4 Theedrinken heeft dezelfde uitwerking als pugeren. AGNES Twin set grijs jasje met rose jumper 7j/7//7j0S^ere ^uid? MELKDEBAT IN TWEEDE KAMER. Woensdag zal de Tweede Kamer de nota inzake het melk- en zuivelbelied van de nieuwe minister van Landbouw, ir. Vonde ling, in discussie nemen. Zoals bekend heeft de minister beslist, dat er twee soorten melk zullen komen, n.l. gestandaardiseerd op lx/2 procent vet en op 3% procent vet, maar voor deze laatste gaat de prijs met 10 cent per liter omhoog. Eén en ander wordt in de nota nader gemotiveerd. het de „benevelende" werking van alcohol krachtig tegengaat. Daarnaast heeft coffeïne op de spieren eenzelfde uitwerking het prestatievermo gen van de spieren wordt er door ver hoogd, sepciaal van reeds vermoeide spieren. Op de bloedvaten werkt coffeïne even eens gunstig de kransslagaderen, die de hartspieren voeden, worden verwijd. Ver wijding van de nier-arteriën heeft een gun stige invloed op de functie der nieren, dus op de bloedzuivering. Looizuur. Doordat coffeïne tevens de bloedvaten in de hersenen verwijdt helpt dus ook thee de MEDISCHE ASPECTEN VAN DE THEE ZEVENTIENDE EEUWSE HEELMEESTERS HUIDIGE ONDERZOEKINGEN BEVESTIGEN DE „BAKERPRAA J VAN WELEER. „Wat purgatie of aderlaten uitwerkt, dat werkt thee ook uit", hield de 17e eeuwse filosoof Johannes Baptista van Helmont zijn leerlingen voor en daarom schreven zij hun patiënten thee, thee en nog eens thee voor. Thee was het medicijn bij uitstek. „Thee verdunt het bloed, bevordert transpiratie, ontbindt scherpe zoute sappen, steenachtige verhardingen, opent de verstoppingen van alle ingewanden, helpt de spijs verteren, heelt jicht, verkoelt de hitte in alle ziekten en is een zeker middel tegen koorts. Men is geneigd de lofzangen van de 17e eeuwers op de thee als bakerpraatjes te bestempelen, maar een vergelijking van hun uitspraken met de conclusies, waartoe de huidige wetenschap komt, brengt aan het licht dat ze er niet zo érg ver naast waren. Nicolaas Tulp. De vermaarde Amsterdamse arts Nicolaas Tulp bijvoorbeeld verzekerde, dat er geen kruid ter wereld was, „bij welks gebruik men ouder wordt". Vele geneesheren uit die dagen konden geen woorden genoeg vinden om de lof op de thee te bezingen. Thee was goed voor alles. Thee, ja thee, dat moet men roen, lichaams beste dokter noemen, Want die medicijne thee, komt ons alle daag ter snee, Thee maakt ons heel graag in t eten, Thee verkoelt en thee doet zweten, Thee dat zuivert hals en mont. Thee lest ook den dorst terstond, Thee verdrijft de kwade magen, Thee kan ook colijk verjagen, Thee herstelst hoest, roos en gal, Thee staat voor de klieren pal Thee kan ook graveel afdrijven, Thee is goed voor die veel schrijven, Thee verheldert ons gezicht, daar 't verstand en al verlicht, Komt dan, o gij droge zielen. Komt rondom de theepot knielen. Bontekoe. Dr. Helmont had zich geen ijveriger leer ling kunnen wensen dan dr. Cornelis Decker van Alkmaar naar het uithangbord van zijn vaders winkel „Bontekoe" genaamd die een vurig voorstander was voor het ge bruik van thee. „Hoe dicmals dat ze op een dach oock genomen wordt, sy noeyt iemand schade doet" schreef hij in zijn „Tractaat van het Excellentste Cruyt Thee Het minste gebruik bepaalde hij op 8 tot 10 kopjes daags. Hij zag er echter geen been in om aan te raden, dat men 50 of 100 of soms 200'kopjes achter elkaar moest drinken, zoals hij zelf op een voor- en na middag deed. Thee en coffeïne. Daar tegenover stelt een recent medisch rapport de volgende feiten Evenals koffie bevat ook thee coffeïne. Twee tot drie kopjes thee bevatten evenveel coffeïne als n kop koffie. Zodat men van thee even zeer „opkikkert" en „waker blijft als van koffie. Coffeïne werkt immers opwekkend en slaapverdrijvend op de hersenen, terwijl voortbeweging van het voedsel door maag en darmen, hetgeen chronische verstopping tegengaat. Naast coffeïne bevat thee in tegen stelling tot koffie looizuur. Dit looizuur stopt diarhee, werkt antiseptisch, versterkt het darmvlies en bestrijdt keelpijn. Wenst men deze effecten, dan dient de thee zonder melk gedronken te worden. Melk neutrali seert namelijk de looiende werking. Van daar de klassieke gewoonte om thee met melk te drinken. Bij chronische verstopping is het uit me dische overwegingen aanbevelenswaardig melk in de thee te gebruiken. In deze ge vallen moet het stoppend vermogen van het looizuur in thee tegengegaan worden, ter wijl de bevordering van de spijsvertering door de coffeïne voortgang kan vinden. Aangezien thee de maagzuur-afscheiding niet méér aanzet dan gewoon drinkwater, is thee ook voor mensen die vaak last van hun maag hebben ,een zeer gewilde drank. BELANGRIJK VRIJSTELLING VAN MILITAIRE DIENSTPLICHT, HERHALINGS OEFENINGEN, LANDBOUWVERLOF, enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling hun ALGEHELE VRIJ STELLING van militaire dienstplicht enz. Dit betreft allerlei bedrijven. Velen van hen hadden dit eerst zelf geprobeerd, doch) werden afgewezen. Dit betekent dus dat na eerste afwijzing, de zaak zeker niet als verloren behoeft te worden beschouwd. Met tal van voorbeelden kunnen wij staven, dat de verkregen vrijstellingen het resul taat zijn geweest van een ernstige studie der betrokken aangelegenheid, alsmede de wijze waarop wij de zaak voor cliënten hebben uiteengezet en mondeling verdedigd, hetzij op het Ministerie, hetzij na afwijzing voor de Raad van State. In januari 1958 schreven de dagbladen over ons bureau het volgende: „Het bemidde lingsbureau Wolters in Bennekom kan stapels dankbetuigingen laten zien, daarbij zijn brieven van jongelui, die al een afwijzende beschikking van de Minister hadden om vangen. De bemiddeling van de heer Wolters was dus wel degelijk van invloed, zijn hulp was niet vergeefs ingeroepen. De oorzaak is het gebrek aan deskundigheid an de a.s. militair, die zijn zaak niet weef fó verdedigen. Ook voor belastingzaken neemt men toch iemand, omdat cJe gewone burger weinig of niets weet van de belastingwet geving." Aldus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de militair echter geholpen door een rechtsgeleerde of iemand met jarenlange ervaring, die op veel treffender argumenten kan wijzen. Het is vanzelfsprekend, dat wïj na afwijzing ook Uw zaak mondeling verdedigen bij de be roepscolleges enz. Vele verzoeken, die ons werden gedaan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid afgewezen en daardoor hebben wij het vertrouwen gewonnen. BEMIDDELINGSBUREAU C. J. J. WOLTERS Marijkelaan 17 - Bennekom Tel. 0 8397 - 329 Vraag lijst van zeer vele geslaagden door onze hulp en wendt U vrijblijvend in ver- Talrijke dankbetuigingen ter inzage. WIJ HEBBEN GEEN BUKANTOREN. Hieronder volgen enkele geslaagde bemiddelingen, die allen ALGEHELE KljoJEL LING van militaire dienstplicht verkregen M. H. Dek, Schotte 2, Kruiningen A. P. v. d. Berg, Dorpstr. 33, s-H. Arendskerke Th. J Bouten, W. Prinzenstr., Helmond B. v. Beek, Raadhuisstr., Spr. Capelle C. Geleijns.m 13, Roodevaart, KlundertG. v. Santen, de Wacht 4, 's-GravendeelJ. de Jong, A 603, SliedrechtK. de Vries, Breekade 5, Krimpen a. d. IJsselA. W. Derks, Galvanistr. 2, Den Haag N. Kluft, Kerkweg 74, Heemskerk A. Slokker, L. Laarderweg, Huizen J. P. van Diepen, Lagend'weg 10, SchagenD. H. Hoeve, Emmastraat 53, Den Helder; G. Makaske, Horsterweg 1, Efmelo IJ. Dikkerboom, aannemer, UtrechtJ. v. Brummelen, Rensw. weg, Ederveen J. B. Hermans, nr H 83, RuurloP. E. Kobus, W. Woltersw. 14, Renkum W. H. J. Spies, Uilenb. str. 5, Heteren; H. Veldman, Erfgen'w. 18, Zw'kerspelB. C. Jansen, Dev'straatweg 187, Zwolle S. Salverda, Bobbesteegh, Idsegahuizen G. M. de Esch, Weltertuijnstr.. Heerlen; H. J. J. Faassen, Kaldenk'weg 8, Tegelen en J. Cappon, W. 2, Cadzand (gedeeltelijke vrijstelling). Wij houden zitting Woensdagmorgen 12 maart a.s. tussen 11 en 14 uur in Hotel „De Korenbeurs", Grote Markt te Goes. U kunt daar rustig met ons spreken, geheel vrijblijvend. J7 Maat 42 - 44 - 46. Materiaal: 600 gram Scheepjes Kompas kl. 1276: 550 gram kl. 1255 2 breinaalden no. 2 2 breinaalden no. IVi 6 knopen een treksluiting. Stekenverhouding t 31 steken breed en 44 naalden hoog gebreid in tricotsteek op naalden no 2Yi zijn 10 cm. I. JASJE. Rugpand. Opzetten met grijs 152-( 158-164) steken op naalden no. VA- Brei 4 cm tricotsteek, 1 naald recht op de verkeerde aknt van het werk. Boveni de recht op de verkeerde kant van het werk. Boven de recht gemeten 9 cm hoog is (de aangegeven citi- maten zijn hier altijd weer gemeten vanaf de ribbel), dan aan beide kanten 1 steek minderen en deze mindering nog 5 maal iedere 4e naald herhalen. Op de overgebleven 140- 146-152) steken 8 naalden breien, dan aan beide kanten 1 steek meerderen en deze meerderingen nog 5 maal iedere 8e naald her halen (152-158-164 steken). Breien tot het werk 35-(36-37) cm hoog is, dan voor de armsgaten iedere 2e naald aan' beide kanten achtereenvolgens 1 maal 4-(5-6), 2 maal 2, 3 maal 1 en nog 4 maal iedere 4e naald 1 steek afkanten (122-126-130 steken). Breien tot het armsgat recht gemeten 10 cm hoog is, dan aan beide kanten 1 steek meerderen en deze meerderingen nog 3 maal iedere 8e naald herhalen (130-131-138 steken). Wanneer het armsgat totaal 19-19]/2-20) cm hoog is, de schouders schuin af kanten met 8 maal 5 en nog 1 maal 6-(8-10) steken. De overige 38 steken op een draad rijgen voor de hals. Linker voorpand. Begonnen wordt met de zak. Opzetten met rose 53-(59-59) steken op naalden no. 2/. Brei 7 naalden, tricotsteek, 1 naald recht op de verkeerde kant van het werk, 4 naalden tricotsteek en verder breien in het volgende streepmotief le naald (goede kant van het werk) recht X 5 steken rose, 1 steek grijs, vanaf X de gehele naald herhalen, eindigen met 5 steken rose. 2e naald averecht met grijs 3e naald recht met grijs. 4e naald averecht, 2 steken rose X 1 steek grijs, 5 steken rose, vanaf X de gehele naald herhalen, eindigen met 1 steek grijs, 3 steken rose. 5e naald recht met grijs. 6e naald averecht met grijs. 4 steken. Het eerste knoopsgat 8 cm vanaf de onder kant en verder s.teeds 7H cm tussen ieder knoopsgat. Knoopsgat: 5 steken recht, 4 steken afkanten, 11 steken recht, 4 steken afkanten, naald recht uitbreien. in de volgende naald 4 steken opzetten boven de afgekante steken. Rechtermouw. Opzetten, met grijs 58-(62-66) steken op naalden no. 2. Brei een boord in 1 steek recht gedraaid, 1 steek averecht 7 cm hoog, hierbij in de laatste naald meerderen tot 64-(68-74) steken. Boven de boord verder breien op naalden no. lAl in het streeppatroon van het zakje, van de le tot en met de 6e naald 2 maal breien. Boven het streeppatroon verder breien met grijs in tricotsteek. Aan het begin en einde van iedere 6e naald 1 steek meerderen tot er 108-( 112-116) steken op de naald staan, verder iedere 4e naald aan beide kanten 1 steek meerderen tot er 132-( 136-140) steken op de naald staan. Op deze steken verder breien tot het werk totaal 42- (44-46) cm hoog is, dan voor de kop van de mouw aan het begin van de volgende rechte naald 6-(7-8) steken' en aan het begin van de volgtfude averechte naalcL 4-(5-6) steken afkanten, hierna aan het begin van iedere naald 2 steken afkanten tot de kop van de mouw recht gemeten 13-14-15) cm Koog is. De overige steken in één keer afkanten. Linkermouw in spiegelbeeld van de rechtermouw breien. Afwerking. Alle delen op de verkeerde kant onder een vochtige doek luchtig persen. Schoudernaden sluiten. Nu eerst het halsboordje breien, hiervoor met de naalden no. 2 breiend de steken langs de hals opnemen, langs rechter halsuitsnijding circa 70- (74-78) steken, 3 8steken van de rug en langs de linker halsuitsnijding evenens circa 70-(74-78) steken. Brei in 1 steek recht gedraaid, 1 steek averecht 4 cm hoog, dan de steken afkanten in 1 steek recht, 1 steek averecht. Zij-, mouw- en figuurnaden sluiten. Mouwen glad inzetten. Langs de onderkant de zoom op de ribbel naar binnen vouwen en tegenzomen. Het beleg naar binnen vouwen en tegenzomen. Het zakrandje wordt met he: sluiten van de figuur- en zijnaad op de ribbel naar binnen gevouwen en vast gezet. Knoopsgaten op elkaar festonneren en de knopen op de juiste plaats aanzetten. Ten slotte alle naden napersen. Van de jumper behandelen wij de beschrijving in een volgend artikel. Babyderm-zeep Van de le tot en niet de 6e naald nogmaals breien. Nu over de gehele naald verdeeld meerderen tot 60- (63-66) steken en verder breien met grijs in tricot steek 6/ cm hoog, dan 1 naald recht op de ver keerde kant en' verder breien in tricotsteek, hierbij 1 cm boven de ribbel recht op de verkeerde kant en averecht op de goede kant gaan breien. Breien tot het werk geme'ten vanaf de grijze ribbel 8 cm hoog is, in de volgende naald minderen als volgt24-(27-30) steken recht, X 2 steken samenbreien, 10 steken recht, vanaf X nogmaals breien, eindigen met 2 steken samen, 10 steken recht. Deze minderingen nog 3 maal iedere 4e naald herhalen (48-51-54 steken). Op deze steken verder breien in tricotsteek met aan de voorkant (begin van de averechte naalden) iedere 4e naald 1 steek meerderen tot er weer 60-(63-66) steken op de naald staan. Aan het begin van de volgende ave rechte naald 2 steken afkanten en de overige steken in afwachting op een hulpnaald zetten. Nu eerst het voorstukje breien, hiervoor met grijs opzetten 24 steken op naalden no. VA- Brei 4 cm tricotsteek, 1 naald recht op de verkeerde kant van het werk. Boven de ribbel verder breien in tricotsteek, hierbij aan het begin van de eerste averechte naald 14 steken bij opzetten voor het beleg (38 steken). Bij een zelfde hoogte als het voorpand aan het begin van de rechte naalden 12 maal iedere 4e naald 1 steek meerderen (50 steken). Breien tot het werk, gemeten vanaf de ribbel eenzelfde hoogte heeft als het andere stukje (eveneens gemeten vanaf de grijze ribbel), dan aan het begin van de rechte naald 2 steken afkanten, vervolgens beide delen op de naald nemen en over alle steken verder breien in tricotsteek. Voor de grotere maten kan desgewenst VA cm onder het armsgat een figuurnaad ingebreid worden, die we zullen beschrijven in het volgende artikel over de jumper. Breien tot het werk 35-36-37cm hoog is, dan voor het armsgat aan het begin van de ave rechte naalden achtereenvolgens 1 maal 6-7-8steken 2 maal 2, 3 maal 1 en nog 4 maal iedere 4e naald 1 steek afkanten. Tegelijk met het armsgat voor de hals aan de voorkant 28 stekenaf afkanten en ver volgens iedere 3e naald aan de halskant 1 steek minderen. Bij eenzelfde hoogte als het rugpand aan de kant van het armsgat 4 maal iedere 8e naald 1 steek meerderen. Aan de halskant doorgaan met minderen tot er voor de schouder 46-48-50) steken over zijn. Op deze steken verder breien tot het armsgat recht genieten 19-( 19)^-20) cm hoog is, dan de schouder schuin afkanten, zoals bij het rugpand. Rechter voorpand. Breien in spiegelbeeld van het linkerpand, met hierin 6 dubbele knoopsgaten van

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 3