NOVA's OPRUIMING SLAAT ALLES! Zorgt dat u er ook bij bent! Mantels - Mantelkostuums Japonnen - Gabardines Herenkostuums - Sportkolberts - Pantalons - Autocoats Dames- en Herenregenjassen nu vanaf f 15,00. 20 tot 80pCt korting Zie etalages Zie etalage's Tot en met zaterdag 2 augustus kunt u nog profiteren. DUIZENDEN waren enthousiast en zijn tevreden en voordelig geslaagd!! A. H. van der LEE Wij ruimen alles op, ook courante goederen, welke wij zojuist ontvingen. Gedurende deze opruiming: op ALLE overige goederen. Zoals NOVA is er geen! Dat kan NOVA maar alleen! SLUISKIL UIT EN THUIS ZONDER ROOKPROBLEMEN. Wanneer U na een gezellig dagje uit warm en vermoeid de sleutel in het slot steekt, wacht U meestal nog de taak, voor de hongerige gezinsleden een warme maal tijd op tafel te brengen. Hoewel het koken iedere dag overleg vraagt, is het op vacan- tiedagen extra prettig om van te voren de samenstelling en bereiding van de maaltijden zo te organiseren, dat U bij thuiskomst zo weinig mogelijk tijd in de keuken hoeft door te brengen en toch Uw gezin steeds iets anders voor kunt zetten. Vooral voor de jeugd is een goede gevarieerde warme maal tijd na een dag buiten erg belangrijk. Aan de hand van enige menu's zullen wij U laten zien, dat er met enig overleg vol doende variatie mogelijk is. Wij hebben aangegeven welke gerechten geheel of gedeeltelijk van te voren bereid kunnen worden. MENU'S 1. Tomatensoep - koude rollade, gebakken aardappelen, komkommersla. Dag of ochtend te voren soep en aard appelen koken, vlees braden. 2. Kop bouillion met toastje - voedzame aardappelsla - chocoladevla. Te voren: bouillon trekken (U kunt hiervoor ook een blokje nemen), vla koken, aardappels bereiden. Bereidingswijze Aardappelsla. De benodigde hoeveelheid gekookte koude aardappelen en enige appe len in blokjes snijden. Deze vermengen met klein gesneden slaboontjes of andere groente en stukjels vlees, vis of worst. Het mengsel op smaak afmaken met zout. peper, mayonnaise of een mengsel van olie, azijn en mosterd. Met uitjes, augurk, peter selie en andere tuinkruiden kunt U de smaak van deze sla nog verbeteren. Zorgt U er vooral voor de massa niet fijn te prakken alle ingrediënten moeten afzonderlijk zichtbaar blijven Door deze sla van te voren te bereiden, bereikt U, dat de smaak goed doortrekt. 3. Dikke groentesoep - zoete omelet. Te voren De soep bereiden van soep vlees of beentjes, verschillende soorten groente als prei, wortel, peterselie, sel derij, tomaat, bloemkool e.a. Als bindmiddel kunt U rijst of vermicelli gebruiken. Vlak voor het opdienen wat fijn gesneden verse tuinkruiden toevoegen. Terwijl de soep wordt opgewarmd kunt U de omelettes bakken. Hiertoe per persoon één ei klutsen met een snuifje zout en een lepel melk. De omelet goudbruin bakken en vouwen of oprollen met jam of vruchtenmoes er tussen. 4. Rijst met vleesragout,: sla - beschuit met bessen. Te voren Van vleesresten of poulet de ragout bereiden. De rijst een kwartier voorkoken en daarna in kranten of de kens gaar laten worden. 5. Macaroni met gesmoorde lever en ge stoofde tomaten - caramelvla. Te voren De lever smoren met wat ui en paprikapoeder en een kleine tomaat. De vla bereiden. Des avondsTerwijl de vlugkokende macaroni gaar wordt, de tomaten stoven door ze op te zetten met een bodempje water en een klontje boter of margarine en plm. 10 minuten te laten sudderen. Opdienen met wat fijngehakte peterselie. Tandarts Walstraat 2 - AXEL AFWEZIG van 25 juli tot 10 augustus Geven wij geen goederen op zicht. Alle eventuele veranderingen worden in rekening gebracht. Goederen uit de etalage's worden bij vooruitbetaling verkocht Ofschoon de kolenprijzen, een tendenz tot ver laging vertonen, zal men toch voorzichtig moeten zijn met een herziening van de gasprijzen. De huidige internationale toestand is onzeker. Daardoor zou een verlaging van de tarieven wel eens spoedig gevolgd kunnen worden door een tariefsverhoging. Ter bevordering van een evenwichtig prijsbeleid stellen B. en, W. zich daarom op het standpunt, dat er momenteel geen aanleiding is de tarieven, ook niet voor bepaalde groepen te herzien. Bovendien hechten B. en W. er laanl, dat de reserve van het gasbedrijf enigermate wordt ver sterkt, opdat niet terstond, bij welke eventualiteit dan ook, tot verhoging moet worden overgegaan. Vraag van de heer Oggel of het mogelijk is de rang van Commies A ter secretarie in te voeren. Deze zaak wormt een studie-object. B. en W. hebben opdracht gegeven de mogelijkheden terzake te onder zoeken. Zodra hieromtrent iets bekend is, zal het college op deze vraag terugkomen. B. en W. willen al vast verklaren, dat zij niet afwijzend staanl tegen over de suggestie van de vragensteller. Vraag van de heer C. van Bendegem over de speelweide aan de Buitenweg. De combinatie tijdelijk voetbalveld-speelweide is zeer goed mogelijk. De speelmaterialen kunnen wor den opgesteld achter de woningen van de Buitenweg. Terzake zal contact worden opgenomen met het be stuur van de speeltuinvereniging. Vraag van de heer C. van Bendegem over de 48 woningwetwoningen aan de Julianastraat (eventuele overname door de gemeente). Het bestuur van de woningbouwvereniging is uit genodigd voor een bespreking met ons college. B. en W. hopen in de eerstvolgende raadsvergadering ver slag te kunnen uitbrengen. GESLAAGD. Bij het deze week te Goes gehouden Mulo-examen slaagden voor het A-diploma de volgende leerlingen van de Chr. U.L.O.-school te Axel A. v. d. Steen, Terneuzen Ja. de Jonge, I. Wondergem, Ca. Ver schelling en M. de Visser. Eerstgenoemde vier leer lingen verwierven tevens het Middenstandsdiploma. Bij de deze week nog voortgezette Mulo-examens te Goes slaagden verder voor het diploma A de volgende leerlingen van de Chr. U.L.O.-school, alhier T. Dieleman te Zaamslag en S. Dieleman en J. den b' Doelder te Axel. Beide laatstgenoemden verwierven ook tevens het Middenstandsdiploma. VERGADERING CENTRALE COMMISSIE VOOR GEORGANISEERD OVERLEG. B. en W. zijn voornemens, aan de raad voor te stellen, te besluiten tot a. Invoering van de werkclassificatie en prestatie beloning, uiterlijk op 1 januari 1961 en daarvoor aan te sluiten bij het bureau personeelsbeheer cn organisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten b. hen te machtigen,, vóór 1 januari 1959 aan ge noemd bureau of een andere deskundige instantie de voorbereiding van de werkclassificatie op te dragen c. met ingang van 1 april 1958 aan de gemeente werklieden toe te kennen een overgangstoelage van 3% overeenkomstig de daarvoor door de minister vastgestelde bepalingen. Door B. en W. ïs bij het verzoek om advies een uitvoerige nota inzake deze materie gevoegd. Na ampele discussie, welke in hoofdzaak betrek king heeft op de moeilijkheden, welke bij de toe passing van het nieuwe systeem in het bijzonder voor de kleinere gemeenten worden, gevreesd .besluit de /vergadering eenstemmig, om te adviseren overeen komstig het hiervoor onder a, b en c samengestelde ontwerp-voorstel van B. en W. Naar aanleiding van de bij de rondvraag gemaakte opmerkingen, wordt tevens besloten, om te adviseren, de rijwielvergoeding, welke thans 58.— per jaar bedraagt, te verhogen tot 72.per jaar, welk laatste bedrag in de meeste gemeenten geldt. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 juli 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings (mede werking Kerkkoor), 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil (in beide diensten extra collecte voor het vicariaat). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. G. Verkade, van Voorburg. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen, Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 26 27 juli Dokter A. Kats. ent 1SSV9 ochsv gnibw les SLIPPERTJE. les Dinsdagochtend maakte de heer W. van T. door de gladheid van het wegdek vanwege de vele regen, een buiteling met de door hem bereden bromfiets, waarop hij naar zijn werk reed. Na verbonden te zijn kon hij zich gelukkig naar zijn werk begeven, zodat de opgelopen kwetsuren niet van ernstige aard waren. u(tV

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3