RANG, de versnapering van de eerste RANG CHANTAGE S ^^■^-8-^ttJLO.ilJ..flJ.iLLIULili.JLll-iLiL8lJÜÜlll.8l 8.8.8JXIUL9.iJUULOJULflXÜLUUULflJULJLJUUUUUUU-8JJJL8^^^ RANG is alleen RANG als er o# a RANG op staat ^WrnmrrrrinrnTB'rrB mrm m mrBrmrmrrm-mrmTj n-»-giirrmi-n-rg-mTrB-ry-i-8-m'nTmxrgTTirrmTrrinrTii Als 't vuur hoog opschiet in do keel - oplat and vanuit de maag FEUILLETON door JOKE DE VALK. Huidgenezing alpine voor het ophangen van zware voorwerpen! KOEWACHT OVERSLAG TERNEUZEN UITVOERING CHR. BESTURENBOND. GEEN WIELERRONDE MET PASEN. Doordat de tot dusverre gehouden geldinzameling voor het organiseren van een wielerwedstrijd voor nieuwelingen op 2e Paasdag alhier ver beneden de gestelde verwachtingen blijft, heeft de A.W.S.C. „Volharding" zich genoodzaakt gezien de organisatie van de Paasronde van haar wedstrijdprogramma te schrappen. Bij het tegenvallen van de financiële zijde komt ook nog het feit, dat voor 2e Paasdag geen verbod aan de Zeeuwse nieuwelingen kon worden opgelegd om buiten de provincie te rijden. Daar er die dag ook een paar koersen in West-Brabant zijn wilde men niet het risico lopen hier met Pasen met een handjevol renners aan de start te komen. De wielerclub zal nu al haar krachten wijden aan het organiseren van de wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, welke op 3e Pinksterdag hier zal worden verreden op een parcours binnen de kom der gemeente. Hiervoor zal binnen enkele dagen een aanvang worden gemaakt met een z.g. enveloppen-actie onder de Axelse bevolking, waarvan het bestuur van de Wielerclub hoopt dat deze gezien de entree op de wielerwedstrijd gratis zal zijn volledig zal slagen. Dat is geen kwaal die ge nog langer hoeft te dragen. Neem Rennies die bulssen de brandende pijn. Voetstoots. Rennies neutraliseren alle overtollig maag zuur en nemen zo de oorzaak weg van die snerpend brandende pijn. Ing. Med. GESLAAGDE TONEELAVOND VAN „K.T.C.' Jammer genoeg was donderdagavond de grote zaal van „Het Centrum" slechts voor ongeveer de helft bezet, toen daar de tweede en tevens laatste toneel avond plaats vond in dit seizoen van de toneelgroep „K.T.C.Want het gebodene op deze avond was on getwijfeld een drukker bezoek ten volle waard. De nieuwe voorzitter van deze toneelgroep, de heer W. Robijn, sprak ter opening een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, waaraan hij ook enige mede delingen toevoegde omtrent het programmaverloop van deze uitvoering. De toneelgroep had ditmaal onder regie van de heer Jos van Meir het boeiende toneelspel in 5 bedrijven „Spel met een droom" van Hans Nesna ingestudeerd voor deze slot-avond, met welk stuk direct na het openingswoord een aanvang werd gemaakt. Reeds in de aanhef van dit verslag hetwelk zich. niet kan lenen voor een uitgebreide inhoudsbeschrijving merkten wij op het geringere bezoek te moeten betreuren. De achterblijvers hebben een mooie dilet tanten-toneelavond gemist. De vier dames en de vier heren die dit stuk kregen te vertolken, hebben dit naar hun beste vermogen vol bracht. Het is een stuk, dat vooral aan de hoofdrol vertolkers zeer hoge en zware eisen stelt ten aan zien van de verschillende en genuanceerde karakter uitbeelding. En ere wien ere toekomt haasten wij ons daarom ditmaal een persoonlijk compliment toe te wuiven aan de heer Jos van Meir en mej. Pleuntje Dieleman. En met deze pluim wil overigens in het geheel niets gezegd zijn ten nadele van de overige, niet met name genoemde executanten. Maar dit tweetal legde wel de grondslag voor het succes van deze opvoering. Beiden hebben hun sporen op de planken reeds lang verdiend, doch het was hartroerend te aanschouwen met welk een pathos en beheersing vooral mej. Pleuntje Dieleman, haar uiterst 30) TWEEDE DEEL Hoofdstuk 18. Een auto remde piepend langs het trottoir en een portierraampje werd geopend. „Hé, als dat juffrouw Derks niet is De jonge vrouw, die rustig op de stoep wandelde, bleef verrast staan, toen ze haar naam hoorde en keek in het lachende gezicht van de automobilist, die het raampje verder opendraaide en naar buiten leunde. „Hé, meneer Grobbe, is het niet Onze pension gast uit Lunteren. Maar hoe komt u hier helemaal verzeild? U woont toch in Delft? Hij knikte. „Ik was vanmiddag voor zaken hier en ben juist gereed gekomen. Nu zoek ik ergens een plaatsje om mijn wagen neer te zetten en dan wilde ik een stukje gaan eten." „Hoe maakt u het, sinds Lunteren „O, uitstekend. Druk, maar dat is niet erg. Was u aan de wandel „Ik Ik kom net van mijn werk, en ben op weg naar huis. Ik hoop, dat u me wilt excuseren, want ik rammel." „Ik heb anders nog niets gehoord." Ze keek verwonderd. „Niets gehoord Wat be doelt u „Van dat rammelen." Ze schoot in een lach. „U bent nog dezelfde. Meneer Grobbe, het beste." „Ho, wacht eens. Mag ik u vanavond niet uit nodigen voor een diner Ik ben net als uuitge- zware rol van een jonge vrouw, die verteerd wordt door gevoelens Van haat en wrok, die haar aan de rand van krankzinnigheid brengen, zeer knap wist uit te beelden. Wij zijn er van overtuigd, met deze regels een zeer onvolledig overzicht te hebben gegeven! van het mooie toneelspel waarvan de aanwezigen op deze avond volop hebben genoten en dit ook telkens tot uiting brachten in een spontaan opklinkend applaus. De plaatsruimte legt ons evenwel deze beperking op en daarom willen wij besluiten met de vermelding, dat ook nu weer de verloting en het bal na de verdere onafscheidelijke onderdelen van het program ma van deze bijzonder geslaagde opvoering Waren. Moge „K.T.C." op deze wijze ondanks baar ge ringere aantal leden de dilettantentoneelkunst met ijver en toewijding blijven dienen, opdat wij1 ook het volgend seizoen weer een paar avonden met een dergelijk succes tegemoet mogen zien. GESLAAGD. Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen in de klassieke talen onze stadgenoot de heer Ed. de Kort. EEN GOEDE GEZONDHEID VRAAGT EEN VOLLEDIGE VOEDING. Het was jammer dat zo heel weinig huisvrouwen en vooral moeders aan de oproep van de Melkfede- ratie gehoor hebben gegeven tot bijwoning van de voorlichtingsavond in „Het Centrm". De weinige aanwezigen hebben op zeer duidelijke wijze van de heer Kee uit Midelburg een causerie gehoord over de goede voeding, vooral van de melk en het „Melkbeleid onzer regering". Ondanks advertentie, folders en „omroeper" waren toch maar heel weinig huisvrouwen aanwezig in de foyer van het bioscoopgebouw om te luisteren naar deze causerie. Juist nu in deze tijd, na alle berichten in de pers, aangaande de „melkoorlog", was het zeer leerzaam iets te horen over de melkvoorziening in Nederland, het land van de zuivelproducten. GESLAAGDE LEERLINGENAVOND. Zoals reeds enige jaren geleden werd door de heer P. C. Brakman, muziekleraar alhier, ook nu weer een leerlingenavond georganiseerd, ditmaal in het jeugd- gebouw naast de Geref. Kerk in de Kerkdreef, dat grotendeels gevuld was met familieleden en genodig den, die de prestatie's der leerlingen met zeer intense belangstelling volgden. Door een 35-tal leerlingen verdeeld over zeer va- rfiërende leeftijden werd aan deze avond deelgenomen. Als begaafd musicus en paedagoog had de heer Brak man hun moment van optreden zodanig bepaald, dat het ten gehore gebrachte spel op piano of harmoium in steeds omhoog gaande lijn te volgen was en we dus de oudere leerlingen, onder wie we zelfs een onderwijzeres van een lagere school opmerkten, het laatst te beluisteren kregen. De heer Brakman hield een korte inleiding over het doel van deze avond, waarbij hij nog - eens extra onderlijnde de gunstige invloed die van de muziek uitgaat. De muziekstudie brengt een heilzame invloed teweeg zoals hij terecht constateerd. De muziek bezit wonderlijke krachten. Maar een ongekend geluk geeft Huidzuiverheid -Huidgezondheid En puistjes verdrogen door Purolpoedep hongerd. We zoeken dan een gezellige gelegenheid op en eten, wat we lekker vinden." Josien bleef dralen. Het leek haar wel. Thuis zou ze alles eerst moeten klaarmaken en daar ging zowat drie kwartier mee heen. Vooruit, ze accepteerde de 'uitnodiging, hoewel „De lust bekruipt me om „ja" te zeggen, meneer Grobbe, maar ik ben gewoon in werkkleren „Ik ook," antwoordde Grobbe, resoluut het. portier openend. „Stap maar in, juffrouw Derks. Ik sal met uw verschijning in ieder restaurant eer in kunnen leggen, ondanks met wat u werkkleren noemtj." „Vooruit dan maar, op voorwaarde echter, dat u het niet te bont maakt." ,,U moogt zelf uitzoeken, wat u wilt eten. Afge sproken „Fijn. Ik verheug me er al op." „En ik niet minder." Een kwartier later zaten ze aan een tafeltje te wachten op de bestelling, die ze had len doorgegeven. Grobbe presenteerde een sigaret en stak er zelf ook een op. „Vertel eens, juffrouw Derks, hoe gaat het tegenwoordig met uw vriendin, juffrouw Schoneveld Ohebben ze u geen bericht gezonden, Hanneke is al drie maanden mevrouw Dubois." Hij keek haar verbaasd aan. „Zo, zo, dus is ze toch met haar baas getrouwd. Ik vond haar een aar dige jongedame." „Hanneke is een schat, maar vreselijk serieus. Als u me belooft, dat u het nooit aan iemand vertelt, zal ik u een paar bijzonderheden laten horen. Herinnert u zich nog, dat ik op die zaterdagavond als een Deus ex .njMhina in het pension kwam Hij kniktj(fJa. u hebt toen aan ons tafeltje ge geten." 'M*** zij aan ieder die haar beoefent, niet in het minst aan de jeugd. Spr. toonde zich gedurende deze leerzame avond ook een causeur die de gewenste contacten met zijn gehoor wist te leggen en ook telkens zijn leerlingen bij de geringste blijken van nervositeit gerust wist te stellen, zodat zelfs de meest zenuwachtige leerlingen volkomen berekend waren voor hun taak en deze vlot vervulden. Er viel heel wat te genieten op deze avond voor de talrijke ouders en familieleden, maar zeker ook voor de tientallen solisten, die voor het overgrote deel onwennig stonden tegenover een zo veelvoudige belangstelling. De muziek yas vanzelfsprekend afgestemd en ge kozen op de capaciteit van de leerlingen, maar naar mate de avond vorderde, werden wij zelfs vergast pp „klassieke" nummertjes, waarbij de heer Brakman de muziek zo had gekozen ,dat deze steeds binnen het kunnen en begrip van de leerling viel. Al met al werd het zodoende een mooie avond, waarop een echte sfeer van onderlinge verbondenheid tussen ouders en kinderen viel waar te nemen. Vol komen. geslaagd mag deze bijeenkomst dan ook nu weer heten. In de pauze was er te genieten van een orgel intermezzo door de heer Brakman, waarin deze de aanwezigen vergastte op zijn waarlijk meesterlijke kunst en ook nu weer bewees een virtuoos van klasse te zijn. Alle aanwezigen werden bovendien tijdens de pauze verrast op een heerlijk kopje koffie met gebak. Verpakking van 454 gram 11.20 ALABASTINE HOLLAND N.V, IEIDSEGRACHT A AMSTERDAM PREDIKBEURTEN, Zondag 30 maart 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. W. J. van Otterloo, van Amsterdam. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. D. Zemel, van Enschede. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 29 30 maartDokter A. Kats. t SLIPGEVAARLIJK WEGDEK. Hoe gevaarlijk de keibestrating op onze provin ciale wegen soms zijn kan bleek woensdag weer eens toen de heer v. d. B. uit Kapellebrug over de pro vinciale weg reed in de richting van het dorp, komen de van Axel, toen de weg door de pas begonnen mot regen vettig-glad was. In de flauwe bocht tussen Garage Esselbrugge en de splitsing naar Heikant kwam zijn Chevrolet te slippen en kwam met een harde klap tegen een der „Juist, dat wsa op Hanneke's verzoek. Ze kwam die morgen bij me en vertelde me van haar moeilijk heden. U hebt haar ook ten huwelijk gevraagd, niet Grobbe kreeg een kleur. „Jazo ongeveer. Ik mocht haar heel graag. Ik ben weduwnaar, ziet u En erg alleen. Vandaar ze heeft in die dagen een geweldige indruk op me gemaakt." „Dat heeft ze me verteld. Maarze had ook een aanzoek van haar baas, meneer Dubois. En zo doende raakte ze in een dilemma. Ze vroeg mijn raad en we besloten, dat ik mee zou gaan naar Lunteren om eens kennis te maken." „Ja, we zijn toen die zaterdagavond naar Arnheiq geweest." „Juist. En op die avond kwam Hanneke tot de conclusie, dat u niet de ware Jozef was. Ten aanzien van Dubois was Hanneke niet zeker van zichzelf en toen heb ik die twee naar elkaar toe laten komen. Ze hebben elkander maandagsavonds in Lunteren ont moet en het resultaat was een verloving." Hij keek haar onderzoekend aan. „Dus u hebt zo'n beetje voor huwelijkmakelaarster gespeeld." Ze lachte. „Zo zou je het kunnen noemen. Maar laat ik verder vertellen. Ze verloofden zich, maar deze verloving had een bijzonder karakter. Zoals ik al zei, was Hanneke niet erg zeker van haar ge voelens, hoewel ik er vast van overtuigd was, dat ze van Dubois hield. Ze spraken af, dat de ver lovingsperiode een proeftijd zou zijn, die drie maanden zou duren. Wanneer een der beide partijen na die drie maanden van mening zou zijn, dat een huwelijk een mislukking kon worden, dan zouden beiden weer uit elkaar gaan en hun vrijheid geheel herkrijgen." Hij knikte. „Daar zit iets in. En na die drie maan den warén er natuurlijk geen bezwaren." 3Ü langs de weg staande bomen terecht, waarna de wagen ten slotte dwars over de weg tot stilstand kwam. De bestuurder kwam met de schrik vrij ,maar de auto werd deerlijk gehavend. KONINGSCHIETING. Zatrdag werd in het lokaal bij A. Hillaert te Over slag de jaarlijkse koningschieting gehouden, waaraan 40 leden deelnamen. In de 3e ronde was het de 15- jarige André Coquet, die de koningsvogel omlaaj haalde. Deze knaap was slechts enige weken lid van de vereniging. Na nog een schieting te hebben gp- geven werden de schutters in het lokaal nog een maal tijd aangeboden. Vorige week gaf de afdeling Terneuzen van boven genoemde organisatie een toneeluitvoering voor haar leden in „Pro Rege". Hiertoe was de toneelgroep Ko Bakker uit Axel ge ëngageerd, welke een heropvoering gaf van het op Biddag te Axel gespeelde toneelspel in drie bedrijven „Boerenstrijd" van K. Bergsma. Evenals toen de uitvoering voor de Chr. fanfare „Hossanna" in „Het Centrum" was ook nu voor de Terneuzense Besturenbond een groot succes beschoren aan deze toneelgroep, hetwelk evenredig genoemd mag worden aan de goede vertolking, die deze boeren- tragedie ook op deze avond heeft gevonden in de creatie s van deze Axelse dilettnaten. DE PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND Wie er gekozen werden. Voor Zeeland heeft de Statenverkiezing een kleine verschuiving ten gevolge gehad in de samenstelling van de Provinciale Staten. De C.H.U. vÉrloor name lijk één zetel, die bij de verdeling van de restzetels aan de V.V.D. toeviel. Dit betkent, dat de samenstelling van de Staten thans als volgt is: P.v.d.A. 12; K.V.P. 9; C.H.U, 7 A.R. 6 S.G.P. 4 en V.V.D. 4. De namen der gekozenen zijn P.v.d.A. L. P. van Oorschot, Vlissingen A. j. v. d. Weel, Middelburg M. J. van Poelje, Vlissingen mr. H. B. Bouwman, Goes mevr. E. J. v. d. Broecke- de Man, Aardenburg A. H. Vermeulen, Dreischor J. L. Lukaart, Goes L. F. Dubois, Terneuzen jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg J. S. Visscher, Goes A. J. Berenpas, Middelburg A. A. Schuit, Kortgene. K.V.P.mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkentlpand C. Verdonk, 's-Heer Arendskerke F. G. Vader. Vlissingen ir. G. P. M. Dikötter, Terneuzen P. V. M. Vercauteren, Clinge J. M. A. C. van Dongen, Aardenburg C. van Bellegem, Aardenburg F. j. van Ruymbeke, Clinge P. Vink, Hontenisse. C.H.U.C. Philipse, 's-Heer Arendskerke A. H. S. Stemerding, Souburg C. F. v. d. Peijl, Goes A. Koster, Zaamslag A. |J. Kaland, Middelburg G. J. v. d. Waal, Schoondijke H. IJssel, Zierikzee. A.R.A. Schout, Vlissingen J. Hommes, xJieuw- dorp P. Meliefste, Middelburg A. A. van Eeten. Nieuwerkerk J. v. d. Bos, St. Annalar.d C. de Putter, Axel. S. G. P. s D. Kodde, Zoutelande C. Boender, Tholen A. S. Wisse, WaardeH. Fliikweert Nieuwerkerk. V.V.D.; mr. J. F. G. Schlingemann, Goes r C. A. L. Horstmann, Sas van GentP. Heering, Zierikzee B. A. Hesselink, Middelburg. „Ja, die waren er wel. Wat Hanneke verwacht had, gebeurde. In bepaalde kringen werd ze genegeerd. 11 moet niet vergeten, dat Hanneke van eenvoudige af komst is, net als ik. Meneer Dubois daarentegen be hoort, niet alleen wat zijn positie als advokaat be treft, maar ook vanwege zijn afkomst, tot een ander milieu. En bepaalde kennissen van meneer Dubois lieten doorschemeren, dat ze Hanneke niet wilden ac cepteren als mevrouw Dubois. U weet misschien wel, hoe men dat in dergelke kringen zo fijntjes kwaad aardig te berde kan brengen." Hij knikte opnieuw. „Ja, dat standsverschil kan wat teweeg brengen." „Precies. Hanneke besloot daarom dan ook na drie maanden de verloving te verbreken en niet te trouwen. Dubois wist haar evenwel te bewegen er nog eens drie maanden aan te knopen en ten slotte gaf ze roe. In die tweede periode van drie maanden nam Dubois zijn maatregelen. Hij gaf geregeld in zijn huis hij heeft een pracht van een woning in Zuid partijen, maarnodigde alleen diegenen uit, die Hanneke vriendelijk gezind waren. De anderen bestonden niet meer voor meneer Dubois, en dat wil heel wat zeggen, want daar waren niet alleen confrères bij andere advokaten maar ook rechters en zelfs een president van het Gerechtshof. Nu lag de schuld niet zozeer bij deze heren, dan wel bij hun respectievelijke echt genoten." „Allicht. Echt iets voor vrouwen." „Dank u, meneer Grobbe „O, sorry, maar u zou zo niet zijn." (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2