Axel I - R.K.F.C. I Een geschenk dat getuigt van goede smaak...! alabastine, het wondermiddel bejaardensocieteit besloot het BURGERLIJKE STAND, AXEL SPORTNIEUWS VOETBAL-OVERZICHT mm mm mm mm mm mm. j mm: mm mmmm m ZONDAG a.s., aanvang 3 uur COMPETITIEWEDSTRIJD 3e klas K.N.V.B. Bergen op Zoom Entrée 75 cent. Kinderen 25 cent. Bergplaats voor rijwielen nabij het terrein. m mm mmmm mm. mm mm. mmmm mmmm 'm De moderne vrouw weet, dat haar nylons niet alleen moeten voldoen aan de mode, maar óók aan de tere kunst van haar make-up. Vandaar dat zij met zoveel ple zier haar du Pares draagt Verras haar met du Pare Super Luxe - in de vermaarde 3-in-l verpakking f5,50 of een van de andere fantastische du Pare nylons in prijzen van f 3,50 tot f 6,95. maakt het ruwe hout- oppervlak glad! U kunt naden, barsten en poriën in het hout opvullen en dichtstoppen, met ALABASTINE Het houtoppervlak wordt dan niet alleen vlak maar ook mooi glad; naden van, tussenverbindingen, ook bij board, kunnen op deze wijze eveneens worden weggewerkt. SEIZOEN. Voor de laatste maal in dit seizoen was de be jaardensociëteit woensdag in het Torenlokaal bijeen en dit werd dan ook de drukst bezochte bijeenkomst tot nu toe gehouden. Een 60-tal oudjes, waaronder velen uit de vrouwelijke sexe waren aanwezig toen vicaris den, Blaauwen, die het ganse seizoen zich ook in dezen voortdurend heeft uitgesloofd, om elke week de vergaderingen gezellig en aantrekkelijk te maken, deze laatste bijeenkomst met een bijzonder woord van welkom opende. Spr. deelde mee dat men aan het eind van het seizoen een bijzondere attractie had aan te bieden, daar de leerlingen van de Landbouwhuishoudschool belangeloos hadden aangeboden onder leiding van de heer P. J. de Rijcke het onlangs met veel succes op gevoerde toneelstukje ook nog eens voor de ouden van dagen op te voeren. De middag werd daarop ingeleid door een recitaat van mevr. L. IJzebaert-v. d. Berge, die zich ook in de afgelopen winter in meervoudige zin voor deze wekelijkse bijeenkomsten verdienstelijk heeft gemaakt. Ditmaal droeg zij op boeiende wijze een levensschets voor getiteld „Een laatste zonnestraal" waarmede zij ook thans weer veel bijval mocht oogsten. Hierna trad het meisjes-ensemble van de Land bouwhuishoudschool op met het ernstige toneelstukje „De Vreemde" hetwelk op de jaarlijkse school-avond zoveel succes had vanwege de goede vertolking en dat ook nu weer op zeer vlotte en gevoelvolle wijze door de meisjes werd gespeeld. Zonder uitzondering deden allen hun uiterste best, maar mej. Wieland als de stiefmoeder en ook het dienstmeisje gaven wel een zeer bijzondere creatie van hun rollen. Na dit met warm applaus beloonde optreden volgde een pauze waarin koffie met cake werd rondgediend. Ook de meisjes van de toneelgroep werden nog eens extra getracteerd en zo verliep deze laatste middag bijeenkomst weer in de beste stemming. Nogmaals verdient gememoreerd op welke loffelijke wijze vicaris den Blaauwen met zijn naaste mede werkers zich weer het gehele seizoen verdienstelijk hebben gemaakt voor de Axelse bejaarden. Geen moeite, noch kosten werden gespaard om elke week een gezellige middag te bezorgen. Dikwijls werden bijzondere filmvoorstellingen gearrangeerd, lichtbeel den vertoond of lezingen gehouden en zo mag ge voegelijk worden geconstateerd dat hier een sociaal stukje arbeid is verricht van de eerste orde. Waarvoor de ouden van dagen van verschillende gezindheid als om strijd dankbaarheid gevoelen. Zodat men de hoop koestert dat ook een volgend seizoen in deze geest zal worden voortgewerkt. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 mei 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur Ds. M. de Regt, van Nieuwendijk, 3 uur Ds. D. J. Couvée, van Bennekom. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 1011 mei: Dokter K. Boor. Gedurende de maand april 1958. Huwelijks-aangiften. 2. René Stockman (van Ter- nduzen), 29 j. en Paula Emelia Scheijven, 28 j. 9. Martinus Johannes Dullaart (van Delft), 22 j. en Gerritje Jansje Wilhelmina de Jonge, 26 j. 10. Her- manus Scheele (van Overslag), 23 j. en Janna Eli zabeth Dekker, 23 j. 25. Ronals Vatteroth (van Middelburg), 25 j. en Sonja Eleonora Metselaar, 19 j. Gehuwd. 3. Martinus Jacob Jansen, 25 j. en Eli sabeth Geensen, 21 j. 10. Jacobus Rinkhoud (van Terneuzen), 24 j. en Johanna Cornelia Bakker, 22 j. 24. René Alphons Stockman (van Terneuzen), 29 j. en Paula Emelia Scheijven, 28 j. 24. Hermanus Scheele (van Overslag), 23 j. en Janna Elisabeth Dekker, 23 j. Geboren. 2. Metje Antonia, d. van Cornelis Bare- man en Maria Hilliena Stoffels. 8. Ronald André Orphélie, z. van Antonius Aimée Marie Gijsel en Juliette Mathilda de Kever. 9. Johanna Catherina, d. van Jan yan Drongelen en Maria Lourens. 12. Agnes Elza Maria, d. van Albert Dellaert en Elza Clementina Francina van der Spiegel. 16. Jan, z. van Jozias Jacobus van de Velde en Pieternella Faas. 17. Marinus Jan, z. van Jacob Roose en Tanneke van de Velde. 19. Jozina, d. van Abraham Bareman. en Janneke de Footer. 26. Cornelia', d. van Gillis van Doeselaar en Frangoise de Kraker. Overleden. 11. Polidoor van Gremberghen (van Terneuzen), 65 j., gehuwd geweest met Emilie Jo sephine Acke. 2e klasse B K.N.V.B» ZAL DE NEK-AAN-NEK RACE TOP- SPANNING BRENGEN? De komende zondag zal in deze afdeling vermoe delijk het hoogtepunt van spanning worden bereikt, daar het zo goed als zeker is dat alle leidende clubs Internos incluis beslag op de punten zullen Weten te leggen. Om te beginnen is T.S.C. in Oosterhout zwaar favoriet in het duel tegen B.S.C. Het zelfde kan van Internos worden gezegd en aangezien deze ploeg reeds door gelijk te spelen tegen de rode lantaarndragers definitief als uitgeschakeld zou zijn te beschouwen, mag men verwachten dat de Ettenaren er alles op zullen zetten om de volle buit thuis te houden. De meeste spanning zal vermoedelijk de ontmoeting HulstSarto opleveren. Hulst is op eigen terrein niet te onderschatten en Sarto zal hier alles op alles moeten zetten om het terrein als triomfator te ver laten. Ofschoon de gasten technisch superieur zijn is het lang geen uitgemaakte zaak dat de blauw-gelen een draw zouden weten te forceren, Waardoor Sarto de kans op onttroning zou lopen. Deze resultaten zullen dan ook met grote belang stelling worden verbeid in Brabant, maar ook in het Zeeuwse voetbalkamp. De derby Midelburg^Conn Boys staat zwaar in het teken van een verwachte en voor de hand liggende revanche der groen-witte hoofdstedelingen. Zo goed als zeker is dat zondag noch aan de kop noch aan de staart een definitieve beslissing zal val len wie zal degraderen of voor promotie in aan merking kan komen. 3e klasse D K.N.V.B. Hier staan voor zondag nog twee van de res terende weinige ontmoetingen op het programma. Onze stadgenoten ontvangen R.K.F.C. Aan hun eer zijn de jongens van Jonkman verplicht de Axelse haan in de laatste competitie- en thuiswedstrijd vic torie te laten kraaien. Daardoor zouden ze in de bovenste helft van deze afdeling eindigen. Ook Hontenisse zal gaarne zo hoog mogelijk in de rangschikking eindigen en daarom in de strijd tegen R.C.S. geen risico's -nemen. Wij voorzien hier dus een Zeeuwsch-Vlaamse zege. Wielrennen. WIELERCRITERIUM TE SLUISKIL. Vorige week zaterdag werd te Sluiskil een wieier- criterium gehouden voor amateurs en onafhankelijken over een afstand van 110 km. De belangstelling voor deze wielerkoers was geringer te noemen dan vorige jaren, wat wel een gevolg zal zijn geweest van de Engelse cup-finale die op dat tijdstip per televisie werd uitgezonden. Grote schermutselingen vonden1 tijdens de 88 te rijden ronden niet plaats. Een van de meest strijd lustige renners was wel A. van Hout uit St. Michiels gestel, die vaak aan de kop te vinden was en menige van de talrijke premies wist te winnen. Ruim half koers kwam van Groenendaal, eveneens uit St. Mi chielsgestel naar voren, die het peleon al gauw zijn achterwiel liet zien. Zijn dorpsgenoot van Hout be perkte zich toen1 voornamelijk tot de bewaking van de groep. Van Groenendaal wist een voorsprong te bereiken van ruim één minuut en hoewel tegen het einde nog een achtervolging werd ingezet wist een groepje uit het peleton wel dichterbij de kop loper te komen, doch hem niet te achterhalen. De uitslag was A. van Groendaal, St. Michiels gestel, 110 km. in 2 u 58 min.: 2. (op 30 sec.) P. van As, Roosendaal3. P. van Hees, Hoogerheide 4. J. Heeren, Roosendaal 5. A. vani Hout, St. Mi chielsgestel 6. (op 1 min.) J. Kievits, Nieuwkuijck 7. G. van Lith, Gelium 8. J. Duinkerke, Borssele 9. F. Tel, Zaandam; 10. C. van Engeland, Schijn cel 11. A. Reekers, Nieuw-Vennep 12. A. v. d. Linde, Tilburg 13. M. Roks, Boschenhoofd 14. J. Konings, Standdaardbuiten 15. M. Weijts, R dam. DE BEVRIJDINGSPRIJS VAN KOEWACHT. Ter gelegenheid van de meikermis werd maandag te Koewacht de 13e Bevrijdingsprijs voor amateurs verreden, waarvoor 32 renners aan de start ver schenen, die een afstand hadden af te leggen van 100 km. verdeeld over 50 ronden. Op het prachtige kinker- en asfaltparcours werd in een hoog tempo gereden, maar beslissende uitloop pogingen bracht dit niet teweeg. Toen de wedstrijd half verreden was ontstond een definitieve afschei ding, die tevens de eindfaze inluidde. Zes renners wisten uit het peleton te ontsnappen en dit waren Nydam, Van Hees, Solaro, Van- Hout, van der Kloot en Slits, terwijl onze beide stadgenoten, de gebroeders Van Espen werden gedubbeld. Een tiental ronden verder wipte Nydam uit de kopgroep weg en had weldra, in een stevig tempo draaiend een minuut voorsprong. Tegen het einde werd nog een scherpe achtervolging ingezet, zodat het slot nog zeer aantre- kelijk werd, want zienderogen verspeelde de kranige koploper terrein. Het was. zijn geluk dat het einde nabij was, want bij het ingaan van de laatste ronde bedroeg zijn voorsprong slechts 50 meter. Vlak voor de eindmeet wipte Idema nog uit het peleton weg en kwam een tiental meters voor de groep door de finish. Van Straten, won de eindsput t van de kopgroep met één lengte. De uitslag was 1H. Nyda;m, Eelderwolde, 100 km in 2 u. 18 min. ;2. G. Idema, Zwijndrecht3. G. van Straten, Schiedam 4. P. Muilwijk, Rotterdam 5. H. van der Kloot, Ossendri :cht6. P. van Hees Hoogerheide 7. A. van Hout,. St. Michielsgestel 8 J. Schoen, Zaandam 9. F.1 el, Zaandam 10. F Klardie, Castricum 11. H. K et, Rotterdam; 12. J Konings, Rucphen 13. R. Noorman, Hoorn 14. J Heiden, Rotterdam 15. P. var,1 Poeier, Breda. ■s Verkoopkantoor Amsterdam Postbox 1121, Telefoon 42248. alabastine Uwrhu°01 /ALABASTINE HOLLAND N.V? koopt U bij Uw drogist, Leidjegracht 6 - Amsterdam ijzerhandelaar ol verlwinkel i *Ook In verpakking van 454 gram verkrijgbaar a I 1.20

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3