PANG CHANTAGE m nrmTrrimmnrrrnnrmririmmrmT^ Pracht handen Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol SyAJUULOJUULOJUUUUL^iUJULMAI).l>.8.l>X8JM88fl i(LUJÜÜÜLaJLOJÜLIIJJJ.tlJJLajJXU^.fi,88 fl ft fl H 8 (I ft fifl <1 JUU).8JJJJXiUUJ.B.8JJJUIJUUULUJÜÜÜ^ een luchtige combinatie van cacao ,UÖL chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver- Üj|0|3f snapering voor jong en oud. o UIT ONZE OMGEVING AXEL Tube 95 ct UnmAfl.fiolei Het is de Hamamelis die 't 'm doet FEUILLETON door JOKE DE VALK. SPORTNIEUWS XA 1 VOETBAL-OVERZICHT Neem iedere dag de kleine dosis KRUSCEEN - en drijf zo die Rheumatische Pqnen uit Uw ledematen. BEKENDMAKINGEN. -J 11 o nse r jL lO 9 WEER EEN 40 JARIG JUBILEUM BIJ DE Z.V.T.M. Dinsdag 4 maart herdacht de heer J. B. F. Pauwels alhier, de dag, dat hij voor 40 jaar in dienfct trad van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg Mij N.V., waar hij thans de functie van Inspecteur Vervoer bekleedt. Tijdens een intieme plechtigheid in het restaurant „Zomerlust" in aanwezigheid van een groot deel van het technische- en vervoerspersoneel voor zover het door de dienst niet verhinderd was werd de heer Pauwels en zijn echtgenote door de directeur der Z.V.T.M., ir. J. F. Denie, geluk gewenst en ook dank gebracht voor alles, wat hij in de afgelopen periode voor het bedrijf had gedaan. Hij overhan digde hem een enveloppe met inhoud en bood een bloemstuk aan. De burgemeester, de heer Van Oeveren, betuigde de heer Pauwels hulde voor zijn 40 jaar trouwe dienst en deelde mede, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had de heer Pauwels de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud te verlenen, welke medaille hem daarna op de borst werd gespeld. Namens het personeel boor de heer A. Lippens de jubilaris een cadeau aan. Verder werd nog het woord gevoerd en gelukwensen aangeboden door de heer F. J. Schijf, namens verschillende vervoersorganisa- tie's en wees deze op de voortreffelijke samenwerking die er bestond gedurende de tijd dat hij in functie was bij de Rijksverkeersinspectie. De heer Pauwels dankte voor de vele blijken van belangstelling en gelukwensen en memoreerde enkele fragmenten uit zijn loopbaan, bij de Z.V.T.M. ge durende de afgelopen 40 jaar. Men bleef daarna nog enige tijd in gezelligheid bijeen onder het nuttigen van de erewijn. In de loop van de dag ontving de heer Pa'uwels nog vele stoffelijke, schriftelijke en telegrafische ge lukwensen van vrienden en zakenrelatie's. Deze dag zal voor de heer Pauwels en zijn echtgenote onver getelijk blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bankbiljet van 10.Olivierstraat 15, Axel. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 maart 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat)10 uur en 3 uur Cand. Polman, van Kampen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 8 9 maartDokter A. Kats. SLACHTOFFER VAN LIMBURGSE MIJNRAMP IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN BEGRAVEN. Tot de slachtoffers van de mijnramp in de staats mijn Maurits behoorde ook een oud-Zeeuwsch-Vla- ming, n.l. de heer L. F. Blommaert, afkomstig uit Lamswaarde. De heer Blammaert, die thans woonachtig was ,e Geleen, vertrok enkele jaren geleden naar de mijn- 26) Ze liep de Enkweg op en vleide zich neer op een stil stukje heide, in de onmiddellijke nabijheid van de weg. Tegen een berkeboompje geleund sloeg ze het boe kopen en begon te lzen. Maar na een kwar tiertje betrapte Hanneke zich er op, dat ze nog steeds bladzij één voor zich had. Dat vermaledijde briefje ook Ze klapte het boek dicht en keek werktuigelijk op haar polshorloge zeven uur. Natuurlijk ging ze niet. Het was beslist een mop van iemand. Misschien, wel van een der andere pensiongasten. Ze liet het hele rijtje haar gedachtengang passeren, maar toen ze aan het eind was, had ze nog geen flauw idee, wie het geschreven kon hebben. De andere gasten waren meestal gehuwden, met of zonder kinderen. Grobbe dan Welnee, die was met Josien op sjouw. Die twee zouden zich wel vermaken. Het kon haar niets schelen, want Grobbe betekende in geen geval wat voor haar. Een aardige vent, maar daarmee was ook alles gezegd. Werktuigelijk opende ze weer haar boek en poogde haar gedachten bij het verhaal te houden, maar tel kens moest ze weer aan het briefje denken en na enikele minuten klapte ze het boek andermaal dicht, ditmaal met een zucht. „Hanneke, meisje, dat verwenste briefje wordt een obsessie voor je," zei ze zacht tegen zichzelf, fin opnieuw keek ze op haar horloge door kwart over Zeven. Als ze op tijd wilde zijn, moest ze nu toch gaan. Maar ze ging nietStel je voor streek en kwam thans op noodlottige wijze om het leven bij een instorting in een nieuwe pijler. Een tragische bijzonderheid in deze familie Blom maert is noc wel dat de ouders van de thans ver ongelukte mijnwerker enkele jaren geleden beiden bij een auto-ongeval in Noord-Brabant om het leven zijn gekomen. Evenals zijn ouders destijds is thans ook de heer Blommaert vrijdagochtend in zijn geboorteplaats Lams waarde ter aarde besteld. ad 1 DE VLISSINGSE NUTSSPAARBANK. Het tegoed van de spaarders bij de Vlissingse Nuts- spaarbank is gedurende de maand februari gestegen van 15.388.386,72 tot 15.576.080,23. Er werd ge durende deze maand ingelegd 756.766,69 en terug betaald ƒ569.073,18. Het verschil is dus 187.693,51. Er werden 195 nieuwe rekeningen geopend en 121 rekeningen afbetaald, waardoor het aantal rekeningen op 23.937 kwam. De inleg van het schoolsparen be droeg ƒ3162,85 uit de spaarbusjes kwam ƒ8683,37. Hoofdkantoor inleg 446.162,23, terugbetaald werd 3341.934,60 tegoed 10.239.764,31. Terneuzen: ingelegd ƒ27.346,43 en terugbetaald ƒ49.937,19; tegoed 407.573,56 Zaamslag: inleg 4923.-, terugbetaald 2085,22 tegoed 100.321,28 Axel: inleg ƒ5620,83, terugbetaald ƒ9510,25; tegoed 118.322,18. Schaken. HET KANAALZONE - TOURNOOI. In het kader van het 4e Kanaalzonetournooi werden woensdag de eerste wedstrijden gespeeld en wel te Terneuzen en te Gent. De gedetailleerde uitslagen van deze ontmoetingen waren, als volgt Terneuzen A Landau A 1. P. Mulder C. de Putter 1 - 0 2. H. Voorhans J. v. d. Hagen 1 0 3. J. J. Kaan. J. Haak 0- 1 4. A. Stadhouders M. Jansen 1 0 5. C. G. Zegwaard C. D. van Wijck 1 0 6. G. Dijselynck M. Mattelé 0 1 4 2 Terneuzen B Landau B 1. J .v. d. Ree J. Peeters Yi~ 2. H. Barentsen A. Verstraten< Vt~ Vi 3. J. van Es J. Jansen O Ui' 0 1 4. C. van Cadsand L. Vinke 0 2 2 Jos Gobert A Het Volk A 1. Jos Gobert Wante 1 0 2. W. van Wambeke De Vliegher 1 - 0 3. B. de Brycker Asseloos 0- 1 4. W. Mulkers Vandenberghe 1 0 5. O. Petit Wijlleman I - 3 6 R. van Mol De Roose 1 - 0 5 - 1 Jos Gobert B Het Volk B 1. Declotere Fr. Bracke 1 0 2. Deuoortere n. o. 1 - 0 3. Lödor Cackaert 0- 1 4. Watteeuw Asscherick 1 0 -At if 3- 1 De eerste grote internationale ronde zol op woens- dag 12 maart a.s. te Gent plaats vinden in het lokaal van „Het Volk". „Ik wil nietzei haar verstand, doch de vrouw in haar was en bleef nieuwsgierig. Wie ter wereld zou het toch kunnen zijn Natuurlijk zou ze de fiets kunnen nemen en zo tegen acht uur kwasi de Meulunterseweg op kunnen rijden. Ze was er al eens langs gefietst, in de richting van Wekerom. Éven voorbij de spoorwegovergang kwam je langs een speeltuin en! daar had ze die dag wat gedronken, onderwijl kijkend naar de zich amuserende kinderen. Vooruit, dat deed ze nog eens. Ze zou er voor zorgen, dat ze ongeveer acht uur langs de hoek fiet ste en als er dan niets bijzonders te zien was, reed ze door naar de speeltuin en dronk er een flesje limonade. Per slot van rekening had ze vakhntie en in de vakantie moet je je amuseren. Ze stond op en lie pterug naar het dorp./'Jn haar pension vroeg ze de fiets ter leen, maar mevrouw deelde tot haar spijt mede, dat er geen enkel^ flames- fiets beschikbaar was. „Zelfs mijn eigen fiets heb ik uitgeleend, juffrouw Schoneveld. Het spijt jfie ont zettend/' Hanneke keek op haar horloge tien minuten over hal facht. Als ze er om acht uur wilde zijn, moest ze onmiddellijk gaan, want het was zeker wel twintig minuten lopen. „O, het is niet erg, mevrouw," lachte Hanneke, „dan maak ik wel een wandeling." Even laier liep ze door de Dorpsstraat, in de richting van de Meulunterseweg. Als het een mop was, liep ze gewoon een eindje door, de Barne- veldseweg op en ging met de bus weer terug naar Lunteren. Om half negen was de bus altijd in het dorp, dus een minuut of tien eerder zou ze wel in de buurt van de Meulunterseweg kunnen instappen. Buiten het dorp werd het minder druk. Wel was er tamelijk veel rijverkeer, doch daar had Hanneke NOG GEEN LENTE-SFEER! De voetbalcompetitie's sjokken, ten opzichte van de programma-afwikkeling de laatste weken al zeer moei zaam voort en onderwijl we deze regelen schrijven gieren weer enige jachtende sneeuwvlagen in dichte vlokkenwolken langs onze ramen. Met voorbehoud willen we daarom deze keer weer zeer in het bijzonder de zaak op de keper bekijken, maar zoals de zaken nu staan is het minstens genomen een groot vraagteken of de helft van het toch al niet Volledige programma wel door zal gaan. En in tussen stevenen we al aardig op de Lente aan. Maar in deze kwakkelende nawinter ontbreekt nog zowat alles aan de Lentesfeer Zodat we onze ziel maar in lijdzaamheid blijven bezitten. 2e klasse B K.N.V.B. Niettegenstaande de stagnerende afwerking van het programma zijn voor zondag weer slechts drie wed strijden vastgesteld. Leider Internos gaat op bezoek bij Rood-Wit, een duel, dat naar onze bescheiden mening alle mogelijkheden in zich sluit. Bij doorgaan van deze niet gemakkelijk te voorspellen ontmoeting willen we dit keer dan ook een 3 als onze prognose plaatsen als vermoedelijk resultaat Ook T.S.C. zal in deze conterei opereren en deze door velen gedoodverfde serieuze kampioens-preten- dent zal het tegen Roosendaal op moeten nemen. Ondanks het terreinvoordeel der rood-witten. achten we de blauw-witte Oosterhoutse ploeg favoriet "n deze strijd en zien we hen met twee punten winst huiswaarts keren. Te Tilburg zal Sarto de honneurs van gastvrouw waarnemen tegenover Corn Boys. We hebben helaas de overtuiging dat onze enige Zeeuwsch-Vlaamse club die zondag in deze afdeling ook als enige pro vinciale ploeg in het veld verschijnt de verre reis naar Tilburg gaat maken om er een nederlaag te incasseren. 't Is alsof li een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige invloed van de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op Uw bloed zuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van die pijnverwekkende onrein heden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge I.I allengs weer de oude, fit van lijf en leden en vrij van pijn. Ing. Med. 3e klasse D K.N.V.B. Ook in de vier voor deze afdeling vastgestelde ontmoetingen zien we evenveel in de kopgroep ge klasseerde clubs uitkomen- Veruit het allerbelangrijkst lijkt ons het duel in Terneuzen tussen de rood-zwarten en de tricolore- ploeg Meto, die hier haar laatste kans op het spel ziet staan. Een nederlaag betekent voor de gasten een definitieve uitschakeling. De uitslag moge de Terneuzenaars in veler oog als favoriet doen zien, het komt ons voor dat enige reserve in acht ge- nomen moet worden en de kansen vere als gelijk waardig moeten worden aangeslagen. We wagen het hier niet als uitslag een draw te voorspellen. Zierikzee heeft het oppervlakkig beschouwd een heleboel gemakkelijker en zal door, R.C.S. aan haar zegekar te binden zondag nog wel bovenaan blijven. Voor Zeeland Sport betekent het uitstapje naar de Nadorst geen winst bij voorbaat. Het met zijn rug tegen de muur vechtende Zeelandia kan gevaarlijk uit geen last van. Hoe dichter ze evenwel bij de Meu- luntersewe gkwam, des te nieuwsgieriger werd ze. „Rendez-vous bij de lantaarnpaal," mompelde ze in stilte. Het zou een mooie titel voor een roman zijn. Toen ze het Wormshoef-hotel voorbij was, kon ze de hoek zien. Maar er was niets bijzonders te bespeuren. Ach, wat verwachtte ze eigenlijk Een of andere stille Lunterse aanbidder Het mankeerde er nog net aan. Alsof ze niet genoeg gekregen had van de mannen in deze vakantiedagen Opeens kreeg ze een, schok en stond werktuigelijk stil. Datdat kon toch niet Dat was toch onmogelijk? Was dit nu een hallucinatie of droomde ze, ofOf was hij het werkelijk Langzaam liep ze weer verder. Nee, er was geen twijfel mogelijkHij was hethaar baas, Jan Dubois. Keurig gekleed als altijd, liep hij, voorover gebogen, wellicht peinzend, wat heen en weer op de hoek van de Meulunterseweg. En toen Hanneke op nog enkele meters van hem verwijderd was, hief hij zijn hoofd op en zag hij haar. Een glimlach van herkenning kwam over zijn ge zicht en op dit ogenblik stelde Hanneke vast, dat hij beslist knap was. Hij nam even zijn hoed af en stak toen een hand uit, haar tegemoet lopend. „Juffrouw Schoneveld, dat is een verrassing. Ik dacht eerst dat het een grap was, maar ik was zo verbazend nieuwsgierig Werktuigelijk drukte ze zijn hand, maar haar ver wondering steeg op haar gezicht. „Wat bedoelt u met „een grap" „Wel, dat telegram, dat ik vanmiddag kreeg. Ik moet u eerlijk vertellen, dat ik er niets van begreep, maar ik wilde er het mijne van weten en daarom ben, ik gegaan." Hanneke schudde niet-begrijpend haar hoofd. „Als de hoek komen en zo zullen de Vlissingers op hun hoede moeten zijn. De semi-plaatselijke ontmoeting Odio—R.K.F.C. zal naar onze mening ook een weinig uiteenlopend resul taat opleveren en misschien ook in een puntenver deling eindigen. Het terreinvoordeel voor de thuis ploeg lijkt ons nl.. van weinig betekenis gezien de krachtsverhouding dezer clubs en hun plaats in de rangschikking. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. Onze buitenbewoners hebben als laatste competitie wedstrijd nog de ontmoeting tegen de Terneuzense Boys voor de boeg. Of echter de trip naar Terneuzen zal doorgaan is met het oog op de terreinsgesteld heid aldaar nog de vraag. Voor het resultaat achten we Adri van Harn en de zijnen mits volledig uit komend zeker favoriet. Spui moet ook deze return match, verplicht aan de sportieve eer, weten te winnen. Zaamslag krijgt een zware opgaaf te vervullen, n.l uit naar Cclijnsplaatse Boys. Voor de groen-witten zal naar onze mening hier wel geen puntenwinst zijn te boeken. Arnemuiden ontvangt Krabbendijke en ofschoon de roodbroeken het niet cadeau zullen krijgen, achten we hen toch sterk genoeg om de volle buit thuis te houden. Want een misstap van de Arnemuiders be tekent feest in Nieuwdorp. Burgemeester en Wethouders van Axel maken be kend, dat bij beschikking van 7 maart 1958 aan Lensen's Aannemersbedrijf N.V., Singelweg 26, Axel, overeenkomstig artikel 32 der Wet Autovervoer Per sonen vergunning is verleend voor uitvoering van groepsvervoer binnen deze gemeente voor het ver voeren van bouwvakarbeiders. Deze vergunning geldt voor de tijd van 7 maart 1958 tot en met 31 december 1958. Axel, 7 maart 1958. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse Van Oeveren. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 4 maart 1958, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijnt Het moet worden ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijdng van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 7 maart 1958. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. u me nu eens vertellen wilt, wat dit allemaal be tekent begon ze. „Wat dit betekent Wel, dat wilde ik eigenlijk vragen. Ik ontving vanmiddag het telegram van u en welnu ben ik er." „Een telegram van mij U bent niet lekker, ik heb helemaal niet getelegrafeerd." „Zo Hij haalde zijn portefeuille te voorschija en nam er een telegram uit. „En dit dan Hanneke nam het telegram aan en las „U wordt verzocht hedenavond om acht uur precies aanwezig te zijn op de hoek van de Meulunterseweg te Lunteren, onder de lan taarnpaal. Het is van groot belang. X" Ze keek haar baas aan en bego te lachen. „Dat is een mop van de een of ander. Kijk maar, ik heb een nagenoeg gelijkluidend briefje gekregen." Ze haal de het propje papier uit haar mantelzak en maakt: het open, waarna ze het aan Dubois gaf. Deze las het en keek toeni verstoord. „Ik was er vast van overtuigd, dat u mij dat telegram gezonden had," zei hij met teleurstelling in zijn stem. „Maar nu moet ik aannemen, dat iemand ons beiden deze poets gebakken heeft. Laat eens kijken, dat ka nvolgens een bepaald artikel zelfs straf baar zijn. Is dat nu twee zeven en zestig, of slaat dit o,p een weefsel van verdichtselenAls ik het Wetboek van Strafrecht nu maar bij me had „Dat kunt u morgen op kantoor wel nazien, me neer Dubois. Dus u bent naar aanleiding van dit telegram onmiddellijk hierheen gereisd „Nu, onmiddellijkik was juist bezig een ver handeling te bestuderen over het huwelijksrecht en ik had nog een paar uur de tijd, voor de trein ging (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2