IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje sch&öuw oveR Leven In bl verwcchling UIT ONZE OMGEVING AXEL Stijf en stram Nu hier - dan daar Neem Krnschen - en Uw pijnen verdwijnen. FEUILLETON door CARRY VAN DER RYKEN. 18) KOEWACHT OVERSLAG VOETBAL-OVERZICHT VERRASSINGEN AAN DE LOPENDE BAND. 3 y^fTljj^ARD'LHAAKT ïpÖÈTg STICHTING LUCHTVERBINDING ZEEUWSCH- VLAANDEREN STAAKT VOORLOPIG HAAR ACTIVITEIT. Zoals bekend werd door deze Stichting gestreefd naar het weder instellen van een geregelde lucht- verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen eni het cen trum van Nederland, zo mogelijk gedurende vier dagen per week. De argumenten die voor een dergelijke dienst pleiten zijn bekend en werden destijds in ons blad gepubli ceerd. Zeer tot haar leedwezen is de Stichting er echter niet in geslaagd, voldoende middelen bijeen te brengen om het verwachte exploitatie-tekort te dekken. De door het bedrijfsleven en de gemeenten toege zegde bijdragen voldeden aan de verwachtingen, doch de minister van Verkeer en Waterstaat heeft op een verzoek om subsidie afwijzend beschikt. Aangezien door Gedeputeerde Staten van Zeeland het verlenen van een provinciaal subsidie afhankelijk werd gesteld van het verlenen van rijkssubsidie, ver valt ook die bijdrage. Weliswaar zou de door het bedrijfsleven en de gemeenten toegezegde financiële steun voldoende zijn de dienst eenmaal per week te doen uitvoeren, doch naar de mening van het Stichtingsbestuur is een dergelijke frequentie onvoldoende. Besloten is daarom, de activiteiten der Stichting voorlopig op te schorten tot zich ten aanzien van de doelstelling der Stichting nieuwe perspectieven zullen hebben geopend. NAJAARS PUZZELRIT VAN DE L.J.G. Op zaterdag 11 oktober zal de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland haar bekende Najaars-Puzzelrit houden. Dit jaar leidt deze rit door Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren. Er wordt gestart te 14 uur bij het restaurant van de 'heer C. Faas aan de Kinderdijk te Axel. Vandaar moeten de motorvoertuigen 60 km en de bromfietsen 24 km afleggen naar een (nog) onbekende bestemming. Des avonds is er voor de deelnemers een gezamen lijke maaltijd met een gezellig samenzijn in Hotel „Des Pays Bas" te Temeuzen. Hieraan wordt een tentoonstelling gekoppeld van een door de streek Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de L.J.G. georganiseerde bloemkweekwedstrijd en fotowedstrijd. In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak on zuiver bloed. Begin een bloedzuiverende kuur met Kruschen en ge zult al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan ondervinden. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op gang brengt, krijgen de pijnverwekkende onzuiver heden geen kans meer om zich vast te zetten, maar worden ze afgevoerd langs natuurlijke weg Ing. Med. ADJUDANT L. A. FLUIT 25 JAAR BIJ DE RIJKSPOLITIE. De groepscommandant van de Rijkspolitie alhier, de heer L. A. Fluit hoopt a.s. maandag 13 oktober het feit te herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Rijskpolitie. Naar wij vernemen zal dit zilveren dienstjubileum in intieme kring met zijn superieuren, collega's en manschappen worden ge vierd. In ons volgend nmmer hopen wij nog nader op de feestelijke herdenking van dit feit terug te komen, Die middag was het druk aan de koffietafel bij Ine. Hansje met een enthousiast verhaal over zijn nieuwe meester, met grote handen en van die rode zeiloren. Joop met zijn ervaringen van de eerste gymnasiummorgen. Mariesje met haar schoolverhaal, nog genoegelijk een beetje aangedikt. De jonkvrouw is een mispunt, eindigde ze. Een dergelijke critiek op je onderwijzeressen wil ik hier in huis niet horen, Mariesje. Dat jullie lachten bij dat ongelukje, ik kan het me voorstellen. Maar dat die juffrouw een beetje streng is voor zulke nesten, kan geen kwaad, daarom is ze nog heus geen mispunt Maar Mam, welke juffrouw zegt er nou de eerste morgen dat we onbeleefd en onopgevoed zijn Dat is toch idioot In haar hart moesj Ine haar gelijk geven. We praten er verder niet over. Geen kritiek, Riesjekind Voor ze weer naar school ging, nam Ine haar nog even apart. Denk er om, Riesje, je bent op de Mulo om te léren Je bent nu oud genoeg om te begrijpen dat jij naderhand voor jezelf zult moeten zorgen. Verschillende meisjes in ojuw klas hoeven dat niet. Wij zijn nu eenimaal niet zo rijk als de ouders van Jet Heemstra bijvoorbeeld Daar had je het al weer dacht Riesje, Altijd dat geld 1 Als zij een nieuwe jas moest hebben, keek Mams eerst of er van haar mantels nog een te verkleinen TENTOONSTELLING EN VAKWEDSTRIJDEN VAN DE PROV. ZEEUWSE BAKKERSBOND. Deze week werd te Goes in Zaal De Krijger door de Prov. Zfeejuwse Bakkersboi^d, onder auspiciën van de permanente wedstrijdcommissie een tentoon stelling van bakkerijproducten georganiseerd met daar aan verbonden vakwedstrijden. Niet minder dan 462 inzendingen kreeg de wedstrijdcommissie te beoor delen. Bij de uitslag bleek dat ook enkele Axelse bakkerspatroons zeer verdienstelijke resultaten hadden geboekt met hun verschillende inzendingen. Zo legde de hear P. H. Westveer in groep A be slag op 4 prijzen, waaronder twee met eervolle ver melding, t.w. in de klasse kleinbrood en in de klasse taarten. In de klasse cake verwierf de heer Westveer bovendien nog een 2e prijs en in de klasse tarwe brood werd hem de 4e prijs toegewezen. Bakkerij Dieleman alhier kwam in de afdeling wit brood voorts nog met een 4e prijs uit de bus. Een alleszins verdienstelijke prestatie van deze twee Axelse bakkerijen. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 oktober 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 3 uur Ds. A. Kuiper (H. Avondmaal en Nabetrachting). Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal en Nabetrachting). Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. 11 ZONDAGSDIENST ARTSEN. 12 oktober Dokter A. Kats. BEVOLKINGSONDERZOEK. Op 30 en 31 oktober a.s. zal te Koewacht het bevolkingsonderzoek worden gehouden. Teneinde hier voor huisbezoekers aan te werven hield dokter Meijer longarts alhier een lezing in de zusterschool over „Het doel van het bevolkingsonderzoek". De in woners van onze gemeente zullen eien dezer dagen door de huisbezoekers worden bezocht, waar zij zich dan voor het bevolkingsonderzoek kunnen opgeven. CURSUS VEILIG VERKEER. Op initiatief van het bestuur zal er de aanstaande wintermaanden in de afdeling Koewacht van de R.K. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond een cursus worden gehouden voor „Veilig Verkeer". De cursus wordt gegeven door de wachtmeester der verkeerspolitie in de groep Terneuzen, de heer van Bunderen. UITSLAG SCHIETING. In het lokaal bij A. Hillaert te Overslag werd een prijsschieting gegeven waaraan 59 schutters deelnamen. De uitslag wasHoogvogel, M. Verplancke zij vogels O. de Baerdemaker en P. Verplancke. Op deze schieting werden alle vogels afgeschoten. VERBETERING VERBINDINGSWEG. Op de wijk Roode Sluis is thans de nieuwe weg welke verbinding geeft met de Belgische gemeente Moerbeke klaar gekomen. Deze mooie betonweg zal voor velem een uitkomst betekenen temeer daar hij een goede verbinding geeft met Gent en St. Niklaas. NIEUWE STRAATVERLICHTING. Dezer dagen ds in opdracht van het gemeente bestuur op Belgisch Overslag overgegaan tot het aan brengen van een nieuwe straatverlichting wat voor het dorp een grote verbetering zal betekenem Ook worden er op diverse punten meerdere lampen aan gebracht. Het vorige weekeind heeft zowat in alle afdelingen weer eens overduidelijk bewezen dat voetbal onder alle omstandigheden, blijft de sport der verrassingen. Maar het is juist dat element dat de grootste bekoring uitoefent op allen die met hart en ziel deze sport blijven toegedaan. 2e klasse B K.N.V.B. Onder de Zeeuwse 2e klassers zijh het Middelburg en Hulst die de toonaangevende groep helpen vormen. De hoofdstelingen hebben thans in Sas van Gent zich volkomen gerehabiliteerd voor de aldaar het vorig jaar in de eerste competitiewedstrijd geleden neder laag. De revanche werd met gelijke cijfers genomen als waarmede vorig jaar werd verionen. Dat echter Terneuzen op de hekkensluiters in Roo sendaal een 41 zege zou behalen noemen we een grote verrassing en. de roodzwarten hebben zich hier door aardig opgewerkt. Goes ten slotte was de tweede Zeeuwse ploeg die verloor en met dit alles heeft de Ganzestad-club nog geen enkel victorie geboekt. Na dit bondig resumé over de prestatie's van de Zeeuwse clubs willen we in het kort het wedstrijd verloop memoreren, In Hulst is wel de meest opzienbarende prestatie geleverd door de blauw-gelen die met een bezielende ploeg in deze competitie zijn gestart. Met een tweetal invallers nog wel begon Hulst dit duel tegen Internos. Na een wisselend spelbeeld namen de Zeeuwsch-Vlamingen meer en meer het spel in handen. Reeds na 10 minuten opende Jansen de score en het was dezelfde speler die kort daarna ook het tweede doelpunt maakte. Kort voor half time was het van Dorsselaer die de stand op 3—0 bracht. Direct na de hervatting werd de Gucht gepasseerd, maar nog geen 3 minuten later was het Moens die de voorsprong weer op hetzelfde peil bracht. Toen daarop na een kwartier Jansen de stand op 51 bracht was de zaak wel bekeken en de gasten een geslagen elftal. Bij eeni doelworsteling maakte Hulst het halve dozijn vol en toen de Reinaert-club het welletjes scheen te vinden antwoordde Internos met een tweede doelpunt (6—2). Eerst werd nog een buitenspeldoelpunt geannuleerd, doch Jansen wist als topschutter van deze middag kort voor het einde nog een zevende treffer te noteren. In Sas van Gent verscheen een tamelijk goed op elkaar ingesteld groen-wit team, dat aanvankelijk een vurig spelende Corn Boys-ploeg tegen zich bleek te hebben, die haar huid blijkbaar voornemens was duur te verkopen. Na een wisselende kamp slaagde Middel burg er pas na ruim een half uur in, het eerste doel punt te maken,. Na ruim 40 minuten moest Vogel door een blessure de strijd staken. In de tweede helft leek het er op dat de Corn Boys waren leeggespeeld en domineerden de gastem bijna voortdurend. Ook nu duurde het weer bijna een half uur eer Groenewegen voor de tweede keer raak schoot (02). Toen de Sasse defensie daarop wat vreemd ging schutteren wist de Bruijn de stand op 03 te brengen, maar hiermede nog niet tevreden wist Groenewegen even voor het eindsignaal voor de vierde maal te scoren (04). Terneuzen heeft op haar eerste Brabantse tour- née naar Roosendaal reden tot juichen gekregen, want dit resultaat zal zeker wel niemand hebben verwacht. Werkelijk was Terneuzen ook beduidend sterker en daarom deze opvallende verrassing ook verklaarbaar. B.S.C. faalde volkomen en zo konden de gasten na 10 minuten reeds de leiding nemern Na de hervatting waren de rood-zwarten gedurig sterker en weer duurde het 10 minuten eer van Waes de score verhoogde terwijl Sandrini er voor zorgde dat het een half uur na de thee 03 was. Intussen had v. d. Hooft ge- was. Een lap voor een jurk moest van een uitverkoop. Haar zakgeld haalde niet bij dat van Jet of Greet. Als ze soms 's woensdagsmiddags met een stel taartjes gingen eten, moest ze bijna altijd een uitvlucht ver zinnen. Ba Dat lamme geld Aals zij ooit trouwde zou het rijk zijn hoor Zij trouwen Even stonden haar gedachten hierbij stil. Er ver scheen een onkinderlijke trek om haar mond. Nee, zó gek zou ze niet zijn. Zeker om later ooknet als MamsVel leren wou ze, een goeie baan krijgen, flink verdienen. Dan zouden Mams en zij het pas goed krijgen. Met de beste voornemens bezield holde ze naar school. Als ze alleen op straat was, liep ze nooit gewoon ze rende adn en ze sprong over stoepeni. En de verkeerspaaltjes bij het houten bruggetje waren er ook alleen maar voor haasje-over. Mariesjes goede voornemens hielden het een uur lang uit. Toen gingen ze weer in rook op, al was het dan eigenlijk geheel buiten haar schuld. Het was bij de taalles. Er werden spreekwoorden behandeld en ieder moest er drie opnoemen. Riesjes beurt was een van de laatste. Wat ze gedacht had werd al door een voor gangster gezegd. Toen zei ze het eerste het beste wat bij haar op kwam Al draagt een aap een gouden ring, hij is en blijft een lelijk ding. De hele klas schoot in de lach. Mariesje nu pas beseffend 'hoe het eigenlijk sloeg op de beslist lelijke juffrouw met haar vele ringen kreeg een hevige kleur en lachte een beetje zenuw achtig mee. Marie-Louise, u benit een onbeschaamd, brutaal nest7/ j n Ze is gek, Jluisterbromde Mariesje tegen haar b buurvrouw. Zei ik toch zeker niet expres Wat zeg je daar vroeg de juffrouw tamelijk ontactisch. Ze is gek, herhaalde Mariesje, die altijd volkomen eerlijk antwoord gaf. Arme juffrouwZe had de zaak beter kunnen laten rusten. Er kwamen vreemdrode vlekken in haar kleurloze gezicht. Tweehonderd keer uitschrijven en, thuis laten ondertekenen. Mariesje had het land. Natuurlijk zou Mam denken dat ze weer de beest had uitgehangen eni heus, ze had zulke goede voor nemens gehad Gearmd liep de tweede Mulo na vieren de School straat uit. Ze namen het hele trottoir in beslag. Wat doe je, Ries, schrijf je ze vroeg Greet Verschuur. Neem doorslagpapier -Laat je broers schrijven Nee zeg, wij schrijven er allemaal twintig Goede raad was er genoeg en meeleven niet minder. Niks hoor, vond Mariesje. Ik schrijf ze zelf zo klaar, dat kleine snertregeltje Maar Mams tekent toch niet Uitroepen van verbazing en ook van plezier, om wat daar morgen weer uit zou volgen. Op de hoek namen ze luidruchtig afscheid. Jet eni Riesje woonden beiden op de Singel en gingen dan ook samen verder. -Goed als ik vanavond mijn huiswerk bij jou kom maken Vader en moeder zijn wegZo saai Natuurlijk, toch altijd bestDag, tot straks. Een paar stappen verder was Mariesje thuis. Mam, ze hees zich in de keuken, waar Ine bezig was op de aanrecht vindt U ook niet dat de jonk... eh, de juffrouw gek is? bleseerd het veld moeten ruimen. Na 35 minuten in de tweede helft wist B.S.C. de eer te redden doch even voor het einde bracht Wissel met een fraaie kop stoot de stand op 14. Te Goes openbaarde D.E.S.K. uit Kaatsheuvel, na haar terugkeer in, deze afdeling zich als een mede dinger die niet te onderschatten is en nu in successie haar derde triomf wist te behalen. Overigens was dit duel niet bepaald imponerend. De gasten namen binnen 10 minuten reeds de leiding, hetgeen de vechtlust van Goes weliswaar deed op vlammen, maar het beslissende schot ontbrak. Zo doende kwam D.E.S.K. 10 minuten later aan haar tweede doelpunt (0—2). Uit een goede lage voorzet van Zweedijk wist Foudraine de achterstand in te lopen (12). Na de rust was het spel nauwelijks aan de gang toen van Wezel uit eeni hoekschop de stand op 1- bracht. Evenals voor de rust bleeft de stootkracht in de Goes-aanval uit, zodat het reeds tegen het eind liep voor Foudraine voor de tweede maal kon doel punten (23) waarmede de punten bij de ploeg kwamen die dit ook het meest had verdiend. -Ook op het Heike bereikte de strijd geen hoog peil. Reeds voor de rust wisten hier de kampioenen het tot een 02 voorsprong te brengen. Daarmee was deze strijd goeddeels gewonnen, want de thuisclub speelde zeer mat eni met weinig overtuigingskracht. Met het ene door Suijkerbuijk gemaakte tegenpunt was de Rood-Wit-prestatie zeker ruim beloond (12). Tien slotte had R.AXZ. bij Roosendaal niet over geluk te klagen. In beide helften van deze ontmoeting was het de ook hier bekende voetballer v. d. Steen die geen afstand wenste te doen van zijn reputatie als topscorer der Rijenaren. En zo werd het hier 0—2, waarmee Roosendaal blijft behoren tot de vier Clubs die in deze afdeling nog geen enkele victorie wisten te boeken. De stand luidt hier thans Middelburg 3 3 0 0 11— 1 6 D.E.S.K. 3 3 0 0 12— 7 6 Hulst 3 2 1 0 12- 4 5 R.A.C. 3 2 0 1 6- 6 4 T.S.C. 3 1 1 1 9- 5 3 Terneuzen 3 1 1 1 7- 5 3 Goes 3 0 2 1 6- 7 2 Rood-Wit 3 1 0 2 8-11 2 Roosendaal 3 0 2 1 4- 6 2 Corn Boys 3 1 0 2 4—10 2 Internos 3 0 1 2 7-13 1 B.S.C. 3 0 0 2-13 0 Zo heef dit toelichtend en geruststel lend Dokfersboek.dot gratis is in gesloten bij een Bobyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. 3e klasse D K.N.V.B. Axel usdkelde naar de vijfde plaats Onze stadi zaten voldeden in deze afdeling niet aan onze verpachtingen en tevens niet aan die van het vrij talrijk opgekomen publiek en bij al dien is de bezetting van de bovenste plaats slechts van korte duur geweest. In deze afdeling is trouwens nog geen duidelijke aanwijzing welke gegadigden straks een eerste viool zullen gaan spelen in het ensemble. Onder de momen teel met de beste resultaten in de ranglijst prijkende clubs zien we hier naast R.K.FjC. ook V.E.S. '35 en Steenbergen, zodat het hier de West-Brabantse ploegen zijn die hier in strijd met de traditie leiding gevende positie's bezetten. Ons heugt de tijd niet meer dat er dn deze afdeling een Brabantse titelhouder aan het einde van de competitie was, maar al is deze tijd nog ver met die mogelijkheid zal men rekening moeten,1 houden. Maar kind, wat een vraag. Wat is er nu weer aan de hand Wilt u tekenen, dat ze gek is Ik bedoel Uw handtekening Nu werd Ine ongeduldig. Natuurlijk niet. Denk je heus dat ik daar mijn handtekening voor geef. Maar vertel nu alsjeblieft eerst wat er is. Mariesje, het laatste negerend, sprong Van haar ongewone zitplaats en danste met tintelende pj-et- ogen de keuken rond. Ik dacht het wel, ik dacht het wel, zong ze haast. Nou ga je eerst eens op die stoel zitten en ver tellen wat er gaande is. Moeder Ine pakte haar veertienjarige oudste bij de arm eni deed haar zitten. Nou Mams, begon Riesje, en ze vertelde heel eerlijk hoe de zaak zich had toegedragen. Och, dacht Ine, een standje verdient ze nu eigenilijk niet. Op een leugen heb ik haar nog nooit betrapt, hoe lastig ze verder ook dikwijls isDus expres had ze het niet gedaan. Neen, besloot ze hardop, ik kan zulke straf regels moeilijk tekenen, kind. Morgenochtend zal ik je een briefje meegeven. Dit laatste had Riesje niet verwacht. Het zou nu tammer eindigen als ze heimelijk gehoopt had. Jet was het 's avonds toen ze het geval nog eens bespraken, gloeiend met haar eens. Nee kind, zei ze, uit ervaring wijs, als ouders zich met die dingen gaan bemoeien, is er voor ons de pret af Het ging inderdaad tam. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2