CHANTAGE Uifslgg verdwijnt docr PUROL UIT ONZE OMGEVING AXEL VOETBAL-OVERZICHT ZULLEN DE VELDEN BESPEELBAAR ZIJN? BEKENDMAKINGEN. 2^-lH Onzuiver bloed veroorzaakt Uw Rheumatische Pijnen. Kruchen zuivert dat bloed en jaagt zo die pijnen eruit- FEUILLETON door JOKE DE VALK. i AXELSE ENGELSEN OP RECEPTIE BIJ KONINGIN ELIZABETH. Op woensdag 26 maart a.s. wordt ter gelegenheid van het bezoek van H. M. Koningin Elizabeth van Engeland, in de Haagse Dierentuin een receptie ge houden, waar de in Nederland woonachtige Engel sen aan hun vorstin worden voorgesteld. Naar we vernemen zullen ook de in Axel woon achtige Engelsen bij die gelegenheid van de partij zijn en nog wel in Axels costuum. De echtparen Kay, Stallaert en Howell zullen woensdag de reis naar Den Haag maken. JAARVERGADERING VAN DE NED. CHR. VROUWENBOND. Dinsdagavond hield de plaatselijke afdeling van deze vrouwenorganisatie haar 24ste jaarvergadering, welke onder leiding stond van de presidente mevrouw Boor de Graaf. Het was een gezellige avond, waarop vele leden en gasten aanwezig waren. Medewerking werd verleend door het koor, samengesteld uit eigen leden, hetwelk onder leiding stond van mevrouw de Feijter- la Gasse. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 maart 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat)10 uur en 3 uur Dr. B. A. Knoppers, van Soest. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 22 23 maartDokter K. Boor. Nu de eerste lentedag weer op de kalender is ver schenen, maar we nog steeds stabiele winterkou met temperaturen om en beneden het vriespunt moeten noteren en het K.N.M.I. onderwijl we ons over zicht aanvangen maar permanent voortgaat ook de verdere verwachtingen in deze geest in de be richtgeving als waarschijnlijk te stellen, zijn we be ducht dat de aangekondigde programma's weer niet ten volle zullen worden afgewerkt. Van onze Axelse clubs zal alleen de oranjp-witte ploeg als representerend elftal in het veld verschijnen. 2e klasse B K.N.V.B. In deze afdeling is de ontmoeting Sarto. Internos van de grootste importantie en de match van de dag. Als de Ettenaren dit zo belangrijke dtuel verliezen zullen ze zondagnamiddag hoogstwaarschijnlijk hun koppositie verloren zien gaan. De kans hierop is zeer groot. De Tilburgers zijn geenszins de minderen in dit treffen en het voordeel van eigen omgeving met hetgeen er op het spel staat doet ons voor a.s. zondag een Sarto-victorie verwachten. Dat T.S.C. op eigen veld de plaatselijke ontmoeting tegen het zwakste zusje W.V.O. gaat winnen, staat o.i. als een paal boven water. Spannende ontmoetingen kunnen worden tegemoet gezien in Roosendaal en St. Willebrord. B.S.C. Goes, zowel als Roosendaal—Hulst zijn moeilijk te voor spellen en we geloven niet dat de resultaten hier ver van het gelijke spel af zullen liggen. Ook Rood-Wit— Corn Boys kan na de opmerkelijke uitslag voor de Sassenaren in Tilburg wel eens een verrassing op leveren. Toch beschouwen we de thuisclub hier enigs zins favoriet, waarmede we deze afdeling hebben bekeken. 3e klasse D K.N.V.B. Ook in deze regionen staan vijf wedstrijden op het programma, waarvan één der belangrijkste is, die van de Grenswachters tegen Terneuzen. Het verschil in punten is vrij groot, doch wordt ten dele genivel leerd doordat de lager geplaatsten in eigen „home' spelen en als gastheren de Terneuzenaars het vuur na aan de schenen kunnen leggen. Ben gelijk spel is, daar de Brabanders de zaak nogal met zelfvertrouwen kunnen opvatten, hier lang niet denkbeeldig, al is Terneuzen doorgaans ook sterker, Voor Biervliet is er zondag een kans in de thhis- match tegen R.C.S. de achterstand op deze club, die maar één plaats verwijderd is van de staart, in te lopen. Mocht dit de Beukelszonen gelukken dan blijft er nog een kloof van drie punten en is het degra datiegevaar nog niet van de baan, met alsdan nog vier resterende wedstrijden. Onze oranjehemden kunnen door een victorie op het bezoekende R.K.F.C. wellicht een plaats stijgen, daar Odio tegen Zierikzee vermoedelijk het onder spit gaat delven. Of het echter volgens onze ver1- wachtingen zal verlopen is ook hier de vraag. Hontenisse—Meto za1 vermoedelijk niet zonder spanning verlopen. Het terreinvoordeel zal naar we verwachten een doorslag geven voor de thuisclub. We verwachten dat de geestdriftige blauw-witten er nog eens alles op zullen zetten de volle buit op Kloosterzande te houden. voor het repareren van muren en plafonds! Verpakking van 454 gram i I 120 ALABASTINE HOLLAND N.V. LE1DSECRACHT 1 MISTEND AH Schaken. HET KANAALZONETOURNOOI. Amicale H.S.J. 't Witte Paard 1. H. Thijs A. Ruijtenburg 1 0 2. Aerssens V?. Cardon 1 0 3. A. Thijs Claeyssens Vl 4. De Schrijver W. Garskamp 0 1 Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nau welijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief, vitaal Jaren vallen van U af en ge ziet het leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. Ing. Med. 29) Hij stond eensklaps stil en greep Hanneke bij de armen beet. Ze schrok er van en keek in zijn grimmige gezicht „Hanneke, een man, die oprecht van zijn vrouw houdt, zal nooit spijt hebben vanaf het ogen» bilk, dat hij haar als zijn vrouw van het altaar weg voert. Hanneke, geloof me, ik wil je gelukkig maken. Ik ben gefortuneerd en ik kan je geven, wat je wilt. Nu weet ik wel, dat dit niet het criterium is om iemand gelukkig te maken. Maar je zult een zorge loos bestaan hebben en ik zal je liefhebben en ver troetelen, zoveel jk kan. Toe, Hannekedat tele gram en dat briefje ik zou wel eens willen weten, wie dat gedaan heeft -is niet bij toeval aan ons gezonden. Het heeft zo moeten zijn, dat we elkaar opnieuw zouden ontmoeten. Voel je dan helemaal niets voor me Ze zuchtte opnieuw. „Een paar dagen geleden was ik nog in tweestrijd. Toen wist ik niet, of ik hield van meneer Grobbe of van u. Of dat ik voor geen van beiden wat voelde. Maar er is sedertdien iets gebeurd, waardoor meneer Grobbe als huwelijkscan- didaat afgevallen is. Dat wil nog niet zeggen, dat ik van u houdt. Ik mag u graag en als patroon acht ik u zeer hoog. Maar de overgang van patroon naar echtgenoot schrikt me af." Ze keek naar hem op en voelde de druk van zijn handen in haar armen. „Ik kan niet. tegen je op, hoe wel ik voel, dat het niet goed is, dat jij en ik O, ik wou maar, dat je het wilde begrijpen, maar Biljarten. FEESTAVOND „CHALK ON TIME". De biljartclub van deze naam hield ter afsluiting van de onderlinge competitie dinsdagavond in hotel „De Stadsherberg" een feestavond voor de leden met hun dames. Ben prijskamp op het biljart, waaraan door de leden in grote getale werd deelgenomen was de hoofd schotel voor deze avond, waarbij stellig de vele prijs jes die beschikbaar waren gesteld, w.o. een bon voor een paar keurige herenschoenen, nog een extra aan trekkingskracht uitoefenden. De heren K. van Meurs en K. Verhulst werden de gelukkige winnaars van deze prijskamp. Deze schoenen waren beschikbaar gesteld door de Bata-zaak J. Vaseur-Swets, alhier. De heer K. van Meurs was bovendien winnaar van de clubcompetitie, zodat hij de daarvoor uitgeloofde beker en queu eveneens in ontvangst kon nemen. Ook voor de dames weren er diverse attractie's, waarvan een sjoelwedstrijd het hoogtepunt was. het helpt allemaal nietsIk verlies de strijd ik kan het niet volhouden. Goed, dan moet je het zelf maar weten, maar ik voorspel je, dat je er later spijt van zult hebben. Hoewelik stel een com promis voor. We verloven ons officieel, dus met advertenties, kaartjes en een receptie. Ik wil eerst zien, hoe de reacties zijn onder je kennissen. In die tijd hebben we gelegenheid elkaar nog wat beter te leren kennen. Uje moet niet vergeten, dat we tot nu toe alleen zakelijk met elkaar te maken gehad hebben. Je weet niet, hoe ik ben buiten de zakelijke sfeer en ik ken je in dii opzicht evenmin. Behoudens dan ons vacantie-intermezzo hier. Nogmaalswe binden ons geen van beiden. Een verbroken verloving is in ieder geval minder erg dan een mislukt huwelijk. U en ik, meneer Dubois, kunnen hierover wel het een en ander vertellen, naar ik meen. Uw specialiteit is immers het huwelijksrecht Goed. We verloven ons dus en ik blijf gewoon op kantoor werken. Op kantoor ben en blijf ik jufrouw Schoneveld en u meneer Dubois. Buiten kantoortijd zijn we Hanneke en Jan. Dus geen intimiteiten in kantoortijd. Laten we dit nu goed af spreken. Laten we een termijn van drie maanden als proeftijd vaststellen. Daarna beslissen we opnieuw, of we gaan trouwen, dan wel voor goed uit elkaar gaan. Tot dat tijdstip zijn we beiden geheel vrij. We spreken niet over trouwplannen, met niemand dus. Ook niet op de receptie. ^Vanneer men er naar vraagt zeggen we uitsluitend, dat we nog geen datum vast gesteld hebben. Blijkt het, dat je na drie maanden niet van gevoelens veranderd bent en ben ik zelf eveneens tot de slotsom gekomen, dat ik voldoende van je houdt om met je te trouwen, dan bepalen we onze trouwdatum en dan moeten we maar zien, wat we er van maken kunnen. Wat denk je er van De burgemeester van Axel maakt bekend dat op het gemeentehuis (bureau gemeentewerken) tussen 9 en 10 uur op elke werkdag voor een ieder ter in zage liggen de beschikking van de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957 ,no. L-PA 3037 en de daarbij behorende, op deze gemeente betrekking hebbende kaarten, zoals deze op 1 februari 1958 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het betrokken teeltjaar in de beschikking genoemd en op de kaarten aangeduid gedeelte van het gebied. Axel, 12 maart 1958. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. De burgemeester der gemeente Axel maakt bekend dat op het gemeentehuis (bureau gemeentewerken) (tussen 9 en 10 uur op werkdagen voor een ieder .er inzage liggen de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 10 januari 1957, no. L-PA 3012 en de daarbij behorende op deze gemeente betrekking hebbende lijst, zoals deze aangevuld is bij de beschikking van 27 januari 1958, no. L-PD 94. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een- in de lijst omschreven gebied, behalve op dat gedeelte van die fuin, dat voor het betrokken teeltjaar is aangeduid op een door of vanwege de directeur van de plantenziektekundige dienst vervaardigde situatieschets van die tuin. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het in bovenbedoelde lijst omschreven gebied ,die in min of meer geordend ver band (b.v. volkstuincomplexen) bij elkaar liggen en waarvoor reeds een teeltregeling van toepassing is volgens de beschikking van 8 februari 1957, no L-PA 3037. Deze teeltregeling is op bij genoemde beschik king behorende kaarten vastgelegd en ligt op het gemeentehuis ter inzage. Telers van aardappelen in tuinen, waarop boven genoemde beschikking niet van toepassing is vzijn ge houden de bestaande voorschriften nauwkebrig op te volgen, te weten slechts daar aardappelen te ver bouwen waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan en bovendien jaarlijks niet meer dan hoogstens één-derde gedeelte van de tuin. Telers op wier tuin door deze bekendmaking de beschikking no. L-PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, kunnen deze schriftelijk aanvragen bij het Landbouw schap, Grote Markt 28a, Goes. Axel, 12 maart 1958. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend a. dat het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1958 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen, de letter x in de kleine staande drukvorm b. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen zitting zal worden ge houden in het tweede lokaal van de oude open bare school, ingang Kerkdreef, op maandag 24 maart 1958 van 10—12 uur en van 13—17 uur en op dinsdag 25 maart 1958, van 8.3012 uur en van 13—16 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht 1. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigddat ijzeren gewichten „Ik zeg, dat het een krankzinnig plan is, maar omdat ik er van overtuigd ben, dat ik je op geen enkele andere wijze voor mij zal kunnen winnen, moet ik het wel aanvaarden." „Meneer Dubois, Jan, ik heb je altijd aangezien als een gentleman. Ik mag aannemen, dat je je ge durende die proeftijd als zodanig zult blijven ge dragen „Maar dat spreekt toch vanzelf, Hanneke," riep hij verheugd uit. „En ook zul je me mijn vrijheid geheel weergeven,, als ik na afloop van de proeftermijn niet met je wil trouwen „Zelfs dat. Hier, mijn hand als man van eer." Ze voelde de druk van zijn vingers om haar pols en toen hij haar hand wilde loslaten, hield zij die vast. In het licht van de ondergaande zon kwam er een zachte trek op haar gelaat, dat zich ontspande in een glimlach en haar stem klonk heel anders dan tevoren, toen ze zei „Dan kun je me van af dit ogenblik als je verloofde beschouwen, Jan. Wat drommel, blijf toch niet staan als een van die bomen daar Zou je me niet ees een zoen geven „O, Hanneke Ben uur later trad Hanneke haar kamer binnen en draaide het licht op. „Zo, boemelaarster, ben je er eindelijk klonk een slaperige stem uit bed. Verrast draaide Hanneke zich om en keek naar Josien, die al onder de wol lag. „Ben je al lang thuis 7" „O ja. Ik heb een toertje gemaakt met Grobbe, maar ik had wat hoofdpijn en ben weer gauw hier heen gegaan. Apropos, waar heb jij de hele avond gezeten 7" niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 2. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen, vóór 1 oktober 1958 gestempeld moeten zijn met de letter x en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten, gewichten en meetwerk tuigen te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Vest 261, op elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 912 uur en van 13.30 -16.30 uur; 3. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen, die gestempeld zijn met het driehoekige afkeurings- merk, niet in winkels, enz. mogen worden terug gebracht 4. dat ten bate van 's rijks schatkist voor het onder zoek der maten, gewichten en meetwerktuigen këurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgc- zonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden ge steld. Voor elk gewicht moet op postrekening no. 507584 van IJkkantoor Dordrecht, Vest 261, een bedrag van 40 cent worden gestort 6. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is, oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn belang, aan dit tijdstip. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. Axel, 14 maart 1958. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris. De burgemeester, P. G. v. d. Bosse Van Oeveren. TOERISTENKAARTEN 1958. Voor reizen voor een beperkt tijdvak naar België, West-Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland, kunt U tussen 1 maart 1958 en 1 de cember 1958 een z.g. TOERISTENKAART, geldig voor 4 maanden, aanvragen. De aanvraag kunt U indienen bij dc i meente secretarie van Uw woonplaats. Voor person ri Zeeuwsch-Vlaanderen woonachtig, wc1' ldi' heidsduur bepaald tot 1 februari 1959 .ian der landers, die in het bevolkingsregister van hun 9 meente zijn opgenomen. De kosten van een dergelijke kaart bedragen <n deze gemeente ƒ1.— Bij de aanvraag dient U twee pasfoto's over leggen. Kinderen beneden 16 jaar kunnen op een toeristenkaart worden bijgeschreven. Minderjarigen behoeven voor de afgifte van een toeristenkaart de toestemming van beide ouders cl van hun voogd. Ook in een andere gemeente kunt U een toeristen kaart aanvragen, maar dan onder overlegging van een geldig bewijs van Nederlanderschap, van een niet meer dan 5 jaar verlopen Nederlands paspoort nl van een ander behoorlijk legitimatiebewijs. Bewijzen van Nederlanderschap, waarvan de digheidsduur nog niet is verlopen, blijven voorlopig geldig voor België en Luxemburg. Axel, 18 maart 1958. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. Hanneke ging op de rand van het bed zitten en keek naar haar vriendin, „ej hebt je doel bereikt juffertje, met je telegram en je briefje aan de spiegel. Nee, ontken nu maar niet, want daar op je nacht kastje ligt het rolletje kleefband. Nou, wens me maai geluk ik ben verloofd met mijn baas." Josien kwam gapend overeind. „Hè, hè, dat is niet voor de tijd." Ze greep Hanneke's hand en schujlde die alsof het een pompzwengel was. „Van harte, kind,en ik ben er van overtuigd, dat jullie een ideaal paar zullen vormen. Zo, zo, de kogel is dus doof de kerk. En je bent natuurlijk dol verliefd." „Wat ik ben of niet ben," zei Hanneke, opstaande en naar de spiegel lopend, „zal te zijner tijd wel duidelijk worden." „Zo, zo, en wanneer zal de gelukkige dag zijn „O, dat weten we nog niet. Voorlopig zeker niet En ik blijf gewoon bij hem werken." „Vertel eens, Hanneke," vroeg Josien lachend zoent-ie lekker Het volgende ogenblik plofte er een poederdoos op de deken, vlak voor Josien's neus. „Als je j' mond niet houdt, zal ik jou eens zoenen met mij» haarborstel," „Sorry, Hanneke." Josien gooide de dekens val zich af en sprong uit bed. Ze liep naar haar vriendit en pakte haar bij de schouders. „Ik weet zeker, dal je vandaag de beste beslissing in je leven hebt ge- nomen. Wees dankbaar, dat ik als koppelaarster hei gefungeerd. En jij houdt van hem. Alleen, je wil het niet weten, niet eens voor jezelf.' EINDE VAN HET EERSTE DEEL.

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2