ixelse AXELSE COURANT n h 1 1 COURANT DE BOLLE SINTELS. nH BEKENDMAKINGEN. De wordt om haar verantwoorde berichtgeving daarom is ADVERTEREN in de verantwoord adverteren. Donderdag 27 november, 8 uur Concertgebouw te Terneuzen Het Rotterdams Toneel met Comedie van Marcel Achard. Medewerkenden Bob de Lange, Lies Francken, Enny Meunier en andreen. Regie Frans Rademakers (a.g.) Vertaling GerardRekers. Toegangsbewijzen a ƒ4,—, ƒ3,— en ƒ2,— (r.i.) uitsluitend in combinatie met weeklidmaatschaps- kaart Z.V.U. verkrijgbaar bij A, M. Standaert, Noordstraat 32, Terneuzen (van 9-12 en 14-18 uur), tel. 2215 en voor zover nog voorradig des avonds aan de zaal of bij de Z.V.U. aangesloten personeelsverenigingen. Weeklidmaatschapskaart 0,75. Na afloop extra bus richting Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe, Axel. Grove, mid een grove en fijne (benevens andere verharding ^materialenin elke gewenste hoeveel heid verkrijgbaar. Levering franco bestemming of afgehaald ter plaatse. P. BLOMMAERT, Absdaalseweg 16, HULST Telefoon 79 t ifi Ook d; r.-dere Zeeuwsch-Vlaamse 2e klasser Hulst schoot in Middelburg danig uit haar slof. Ook hier deed het enthousiasme wonderen en zo werd Middelburg letterlijk overspeeld. Na 10 minuten had Hulst de leiding door Block. De hoofdstedelingen ver vielen in kort spel waarmee de blauw-gele defenlsie wel raad wist. Toen een Hulst-speler in het strafschop gebied door twee Middelburgers gemangeld werd, was het Voet die uit de toegekende penalty genadeloos het vonnis voltrok (2—0). Na de rust slaagde Groene- wegen er in de eer voor de thuisclub te redden, doch Hulst gaf hierop antwoord door Moens die er 1—3 van maakte met welke stand ook het einde kwam. Corn Boys wachtte tevergeefs op haar rivaal Goes, welke club onverrichterzake bij het veer te Kruiningen rechtsomkeert moest maken als gevolg van de stagnatie van het pontverkeer. In GilzeTRijen is het op een debacle voor de thuisploeg uitgelopen tegen de concurrent en streek genoot D.E.S.K. uit Kaatsheuvel. R.A.C. wist door Maas d e leiding te nemen en de rust ging in met een hoopvolle 1—0 voorsprong. Nt de thee was het echter al D.E.S.K. wat de klok sloeg. De gasten domineerden volkomen en, het waren de gebroeders Damen die met een viertal doelpunten de zege overtuigend wisten te bezegelen. Te Roosendaal bleken de Heikesmannen heel wat sneller dan de thuisclub en dit bracht hen dan ook de victorie. Halverwege de eerste helft nam Rood-Wit de leiding, maar direct daarop maakte Roosendaal gelijk. In de tweede helft kwam Rood- Wit na talrijke aanvallen eindelijk aan het winnende doelpunt (1—2) Te Etten-Leur speelden Internos en B.S.C. een zeer lauwe en onaatrekkelijke partij. Internos wist on danks veelvuldige aanvallen het net niet te vinden en ook B.S.C. kwam pas een kwartier voor het einde aan de leiding. Vijf minuten voor het eindsignaal wist B.S.C. nogmaals te scoren en deze 0—2 zege was dan ook ruim voldoende voor de victorie. Het progrmma voor a.s .zondag luidtT.S.C.— R.A.C. (1) Terdeuzen!— Internos (1) D.E.S.K.— Middelburg (1); Hulst—Corn Boys (1); Goes— Roosendaal (1) Rood-Wit-B.S.C. (3). 3e klasse D K.N.V .B. Axel favoriet in uitwedstrijden- In deze afdeling ging alleen de ontmoeting tussen Hontenisse en Zeelandia niet door. Onze stadgenoten wisten via Breskens de Schelde over te komen en lieten zich ook in de uitwedstrijd te Souburg van hun beste zijde kennen. Ofschoon ook deze ontmoeting niet uitmuntte in boeiend spel was de prestatie onzer oranje-witten toch niet slecht, reke ning houdend met het feit dat R.C.S. vorige week leider V.E.S. nog in eigen hol wist te kloppen. R.C.S.—AXEL 0-2. Slechts vijf minuten voor het einde kon Rietjens het schimmenspel te Souburg tussen R.C.S. en Axel met een bekeken schot beslissen. Lange tijd was de zege voor onze stadgenoten on zeker. Vooral in het begin kwam R.C.S. sterk op zetten maar de meestal slecht gerichte schoten konden weinig onheil aanrichten. Een enkele keer moest de Danschutter wel handelend optreden, maar deze kweet zich keurig van zijn taak. Langzaam aan kon Axel zich loswerken en nadat kijken. Deze uitslag was zwaar geflatteerd. Deij een machtig schot had gelost, dat slechts met moeite ten koste van een corner kon worden gekeerd, was het na een half uur Rietjens die de score opende toen hij alleen voor doelman Beun kwam en deze handig wist te passeren. In een steeds dichter wordende mist werd na de thee hervat en enkele malen ontsnapte het Axelse doel aan de in de lucht hangende gelijkmaker. Maar ook de oranje-aanval liet zich niet onbetuigd en ook het R.C.S.-doel verkeerde meerdere malen in groot gevaar. Bij een vrije schop vormden de Souburgers het bekende muurtje. Het schot belande over dit muurtje heen tegen de lat en kon toen door de R.C.S.-ver dediging worden weggewerkt. Terwijl de mist steeds meer ging overheersen kwam Axel tegen het einde nog even fel opzetten met het reeds vermelde gevolg. R.C.S. was een geslagen ploeg en Axel nam de winstpuntjes mee naar huis. Hoe onze Axelse jongens met deze bij na ondoordringbare mist thuis kwamen, is een verhaal op zichzelf. V.E.S. toonde zich in de uitwedstrijd tegen Grenswachters nu weer uiterst productief. Het werd in Putte een complete inmaakpartij, zodat de club uit Oudenbosch met het indrukwekkende doelgemid- delde 28—10 op kop prijkt. Toch had de inmaakpartij in Putte een geheel ander verloop dan de 7—0 zege van de leiders zou doen vermoeden. Voor de rust was de strijd gelijk opgaand en met dubbel blanke stand werd gedraaid. Na de hervattinlg gingen de Puttenaren echter volledig door de knieën en kreeg de doelman van de Grenswachters zeven maal het na- Te Vlissingen behaalde Zeeland Sport in een weinig imponerende match haar eerste zege in dit seizoen. Voor en na de pauze was het Schuit die wist te scoren, Odio kon hier niets tegenover stellen zodat het einde kwam met 2-0 voor de Zeeuwse ploeg. De match Meto—R.K.F.C. in Hoogerheide was volkomen gelijkwaardig en het is ook hoofdzakelijk aan Fortuna te danken dat de thuisclub door een 1-0 zege beslag op de ebide punten wist te leggen. Te Steenbergen kwam Zierikzee voor de rust onder een vrij hoog tempo aardig voor de dag. Dit bracht'haar bij de rust een 0—1 voorsprong. In de tweede helft werden de bordjes echter verhangen. Het bleef niet alleen bij de gelijkmaker maar Steen bergen, wist met nog twee doelpunten een 3—1 zege te bereiken. Het programma voor a.s. zondag luidt als volgt Meto—Grenswachters (1) Axel—V.E.S. (3) Zee- lanjdia—Zeeland Sport (1)3; Odio—R.C.S. (3) R.K.F.C.—Steenbergen 1Zierikzee-Hontenisse 1 Zo is de stand in deze afdeling momenteel V.E.S. 8 6 1 1 28-10 13 Meto 8 6 1 1 15-10 13 R.K.F.C. 8 5 1 2 20- 9 11 Steenbergen 8 5 1 2 20-11 11 Axel 8 4 2 2 16- 9 10 Zeelandia 7 2 3 2 14-14 7 R.C.S. 7 3 0 4 9-10 6 Zierikzee 8 2 2 41 17-17 6 Grenswachters 8 2 0 6 6-29 4 Hontenisse 5 1 1 3 6- 8 3 Zeeland Sport 71 1 1 5 8-24 3 Odio 8 1 1 6 8-16 3 kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 4139. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij bet gemeentebestuur. Bovendien azl op woensdag 3 december a.s., des voormiddags elf uur, in het gemeentehuis, een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden Ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die id persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in edze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt egdaan. Axel, 17 november 1958. Burgemeester en wethouders vaol Axel, De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. Van Oeveren. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V. verkocht haar huid duur. Na reeds meerdere seizoenen tegen de Arnemuider roodbroeken successen te hebben behaald ook uit is het vorige zaterdag weer op een nederlaag uit gelopen tegen de leiders, zulks in weerwil van een uitstekend begin en een kleine (verdiende) voorsprong aan de rust. De andere drie Zeeuwse clubs van de overkant blijven in deze regionen behoren tot de gegadigden voor de leidersplaats, terwijl A.Z.V.V. afgezakt is naar de middenmoot door de drie laatste nederlagen. Nieuwdorp heeft op eigen veld nu een benauwde victorie behaald op Colijnsplaatse Boys, maar geen van de vier kopploegen steekt om zo te zeggen met hoofd en' schouders uit boven de andere mede dingers. ARNEMUIDEN—A.Z.V.V. 4-2. Voor de rust waren de rood-wltten gelijkwaardige tegenstanders van, de Walcberse ploeg. Weliswaar zaten de rood-gelen veel op de Axelse helft doch Dieleman en keeper van Bendegem waren in soliede vorm. Zodoende kwam het pas kort voor de pauze tot doelpunten. Op een mooie pass van ]ac. de Ruijter liep de attentievolle linksbinnen Hamelink te rechter tijd in en knalde onhoudbaar in (01). Hierna kreeg de A.Z.V.V.-defensie het zwaar te verduren, doch den Engelsman gebruikte letterlijk en figuurlijk dus danig het hoofd dat menige Arnemuider aanval op niets uitliep. Eindelijk was het linksbinnen v. d. Ket terij die de schaal met een raak schot in evenwicht bracht (1 1). Doordat de roodbroeken nu enigszins overmoedig, vaak te ver opdrongen wist Haak even voor het rustsignaal goed aan de Ruijter door te geven en dat betekende Opnieuw de leiding voor de rood-witten (1—2). Na de hervatting was de thuisclub overwegend het meest in de aanval. Van Bendegem verdedigde zijn heiligdom evenwel met bravour en keerde talrijke schoten1. Toch wist eindelijk Schroevers uit een doel- worsteling gelijk te maken (2—2). Door een onge lukkig toeval was het de hard werkende van Alten, die in het nauw gedreven het leder in eigen doel trapte, zodat de thuisclub goedkoop aan de leiding kwam. De thuisploeg bleef sterker en wist dit met nog een doelpunt van v. d. Ketterij uit te drukken (4—2). In Raamsdonkveer wist Good Luck met korfbal- cijfers (7—4) van The Gunners te winnen, terwijl ook nu Vrederust weer in het zand beet ditmaal met 5—1 tegen Sprang. Verrassend was hier het resultaat tussen S.S.C. en de Zwaluwse Boys dat in een niet alledaagse draw 55 eindigde. Het programma voor deze zaterdag luidt The Gunners—Dinteloord (3) S.S.C..Sprang (1) VrederustGood Luck (2) Colijnsplaatse Boys Zwaluwse Boys (1) A.Z.V.V.,Nieuwdorp (2). Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. SPUI—KAPELLE 4-1. Na een zwak competitiebegin heeft Spui zich de laatste weken, door een drietal opeenvolgende successen gedistancieerd van de gevaarlijke zone. Zaterdag was het Kapelle dat te gast kwam en de aanwezigheid van de Visser bleek een geduchte ver sterking van de aanval. Het was na een half uur spelens dat deze schutter zijn ploeg de leiding be zorgde, waarna Pijpelink even voor de rust er 20 van maakte. In de tweede helft bleef de thuisclub toonaan gevend. Nu was het de Smet die na een kwartier, toen de verdediging der gasten uit haar voegen was gespeeld, een prachtige kans wist te benutten en de Kapelle-doelman voor de derde maal liet vissen (3—0. Spui behield het beste van het spel en een. kwartier voor het einde was het weer de Visser die de Beve- landse roos wist te treffen. Even voor het eindsignaal wist Kousemaker voor Kapelle de eer te redden (41 ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat de winkels op 29 november, 1, 2, 3 en 4 decembera.s. tot des avonds 9 uur geopend mogen zijn. Het sluitingsuur op 5 december a.s. is vastgesteld op II uur des avonds. Axel, 21 november 1958. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. Van Oeveren. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van de Fa, Eijke - Hogendoorn Meesen, Rozenstraat 35 te Terneuzen, om vergunning tot oprichting van een carrosseriebedrijf, waarin 4 elektro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 4J/j p.k. gebezigd zullen worden, in of op het perceel Prins Hendrikstraat 19, O' model City, vanaf f 14.40 opberg fiïaubeta, vanaf f 47.40 tafels, rond of rechthoekig vanaf f 89.28 model Revolt, ontwerp F. Kramer, vanaf f39.75 Nieuwe Burg 31, tel 4331 Middelburg verkoop: 8.30 tot 17.30 uur (ook zaterdag»)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3