n IVOROL Rokers van shag %44^SHAG Elke tand een bril9arit r - *LLe sooRten Hier is HERCULES, pittig en lekker zwaar De beste zware shag in handige plastic verpakking. ÖRUkWGRk Extra voordelen: j. c. vink V eindresultaat zonder overwinnings vreugd. BEKENDMAKINGEN. Met blijdschap 'geven wij hierbij kennis van de voor spoedige geboorte van ons dochtertje, JEANINE CARLA J. K. Esselbrugge M. W. Esselbrugge- Dieleman. Axel, 12 mei 1958. Prins Hendrikstraat 22. Tijdelijk adres Ziekenhuis Sluiskil. Gevraagd te Gent HOLLANDS DIENSTMEISJE of HUISHOUDSTER voor doktersgezin met één kindje. Goed loon. Goeden dagstraat 31 te Meulestee- Gent, tel. 81.00.37. wmmmmmmm prima uitvoering grote ruimte om uit te rollen altijd verse shag geen stuktrekken van de tabak, geen verlies prettig in de zak te dragen Markt 12 Axel WMMMmmam mm mm m mm* wm-mmm* m Tweede klasse leiders waren superieur. Zondag werd de competitie voor de 3e klasse D definitief besloten met een drietal niet abnormale uit slagen. De meest abnormale was eigenlijk nog wel het duel dat onze stadgenoten bij de watertoren leverden. Nademaal de verwachtingen in het Axelse kamp Hoog gespannen waren en de meeste aanhangers een stellige zege in het verschiet zagen, viel het resul taat bitter tegen. De andere resultaten lagen meer in de lijn daar Hontenisse en Zierikzee op eigen veld heer en mees ter bleven over zwakkere en lager geplaatste rivalen. Zonder dat dit in grote cijfers werd uitgedrukt. De leiders in de 2e klasse wanen sterk superieur en T.S.C. kwam aan zijn hoogste score in dit sei zoen, terwijl Sarto door het 0—2 resultaat in Hulst bevochten eigenlijk een weinig minder eervolle pres tatie leverde. Internos raakte als eerste uitgespeeld en had zich zelf daarmede desondanks uitgeschakeld daar haar 28 behaalde punten nu reeds door Sarto, dat nog twee wedstrijden te spelen krijgt, zijn overtroffen. Internos blijft definitief derde in de rangschikking. De bescheiden nederlaag van W.V.Oé ten spijt (tegen Internos) zal wel niets af of toe meer doen aan het lot dat deze Oosterhouters beschoren is. Met nog 6 punten achterstand op Corn Boys zouden zij n.l. alle laatste wedstrijden moeten winnen en de Sasse- naars hun beide laatste ontmoetingen verliezen om nog gelijk te komen. Naar onze mening een hopeloze situatie voor de Wapendragers, die wel definitief naar de 3e klase zullen degraderen. 2e klasse B K.N.V.B. HulstSarto 02. De blauw-gelen konden zondag niet tot hun gewone vorm geraken, die hen vooral thuis spelend tot zulke gevreesde tegenstanders maakt. Ook Sarto bleef overigens beneden haar gewone peil en maakte niet bepaald de indruk een ploeg te zijn die ernstige aanspraken op de titel maakt. De wed strijd als zondanig bood dan ook geen groots schouw spel. Voor de pauze vlotte het bij de Brabanders nog het best en hun vleugelspelers stichtten dan ook heel wat verwarring in de Hulsterse verdediging, waar De Gucht bepaald zijn dag niet toonde te hebben toen hij na 35 minuten spelens door linksbinnen Hendriks kansloos werd gepasseerd. In de tweede helft bleven de Tilburgers het spel- beeld beheersen en duidelijk was te zien dat ze alles op een victorie zetten. Fraai spel had dit echter niet tot resultaat. Lange tijd bleef de score ongewijzigd tot dat 10 minuten voor het einde de linksbinnen van Sarto nogmaals een juweel van een kans kreeg, die het lot van Hulst bezegelde (02), hetgeen een ver diend resultaat was. Middelburg—Corn Boys 3-1. In de hoofdstad hebben de Sassenaars heel wat ambitie betoond om de groen-witten het vuur aan de schenen te leggen, zodat na 16 minuten van den Berge aan keeper Ver- sluijs het nakijken gaf (0—1). Lang duurde de vreugd over deze voorsprong niet, want enkele minuten later reageerde van Groenewegen uitstekend op een pass van Van Hercules en bracht de stand op gelijke voet (1 1). Even voor de rust toen de Sasse doelman Donze blunderde snelde dezelfde speler toe om de thuisclub de leiding te bezorgen (21). In de tweede helft vil na 10 minuten spelens het derde Middelburgse doelpunt, toen Groenewegen de hattrick op zijn naam bracht (3.1). Dit brak de Sasse tegenstand volkomen en de Boys-verdediging faalde finaal. Het was onbegrijpelijk dat dit geen doelpunten meer opleverde, doch blijkbaar waren de Middelburgers met dit behaalde resultaat tevreden. T.S.C.—B.S.C. 7—0. De blauw-witte Oosterhouters die in feite tegenover Sarto met één verliespunt min der nog gunstig afsteken hebben zondag een formi dabele zege weten te behalen op de Roosendalers. Hun. aanvalsspel was absoluut superieur aan dat der gasten, die een half uur vergeefs gepoogd hadden de Oosterhoutse defensie te doorbreken. Pfaffenhofen maakte voor de rust twee doelpunten en Kops en van Halderen maakten in de eerste helft het viertal vol. Na de thee bleven de adspirant-kampioerien domi neren. Het werd al T.S.C. wat de klok sloeg en van Striem van Halderen en de mid voor toonden dat de schoen deze middag aan het Oosterhoutse been zat wat door de 70 uitslag duidelijk bewezen werd. Internos—W.V.O. 3—2. De wedstrijd in Etten demonstreerde maar matig voetbal en de krachten ont liepen elkaar -slechts weinig. Om beurten toonde mlen zijn schutterscapaciteiten. Eerst scoorde van Beers voor de thuisclub, maar vijf minuten later maakte W.V.O. met een goede kopbal gelijk (11). Na een half uur gaf Leijs wederom de leiding aan de Ettenaren en een kwartier na de rust boekte deze speler nogmaals succes door beheerst in te kogelen (3—1). Het was ten slotte Verharen die voor het einde nog een tweede doelpunt voor W.V.O. liet aan tekenen, wat tevens het eindresultaat van dit duel betekende (32). De stand in deze afdeling is als volgt Sarto 20 11 7 2 46-24 29 T.S.C. 19 12 4 3 50-25 28 Internos 22 12 4 6 46-35 28 Middelburg 21 9 7 5 48-40 25 Rood-W it 21 9 4 8 40—34 22 Hulst 21 .7 7 7 42-43 21 Roosendaal 21 6 8 7 41-40 20 R.A.C. 21 8 3 10 30-42 19 B.S.C. 20 8 1 11 47-46 12 Goes 21 5 5 11 47-57 15 Corn Boys 20 5 4 11 28-52 14 W.V.O. 19 3 2 14 22-39 6 3c klasse D K.N.V.B.i bepaald tegen. Niet minder het begin van deze ont moeting waarbij de bezoekers zo hard van stapel lie pen dat na 20 minuten spelens de oranje-witten al tegen een 0—4 achterstand aankeken. Hetgeen ove rigens in het geheel niet betekende dat de Bergse ploeg een zo overweldigende indruk maakte. Eigen lijk hadden ze blijkbaar zichzelf overtroffen, want daarmede was voor de rust hun kruit verschoten. Feitelijk was Fortuna volkomen op de hand der gasten zodat linksbuiten Brooymans twee keer raak schoot in nauwelijks 10 minuten tijd. Het leek toen of de Axelaars zich geïntimideerd gevoelden!, want de druk op de Danschutter's veste hield nog een vrij lange tijd aan in dewelke de binnenspeler Kreeft nog twee maal wist te doelpunten (0—4). De thuisclub herstelde zich toen hand over hand, zonder dit echter in de eerste helft tot uitdrukking te kunnen brengen. De schotvaardigheid bleef gering en ook de opzet der aanvallen liet vaak te wensen over. Zo keken de oranjehemden bij de thee tegen een mismoedigende achterstand -aan. In de tweede helft opereerde Jan Jansen in de oranje-aanval en uit een over rechts gedirigeerde aan val wist deze speler de grote achterstand te ver kleinen (14). Het Axelse numerieke minderheids complex scheen echter nog niet overwonnen toen Kreeft na ruim 20 minuten de stand door een hattrick op 15 wist te brengen. De wedstrijd daalde van toen af nog zienderogen en wat de oranje-ploeg te zien gaf kon maar weinig imponeren. Wel slaagde Borgt er nog in van vrij grote afstand de achterstand in te lopen ,maar er ging niet veel stootkracht van de thuisclub uit, die overigens in de tweede helft niet voor de gasten onderdeed. Ten slotte was het Jo Deij die door een rake treffer de eindstand iets mindr on eervol maakte, maar door deze 35 nederlaag hadden de Bergenaren onze stadgenoten van de zesde naar zevende plaats verdrongen. In Zierikzee bleef de club van die naam met 42 de baas over Zeelandia en Hontenisse versloeg thuis R.C.S. met 2 1, zodat de eindstand in de thans uit- gespeelde 3e klasse D luidt Terneuzen 22 16 4 2 61-32 36 Zeeland Sport 22 15 1 6 71-41 31 Zierikzee 22 14 2 6 58-43 30 Hontenisse 22 13 3 6 46-30 29 Meto 22 12 1 9 41-28 25 R.K.F.C. 22 9 3 10 38-44 21 Axel 22 8 3 11 54-52 19 Grenswachters 22 8 2 12 43-54 18 Zeelandia 22 7 3 12 32-44 17 Odio 22 8 1 13 34-55 17 R.C.S. 22 5 3 14 33-52 13 Biervliet 22 3 2 17 34-70 8 DE WEDSTRIJDEN OP HEMELVAARTSDAG. 2e klasse B K.N.V.B. De resultaten van zondag jj„ die alle volgens onze voorspelling eindigden in overwinningen der leidende ploegen, hebben nog geen beslissingen gebracht. In het licht hiervan willen, we echter nog even de ko mende ontmoetingen op donderdag (Hemelvaartsdag) onder de loupe nemen. In Sas van Gten komt T.S.C. op visite en dit wordt voor de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg een te zware, ja hoogstwaarschijnlijk veel te zware opgave. In dit stadium is het wel zo goed als zeker dat de Ooster houters dit duel gaan winnen, door alles op alles te zetten. En de betere techniek der gasten maakt hen veruit favoriet. Ook Sarto dat in Oosterhout de rest van de ont moeting tegen W.V.O.die enige tijd geleden ge staakt werd, krijgt te spelen (nog 20 minuten) zal het 0—2 resultaat van toen (waarmede nu'begonnen wordt) nog wel met één of meer doelpunten op voeren. Is dit het geval dan is ook het lot van de Oosterhoutse club definitief beslist. Zodat de a.s. Hemelvaartsdag voor hen wel een zwarte voetbaldag zal worden,. Aan de kop zal de beslissing echter op 15 mei wel niet vallen. VISAKTEN BINNENVISSERIJ. De burgemeester der gemeente Axel maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een vis- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. Belanghebbenden worden uitgenodigd hun aan vragen zoveel mogelijk vóór 31 mei e.k. bij hem in te dienen. De aanvraag van een minderjarige wordt mede ondertekend door zijn vader of voogd, die daarbij tevens zijn beroep vermeldt. De navolgende akten worden uitgereikt a. Grote Visakten A tot het vissen in de binnen wateren en de rivieren met alle geoorloofde vis tuigen, tegen betaling van 12. b. Kleine Visakten tot het vissen, hetzij met één peur, hetzij met één hengel geaasd met vis of met één sleephengel, tegen betaling van 4.'5 c. Hengelakten tot het vissen met meer dan één hengel, tegen betaling van 3.. d. voor het vissen met één hengel in de binnen wateren en de rivieren tegen, betaling van 1,50. Axel, 8 mei 1958. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. STEMMING VOOR DE GEMEENTERAAD. De burgemeester van Axel brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 28 mei 1958, van des mor gens acht uur tot desnamiddags zeven uur, de stem ming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaats hebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidendeHij die op zettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkie zing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te wrken verplicht is zich binnen de voor de stemming be paald tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. De kiezer die aan deze verplichting niet voldoet, wordt tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van teni hoocjste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaar zijn verlopen sedert een vroegere ver- oordling van de schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt een geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Axel, 12 mei 1958. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN. De burgemeester van Axel herinnert iedere werk gever er aan dat hij, volgens art. I 10 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voorzover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkiezingen kan deel nemen, daartoe de gelegenheid krijgt deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deel nemen, of in een aangrenzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten dat hij, voor zover hij door personen van drie en twintig jaren en ouder arbeid doet verrichten, in fabrieken of werkplaatsen, volgens art. I 11 der Kieswet verplicht is te zorgen, dat in elk arbeids- lokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóór, en op de dag der stemming op zichtbare wijze is op gehangen een door of namens hem ondertekende lijst waarop ten aanzien van de kiezers, aan wie tijdens de arbeidstijd gelegenheid wordt gegeven aan de stemming deel te nemen, de tijd daarvan vermeld staat dat, volgens art. X 10 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geld- boet van ten hoogste vijf en zeventig gulden Formulieren voor de lijsten, op te hangen in fa brieken of werkplaatsen, zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. Axel, 12 mei 1958. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. AXEL—R.K.F.C. 3—5. De belangstelling voor dit laatste duel van deze competitie bij de watertoren was zeer matig en viel HERCULES CO

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3