DameS 1 3 nx-s sch&öuw ov€R Leven Snuif en wrijf ■^irnrr r UIT ONZE OMGEVING AXEL handen FEUILLETON door CARRY VAN DER RYKEN. RESULTATEN EN VERWACHTINGEN. AANRIJDING. Het echtpaar C. van Sw. - D., wonende -aan de Julianastraat alhier, dat zondagnamiddag beiden per bromfiets een uitstapje naar de Reinaertsfeesten te Hulst zou maken, wilde Absdale gepaseerd zijnde de rijweg oversteken teneinde het links van de verkeers weg gelegen rijwielpad te bereiken. Op datzelfde ogenblik nadrde een door de heer F. uit Temeuzen bestuurde luxe auto met het gevolg dat een aanrijding niet meer te voorkomen was en mevr. Van Sw.-D zodanig met haar bromfiets kwam te vallen dat zij toen medische hulp ter plaatse gekomen was een hersenschudding bleek te hebben opgelopen, waar door vervoer naar het ziekenhuis te Sluiskil nood zakelijk was. De bromfiets werd zwaar, de auto min der zwaar materieel beschadigd. TONEELGROEP „CONCORDIA" MET „WELTERUSTEN". De toneelgroep „Concordia" die vorig jaar zulk een enorm succes oogstte met de opvoering van „Het Eenzame Huis", zal thans voor het voetlicht treden met het klassieke blijspel „Welterusten van de Engelse auteur A. P. Dearsly. De uitvoeringen zul len plaats vinden op 11 en 13 november a.s. De regie berust weer bij de heer D. de Visser. GESLAAGD. Onze jeugdige stadgenoot de heer Wim Mieras Az. slaagde dezer dagen voor de hoofdacte L.O. BEJAARDEN SOCIËTEIT OPENDE WEER HET SEIZOEN. De eerste oktober-woensdagmiddag was de aange wezen datum voor de heropening der wekelijkse ge zellige bijeenkomsten van de ouden van dagen in het daartoe zo geëigiened Torenlokaal der Ned. Herv. Kerk aan de Koestraat. Naar het zich liet aanzien zal ook het nieuw inge gane seizoen weer mogen rekenen op de belangstelling onzer oudjes van bovien de 65 jaar van beiderlei kunne. Temeer, waar ook nu weer op zeer ambitieuze wijze van week tot week door vicaris den Blaauwen al het mogelijke zal worden gedaan om het verblijf voor onze bejaarden gedurende een aantal uren zo gezellig mogelijk te maken. air PREDIKBEURTEN, Zondag 5 oktober 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (Bed. H. Doop). 7 uur Evangelist J. Hoogendam, van Vlaardingen (Jeugd dienst) Geref. Kerk. 10 uur Cand. v. d. Linden, van Goes, 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. VOF, TRAL'OVERZICHT ruw of schraal HAMEA-GELEIl™^ Uit een door deze in de eerste bijeenkomst ver strekt overzicht is afdoende gebleken, hoezeer dit lofwaardig streven van vicaris den Blaauwen niet alleen door de Axelse oudjes wordt geapprecieerd, maar ook door de neringdoende en met dit werk sym pathiserende burgerij daadwerkelijk werd gesteund in het vorige seizoen. Nu was de kas bij de aanvang van de pas ingetreden periode zo goed als leeg. Een klein bedrag van 4,— en enkele centen was alles wat er nog in de pot was Maar we hopen en rekenen ook nu weer op de offer zin der welgezinde Axelse ingezetenen, die ongetwijfeld ook nu dit mooie en nobele streven zullen willen steunen. Vicaris den Blaauwen heeft nog eens een resumé ge geven van alle hoogtepunten van het vorig seizoen len, zo we de herinnering hieraan levendig hielden door er nog eens een opsomming van te geven, zou dit nog te duidelijker tot onze lezers spreken. Onze bejaardensocieteit zal daar twijfelen we niet aan daarom ook in de komende winter weer op de wekelijkse versnapering en haar kopje koffie mogen rekenen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een Lipssleutel, Bioscoop „Het Centrum". ZONDAGSDIENST ARTSEN 4 5 oktober Dokter K. Boor. 17) Peinzend liep hij in zijn privékantoor op en neer. Vaag herinnerde hij zichen kleine episode ihij zag de postbode voorbij gaan en had zijn belletje gehoordCora's ontkenning eerst dat er iets in de bus lag, toen, dat het maar eien drukwerkje was. Zou Cora Nu hij haar beter kende achtte hij haar zeker tot zo iets in staatMaar dan liet hij haar deze brief ook niet zien Nogmaals prentte hij zich de inhoud goed in zijn geheugen; dan lag het in duizend snippers in de prullemand Toen Ine en de kinderen goed en wel gewend waren in Opa's huis begon de grote vacantie. Alle drie hadden ze hun rapport meegebracht, waar Ine heel tevreden mee was geweest. Wat worden ze al groot, zei ze tegen haar vader. —Joop al naar het gymnasium eni Riesje al naar tweede Mulo Ik vind, zei Opa, dat ez wel iets verdiend hebben. Heb je al plannen gemaakt voor de augustusmaand Als het goed weer is een paar keer naar Scheve- ningen. En ik wou de jongens een maand-zwemkaart geven en Riesje een nieuw badpak - Luister eens kind, wat dk gedacht heb. Joop mag mee met het verkennerskamp. Ik heb zijn hopman ge sproken en dat komt in orde. Stuur hem vanavond maar even bij me. Mariesje Wilde zo graag gaan In het kader van de historische interland-wedstrijd BelgiëHolland in de hel van Deume beperkte zich de wekelijkse competitie her en der tot de zaterdag. Alhoewel wij de noodzakelijkheid hiervan nog altijd niet goed vermogen in te zien Dat het competitie-rad over het gehele land omwille van een internationale ontmoeting moet wordien stilgelegd is een zaak, die we niet dan met gemengde gevoelens kunnen be schouwen. Vorst en regen maken reeds zo dikwerf in ons grillig klimaat van „laag land bij de zee de voetbalsport onmogelijk, dat we die dagen waarop de kansen om te spelen uiteraard nog groot zijn, ter dege moeten uitbuiten. Maar dit is een aangelegen heid die berust bij de hoogmogende heren die met de competitieleiding zijn belast, En dies buigen we vooi- alsnog het hoofd in deemoed. In België draaide b.v. echter buiten de ere-divisie om de ganse competitie op volle toeren. De zaterdag-voetbalwereld trof het overigens het vorige weekeinde uitstkend voor wat de weersge steldheid betrof, aangezien alle vastgestelde wedstrijden doorgang vonden. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. De Zeeuwse clubs echter die allen naar het Bra bantse moesten trekken brachten een serie nederlagen mede, die even zovele verrassingen inhielden, behalve de Colijnsplaatse Boys die het dichtst bij honk blij- Mend het niet zo sterke Vrederust op eigen veld een 2—6 nederlaag toebrachten. Sprang behaalde haar eerste victorie op de Zwa- luwse Boys maar Nieuwdorp wederom zowel als Arne- muiden beten in het zand, respectievelijk tegen Good Luck met 4—2 en 1—0 tegen Dinteloord. THE GUNNERS-A.Z.V.V. 6—1. Tot veler verrassing moesten onze stadgenoten in Breda een zware nederlaa gincasseren, de zwaarste eigenlijk die zaterdag in deze afdeling, waarin het weer doelpunten heeft geregend, genoteerd werd. En deze Axelse nederlaag was niet eens geflatteerd, want d Brabanders wanen technisch beter en vooral sneller. Reeds na 10 minuten schoot de Brabantse midvoor de eerste treffer in de Axelse touwen 1 0) na uit stekend samenspel. Reeds toen bleek zonneklaar, dat de rood-witte verdediging niet tegen de kwieke Breda- aanval zou zijn opgewassen. Door uitstekend positie- kiezen brachten de turfstedelingen aldra de stand op 2—0 door de linksbinnen. De Axelaars reageerden ihierna fel en tal van schoten werden gelost op de Brabantse veste, maar geen er van trof doel. Eindelijk had J. de Ruijter succes toen hij na een trough-pass van één zijner partners inkogelde (2—1). De gasten kwamen er steeds beter fin, maar de thuisploeg wist haar bedreigde zone telkens doeltreffend te ontzetten en haar aanval had nu eenmaal meer succes, hetwelk bleek toen de rechtsbinnen vrij voor de Axel-doelman verscheen en de zaa.k bekeken bleek (3. 1). Met deze stand werd gedraaid. Na de hervatting nam de Axelse aanval allure s aan die succes schepen, te beloven. Haak bekogelde de bovenlat en de Ruijter zowel als Bakker schoten rake lings over. De gastheren wisten echter doelpunten in de tweede helft te voorkomen. Door dekkingsfouten in de Axelse defensie had de thuisploeg weer succes door haar midvoor 41). Vanaf dit doelpunt zat er bij de Zeeuwsch-Vlamingen niet véél vechtlust meer logeren bij de nichtjes in Utrecht en Miep heeft al zo dikwijls gevraagd, of Hansje eens wat bij haar komt. We zorgen, dat ze alle drie gelijk weg zijn en dan neem ik jou mee naar Hilversum en blijven wij daar die paar weken in Palace. O, Vader I Ine's gezicht had weer heel even het jonge en blije uit haar meisjestijd. Daardoor al voelde de oude man zich meer dan beloond. Alles wilde hij doen om het Ine, die het vaak zo heel moeilijk had, zo zonnig mogelijk te maken. Het werd dan ook voor allemaal een heerlijke vacantie, waarin ze een dosis fut en kracht opdeden voor de komende maanden van werk en de donkere winter Een groep meisjes, dertien, veertien jaar, dikke boekentassen onder de arm, liep slenterend langs het schoolgebouw op en ener. Idioot klein klasje van het jaar zeg. Een leuk donker meisje -Jet Heemstra telde het groepje. Negen Wie is er dan nog niet Greet Verschuur werd er geroepen. Daar heb je ze. Compleet zijn we, constateerde Mariesje als gewoonlijk met Jet Heemstra. We komen bij de nieuwe te ziten hè, zei er een. Hebben jullie haar al gezien Een glimp. In de gang, vóór de vacantie. Ze stond met Manus te praten „Manus" was de weinig-eerbiedige naam voor het Hoofd, Zuster Emmanuel. Daar ging de beleerst de lagere school jaar binnen, dan de Mulo. in en de gastheren domineerden daardoor meer en meer. Opnieuw in ongedekte positie slaagde de links buiten er in voor de vijfde maal te scoren na een sielle rush (5—1). Een opleving in de A.Z.V.V.- aanval scheen nogmaals aangebroken, toen de Bredase keeper een gloeiende kogel van Haak ternauwernood tot hoekschop kon verwerken, maar pal voor het einde werden onze stadgenoten nog eens finaal overspeeld en een opgelegde center aan de rechtsbuiten maakte het half dozijn vol. De nederlaag was zwaar maar volkomien, verdiend. Te Raamsdonk ging Nieuwdorp voor de tweede achtereenvolgende maa'l in Brabant ten onder. Een stevige maar sportief gespeelde ontmoeting volgens insiders. In de eerste helft namen de gasten tot twee maal toe de leiding, doch voor de pauze maakte Good Luck weer gelijk. Na de rust was de thuisclub schotvaardiger en maakte nog twee doelpunten. Te Dinteloord heetf Arnemuiden een wel zeer onfortuirilijke match gespeeld. Een grote veldmeerder- heid baatte de Zeeuwse roodbroeken niet, toen tot overmaat van ramp na bijna een half uur spelens een zuiver buitenspeldoelpunt werd gescoord, dat later het enige in deze ontmoeting zou blijken. Te Bergen op Zoom was de Colijnsplaatse Boys op deze zaterdag de enige Zeeuwse club die de volle buit wist op te eisen. Hier was het midvoor-kanonnier Verweij die voor half time voor een 0—2 voorsprong zorgde. Lokker en nogmaals Verwey voerden nu de tweede helft de stand op tot 0—4, doch toen kwam er reactie en werd het door Janse 1 4Verhulst en Lokker brachten het aantal Bevelandse goals op zes, doch ook van Twist maakte nog een tegenpunt, zodat Vrederust een smadelijke 2—6 nederlaag leed. De stand luidt hier thans S.s.c. 3 3 0 0 18- 4 6 A.Z.V.V. 4 3 0 1 16—15 6 Amemuidien 4 2 1 1 16 7 5 The Gunners 4 2 11 Colijnspl. Boys 4 2 11 13—11 Dinteloord 4 2 0 2 1 3 15 Good Luck 4 112 15—16 3 Nieuwdorp 3 10 2 10— 8 2 Zwaluwse Boys 3 1 0 2 4 15 2 Sprang 4 10 3 10-14 2 Vrederust 3 0 0 3 4—24 0 Het 'programma voor zaterdag 4 oktober luidt ZwaluWse Boys—Good Luck; Nieuwdrop—Dintel oord Arnemuiden.The Gunners A.Z.V.V.. VrederustColijnsplaatse Boys—S.S.C. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. RILLANDL\— SPUI 6-3. Het debuut van Spui in het nieuwe seizoen tekent zich schril en ongunstig af teg endat van het vorige jaar. Ook zaterdag was de uitreis naar Rilland geen succes. Het feit dat d't uitstapje ondernomen werd zonder de betrouw! .tzun van doelman Bolkman noge enigszins als verontschuldiging gelden, het mag toch zeker niet zo zijn dat een elftal met e|en keeper zou staan of vallenEn zo hopen we dat de in zinking die onze buitenbewoners doormaken van zeer tijdelijke aard is. Het vertoonde spel in Rilland was ook volkomen gelijkwaardig aan dat der thuisclub en de uitslag is dus kennelijk geflatteerd. Wel startte de thuisclub vrij snel cn werd de reserveSpui-doelman aan de tand ge voeld maar de tegenaanvallen der gasten kwamen spoedig en toen golfde het spel afwisselend heien, en weer. Na een kwartier schoot linksbinnen Weststrate het eerste Rillandia-doelpunt in en het Was dezelfde speler die twee minuten later een slecht weggewerkte bal in zijn bereik kreeg en zijn kans andermaal be nutte (2—0). Spui zorgde voor de nodige reactie en a— Het tiental stormde tamelijk luidruchtig, twee, drie treden tegelijk -de trap op. De nieuwe onder wijzeres stond hen aan de klasdeur op te wachten. Een wat oudachtig type, lang haar, antiek opge maakt, een tanig streng gezicht. Een bruine japon, met crèmekleurig figuurtje bedrukt, hoog aan de hals gesloten, fleurde haar niet bepaald op. Wel drie gouden ringien. Een broche met veel geschitter com pleteerde haar weinig innemende verschijning. In een moment had elk lid van het drukke troepje haar becritiseerd. Spook, zeg, fluisterde Mariesje in Jet's oor. We krijgen d'r wel tam, zei Jet, die nooit fluisteren kon. Weer een anderWeet je dat het een kleindochter van een jonkheer is Meisjes, zwijgend naar binnen, klonk een afge meten stem. Ze keken elkaar aan, proestend van ingehouden lachen. In Mariesjes ogen tintelde overmoedige pret. Had de nieuwe juffrouw haar gekend, dan had ze geweten dat het niet veel goeds voor haar voorspelde. Na het bidden werden eerst de namen gecontroleerd. De meisjes waren vrij geweest in het kiezen van hun plaatsen. Jet en Mariesje, de erkende belhamels, zaten naast elkaar op de derde 'bank van de tweede rij. Verder naar achteren kon niet, daarvoor waren ze met te weinig. (De eerste les Handelskennis zat Mariesje zich al gauw gloeiend te vervelen. Buitengewoon goed rekenhoofdje als ze had werkte ze dikwijls gehele hoofdstukken vooruit. De zuster van de eerste klas had haar d'r gang daarbij laten gaan en zo nu en dan een kleine wenk gegeven. De nieuwe juffrouw na 20 minuten was het rechtshalf de Smet die door een haag van spelers heen keihard inschoot (2 1). De gelijkmaker scheen in de lucht te hangen maar een hard schot van Bareman ketste van de lat terug. Het beslissiende schot ontbrak in de Spui-gelederen en ware dit anders geweest, zo waren er zeker in deze periode én of meer doelpunten genoteerd. Nu was het nog maals Rillandia dat 10 minuten voor de rust door Schaap en door Walraven de stand op 4—1 wist te brengen. Direct na de hervatting pakte Spui energiek aan en het was weer de Smet die de bal op het midden van het veld opving, een aantal spelers passeerde en on houdbaar onder de lat inknalde (4—2). Maar alweer kwam prompt het antwoord der gastheren toen twee minuten later rechtsbinnen Westdor.p de score opvoer de tot 5—2. He tbleef in het veld een aantrekkelijke strijd en ruim 20 minuten na de rust passeerde L. van Harn een Rillandia-back en alleen voor de doelman komende plaatste hij met een beheerst tikje de bal in de uiterste hoek 53). Dit gaf de Spuienaren weer meer vechtlust, maar de aanval bleef te veel pingelen. Doelpunten bleven verder uit en in tegen stelling tot de spelverhouding was het Walraven die vlak voor het eindsignaal de stand op 6. 3 bracht waardoor Rillandia in strijd met de verhouding een groter suces behaalde dan het verdiende. De andere uitslagen in deze afdeling waren Hoek— Wemeldinge 2—1; Ierseke III—Serooskerke 0-2} Kapelle—V.C.K. 2—1 Terneuzense Boys—Krabben- dijke 61. VOETBALPROGNOSE VOOR DEZE ZATERDAG EN ZONDAG. 2e klasse B K.N.V.B. Onder de half dozijn voor deze afdeling vastge stelde duels zien we op een uitzondering na zeer moeilijk te voorspellen uitslagen. Dit afgezien van het altijd aanwezige of in de lucht hangende element van de verrassingen. Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt allereerst een paar ont moetingen, waarvan de provinciale derby, die ook dit maal niet op het repertoire ontbreekt, wel één der best te voorspellen vormt, al was de ontmoeting Corn Boys—Middelburg wel één der meest opzienbarende resultaten in de vorige competitie. Ditmaal gaan de Middelburgers aan het hoofd der ranglijst en zullen ze wel geducht oppassen tegen de Sasse oranjehemden niet te struikelen. Voor de leiders van het moment si hier een welkome gelegenheid tot positie-versterking. Het andere duel, aan het Jagertje, voorspelt heel wat meer spanning, want hier zal het verschil niet zo groot zijn. Mogelijk zelfs zit er voor Hulst dat ons heel wat sterker lijkt dan het vorige seizoen, weer een winstkans in deze thuiswedstrijd tegen Internos. De ontmoeting GoesD.E.S.K. schijnt ons een kamp, die veel spanning of verrassing op kan leveren. Ver van een puntenverdeling gaat de strijd hier wel niet eindigen dunkt ons. Hetzelfde kan van Rood-WitT.S.C. worden verwacht al zal menigeen hier de blauw-witte titel houder voor uitgesproken favoriet houden. Op het Heike, dus thuis, is Rood-Wit sinds jaren evenwel een club van verrassingen. B.S.C. dat onderaan bengelt krijgt tegen een der zwakste zusterverenigingen eindelijk een kans om haar eerste puntenwinst te boeken nu Terneuzen op bezoek komt. We geloven dat er voor de rood zwarten in deze trip naar Roosendaal weinig muziek zit en zo voorzien we hier een nederlaag voor de Zeeuwsch-Vlamingen. Wat zullen we ten slotte voorspellen van de ontvangst die Roosendaal aan R.A.C. zal bieden, een duel dat bovendien op het vlak der streekderby's ligt en ook om die reden weinig aanknopingspunten biedt. De resultaten van beiden waren nog niet imponerend en rest ons niets anders dan hier een drie te plaatsen. 3e klasse D K.N.V.B. Komt er een leiders-peletom Voor onze stadgenoten komt er zondag a.s. een juweel van een kans om hun positie aan de kop der ergerde ziich aan haar gedraai en haar gebrek aan belangstelling. Opletten, Marie-Louise Even zat Riesje stil, keek ongeïnteresseerd naar het bord. Dan werd haar aandacht getrokken door de juffrouw, die met haar rug naar de klas stond. Jet, kijk eens. Waar Wat D'r knoedeltje Nou zag Jet het ook. Een onwillige pluk haax werkte zich langzaam maar gestadig uit het knotje los. De twee ondeugden telefoneerden het nieuws in een minimum van tijd de klas rond. Hoogspanning voor „hèt". Nog even en danPlotseling draaide de onderwijzeres zich om, zag al die ogen op haar gericht, ondeugend en lachendze voelde dat er iets was. WatLet er niemand op Wat zijn jullie voor onbeleefde, onopgevoede meisjes? Weten jullie wel Floep, de laatste weerstand van het haarplukje brak. Een lang sliertig bosje gleed uit het knotje en zwierde lustig op haar schouder. De klas knalde. De juffrouw plofte haast. Wat, wat Uwuw knotje, hijgde Mariesje. Een hand voelde, greepen binnen een paar second|en had de nieuwe juffrouw haar toevlucht op de gang gezocht. Een jonkvrouw in nood, spotte Jet. Een goed begin is het halve werk, vond Ali Weers, die dikwijls met van die nuchtere gezegden uit de hoek kwam. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2