaf en zacht 1 1 die Sint ooit zag, zowel voor dames en heren als voor jongens en meisjes, kunt U ook zien, bij Deelnemer Sint Nicolaas paarden race. SAS VAN GENT MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN VOETBAL-OVERZICHT i BEKENDMAKING. BOEKHANDEL MARKT 12 AXEL TELEF. 648 Jsrf Ei I PREDIKBEURTEN. Zondag 30 novmber 1958, Ncd. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef)10 uur en 2.30 uur Ds. H. den Boeft, van Schouwerzijl. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. J. R. Goris, van Apeldoorn. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 29 30 november Dokter C. A. Schiltman. SMOKKELAUTO AANGESLAGEN. Door ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen werd in de z.g. Witte Wijk in de Poel een auto aangehouden, waarvan werd vermeed, dat deze frau duleuze lading vervoerde. Bij nader onderzoek bleek dit vermoeden gerechtvaardigd want de auto bleek 400 kg. roomboter te bevatten. De bestuurder, een zekere v. d. B. uit Groede werd in verzekerde be waring gestld, terwijl auto en smokelwaar in beslag werden genomen. VERKEERSONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Op de Dam te Sas van Gent is maandagmiddag een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 61-jarige loodgieter J. G. uit Sas avn Gent het leven verloor. Het slachtofefr was gehuwd doch laat geen kinderen Toen G. het kruispunt DamWestkade met zijn bromfiets wilde oversteken, naderde op de voorrangs- weg een Belgische vrachtauto mt aanhangwagen. Een botsing was onvermijdelijk. G. werd zwaar gewond een nabijgelegen winkel binnengedragen en daarna uren na aankomst aldaar bezweek het slachtoffer aan overgebracht naar het ziekenhuis te Sluiskil. Enkele de bekomen verwondingen. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door 1/ersterken het zelfvertrouwen en (temmen U weer moedig en rustig. 2e klasse B K.N.V.B. ALLEEN CORN BOYS KON DE ZEEUWSE EER NIET REDDEN. De vijf Zeeuwse clubs in de 2e klasse B bleven alleen op Corn Boys na zondag ongeslagen. Maar in de Zeeuwsch-Vlaamse derby, ditmaal de return wedstrijd in Hulst, was het voor de Sasse oranje hemden kwaad kersen eten. De thuisclub was n.l. zwaar favoriet en speelde met een dosis overtuiging dat het wel een spel van kat en muis leek. Voor de rust wist Corn Boys nog redelijk partij te geven. De Hulst-aanval vond een groot struikelblok in doelwachter de Clercq die de wedstrijd van zijn leven speelde. Na ruim een kwartier spelens liet hij echter een steekje vallen en Neefs scoorde (1—0). Talloze kansen gingen daarna voor Hulst om zeep en dit was voornamelijk aan de Sasse keeper te danken. Toen hem vlak voor de rust de kans om te redden ontnomen werd in een hevige scrimmage greep hij mis op een schot van de Block (2—0). In de tweede helft was er maar een ploeg die speelde en weer was het de keeper der oranjehemden die met bravour talloze ballen er uit hield, zodat hij slechts bezweek toen Cardon een blunder beging en tegen het einde Neefs van dichtbij inschoot (3—0. In tegenstelling tot vorige week toen van de leiders gewonnen werd kon Temeuzen thans nauwe lijks een draw uit het vuur slepen tegen hekkensluiter Internos. De roodzwarten werd en in het egin letter lijk obverspeeld, doch toen eindelijk de strijd meer af wisselend werd kon Meijer kort voor rust scoren. In de tweede helft vlotte het bij Terneuzen heel wat beter, doch nu was het van Kuyk die een hoek schop omzette in de gelijkmaker voor Internos (1 Door enige vechtpartijen tussen spelers werd deze povere partij nog meer ontsierd en met deze gelijke stand mochten beide ploegen hard tevreden zijn. Geen van beidien verdiende de victorie In de Ganzestad bleef het ondanks ontelbare kansen voor de rust maar 1<0, doordat Lindenberg 10 minuten voor half time scoorde. De tweede helft zette in met een overrompelend offensief van' Roosendaal en het was de linksbinnen van Goes die eigen veste doorboorde, zodat de span ning volop terugkeerde. Rovers wist de gasten zelfs de leiding te bezorgen (1—2. In het laatste kwartier kwam echter de kentering en dank zij uitstekend werk van Sinke maakte Foudraine gelijk en evien voor het einde schoot invaller Krieckaard het leidende doel punt in de touwen zodat de volle buit in Goes bleef (3-2). Het was in Oosterhout aanvankelijk een op zeer hoog peil staand duel dat T.S.C. en R.A.C. leverden, waarbij de technische 'kwaliteiten niet ver uiteenliepen. De bekende rechtsbuiten en schuuter in de Ooster- houtse gelederen Pfaffenhofer wist in het begin van deze kamp en een minuut voor de rust tweemaal aan de bewaking te ontsnappen, zodat het bij de thee met 2-0 veilig leek voor de leiders. Na de hervatting ontaardde de strijd in ruw spel, waaraan vooral de gasten zich bezondigden. Ongeveer 10 minuten voor het einde wist R.A.C. de eer te redden en in de nog resterende tijd regende het vrij schoppen, zodat het een verademing was toen het eindsignaal klonk. Nog wel in een uitwerdstrijd tegen het niet te onderschatten D.E.S.K. heeft Middelburg de victorie uit Kaatsheuvel weten weg te slepen. Reeds voor de rust imponeerde de Zeeuwse ploeg met fraaie open aanvallen, waaruit na een half uur Groenewegen de leiding nam (01). Hoewel in de tweede helft de thuisclub zich kranig weerde slaagde d«e D.E.S.K.- aanval er niet in de hechte Middelburgse defensie te doorbreken, zodat het einde kwam met de stand die reeds bij de rust wos bereikt (0—1). Ook op het Heike bleef het bij de oneven goal en toonde Rood-Wit zich op eigen bodem het sterkst. Wel probeerde B.S.C. de thuisclub door een hoog tempo te overspelen maar Breugelmans leverde onder de alt weer betrouwbaar wrk en hield in dit duel zijn doel smetteloos. Keeper Konings van B.S.C. bezweek na een kwartier spelens voor een schot van van Hal. Dit bleef het enige doelpunt in deze ontmoeting en door deze uitslag distancieerde Rood-Wit zich van de staart. De stand luidt hier thans T.S.C. 9 7 1 1 28-10 15 Hulst 8 5 2 1 24-10 12 D.E.S.K. 8 6 0 2 24-18 12 Middelburg 8 5 2 18- 8 11 R.A.C. 9 5 0 4 17-19 10 Goes 8 3 2 3 15-18 8 Terneuzen 8 2 3 3 18-16 7 Roosendaal 8 2 2 4 17-18 6 Rood-Wit 8 2 2 4 12—16 6 B.S.C. 9 3 0 6 13—'24 6 Corn Boys 8 2 1 5 13-23 5 Internos 9 0 2 7 1231 2 Het programma voor a.s. zondag is als volgt R.A.C.Temeuzen (1) Com Boys—D.E.S.K. (2) Middelburg—T.S.C. (2) RoosendaalHulst (2) B.S.C.—Goes (3) Rood-Wit—Internos (1). 3e klasse D K.N.V.B. Axel faalde tegen V.E.S. door onschotvaardigheid. In deze afdeling ontging onze stadgenoten de kans in de running te blijven door dat de voorhoede tal van goede kansen finaal ongebruikt liet. Technisch stond deze strijd op zeer goed peil en de krachten waren aan elkaar gewaagd. Indien er slechts één schutter in de Axelse aanval had gezeten waren de punten wellicht ook in Axel gebleven. De club uit Oudenbosch mocht ondanks haar kleine zege op geen veldmeerderheid bogen. AXEL—V.E.S. '35 0-1. Het spelen van thuiswedstrijden onder hoogspanning is Axel zo langzamerhand wel toevertrouwd. Volgens het beproefde recept wordt reeds snel tegen een achterstand aangekeken en de rest van de tijd wordt dan aangewend om deze in te lopen. Het resultaat is altijd een spannende wedstrijd met hoogstaande momenten. Dat het begeerde resultaat somtijds niet wordt bereikt is een onaangename bij- komstgjheid. Op de standenlijst echter worden alleen de punten genoteerd. Zo kon het dan ook gebeuren dat een, overheersend Axel de punten aan V.E.S. moest laten, waardoor Axel voorlopig de aansluiting met de kopgroep mist. Het vertoonde spel was echter hoopvol zodat Axel's rol zeiker nog niet is uitgespeeld. Het overzicht van dit duel kan kot zijn. Na een kwartier kon de Wilde gebruik maken van een mis. verstand in de Axel-defensie en met een schepbal de eerste en enige goal aantekenen. Het offensief dat Axel hierop ontketende met flit sende aanvallen over de vleugels was een streling voor het oog, alleen het scorebord bleef ongewijzigd. Ook na de rust bleef Axel voortdurend in de aan val maar schoten van Deij en Rietjens konden steeds weer door keeper of lat worden gekeerd. V.E.S. ver dedigde met man en macht en stichtte op haar beurt meerdere verwarringen in de Axelse achterhoede. Onder hoogspanning kwam het einde en Axel zag na een fraaie strijd de buit over de Schelde verdwijnen. Te Bergen op Zoom bedwong de ploeg der gasten de thuisclub en waren circa 1500 toeschouwers op „Rozenoord" getuige van dit duel waarin R.K.F.C. na een kwartier de leiding nam. Voor de rust scoorde Heshof voor Steenbergen de gelijkmaker en met 1 1 werd gedraaid. In de tweede helft hield Steenbergen met man en macht stand. De aanval werd intussen niet verwaarloosd, doch Heshof onderging een per manente bewaking. Tien slotte wist Bol de strijd met een treffer ten gunste van Steenbergen te beslissen (1-2). ROWNTREE N V. AMSTERDAM Medicinale handcrême wachte nederlaag tegen een zeer doortastend optredend Zeellnd Sport, dat voor de punten gevochten als gold het hun leven. Na 7 minuten opende Schuit de scire doch daar bleef het niet bij. feer het rust was deponeerde Donze en even later weer Schuit de bal in het net (03). Ten slotte kan Zeelandia uit een strafschop in de tweede helft de eer redden. Het programma voor a.s. zondag is als volgt Steenbergen!Meto (3) HontenisseR.K.F.C. (2) Zeeland SportZierikzee (3); R.C.S.—Zeelandia (1) V.E.S.—Odio (1); AxelGrenswachters (1). Zatrdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V.—NIEUWDORP 0-5. Het is voor A.Z.V.V. zaterdag aan de Polenstraat een koude douche geweest zo roemloos op eigen veld het onderspit te moeten delven tegenover een in alle opzichten sterker Nieuwdrop. Daar Arnemuiden een vrije dag had betekende dit tevens de overname van het leiderschap door Nieuw- dorp. En dan te bedenken dat onze stadgenoten tot voor enkele weken glorieus aan de kop prijkten. Voor dit duel bestond nochtans heel wat interesse. De Bevelanders beschikken nu al sinds meerdere sei zoenen over een stevige ploeg dat ook nu weer tot het eind van het zolzccn mee zal spreken en ook zaterdag aanstonds voor een welsprekend veldover- wicht zorgde. Reeds na 5 minuten liet de verdediging door vermeend buitenspel een lelijke stak vallen en ht was W. de Kok die dit op afdoende wijze af strafte (01). De thuisploeg wist hierop door stug verdedigen tal van gevaren af te slaan. Maar voort durend kwamen de gasten weer opzetten en het was dan ook meer geluk dan wijsheid dat het pas na een half uur 0—2 werd door de snelle en productive van Deurloo. Met deze stand kwam de rust Als gevolg van een gewijzigde opstellingl vtotte het direct na de hervatting gedurende een kwartier wat beter in de rood-witte gelederen. Maar aldra zakte het strijdvuur weer aanmerkelijk en het was de snelle de Jong die na ruim een kwartier opnieuw de voor. sprong opvoerde (03). De wedstrijd was en bleef eenzijdig en met kunst- en vliegwerk wist A.Z.V.V. voorlopig verder onheil te voorkomen. Het duurde tot een kwartier voor het einde voor en aler de Kok en Deurloo met fraaie doelpunten naar de onbetwiste victorie leidden (05). Met een doelgemiddelde van 2740 en niet minder dan 11 verliespunten hebben onze plaatselijke zaterdagvoetballers nu de aansluiting met de topgroep deerlijk verloren. Het waren de Zwaluwse Boys die er op Noord- Beveland in slaagden de Colijnsplaats Boys in eigen huis met 1—2 te kloppen. Voor de rust nam de thuis club wliswaar de leiding doch de jong-ns uit Lage Zwaluwe wisten door de gebr. Polak twee :.ke tref fers te plaatsen en zo ging de volle buit tegen aller verwachting in mee naar Brabant. GoodLuck wrktee zich door een zege op hekke- sluiter Vrederust enige plaatsen omhoog en is nu A.Z.V.V. voorbij gestreefd. De plaatselijke derby S.S.C.Sprang werd in deze afdeling het kasstuk daar niet minder dan 1200 bezoekers hierbij aanwezig waren. S.S.C. won dit duel gedecideerd met overduidelijke cijfers (3—0). The Gunners nagelden met 53 Dinteloord op de voorlaatste plaats die door de Zwaluwse Boys was prijsgegeven Het programma voor deze zaterdag is als volgt DinteloordVrederust (1) GoodLuckS.S.C. (2) NieuwdorpArnemuiden 1 Zaterdagvoetbal Afdeling Zeeland le klasse. SPUI—RILLANDIA 1-1. Het feit dat j.l. zaterdag Spui er in slaagde ie leider Rillandia nog wel een gelijk spel uit h~t te slepen levert naar onze mening wel het bew'js d~' er bij onze buurtbewoners weer een kenternn i goede is gekomen. Vooral was deze te darken i de gewijzigde opstelling in de aanval, welke b- heel ten goede bleek te zijn gekomen. Het meer initiatief ging dan ook van Spui uit, maar daa* spel te kort werd gehouden wist de Rillandia-wr- dediging telkens tijdig in te grijpen en de thuisclub i'.e scoringskansen te ontnemen. Keeper Bolleman h'eM even voor de rust een hard schot van Schaap en ro werd gedraaid met dubbel blanke stand. De tweede helft werd een getrouwe copie van cd eerste. De bal kwam na een kwartier spelens bij een heftige doelworsteling voor de Spui-veste vrkeerd op de schoen van v. d. Velde en Bolleman kreeg hier door het nakijken (01). Luide aangemoedigd trok Spui na deze tegenslag ten aanval. De gelijkmaker hing in de lucht en eindelijk ongeveer een kwartier voor tijd sneed een goed opgezette Spui-aanval door de defensie der Bevelanders. De Feijter passeerde .aar de Smet, die midvoor van Ham in het spel betrok. Onhoudbaar schoot deze na een korte dribbeling de gelijkmaker in het net (1 1). Een felle strijd om de leiding volgde nu en in de laatste minuten moest de scheidrechter vaak tussenbeide komen om de gemoe deren wat in te tomen. De koplopers machten best 'tevred enzijn en Spui distancieerde zich weer iets verder van de gevaarlijke zone. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat de winkels op 29 november, 1, 2, 3 en 4 december a.s. tot 9 uur des pvonds geopmd mogen zijn. Het sluitingsuur op 5 december a.s. Is vastgesteld op 11 uur des avonds. Axel, 21 november 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. Van Oeveren. Zierikzee beschikte zondag over een stootkrach- tige aanval die in de eerste helft door twee doel punten van Van Westen, Hutten en Stoel de reeds in de eerste seconden verkregen achterstand met vier treffers wisten om te zetten in een 41 voorsprong. In de tweede helft had een beenbreuk plaats en werd Stoel van het veld gedragen. Ondanks deze tegen slag scoorde van Westen een kwartier voor tijd op nieuw, terwijl Hutten er 1 van maakte. Daarop tegenpunt, doch Vein Westen diende kort voor het kwam Hontenisse door Van Kruijssen aan haar tweede einde nogmaals van repliek (7—2). In Ossendrecht was de strijd voor de rust vrij wel gelijk opgaand en Odio wist de leiding te nemen. Na de thee laaide het strijdvuur in de Zeeuwse ge lederen hoog op en de R.C.S.-aanval boekte door rake treffers van Schroevers, v. d. Horst en de Kraker een verdiende 1—3 zege. Meto werd zondag door de Grenswachters een illusie armer. Het was een zeer matige wedstrijd die bij de rust nog dubbel blank stond. In de tweede helft waren het Smeijers en Verrest die de Puttenaren aan een nuttige voorsprong hielpen. Ten slotte wist Mous voor de tricolores de eer te redden (1—2). Zeelandia leed in de Nadorst eefi niet ver- j( (id h I jlusl e:

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3