Domes 2cVt^geneesmiddel sch&öuw ovêr Leven VERBLINDEND UCHT KOST UIT ONZE OMGEVING AXEL Mfjnhardt's Zenuwtabietten FEUILLETON door CARRY VAN DER RYKEN. Blus Brandend Maagzuur met een of twee Reünies! VOETBAL-OVERZICHT handen HAMEA-GELEIITul"95c'l BEKENDMAKINGEN. mate onbillijk beschouwen en zou haar liefst zo spoe dig mogelijk afschaffen. Desgevraagd bleek de heer Oggel in deze van geen der aanwezige raadsleden steun te ontvangen, zodat zijn voorstel niet in stemming kon worden ge bracht. Rondvraag. De heer de Feijter zag bij P.T.T. gaarne aange drongen op de plaatsing van een brievenbus op de meest daartoe geëigende plaats in plan-Zuid. De heer C. van Bendegem dient zijn voorstel in tot wederinvoering der circa 40 jaar geleden afge schafte Axelse kermis, ingaande zaterdag vóór en eindigende dinsdag na Pinksteren, met prae-advies van het college tegen de volgende vergadering. De heer K. Hamelink bepleit verbetering van het wrakke bruggetje toegang gevende tot het bos en voetbalveld en vraagt tevens of reeds maatregelen werden genomen met het oog op de bij de V.V. Axel levende wensen aangaande het zonder betaling van entrée op het speelveld komend publiek via de bos paden bij voetbalwedstrijden. Daarop werd deze vergadering die im ruim twee uur de revue was gepaseerd door de Voorzitter ge sloten. A.TA.C. IS WEER GESTART Voor de Axelse tafeltennis-enthousiasten is nu het goede seizoen weer aangebroken. Er wordt sedert vorige week op woensdagavonden weer gespeeld in de conversatiezaal van de Jeugdherberg. Met groot enthousiasme werden de eerste partijen weer gespeeld, maar het was toch goed te zien, dat de leden een lange periode f/an zes maanden hun sport niet hadden beoefend Er werd soms wel hard ge slagen, maar helaas niet altijd met een even goed resultaaat. Ook de reacties waren nog niet zo fel als deze wel behoorden te zijn. Maar plezier had ieder, die zich aan deze sport overgaf. Ja, u leest het goed, er staat sport. Door de niet-kenners wordt tafeltennis nog zo dikwijls sma lend aangeduid als „piiig-pongwaarmee men h.-r dan als een kinderachtig huiskamerspelletje wil aan- duVen. Maar wat de werkelijke tafeltennissport -vel is kunt II zien en desgewenst ook meebeleven, wan neer U zich de moeite wilt getroosten om eens op een woensdagavond de jeugdherberg te bezoeken. Er be staat momenteel zowel voor beginners als voor ge vorderden ook weer gelegenheid zich als lid op te ge ven. En wanneer li dit nu aan het begin van het seizoen doet, nu ieder nog weer moet inspelen, komt U natuurlijk het gemakkelijkste mee. Geïnteresseerden verwijzen wij verder naar de advertentie in dit num mer. GEVONDEN VOORWERPEN Damesvest, in het lokaal bevolkingsonderzoek, terug te bekomen ter gemeentescretarie, AUTOMATISERING TELEFOON SECTOR HULST Lang hebben Hulst en omgeving moeten wachten, voordat ook daar devoordelen van de automatische telefoon doordrongen, en het leed van het vele wach ten, dat een handbediende centrale dikwijls onver mijdelijk oplevert, tot het verleden zou gaan behoren. Maar eindelijk is het nu zo ver. Op 19 november a.s.te 13.00 uur zullen de telefoon netten Hulst, Lamswaarde, Nieuw-Namen, Koewacht, Stoppeldijk ten Kloostarzande worden geautomati seerd, terwijl dan ook het reeds lokaal geautomati seerde telefoonnet Grauw tot het automatische inter lokale verkeer zal worden toegelaten. 21) Mariesje verging het een beetje anders. Zij kon niet het eerst naar haar moeder gaan en alles vertellen. Dit had ze onderweg al bedacht. Neen, Mams moest hier niets van weten het zou haar heel erg verdriet doen. Moeder zelf sprak nooit over Papa. En zij zelf, of de jongens, roerden dit onderwerp nooit aan, waar Mams bij was. Wel onder elkaar. Hans maakte er zich nooit druk overdie leefde even vrolijk verder. Joop was anders. Diep in hem vermoedde Riesje een bitterheid een wrok tegen de mem, die zijn kinderen zo in de steek had gelaten. Hij uitte zich, vooral de laatste tijd, een beetje sma lend, haast cynisch, over hem. Ik ben het met Joop eens en toch kan ik het niet horen, dacht Riesje. Ze zag toen, dat ze bijna thuis Was. Nee, nog niet naar binnen even nog alleen zijn. Meteen sloeg ze een zijstraat in. Lam, wat er gebeurt was op schoolNooit had ze er over gesproken. Niemand was ooit onbescheiden tegen haar geweest en had gevraagd. En nuOp zo'n nare manier Jet was reusachtig. Maar wat zouden mijnheer en mevrouw Heemstra er wel van zeggen Misschien mocht Jet nu nooit meer bij hen komen en zij niet meer daarMaar het was toch haar schuld niet Zij had toch niets ergs gedaan Waarom, Waarom deden de mensen dan zo De grijze ogen vulden ziah met tranen. Eén mo ment was de straat wazig en golvend. Ze slikte kneep haar ogen stijf dicht. Nee, dat nietik wil niet Gelijkjtijdig (hiermee worden de telefoonnetten Hengstdijk, Ossenisse en Walsoorden opgeheven de aansluitingen van deze netten zullen deel uit gaan makenYan het telefoonnet Kloosterzande. Het bestaande telefoon- en telegraafstation te Osse nisse zal worden opgeheven; de bediening van de telegraaf en de behandeling van de celgesprekken voor het publiek zal daar worden overgenomen door de stationhouderspost te Ossenisse. Te Hengstdijk Kuitaart en Ossenisse zal het loket voor de telefoondienst worden opengesteld van 9 ott 12, van 2 tot 3 en van half zes tot half zeven, uitsluitend op werkdagen. De nieuwe netnummers zoals wij die straks zullen kunnen draaien voor de genoemde plaatsen zijn H^lst 01140, Niéuw-Nanoen 01144, Kloosterzande 01148 Lamswaarde 01142, Koewacht 01146, Graauw 01143 en Stoppeldijk 01147. In een handomdraai bent U van die schrijnende pijn verlost. Rennies zijn smakelijk, makkelijk in te nemen gewoon laten smelten op de tong. Geen wonder dat die legioenen van zuurbrandlijders zweren bij Rennies, het ongeëvenaarde, meest ge bruikte maagtablet over de hele wereld. Ja Rennies zijn een prachtmiddel en bovendien hygiënisch en ge makkelijk verpakt om in Uw zak of handtas mee te nemen. Ingez. Med. GESLAAGD Aan het Instituut voor Kantooropleiding te Hulst, Axel en Terneuzen o.l.v. J. A. Biesbroeck, slaagden voor het practijkdiploma machineschrijven 130 aan jagen per minuut A. Smies, L. de Jonge, I. de Putter, L. Verstraeten, A. Verschelling, M. Dey, G. de Feijter, allen te Axel R. de Bruyn en H. de Bruyn te Hulst en A. de Schepper te Kloosterzande. Voor het practijkdiploma stenografie slaagden J. J. Jansen Rapenburg, E. Vermandei Koewacht, I. Nachtegaal St. Jansteen, A. Volleman Graauw, Gré Scheele Axel, en mej. D. de Rooy te Sluiskil, die de uitzonderlijke prestatie leverde om voor alle vakken het hoogst bereikbare aantal punten te behalen. EERSTE O. en O. AVOND IN DIT SEIZOEN e Woensdagavond gaf O. en O. in een ditmaal slechts voor twee derde gevulde „Centrum"-zaal haar eerste opvoering voor haar leden in het weer aangebroken seizoen met een gezelschap van radio- en televisie- artistenuit Haarlem onder leiding van Harry Meijer. Wellicht was het onaangename en mistige weer de oorzaak van de verminderde opkomst. Voorzitter A. van Gink meende na zijn openingswoord nog even aandacht te moeten besteden aan rondgaande praatjes als zou het deze avond optredende gezelschap maar „een opgeraapt zootje" zijn. Spreker was een andere mening toegedaan en het trouwe publiek zou z.i. deze Maar kindje, jij hier Waar ga je naar toe Grootvader Het klonk als een bevrijding. En in het gebaar waarmee ze zijn arm greep lag zulk een innige be hoefte aan steun en aan liefde, dat de oude man, met zijn grote mensenkennis, meteen begreep, hoezeer het meisje hem nodig had. Het warmde zijn hart, dat zo efenzaam was geworden. Zeg het me maar kind. Grootvader begrijpt je wel. Mariesjes verhaal was zo kort. Niet veel méér dan de enkele woorden van het briefje. Maar mijnheer Franken begreep hóé diep, hóé wreed de vernedering was voor zijn zo trots en voor anderen zo ongenaak baar kleindochtertje. -Mariesje ,ik ga je iets vertellen over Papa en Mame Zoals je weet heeft jouw moeder een heel andere opvoeding gehad dan jullie nu. Vroager leerden de meisjes niet zo voor examens. En ook je moeder ging, na de lagere school, op een pensionaat. In Luik is ze geweest. Vooral voor haar talen, piano studie, mooi borduurwerk en voor een behoorlijke al- gemlene ontwikkeling. Met haar achttiende kwam ze naar huis. Ze hielp wat in het huishouden. Zorgde voor tafeldekken en versieren bij de dinertjes, die we gaven. Ze werd lid van een dansclub en op een avond, die ook door in- troducées bezocht werd, leerde ze je vader kennen. Openhartig als ze is, vertelde ze er de volgende dag dadelijk van. Ik kende zijn familie. Een goed katholiek gezin. Zakenmfensen, die zei fhard moesten werken om het hoofd boven water te houden. Jouw vader een buitengewoon knappe reken- kop had op zijn achttiende jaar een zelfstandige baan. Hij verdiende aardig voor die leeftijd en begon zich boven zijn stand uit te werken. Ging alleen op avond }seker wel ervaren dat de door het bestuur ge dane keus een goede was. Na een inleidende conference van Harry Meijer waarin deze de latere aankomst van het klein-orkest „De Witte Kraaien" verontschuldigde met als oor zaak stagnatie bij de veerdiensten door de mist, volg de het optreden van Herman Theunissen, de veelzijdige muzikant van deze avond die met zijn wonderhanden wonderklanken ontlokte aan het -electronische- won- derorgel. Achtereenvolgens traden daarna op de rijwiel-acro baten Weber en Elze, die enige sensationele presta ties van lenigheid brachten, terwijl Trudy en Harry enkele komische sketches ten beste gaven. Nog bij tijds voor de pauze arriveerden Hansje Pallieter met het aangekondigde showorkest, dat nog in de eerste helft van de avond de stemming er in wist te brengen. De tweede helft van deze avond zette in met een potpourri van Weense schlagers, terwijl na enkele sktches en virtuosen-nummers een samenvoeging van jodelen, zang en muziek onder de titel „Tirol in Axel" het programma beslooot. Hierna volgde de trekking van de gebruikelijke verloting, waarna een bal met de uitstekend verzorgde muziek van het show-orkest deze als gewoonlijk weer goed geslaagde avorid be sloot. WEER EEN AXELSE SINT NICOLAAS-ACTIE Zoals ook blijkt uit de advertentie in dit nummer organiseert een belangrijke groep van ca 30 win- kelier,s uit het centrum van Axel weer een aantrekke lijke verkoopactie voor de Sint Nicolaastijd.. Dit maal in de vorm van een paardenrace, waarin de kopers zelf de winnaars bepalen. Dat de winst voor het publiek niet gering is, moge blijken uit het feit dat men verwacht tenminste 25.000,aan waarde bonnen aan het kopend publiek te kunnen uitreiken, geldig voor herbesteding in de deelnemende zaken. Een bedrag aan prijzen dus dat voor Axel en vook voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen wel alle records slaat. ONENIGHEID IN VRIJE-VEREN-COMITE De heer de Kunder, secretaris van het Actie-comité voor Vrije Veren heeft in een schrijven aan het co mité medegedeeld zich niet te kunnen verenigen met de gang van zaken van de laatste tijd. In hetbyzonder de gang van zaken van de laatste tijd. In het byzon- der betreft het hier de in Hulst, Sluiskil en Bres- kens belegde vergaderingen en de opmerkingen, die door de heer Colsen in aanwezigheid van de heer Stevens gemaakt zijn op de statenkringvergadering van de K.V.P. in Hulst. Naar verluid zouden nog twee comitéleden voornemens zijn te bedanken. De heer Colsen heeft inmiddels de zienswijze van tot het houden van de betreffende vergaderingen met de heer de Kunder bestreden, aangezien het besluit algemene stemmen werd genomen, in een vergadering waar de heer de Kunder niet aanwezig was, terwijl bij op de KVP-vergadering niet in zijn functie als voorzitter van het comité aanwezig was, maar zuiver particulier als lid van de K.V.P. Denkt U daar wel eens aan, wan neer U 's avonds op de weg zit „Een verblinde bestuurder is ste keblind" roept het Verbond voor Veilig Verkeer alle weggebruikers toe en dat betekent hetzelfde als verlinding kan II en andermans bleven kosten. Rijden met verblin-' tegenligger is misdadig. Daarom dend licht bij het naderen van een DIM altijd en overalEn wordt U verblind, vraag dan door het knip peren met uw licht om wat wel levendheid. Helpt dat niet, matig dan uw snelheid en kijk nooit naar de lichtbron, maar naar de rechter wegberm. kamers wonen, liet zijn pakken bij een goede kleer maker maken, kreeg een ander soort vrienden dan de eenvoudige jongens, waarmee hij vroeger omging. Zo gebeurde het dat hij op een soirée genodigd was, gegeven door je moeders dansclub Opa, vond U het goed, dat Mams met hem trouwde viel Mariesje, die met intieme aandacht geluisterd had, opeens in. Wijs kind, dacht hij, even in zichzelf glimlachend. Neen, niet direct, antwoordde hij toen langzaam. Mannen als hij vertrappen alles, om hun doel te bereiken. Dat doel is geld, véél geld 1 Vooral om aan hun eigen, veel te luxe neigingen te kunnen voldoen. Arm als jongen, te snel een zekere welstand, te rijke vrienden, kennen ze geen maat Jouw moeder ging door voor een rijk meisje. Hield hij werkelijk van haar Het was mogelijk Ik waarschuwde haar. Ze luisterde nauwelijks geloofde me niet. Het huwelijk heb ik tegengehouden, zolang ik kon. Ze bleven elkaar trouw en ik geloof, dat hij het goed meende. Eindelijk gav*en Grootma en ik onze toe stemming Het leek goed te gaan. Vooral toen jij geboren werd. Hij was heel blij met je wilde je de hele dag wel uit je wiegje nemen Een jaar later kwam Joop. Een zwak, teer ventje, dat veel huilde. Vroeg dag en nacht je moeders zorg. Al gauw voelde jouw vader zich tekort gedaan. Hij began met verwijten. Ine deed wat ze kon. Het huishouden werd duurder en duurder, vooral toen nummer drie ziah meldde. Zijn eigen behoeften werden ook kostbaarder. Zijn kleding, zijn boeken, zijn liefhebberij voor antiekhet bedroeg het grootste deel van zijn salaris. Voor zijn vrouw bleef veel te weinig over Jouw moeder klaagde thuis nooit. Ze was altijd Hoe het ook zij, het is natuurlijk jammer, dat thans in het comité tweespalt is ontstaan, wat moeilijk meer te herstellen zal zijn. PREDIKBEURTEN. Geref, KeJ(k(Pironstraat) 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Ned. Herv, Kerk10 uur Vicaris Den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (H. Doop). 7 uur Jeugd dienst Ds M. Visser van Rotterdam. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10 uur en 2.30 uur Ds A. Kuiper. ZONDAGSDIENST ARTSEN 1 en 2 november Dokter Kats. DERDE KLASSE D Halve afdeling nog in de kopmoot Door de resultaten van de in deze afdeling ge speelde 4 wedstrijden zijn thans niet minder dan zes gegadigden als mededingers naar de eerste plaats te beschouwen. Daar Zierikzee als no 7 slechts een punt ten achter is op deze groep zijn er zelfs nog meer dan de helft der clubs, dei nog redelijk kansen maken, met dien verstande dat V.E.S. '35 nu de beste troeven bezit. Dit met een voorsprong van vier punten op de vijf opvolgers, die echter (behalve Steenbergen en Zeelandia) één wedstrijd minder ge speeld heben. Zo gezien zijn dus onze stadgenoten met R.K.F.C. en Meto de meest serieuze mededingers van de huidige leider V.E.S. '35. Spanning dus nog te over. De uitslagen waren Meto Zeelandia 2—2., Steen bergen Odio 31, ZATERDAGVOETBAL 4e klasse K.N.V.B. t A.Z.V.V. Col. Boys 02; Nieuwdortp Vrede rust 4—1; Sprang Dinteloord 83. PROGNOSES VOOR ZONDAG A.S.: Tweede klasseDESK Hulst 3; Terneuzen Rood Wit 3; RAC BSC 1 Middelburg Roos'endaal 1 Internos Corn Boys 3. Derde klasse Meta Axel 3 RKFC Odio 1 Hontenisse R.C.S. 2Grenswachters Zeeland Sport 3. PROGNOSE VOOR ZATERDAG Oraje Wit -The Gunners 3 Sprang Good Luck 2 Arnemuiden Dinteloord 1 Spui Yerseke 3 1 Hoek Tem. Boys 3;. I HAMPA.f ruw of schraal LLL Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend dat in de afvalvaten, staande op het Nieuwe- diep bij de Algemene Begraafplaats, herhaaldelijk niet dierlijk afval, zoals conservenblikken, haardas en an der huishoudelijk afval wordt gedeponeerd. Dit bemoeilijkt de verwerking van het dierlijk afval in ernstige mate. Mitsdien wordt dringend verzocht in de afvalvaten alleen dierlijk afval te doen. Axel, 29 oktober 1958 De secretaris, P. G. v. d. Bosse. De burgemeester, Van Oeveren. WTTZICING POLDERREGLEMENT Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend dat van 1 tct en met 12 novemebr a.s.ter secretarie der gemeente is nedergelegd, ter inzage, een voorstel tot wijziging van het reglement van politie voor de poldrs of waterschappen in Zeeland. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de provinciale staten van Zeeland schriftelijk in te dienen uiterlijk 12 november 1958. Axel, 31 oktober 1958. De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. Van Oeveren. even lief en geduldig. De oude stem haperde. Grootpa, wat fijn, dat U me dat allemaal ver teld hebt, zei Riesje zacht. Kom Freuleke, we heben net een blokje omge- maakt. Druk jij maar vast op de bel en- Hij hield haar nog even tegen. Wees lief voor Moeder en en geloof nooit ,wat boze tongen van haar beweren, s Het kan me ineens zoveel niet meer schelen, verwonderde zich Mariesje. Die zelfde avond begon Mariesje haar eerste dag boek. 20 April 19..,'. Ik moet nou wel een dagboek beginnen, want ie mand wil ik toch zeggen, wat er allemaal is gebeurt Eerst vertelde ik Mams alles. Maar dit juist, want dan vraagt ze natuurlijk, hoe het komt. Onze klas is sinds vandaag in twee partijen verdeeld. Jet kwam me vanmiddag gewoon halen en toen wij bij de school kwamen standen er vier aan de overkant van de straat De andere kwamen ons tegenmoet. Komt allemaal van briefje. Aan te doen is er niks, maar lollig is anders. Eerst vond ik het allemaal even vreselijk, dat 'z 't wisten van Papa en zo. Maar nu Opa zo fijn met me gepraat heeft is 't niet half zo erg meer. 't Is net ,of ik ineens veel ouder ben en ik vind hun gedoe kin derachtig. Jet, de enige waar ik op school van houd, is nog precies dezelfde. Toen ze me kwam halem zei ze Nee, eigenlijk zei ze niks. Alleen gaf ze me, vlak bij school gekomen, demonstratief een arm. Dat was leuk van d'r Zo, dat is genoeg voor vandaag, zei Mariesje hardop bij zichzelf. Waar zal ik 't ding laten Zoekend keek ze haar kleine kamertje rond. Wacht eens, in de la, bij Papa's brieven. (Wordt vervolgd).

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2