CHANTAGE GEMEENTERAAD VAN AXEL. FEUILLETON 'oor JOKE DE K. ÉjiiyÉifaÉMiftN^tfnÉÉiife^; r" UIT ONZE OMGEVING AXEL BURGERLIJKE STANü! AXEL KOEWACHT SAS VAN GENT EXPLOSIE OP DE STIJFSELFABRIEK. TERNEUZEN éttttlfaüttMl (Vervolg van voorpagina) B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen door het verlenen van een bijdrage van maar de voorzitter vond dit wat erg schriel en stelde voor een bedrag van 25.te verlenen, hetwelk de instemming van de raad had. Achtereenvolgens volgden daarop vaststelling van de 18e en 19e wijziging der gemeentebegroting van 1957 en. van de 14e, 15e, 16e, 17e en 18e van die van 1958. Eveneens werd gunstig gerapporteerd door de diverse commissieleden omtrent het onderzoek van de gemeenterekening van 1954, de rekening van het gasbedrijf van hetzelfde jaar, alsmede de rekening van het woningbedrijf en de rekening van de vleeskeurings dienst, beiden eveneens over 1954. Deze werden daarna voorlopig vastgesteld. Ook de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1954 werd vastgesteld overeenkomstig het ad vies der commissie van onderzoek. Rondvraag. De heer de Feijter bepleit met het oog op de waar digheid van deze ambtelijke plechtigheid, dat de huwe- lijksvoltrekkende ambtenaar van de Burgerlijke Stand voortaan in toga deze taak zal vervullen. Tevens vraagt hij in verband met het feit, dat de heer de Smidt voortaan de huwelijken voltrekt of Le deze aanzien een aparte salarisregeling tegemoet kan ezien. zou deze vragensteller gaarne zien dat de instantie s maandelijks werden ingelicht om verloop der bevolking door vestiging of vertrek. tte drong de keer de Feijter nog ernstig aan t alle ogelijke aandrang te ageren tegen het ont houder. van bouwvolume in verband met de heer sende behoeften ten deze. De heer Oggel uitte zijn ernstig misnoegen over de toestand voor een aardappelmagazijn aan de Nieuwen- dijk, waar grote partijen aardappelen aan stank en verrotting blootgesteld liggen en hij verzocht hier zo spoedig mogelijk een oplossing door deze boel op te laten ruimien. Voorts vraagt deze spr. of naar aanleiding van het gevallen besluit aangaande de verbindingsweg tussen Schapenbout en Spui of het nu spoedig tot verbete ring van deze weg zal komen. De heer Kesbeke zich in deze makende tot tolk der katholieke Axels bevolking zou gaarne nader worden ingelicht over de weigering aan de Stichting „Priesterhulp" tot hel houden van een collecte hier ter plaatse ter voorziening in de behoeften en noden van de ontheemden. Zoals te begrijpen heeft dit in zijn kring veel deining verwekt. De voorzitter deelt mede dat in dit opzicht niet voor de eerste maal werd afgeweken van de hier door de noodzaak geboden regeling, waardoor de gelegenheid tot het houden van een collecte wordt ingeperkt tot één collecte per week en dus aan de door de heer Kesbeke bedoelde instelling „Priester- d".." 11 ren week e verschuiven .ingevolge reeds aan „Slmavi er- der verleende vergunni Spr. is over de hierover verstrekte lezing door een sensationeel opgesteld be richt in het dagbiaci St le.i -e teleur gesteld maar geeft nu arne zijn lezing hii er: Het zeer tendentieus gestelde, van een opzien barende kop vooiziene artikel trof hem op de aag der verschijning. Dat hier de burgemeester wordt voorgesteld als iemand die anti-papist zou zijn heeft spr. pijn gedaan. Daarvan is schijn nog sprake en spr. zet duidelijk uiteen en toont uit de gevoerde correspondentie hierover aan dat de „scribent" van „de Stem" ten enenmale de plank mis was. Er is van meet af toestemming verleend aan deze instelling, echter met het verzoek deze collecte in verband met de plaatselijke regeling een week later te houden. Dit is de gewone gang van zaken en zo werd een paar jaar geleden eveneens gehandeld toen het Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis eikaars collecte actie dreigden te zullen doorkruisen. Ook met de heer Pastoor is deze zaak telefonisch geregeld en in deze geest besproken, nadat aan de heer Frapcke in deze opdracht was verstrekt deze aangelegenheid 'offelijke wijze ie anti-papis- Éfci _Vv"ae <4-, e jt rd ten grond- fe te-gratie der katholieken ,ede'«sr.. ipt. ta dn opzicht voldoende is, zo :og nooit qeen sprake ge weest. De gegevens hie over werden daarop aan de heer Kesbeke ter inzage verstrekt. Deze verklaarde daarop volkomen door het ant woord van de voorzitter te zijn tevreden gesteld en ten volle hierover te zijn voldaan. Hij hoopt dat „de Stem" nu ook een juist en objectief beeld moge verstrekken van het hier behandelde omtrent deze aangelegenheid. De voorzitter wenst het prerogatief", boven de par tijen te staan hoog te houden. De heer Maas wijst nogmaals op de toestand in de De Ruijterstraat en hoopt dat men door een paar wagens grond de klachten hier zal ondervangen, waar na sluiting volgde. tel losse tegels muurvast! Verpakking van 454 gram i tl.20 ALABASTINE HOLLAND N.V. LEIDSEGfUCHT 4 AMSTERDAM Het beste zal tsen. Dan krijg -velende solliciteren weer :f s d op je advertentie i n zuuen asten en ik de candidaten wel tens a n de tand voelen. Misschien zit er wel een geschik ussen. Maak je daarover dus geen zorgen, d„i mappen wij wel op." riij liep om de tafel heen en drukte zijn vrouw tegen zich aan. „Weet je wel, Hanneke, dat je een vrouw uit duizenden bent „Dus nog altijd tevreden over me 7" Hij knikte. „Meer dan dat, lieveling." Hij kuste haar innig. „Tot vanmiddag. Als ie soms weg wilt, de kleine wagen is gemaakt hoor." „Ik zal wel zien. Doe je voorzichtig op de weg 7" „Allicht." Toen Dubois vertrokken was, belde Hanneke het meisje en liet de ontbijtboel opruimen. Daarna ging ze naar haar slaapkamer en kleedde zich aan. Met het meisje besprak ze het menu voor de avond en gaf haar bestellingen op voor de leveranciers, waarna ze naar de serre ging om haar hobby, de planten- en begon de zon al kracht te krijgen en ze draaide de bloemenschat te verzorgen. Hoewel het pas maart was, verwarming op half, want anders zou de tempera tuur te hoog worden. Half elf liet ze de koffie in de serre brengen en JAARLIJKSE UITVOERING VAN DE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Als telkenjare konden de leerlingen van de Axelse Landbouwhuishoudschool zich ook dinsdag weer eens recht uitleven op een zeer verzorgde en gevarieerde avond, waarop allen waren ingeschakeld. De inzet van het programma was een contrastvol spel, bestaande uit zang, declamatie en ritme, dat dank zij de helkleurige belichting een uitstekend de buut vormde van deze mooie en genotvolle school avond die „Het Centrum" weer eens ten volle ge maakt had tot een trefpunt van jeugd en belangstel lende ouders. In dit kader bezien was de tegenstelling „Winter" en „Lente" nog niet zo slecht bekeken al waren ook de meeste moeders (en vaders) beneden de middelbare leeftijd. Het blijspel in één bedrijf „Tante Jet in de flat tekende de situaties, waarin onze hedendaagse huis moeders zich dikwerf betrokken zien en de aardige verwikkelingen die dit vlotte stukje schiepen, waren typerend. Het waren hier vooral Tante Jet (Addy Smies) en buurvrouw G (Rina Bakker), die van dit stukje met de overige zeven klassegenootjes een leuk geheel maakten. Met „Smousy" kregen we weer een ander genre woord was één-actertje door leerlingen van klasse 1 A uitge beeld, waarna het woord was aan de heer N. Tj. Swierstra, die een aardige causerie hield over „Het t van de schoolradio", op een zeer paedagogische voor allen begrijpelijke wijze. Hij overtuigde de nwezigen van het ontzaggelijke nut van dit bij stek moderne middel dat tot dit doel dienstbaar maakt wordt, getuige de activiteit van de heer ntz v. d. Berg, waardoor het Instituut Schoolr lio ten volle recht wedervaart. Deze boeiende causerie werd dan ook met grote aandacht gevolgd en met aller bijval beloond. Hierop was klas 1 B aan de beurt, die een zeer leuk nummertje vertolkten, waarin lichamelijke en geestelijke opvoeding elkaar aanvulden onder de titel „Van schommelen tot salto". Gerda Meindertsma en Ineke de Putter brachten daarna alweer een ander stukje ten gehore „De Wind' geheten. Imponerend was het mademoiselle from Armentières square dance", terwijl klas IA en II het contrast voor de ogen van het auditorium toverden van het spiegelend meer en de wilde Oceaan. In het nummer „van handstand tot handstand-over slag" kwamen de onmiskenbare talenten van leraar Huitema als onvolprezen gymnast-opvoeder weer vol komen tot hun recht en behoefden de ouders dit maal geen angstige gezichten te trekken vanwege de dikwijls van buitengewone behendigheid getui gende prestatie's hunner dochters. In „Niet Parijs, maarkregen we een mode show van zelf door de leerlingen vervaardigde kleding, wel niet voor de leeftijd van 8 tot 80, maar toch van baby's tot volwassenen. Alle genres sport-, zomer-, bibliotheek van haar man zocht ze een boek en nes telde zich daarmee genoeglijk in een gemakkelijke stoel in de ruime serre. Ze had een poosje zo gezeten, toen het meisje de schuifdeur opende en een bezoeker aankondigde. Hanneke fronste haar wenkbrauwen. „Wie is het „Hij wilde zijn naam niet zeggen, mevrouw, maar hij zei, dat hij een oude kennis van u was. Meneer Grobbe, schoot het in haar gedachten. Hij zal natuurlijk vertellen van zijn trouwplannen met Josien. Aardig dat hij komt. „Waar is meneer 7" „In het spreekkamertje, mevrouw." „Laat meneer maar hier komen." „Jawel, mevrouw." Hanneke verdiepte zich nog even in haar boek cn toen ze voetstappen hoorde, keek ze lachend op. Maar de lach op haar gezicht bestierf, toen ze zag, wie de grote salon binnenstapte. Vlug kwam ze over eind en liep de serre uit, de deur achter zi)ch toe schuivend. Alle kleur op haar gezicht week, maar ze beheerste zich, toen ze nog tegen het meisje zei „Dank je, Willy, je kunt wel weer gaan." Nadat het meisje vertrokken was, vroeg ze op af gemeten toon aan de bezoeker „Wat betekent dit r' De man keek haar brutaal lachend aan en knikte, terwijl hij daarna in het rond keek. „Jonge, Hannie, ik moet zeggen, dat je carrière gemaakt hebt. Mevrouw Duoibs, hé 7 De echtgenote van de befceqfle advocaat Dubois. Dat heb je niet slecht voor elkaar gekregen, zus." „Mag ik misschien weten, wat je komt doen 7" vroeg ze op ijskoude toon, terwijl ze bleef staan en niet van plan scheen haar bezoeker een stoel aan ta kin/law winter-, gelegenheidskleding en andere variëteiten werden in eefr vlot tempo gedemonstreerd, waarbij we tal van echte „mannequins in de dop" opmerkten. Zo brak de pauze aan en deze "Swerd o.m. dienstbaar gemaakt aan een grote verloting. Na de pauze maakten we weer kennis- met een andere tak van welsprekendheid en talent onzer toe komstige huismoedertjes in de vorm van een echt toneelspel in één bedrijf, getiteld „De Vreemde" ,dat beeldig en vlot vertolkt werd door een achttal leer lingen der hoogste klasse. Een waarlijk schitterende vertolking van haar mooie en dankbare rol bracht Tannie Wieland, die zonder ophef, als de „ster" van deze avond mocht worden bestempeld om haar beloftevolle spel. Doch ook Nel Zegers leverde als dienstmeisje een zeer gave creatie. Trouwens is hiermede niets tekort gedaan aan het spel van de andere meisjes, dat over de gehele linie één subliem geheel vormde. Zo kwam het einde van een waarlijk wederom mooie en alleszins geslaagde avond, lie de Axelse Landbouwhuishoudschool weer naar het aloude recept alle eer aandeed. Mevr. de Feijter-de Regt had deze mooie avond ge opend en het was directrice, mevr. Kole-Zweedijk, de altijd onvermoeibare en werkzame, die het ge heel sloot met een hartelijk dankwoord aan pile helpers en medewerkers van deze avond en eindigde met vele goede wensen en spoedig in vervulling gaande toekomstbeloften. Dit met het oog op de nieuwe school die nu spoedig zal verrijzen. Ook het dagelijks bestuur onzer gemeente met de secretaris gaven als altijd weer acte de présence. BEJAARDENSOCIETEIT. De j.l. woensdag plaats gehad hebbende bijeen komst van de bejaardensociëteit stond in het teken van het naderende Paasfeest en door ds. Pennings werd het lijdensverhaal van Jezus Christus verfilmd en door uitvoerige toelichting zijnerzijds nader ge bracht tot de vele aanwezige mannen en vrouwen, d het verdere deel van de namiddag weer op de gewone gezellige wijze doorbrachten onder leiding van vicaris den Blaauwen. Het nooit ontbrekende lid van de bejaardensocië teit, de heer M. 't Gilde, die op deze dag zijn 89ste geboortedag mocht herdenken, werd in verband hier mede gefeliciteerd. C.H.U.-CANDIDATENLIJST VOOR DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd door de Chr. Historische Unie de volgende candidaten- lijst vastgesteld 1. P. J. van Bendegem, Juliana- straat 68 2. W. de Feijter, le Verkorting K 2 3. J. Hollebek, Spui 0 8; 4. J. W. de Putter, Lange- dreef L 56 5. Fr. Mangold, Sassing P 7 t 6. mevr. T. Wolfert-Lensen, Singelweg 33 7. Jac. de Bruijne, Bankertstraat 39 8. P. Dekker, Crijnssenstraat 1 9. J. Scheele Joz.zn., Koestraat 36 10. W. J. Diele- man, Beoostenblij L 51 11. H. Smies-Loof, Beatrix- straat 15. OUDERAVOND CHR. NATIONALE SCHOOL. Deze jaarlijkse ouderavond die wederom door een druk bezoek werd gekenmerkt vond dinsdagavond in de Chr. Kleuterschool aan de Ds. Jan Scharpstraat plaats. Het hoofd der school ,de heer J. J. de Ridder verzocht de aanwezigen bij de opening te zingen Psalm 86 6, waarna hij voorging in gebed, na voorlezing van een gedeelte uit Marcus 9. In zijn bondig overzicht herdacht spr. het tragische verscheiden van een tweetal leerlingen der school. Door de heer Melse werd een inleiding behandeld over „De Bijbelse geschiedenis op de Chr. School", waarin hij wees op de noodzakelijke algehele con centratie van de onderwijzer, waardoor de leerlingen het gevoe lmoet worden bijgebracht, dat zij het ver telde ook intens medebeleven. In verband met de keuze van de Chr. School door de ouders benadrukte spr. de doopbelofte. Deze inleiding werd met diepe aandacht beluisetrd. Een niet minder interessant hoogtepunt vormde op deze avond het optreden van de heer Kooy, als ver tegenwoordiger van het Chr. Instituut voor doof stomme kinderen „Efatha" te Elburg. Door film stroken werd aanschouwelijk in beeld gebracht met welke moeilijke problemen men bij dit onderwijs wordt geconfronteerd en over welke paedagogische eisen men moet beschikken, om ook het evangelie nader en begripvoller te maken voor deze zo misdeelde jeugd, die in Jezus hun toevlucht en hechte troost mogen vinden. De heer Groot Nibbelink sloot deze leerzame en „O, niets bijzonders. Ik heb verleden jaar gelezen van je huwelijk. Ja, ik zat toen net iets op te knappen voor een gijntje, dat misgelopen is. Ik ben nu eenmaal altijd een pechvogel geweest, behalve die éne keer dan, dank zij jouw onschatbare hulp. En in de bajes krijgen we tegenwoordig ook kranten, zie je 7 Ja, de verzorging is heel wat beter dan voor de oorlog. Ze zien wel in, dat we ook mensen zijn, net als alle anderen. Alleen wat minder bedeeld met aardse zege ningen, hé 7 Maar nu ben ik alweer een paar weken vrij en ik ben van plan een ordentelijk lid van de maatschappij te worden. Maar ja, het vlees is ge willig, hé( 7 En om netjes te leven, moet je ook centen hebben." „Anders nog iets 7" Hij viel zonder omslag in een der stoelen neer en keek lachend in het woedende gezicht van de jonge vrouw. „Je bent, geloof ik, niet zo erg in je schik met mijn bezoek, hé 7 Ja, als niet komt tot iet, kent iet zichzelve niet. Je behoort nu tot de society-kringen, hé 7 Ik spreek het misschien wel verkeerd uit, maar taal is nooit mijn sterkste zijde geweest, laat staan een vreemde taal. Dat is een heel verschil met de Hannie Schoneveld van vroeger, nietwaar 7" „Mag ik nu eindelijk eens precies weten, wat je komt doen 7" „Zoals ik je al gezegd heb, alleen maar een ken nisje van vroeger opzoeken. We hebben elkander in zoveel jaren niet gezien en ik moet eigenlijk een beetje dankbaarheid tonen voor die avond, toen je ons uit de handen van de prinsemarij hebt gehouden." „Zo 7 Nou, dan zeer erkentelijk. Maar nu zul je me een genoegen doen, als je zo spoedig mogelijk ophoepelt interessante avond op verzoek met dankgebed, waar na de meeste ouders zich nog konden vergewissen van de vorderingen van hun kinderen in de school in de Nieuwstraat. De leerkrachten schonken daarbij uitgebreide voorlichting. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 april 1958 (Pasen). Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen (meedwerking Kerkkoor), 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (H. Doop), 7 uur Ds. A. G. Barkeij Wolf, van Antwerpen (Jeugddienst). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. P. van Dijk, van Krommenie. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 5 6 aprilDokter C. A. Schiltman. 7 april (2e Paasdag) Dokter A. Kats. Gedurende de maand maart 1958. Huweljjks'aangiften. 6. Jozias Verstraten, 55 j„ wedn. en Krina Maria Santina Verberkmoes, 49 j. 17. Martinus Jacob Jansen, 25 j. en Elisabeth Geensen. 21 j. 27. Jacobus Rinkhoud (van Terneuzen), 24 j. en Johanna Cornelia Bakker, 22 j. Gehuwd 5. Pieter Aarnout Kielman (van Ter- neuzen), 18 j. en Adrie Wiemes, 19 j. 13. Diomède Gerard Goethals (van Woensdrecht)21 j. en Emmi Irma van de Vijver, 20 j. 14. Arie Harinck (van Goes), 22 j. en Irene de Smet, 18 j. 20. Jbzias Ver straten, 55 j. en Krina Maria Santina Verberkmoes, 49 j. Geboren. 4. Cornelis Pieter, z. van Marinus van Ham en Dirkje Adriana van den Berge. 18. Adriaan Jelier, z. van Jelier Leonard Wiskerke en Elisabeth Pieternella Frangoise Neeteson. 20. Guido Isabella Eduardus, z van Alphonsuis Leonardus van Leem put en Tilly Joseph van Leemput. 20. Wilh'etlmina Levina, d. van Reinier Ruijtenburg en Wilhelmina Levina Witte. 20. Pieternella Johanna, d. van Rei nier Ruijtenburg en Wilhelmina Levina Witte. 21. Adrianus, z. van Adrianus de Waard en Metje Willemina Alting. 24. Cornelia Christina, d. van An- dries Florus van de Velde en Cornelia van Al'ten. 25. Willem, z. van Cornelis Willem Klaassen en Katharina Maat. 30. Marcel Achiel Emma, z. van Amedée Franciscus van der Linden en Johanna Marie Misseghers. 31. Jacobus, z. van Jacobus Dieleman en Maria Magdalena Jansen. Overleden. 18. Alida Penne, 72 j„ wed. van Levi- nus Dieleman. 19. Eugenius Bernardus van Acker, 81 j., wedn, van Leonie Maria de Rop. 27. Catha- rina Scheele, 57 j., ongeh. dochter van Jan Frangois Scheele en Janneke Cappon. 30. Abraham van Cruij- ningen, 88 j., wedn. van Levina Neeltje Verijzer. UITSLAG JAARMARKT. Grootste getal paarden J. den Hamer, Koewacht. Schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder 1J. den Hamer2. H. Poppe 3. F. Kips, allen te Koewacht. Schoonste ruin van 4 jaar of ouder: 1. Ph. Mar tens 2. H. de Waele, beiden Koewacht. Schoonste 3-jarige merrie of ruin 1. H. Poppe 2. F. Kips 3. J. van Daele, allen Koewacht. Schoonste 2-jarige merrie of ruin 1J. den Hamer 2. H. Poppe, beiden Koewacht. Schoonste veulen beneden 2 jaar 1. J. den Hamer 2 J. Janssens, beiden Koewacht. Totaal werden aangevoerd 17 paarden. Grootste aantal rundvee niet jonger dan 6 maan den L. van Dorsselaer, St. Jansteen (20 stuks). Meest in waarde zijnde baatgevende of kalfdragen- de koe: 1. J. Janssens, Koewacht! 2. J. Pieters 3. J. van Rumbeeke, beiden St. Jansteen. Mooiste groep van 4 vaarzen, niet drachtig, met twee tanden 1. L. van Dorsselaer, St. Jansteen 2. J. van Daele, Koewacht. Mooiste groep van 4 vaarzen, zonder tanden 1. J. van Daele 2. A. Schuurman, beiden Koewacht. Mooiste groep van 4 hokkelingen 1en 2. A. Schuurman, Koewacht. Meest in waarde zijnde kalfdragende vaars1. 2. en 3. L. van Dorssealer, St. Jansteen. Beste kwaliteit vetvee 1L. van Dorsselaer 2. ben je niet voor een ouwe kennis, hé 7 Ik had toch minstens verwacht, dat je wel een beetje vriendelijker zou zijn. Dat kan z'n nut hebben, zus." -Misschien wil je zo vriendelijk zijn om te ver dwijnen en nooit meer terug te komen 7" „Dat begrijp ik, mevrouw Dubois. Dat zou voor de deftige advocaat Dubois niet prettig zijn, hé, om tot de ontdekking te komen, dat Hannie Schoneveld nu niet hepaald een onberispelijk verleden heeft. Maar ene dienst is de andere waard. Misschien kun je mij weer een beetje op het paard helpen, zo'n arme drommel als ik ben ,komt niet zo gemakkelijke aan de slag." „Er is anders werk genoeg tegenwoordig. Niemand behoeft werkloos te zijn." „Dat weet ik, dat weet ik. Maar ik moet iets uitzoeken, dat me ligt, dat in overeenstemming is met mijn aanleg. En daarvoor moet ik de tijd hebben. En tijd kost geld, nietwaar 7" Dat heb ik wel eens gelezen in een tijdschrift." „Ik ben niet van plan je ook maar één cent te geven." Hij keek haar geamuseerd aan. „En ik ben er nog niet zo zeker van, dat je me aan m'n lot zult over laten. Ik kan een heleboel vergeten, dat hangt van de omstandigheden af. Met een volle maag en een volle portenmonnaie herinner ik me niets meer. Gek hé 7 Maar als ik geen centen heg en best wat lust, heb ik een zeldzaam goed geheugen. Vind je dat niet wonderlijk 7" „Je hebt gehoord, wat ik gezegd heb. En ver dwijn nu alsjeblieft, voor ik je op straat laat gooien." Hij schoot in een gulle lach. „Wie breng je daar voor mee, zus 7 Dat scharminkel soms, dat zeker je F. Pieters, beiden St. Jansteen3. J. van Koewacht. Beste kwaliteit ossen 1. L. van Dorsselaer, Jansteen 2. P. Coenen, Koewacht. Schoonste stier met tanden 1J. Pieters2, van Dorsselaer, beiden St. Jansteen. Schoonste stier zonder tanden 1. J. Pieters: J. van Rumbeeke, beiden St. Jansteen. Schoonste pink 1. Gebr. de Bock, Koewaclj 2. F. Pieters 3. L. van Dorsselaer, beiden St. steen. Schoonste hokkeling l.en 2. A. Schuurman, K« wacht 3. J. van Rumbeeke, St. Jansteen Schoonste dikbil 1. en 2. L. van Dorsselaer, S Jnnsteen. Donderdagmiddag omstreeks kwart over drie wc Sas van Gent opgeschrikt door een zware explos op de Stijfsel- en Glucosefabriek, waarbij de i hall geheel werd verwoest en ook diverse ande gebouwen dermate werden ontzet, dat zij waarsdjj lijk gesloopt zullen moeten worden. De schade, hoewel nog niet nauwkeurig te ramen, is zeer zienlijk. De productie zal geen ernstige stagms ondervinden. Vermoedelijk door zelfontbranding is de stof verzadigde lucht in de z.g. hall tot ontploffir gekomen. Er ontstond een geweldige steekvlam deze rukte dak, muren en ramen uiteen, waarna e felle brand ontstond, waarbij grote hoeveelhedi maismeel en droge stijfsel verloren gingen. Onder de arbeiders werden een 16-tal gewond da de ten gevolge van de explosie weggeslingerde stt ken puin en metaal. De fabrieks-E.H.B.O. was ti stond ter plaatse, terwijl doktersassistente spoel arriveerde. Zes arbeiders die in de betrokken afdeling we; zaam waren werden allen door het puin getrofl: terwijl een tiental arbeiders eveneens door puin, i wel bij de reddingspogingen verwondingen opliepi De gewonden werden allen naar het ziekenhuis Sluiskil overgebracht, waarna gelukkig het groots deel, na eerste behandeling, weer spoedig huiswaai kon keren. De 51-jarige L. de Vries uit Sas van Gent vit zeer ernstig gewond, hoewel niet levensgevaarl terwijl ook de 43-jarige F. de Bakker uit Westda en de 38-jarige L. David uit Wachtebeke ernst werden gewond. Eveneens moesten nog in het ziek huis worden opgenomen E. v. d. Walle en C. Oc terling, beiden uit Zelzaete. De overigen konden verbonden te zijn weer huiswaarts keren. De bedrijfsbrandweer kwam zeer spoedig in an om het felle vuur te bestrijden, waarna ook de alarmeerde gemeentelijke brandweer en later de brat weren van de Suikerfabriek en van Westdorpe plaatse verschenen. De eveneens nog gealaimwi brandweren van Sluiskil en Terneuzen behoefd niet meer in actie te komen. ^Binnen het uur men de brand meester en kon met de nablussing gonnen worden. Mede door de lage ligging van enk andere fabrieksgebouwen slaagde men er niet ove in om de andere afdelingen onbelemmerd en zon De kracht van de explosie blijkt wel uit het fl dat men op enkele honderden meters afstand brokstukken puin en machinedelen kon vinden, schade wordt door verzekering gedekt. Naar de directie mededeelde zal de bedrijfsj slechts weinig vertraging ondervinden, al zul enkele afdelingen en de export wellicht enige stt natie ondervinden. GETUIGSCHRIFTEN AVONDTEKENSCHOO MET WERKPLAATSPRAKTIJK. Autoherstellen i J. Scheele en P. Versluijs te 1 neuzen J. Koster te AxelI. C. Naeije te li vlietM. J. de Dreu te St. Jansteen C. F. Heija te Walsoorden F. Dierikx te WestdorpeR. Geluk te IJzendijke en J. H. de Putter te Zaam Verklaring Autogeen Lassen (hosp.) t J. C. de Bruijne, D Kroes en C. Verhelst te Terneuzen; P. J. Andii sen en J. C. Witte te Sluiskil A. Ferket te Ai J. E. de Wit te PhilippineA. P. Notschaele F. Thijs te Sas van Gent. Electrisch Lassen (hosp.) t R. Agostinis en P. Hamelijnck te SluikilP. J. Engels, M. Oppet en P. Verschelling te AxelA. Dieleman te Hoi G. Th. J. Wouters te KoewachtH. G. Neijt R. Verstraete te Sas van Gent J. Deij en C. Gt jam te Zaamslag. dienst 7 Maak je maar geen zorgen hoor, ik zal veel van je kostbare tijd vergen. Je zult het natn lijk welrazend druk hebben, hé 7 Daar zie jc naar uit. Enfin, ik gun je je goeie leventje, ei weet geen fluit meer van vroeger, als je mij ook beetje helpt." „En als ik dat niet doe 7" Hij haalde zijn schouders op. „Natuurlijk dot dat. Ik ken je veel te goed. Oude kennissen lai niet in de steek." „Oude kennissen," smaalde ze. „Je was nogal mooie kennis. Mij de kastanjes uit het vuur li halen, hé 7" Hij gaf hierop geen antwoord maar stond „Nou, denk er nog maar eens over na. Over dag of wat kom ik nog wel eens horen, of er voor een arme drommel overschiet." „En anders 7" Opnieuw haalde hij zijn schouders op. „Je l dan zelf maar weten, wat de gevolgen zijn." „Zo," siste de jonge vrouw, „chantage, hé Hij schudde zijn hoofd. „Zo'n lelijk woord helemaal niet in dat lieve mondje van je. Het h en denk maar veel aan de komende dagen. Ik nog wel eens aan." „Je hoeft niet te denken, dat je er hier ooit in komt." „Zo je wilt. We kennen ook wel andere metha zie je Het zou voor een zekere mener Dubois, zo dicht bij het vuur zit, niet zo erg prettig zij® te vernemen, dat zijn vrouw vroeger ook wel met advokaten te maken heeft gehad, hé 7" Hanneke was aan het eind van haar geduld, au er uit, of ik bel de politie 1" Ja

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2