CHANTAGE Handige helpers bij uw SCHOONMAAK! Boekhandel Fa J. C. VINK J Lenteu/eelde in NOVAs V/oorjaarskollekties I Kastranden effen wit en damast. I Kastpapier aan rollen van 50 en 100 cm breed. t Gluton M i Mantels Mantelkostuums 3/it en 7/8 Mantels Maids- en Kindermantels Japonnen Gabardinemantels Modieuze Dames- en meisjesregenmantels Zeeland's grootste speciaalzaak. Cera-ideal Plantenhaakjes Deco-fix Forticol I Gom-flux J Pressofix Flexoteep Punaises I Markt 12 AXEL Telefoon 646 FEUILLETON door JOKE DE VALK. •Ja." het ideale geplasticeerde afwasbare kastpapier, in een groot y aantal bijzonder geslaagde dessins, in moderne en fraaie kleurencombinatie's. Gaat jaren mee. Per rol 1,95. Éi om Uw klim- en slingerplanten gemakkelijk en zonder beschadiging langs Uw kamerwand te leiden. Per doosje 0,40. het zelfklevende plastic, waarmee U muren, kastjes, radio, H naaidoos, boekbanden, enz. van een frisse, moderne, met water afwasbare huid voorziet. Speciale dessins voor de kinderkamer. Een oud kastje van Uw zolder wordt een practisch bergmeubel in Uw kamer, dank zij DECO - FIX. 45 cm breed. Per str. meter 2,50. in practische tubes, lijmt alles, hout, glas, aardewerk, plastic enz. Zit muurvast en laat zelfs in warm water niet los. Per tube 0,28 en ƒ0,45. de handige flesjes vloeibare arabische gom met strijkdop en de onovertroffen kleefpasta, kunt U niet missen voor alle kleine i karweitjes waarbij papier geplakt moet worden. zelfklevend tochtband maakt Uw slecht sluitende ramen en -deuren hermetisch dicht. Er komt geen tocht, geen zand, geen stof meer door en U kunt het zelf in enkele minuten aanbrengen. Per rol 1,20. het transparante cellofaan-kleefband, in diverse breedten van 10, 15, 20 en 25 mm, onmisbaar voor talloze karweitjes en reparatie.'s. Een rolletje van 15 mm in houder kost slechts ƒ0,65. solide k waliteit, zowel in koperen uitvoering als met celluloid kop in geel, wit, rood en blauw. - in de nieuwe mode-nuances vanaf 39.75 - 59.50 - 69.75 Exclusieve modellen 99.75 - 109.75 - 119.75 - 129.75 enz. met en zonder jasje, enorme sortering, onder volledige garantie. o.a. in de nieuwste Cottulé, vanaf 19.- 29.- 39,— Zoals NOVA is er geenI Dat kan NOVA maar alleen 33) ,,A1 goed, al goed. Maak je niet dik, want lat staat je helemaal niet. Je hebt zo n aardig figuurtje, hé De groeten aan je man. Hij heeft me indertijd eens verdedigd en dat scheelde me zes maanden minder. Werkelijk een reuze kerel. Het zou verduveld jammer zijn, als die man teleurgesteld werd in zijn vrouw, hé Hanneke liep hem voorbij de kamer in, naar de hoek, waar de telefoon hing, maar de man volgde haar en greep haar bij de pols. „Ik kan je maken en breken, als ik wil," zei hij op zachte toon, maar op mijn manier ben ik ook een heer, zie je Laat die telefoon maar rustig hangen. Ik smeer 'm wel Tot over enkele dagen." Hanneke volgde hem door de gang naar de deur en deed die achter hem dicht zodra hij weer op straat was. Daarna liep ze naar de keuken, waar het meisje bezig was brood te snijden. „Willie, luister eens." „Dat, met die man zo even, was een vergissing. Ik dacht, dat het iemand anders zou zijn. Als hij weer komt, mag je hem beslist niet binnen laten. Onder geen voorwaarde. Kijk voortaan eerst, wie er belt, voor je de voordeur opent. En als hij het is, er belt, voor je de voordeur opent. En als hij het is, open je alleen het raampje en zeg je uitsluitend, dat ik meneer niet wens te ontvangen." ,,Ik zal er aan denken, mevrouw." „Ennedit blijft onder ons, hé „Maar dat spreekt toch vanzelf, mevrouw." Ze was nauwelijks terug in de kamer, toen de telefoon ging. Hanneke liep naar het toestel en nam de hoorn van de haak „Mevrouw Dubois." „Hanneke, met Josien. De baas wilde, dat ik je opbelde. Hij had het gisteravond vergeten te ver tellen, hé „Zeg, ik heb mijn ontslag genomen. Enfin, dat weet je nu. Ik ga hertrouwen en je raadt nooit met wie." „Met Grobbe." „Gunst, heb je het begrepen Jat we kennen elkaar alweer maanden, zie je Eergisteren zijn we het eens geworden. We trouwen half mei, heel een voudig, hoor. En we zullen het erg op prijs stellen, als jullie ook komen." „Natuurlijk doen we dat. Enen nog wel ge feliciteerd." „Dank je, Hanneke. Hij is een schat, Hanneke, en ik moet eerlijk zeggen ik houd veel van hem.' „Fijn voor je." „Zeg, je stem klinkt zo passief. Is er wat „Welnee, wat zou er zijn." „Ben je soms boos, omdat ik het niet eerst aan jou verteld heb „Hoe kom je er bij, onzin, Josien. Ik hoop dat je erg gelukkig wordt." „Dank je, Hanneke. We komen gauw eens buurten. Flip en ik. Ja, hij heet Flip. Vind je het goed?" „Jan en ik zullen het erg leuk vinden." Er was even stilte. „Zeg, ben je niet erg lekker of zo Je stem klinkt heel anders dan gewoon." „Mij mankeert niets, hoor. Maar een stem klinkt door de telefoon heel anders dan normaal. Nu, Josien, het beste en tot ziens." „Dag Hanneke legde de hoorn op de haak en viel toen op een stoel neer, waarna ze begon te snikken. Willie, die haar mevrouw advies wilde vragen over de broodbelegging, zag Hanneke voorover op de leunstoel en hoorde haar huilen. Ze vond het toen beter zich discreet terug te trekken en zelf maar de belegging uit te kiezen. Hoofdstuk 20. Enkele dagen later kondigde Dubois aan, toen hij thuis kwam, dat Josien met haar aanstaande man die avond zouden komen. „Leuk," zei Hanneke, toen ze haar man een zoen gegeven had. „En, heb je al een advertentie op gegeven?" i „Glad vergeten. Help me onthouden, dat ik het morgen even doe." „Ik zal zelf wel de tekst opstellen," zei ze lachend. „Je hebt al genoe gaan je hoofd. En dan breng ik het morgenochtend zelf wel even naar de bladen." „Hanneke, je bent een schat." „O, alleen daarom 7" vroeg ze olijk. Hij nam haar in zijn armen en kuste haar nog eens. „Om alles lieveling, dat weet je wel." Ze maakte zich vlug los uit zijn al-men. „Denk om het meisje." „Ach ja, een man kan niet eens in zijn eigen huis zijn vrouw naar believen kussen." „O, maar ik kom anders niets te kort, hoor." „Dat moet ook niet." Aan tafel gezeten vroeg ze „Nog wat bijzonders, vandaag Hij schudde zijn hoofd. „Het is rustig de laatste tijd. Deze periode van hoogconjunctuur is een slechte tijd voor de advokaten. Maar goed, dat er nog echt scheidingen zijn „Maar Jan „Sorry, liefje, dat had ik natuurlijk niet moeten zeggen. Enfin, je weet wel, dat ik zelfs nog pogingen doe om de scherven te lijmen." Ze knikte. „Ik weet het, jongen. Zeg, blijven ze lang „Lang Wie „Wel, Josien en haar aanstaande man." „O, dat weet ik zo niet. Welnee, zij moet morgen ochtend weer op tijd aan het werk en hij moei vanavond nog naar Delft terug." Om half acht kondigde het meisje aan, dat meneer Grobbe en juffrouw Derks er waren. Hanneke et haar man liepen naar de gang om het tweetal tt begroeten Hanneke met een kleur, omdat ze sedert de vakantie Grobbe niet meer had gezien. De begroeting was overigens ongedwongen. Grobbe drukte Hanneke rustig de hand en zei „Ik vind hel prettig, dat ik op deze wijze weer met u mag kennis maken, mevrouw." „Dit genoegen is wederkerig, meneer Grobbe." „Zeg, lui, laten we dat gemeneer en mevrouw nu maar laten vervallen. Hanneke kennen- jullie en il heet Jan," zei Dubois lachend. „Mag ik jullie evet voorgaan 7" Josien, die achter Dubois de salon betrad, keel nieuwsgierig in het rond. Misschien wes er even eet tikje jaloezie in haar stem, toen ze tot haar vriendin zei „Meid, Hanneke, je bent een koningin in zot paleis.' Hanneke lachte een beetje verlegen. „Ja het is een pracht van een huis. hé 7" „O," zei Josien, die dadelijk weer zichzelf was „ik durf nergens te gaan zitten, want ik ben bang. dat ik nooit weer overeind kom." (Wordt vervolgd) geheel kleermakerswerk vanaf 49.75 t.e.m. 175. OAHCSKlEDINC N i r H I r I I l 43 A I l. talal. 764 Filiaal SLUIS HERENKLEDING Kapelleitr. 7 talaL213 HERENKLEDING Noordalraal 28 AXEL. talal. 641

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 4