CHANTAGE ZENUWRUST PU R O L huid? Huidgenezing FEUILLETON door JOKE DE VALK. uareiaüetien in Uw bloed veroorzaken die Bheiunatische Pijnen. Daarom zal zo'n bloedzuiverende Hruschenkuur D seed doen. Hfeiin..' 1 Ing. Med. KOEWACHT MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN OVERSLAG LOOP DER BEVOLKING. HONTENISSE. VOETBAL-OVERZICHT Houdt de winter uit handen en voeten TWEEDE BONTE AVOND VAN „O. 6 O." Ditmaal voor een totaal uitverkocht huis, gaf het Spaarfonds „O. O." dinsdagavond in „Het Cen trum" de tweede jaarlijkse avond voor haar leden met een bont en zeer gevarieerd programma, waarbij, enige populaire artisten van radio en televisie met hun meest gevraagde en alom bekende zangnummers wel de hoofdschotel vormden van het menu op deze avond. Als rasecht kind van de Jordaan werd afgaande op het onbedaarlijk applaus bij haar optreden Zwarte Riek tot „star" van deze avond geprocla meerd. En zo konden we eens te meer vast stellen hoedanig de smaak van de massa zich in het bij zonder richt naar dit genre liedjes dat lijnrecht tot de harten en gemoederen der toehoorders spreekt. En daaronder zijn ook die, waarin de lof van de Jor- cjgan en Rembrandtplein breed wordt uitgezongen en de Amsterdamse grachten en de ouwe Westertoren on lyrisch-weemoedige wijze worden afgeschilderd als de eeuwige trekpleisters voor elk wier wieg op Amstels bodem stond en het ouwe „groot Mokum" als een Oosterling hun Mekka hoog in het hart dragen. En Zwarte Riek kan gerust doorgaan voor het vrouwe lijke prototype uit de Amsterdamse Jordaan-wereld. Na de pauze was het deze zangeres uit het volk, die om haar ongedwongen en bijzondere charme van de volksbuurt een duidelijk sjpirekende bijval verwierf. Telkens, tot vijf- o fzesmaal toe werd ze terug ge roepen en telkens „gaf ze er nog één Het enthou siasme kende bijna geen grenzen. Eveneens succesvol was het optreden van Joop de Knegt, een zanger, eveneens van het „self-made" type, maar met goud in de stem, die een serie succes liedjes zong, waarvan het overbekende „Ik sta op wacht" insloeg als koek. Ook de radio-troubadour Bert Visser met zijn im ponerende basstem deelde in eenzelfde evenredigheid van de gunst van het publiek. Babyderm-zeep Nomden we met dit een drietal „glansnummers" van het programma, in één adem mogen we verder nog noemen mr. Bastos, als koning der zakkenrollers, die een miraculeuze vaardigheid betoonde in zijn meester schap van kaartspel en goochelkunst, maar die bij een tweede optreden ook nog blijken gaf, dat zijn telepathische bekwaamheden de aanwezigen vaak met verstomming sloeg bij het vernemen van bijzonder heden van in Verre landen verblijvende familieleden. De hier reeds eerder opgetreden Jan Tromp bracht als kunstfluiter weer proeven; van zijn zeldzame kunst, terwijl we na de pauze ook nog verrast werden door het optreden, van, het vrouwelijke slangenmens Miss Alice, dat een lichaam bleek te bezitten met een lenige buigzaamheid, die aan het fabedachtige grensde. Last but not least rest ons de verdienstelijke piano omlijsting te roemen, ofschoon de muziekliefhebbers ditmaal niet aan hun trekken kwamen. De man die de verschillende onderdelen van deze avond ten slotte aan elkaar wist te praten was Roland Wagter Jr., die het eerste gedeelte van deze avond afsloot met een propaganda-stunt voor de toekomstige-reclame-televisie en- „het nat van Schie dam" in een driedelige demonstratie ten aanschouwe bracht. Als geheel een geslaagde avond, die met ge bruikelijke verloting en bal na o.i. toch niet kan halen bij een artistiek verzorgde toneel-opvoering. Maar de smaken verschillen en daarom wachten we nu naar de belofte van praeses van Gink, die als derde avond en tevens slotavond van het seizoen een op voering in het vooruitzicht stelde, die aan dit ver langen van meerdere leden zal voldoen. SOCIËTEIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. In de wekelijkse bijeenkomst der ouden van dagen in de bejaardensocieteit van woensdag werden door het hoofd der Chr. Lagere School te Spui, de heer S. van Harn, door middel van een projectielantaarn een groot aantal beelden uit verschillende landen vertoond, waarbij hij op zijn bekende wijze vertelde 15) In het bosbad zag ze Dubois staan. „Zielepoot," dacht ze. Die man is met vakantie, maar hij Weet zich in het geheel niet te vermaken. Ze ontkleedde zich en trok haar badpak aan, waar na ze weer in het water dook. Rustig zwom ze enkele baantjes, waarna ze weer naar haar hokje terug keerde. Zonnebaden was er vandaag niet bij. Totem ze uit haar badhokje kwam,, zag ze op enkele meters afstand haar baas staan. Kennelijk had hij op haar gewacht. O, die mannen Als de een niet om je heen zwierf, was het de ander wel. Die had natuurlijk weer wat op zijn lever. „Morgen, meneer Dubois," begroette ze hem op ongedwongen toon. „Niet zo mooi weer als gisteren.' Hij keek haar verstoord aan. „Ik zag u gisteren in Ede weer zitten met die kerel." O, dacht Hanneke, het begint weer. „Nou, en „En Wat en 7" Hij slikte en vervolgde ietwat grof „Ik heb het liever niet." „Ik stel uw bezorgdheid voor mij geweldig op prijs," antwoordde Hanneke liefjes. „Geweldig, hoort u Was er verder nog iets „Juffrouw Schoneveld, zo begint het altijd. Een man en een vrouw ontmoetten elkaar en in het begin betekent het niets. Maar op de duur komt er een huwelijksaanzoek en „En u denkt natuurlijk, dat het in dit geval ook zo zal gaan. Nou, hebt u maar geen vrees, want ik heb hoegenaamd geen enkel plan om te trouwen met die meneer Grobbe niet en met niemand niet. Bept u over de maatschappelijke toestanden, het natuur schoon en allerlei andere aangelegenheden. Deze op namen hadden betrekking op de Unie van Zuid- Afrika, alwaar zijn vader in het begin nog had deel genomen aan de krijgsverrichtingen van de Engels- Transvaalse oorlog. Ook aangaande Curagao, Nieuw - Guinea en Canada werden prachtige opnamen Ver toond en spr. besprak uitvoerig de levensgewoonten en wat dies meer zij. Kortom het was weer een interessante en zeer leerzame middag die door on geveer 50 oudjes werd bezocht. Zo langzamerhand blijkt dat het torenlokaal voor dergelijke druk be zochte vergaderingen te klein gaat worden. De gebruikelijke tractatie's hadden weer plaats en verhoogden weer de gezellige sfeer. Vicaris den Blaauwen, als altijd op zijn post, bracht de heer van Harn dank voor zijn boeiende ge- illustreerde causerie over de verre en vreemde landen. WEER EEN 40-JARIG JUBILEUM BIJ DE Z.V.T.M. Dezer dagen was het voor de heer R. van den Berg, alhier een dag die niet onopgemerkt kon passeren, aangezien hij' het feit mocht herdenken en béleven dat hij voor 40 jaar bij de Z.V.T.M. im dienst kwam. Aanvankelijk als rijtuigschilder, bekleedt hij thans een functie onder een andere benaming» njl. die van voorman-ambachtsman. Deswege had het feit van deze herdenking een fees telijk en officieel karakter gekregen, niet alleen om dat ter receptie in „Het Centrum" zijn hoogste chef, ir. J. F. Denie, de directeur der Z.V.T.M. hem kwam complimenteren, maar tevens omdat ook burgemeester Van Oeveren aanwezig was, die de jubilaris in harte lijke bewoordingen feliciterend, hem tevens namens H.M. de Koningin de ere-medaille in de Orde van Oranje-Nassau op de borst spelde. Bij deze gelukwensen waren die van de directeur voorafgegaan, die de heer v. d. Berg behalve de ge bruikelijke enveloppe met inhoud een keurig bloem stuk offreerde. Namens het personeel bood de heer A. Lippens de jubilaris onder de beste kameraadschappelijke wensen een polshorloge aan. Nog werd het woord gevoerd door de heer A. Molenaar, vrijgestelde van de afdeling Axel van „St. Raphael" van welke organisatie de heer van den Berg sedert tientallen jaren bestuurslid is. Begrijpelijkerwijze was de heer van den Berg wel enigszins geroerd door edze overtalrijke bewijzen van belangstelling en de hem toegezwaaide loftuitingen. Hij dankte daarvoor op hartelijke wijze, waarna men onder het ronddienen van de erewijn en, de andere gebruikelijke attentie's nog geruime tijd bijeen bleef. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 januari 1958. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings (bed. H.Avondmaal), 2.3 Ouur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10.30 uur en 3 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. P. Visser, van Tilburg. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Dinsdag 21 januari 1958. Geref. Gemeente. 7 uur n.m. Ds. J. B. Bel, van Krabbendijke. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 18 19 januariDokter K. Boor. 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. nu tevreden 7" „Nee," antwoordde hij koppig. „Ik zal het op prijs stellen, als u vandaag nog met me terug gaat naar de stad. Ik snap niet, wat u er aan vindt, hier in dit gat." Hanneke's mond viel van pure verbazing wijd open. „Wat zegt u? Mee terug naar de stad? U bent niet lekker." „Dat is best mogelijk," antwoordde hij, „maar dan komt het door dit dorp. Ik kan niet aarden op het platteland, ik hoor in de stad. Ik moet drukte om me he enhebben." „Nou, het is hier anders druk genoeg." „aKn wel zijn, maar ik wil, dat u met mij mee gaat. Terug naar de stad." Hanneke schoot in een lach. „En als ik weiger aDn wordt ik zeker op staande voet ontslagen, niét?" „Ik ontsla u helemaal niet. Dat is het 'm juist ik wil u houden. Waar vind ik zo gauw weer éèn andere kracht? Vakantie is niets waard. U en:9k horen in de stad." „Dat kan wel zijn, meneer Dubois, maar ik Jfcëb mijn hele pensiongeld vooruit betaald en ik wil tot de laatste dag hier blijven. Ik geniet hier volop." „O, wat dat geld betreft, dat kunt u wel van mij terugkrijgen. Als helt dat is „Niee, dat is het niet. Begrijpt u dan niet, dat ik wel u ondergeschikte ben. tijdens het werk, maar dat u in mijn vakantie geen zeggenschap over me hebt Ik ben hier en ik blijf hier. En als het u hier niet bevalt, wel, niemand zal u tegenhouden, als u weer naar de stad terug wilt gaan." „Dat kan niet," weerlegde hij koppig. „Ik moet een oogje opbu.tiouden." „Zeer vereéïd)X zei ze s|potlachend. „Ik kan andèts best op mezelf'passen." LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Koewacht nam in het afgelopen jaar af met 17. Op 1 januari 1957 be droeg het aantal ingezetenen 2550 (1311 manoen en 1239 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 37 (21 mannen en 16 vrouwen) en door vestiging met 78 (36 mannen en 4 2vrouwen). Het verminderde door overlijden met 29 (15 mannen en 14 vrouwen) en door vertrek met 103 (52 mannen en 51 vrouwen). De bevolking bedroeg alzo op 31 de cember 1957 2533 (1301 mannen en 1232 vrouwen). GOUDEN BRUILOFT Donderdag vierde het echtpaar De Paepe-v. d. Bilt te Koewacht hun gouden bruiloft. Vader de Paepe teltnu bijna 80 jaren en moeder 73. Beiden zijn nog goed gezond en doen nog vlot hun dagelijkse bezig heden. Des morgens om 9 uur werd een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij zij met de familie per auto naar de kerk werden gebracht. Na de H. Mis werden zij ontvangen op het gemeentehuis, waar de burgemeester hen feliciteerde en een geschenk aan bood. Verder werd de gehele familie getrakteerd op enkele glazen, porto, welke gedronken werden op de gezondheid van het gouden paar. Na afloop hiervan werd het feest in alle gezelligheid in de familiekring doorgebracht. SCHIETAVOND RESERVE-RIJKSPOLITIB. In het patronaat te Koewacht werd donderdagavond een bijeenkomst gehouden van Steun Wettig Gezag, waarbij de Rijks- en Reservepolitie een schietavond organiseerde. Bij de politie waren de afdelingen Axel, Zuiddorpe en Koewacht vertegenwoordigd. De eerste prijs in revolverschieten werd behaald doo rde heer Adr. van Meurs Jacz. uit Axel. Op de tweede prijs legde de heer L. A. Fluit, adjudant der brigade Axel beslag. Het aantal deelnemers was 29. Na de wedstrijden werden de behaalde prijzen uit gereikt door adjudant Fluit, welke tevens een woord van dank bracht aan de leden van S.W.G. en zijn politiemannen. Dank zij de steun van de gemeente, S.W.G. en de deelnemers kon iedere schutter een mooie prijs in ontvang st nemen. Na afloop werd nog getracteerd op koffie en bier, zodat ieder tevreden huiswaarts kon keren. en oor Zwaarmoedige gedachten, tobberijen angstgevoel worden verdreven di Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Het zielental van de gemeente Overslag nam in het afgelopen jaar af met 18. Op 1 januari 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 308 (15 2mannen en 156 vrouwen). Dit aantal vermeerde door geboorte met 5 (3 mannen en 2 vrouwen) en door vestiging met 4 (1 man en 3 vrouwen). Het verminderde door over lijden met 5 (4 mannen en 1 vrouw) en door ver trek met 22 '(10 mannen en 12 vrouwen,). De be volking bedroeg alzo op 31 december 1957 290 zielen (141 mannen en 149 vrouwen). KIND IN BED GESTIKT. Toen mevrouw G., woonachtig op de Rode Sluis dezer dagen op een morgen haar dachtertje uit bed ging halen,, bleek dat er iets niet in orde was. Direct werd een geneesheer ontboden» welke spoedig ter plaatse was, doch deze kon slechts de dood consta teren. Na onderzoek bleek dat de baby door ver stikking onder de dekens om het leven was gekomen. GRÉ BROUWENSTIJN IN DE KONINKLIJKE OPERA TE GENT. De Koninklijke Opera van Gent geeft op vrijdag 24 januari de première in gala-opvoering van de ojpiera „Tiefland" van Eugène d'Albert. Hierin treedt „Dat blijkt anders niet. U bent steeds in gezel schap van die kerel." Hanneke werd vuurrood. „En nu is het genoeg, meneer Dubois. Ik kies het gezelschap uit, dat ik zelf wens en ik ben u hiervoor geem verantwoording schuldig. En doet u me één plezier Laat u me alsjeblieft de rest van de vakantie met rust." Zonder verder kommentaar af te wachten, ging ze met opgeheven hoofd langs hem heen en vertrok weer naar het dorp. In één ruk liep ze door naar haar pension om haar badgoed op te hangen. Toen dit geschied was, ging ze nog even naar haar kamer om een boek te halen. Op de trap kwam ze natuurlijk Grobbe weer tegen. „Verslapen vroeg hij lachend. „Het is niet zo mooi vandaag, hé Wat ging het hem aan, dat ze al gezwommen had „Nee," loog ze, „ik had zin om eens wat langer te blijven liggen." Hij bleef op de traptrede staan en keek haar aan. „Jammer, dat er geen zon is. De temperatuur is veel kouder." Ze knikte. Langzamerhand zakte haar boze bui. Wat had ze maling aan haar baas. Maling toch zeker aan iedereen Wacht, Dubois zou wel weer terug gekeerd zijn in het dorp en als naar gewoonte heen en weer slenteren in de hoofdstraat, in de hoop haar te zien. Als ze nu eens met Grobbe in zijn wagen langs hem heen reed Ze keek hem opeens met glinsterende ogen aan. „Ja, de heide is me te koud. Ik geloof, dat ik van daag maar eens naar Elten ga. Dat is een van de weinige plaatsen, die op mijn programma staan. En vandaag lijkt me er een geschikte dag voor." Hij knikte. „Inderdaad. Ik zou natuurlijk mijn ge zelschap kunnem aanbieden ,plus mijn wagen, maar de gevierde Nederlandse zangeres Gré Brouwenstijn op. Op woensdag 29 januari heeft nogmaals een gala opvoering van deze opera plaats en, op zondag 9 februari is er een gewone opvoering. Gré Brouwen stijn zal ook optreden in „Fidelio", waarvan de pre mière in gala-opvoering op vrijdag 28 februari gaat, De reisclub „Prins Hendrik" alhier is voornemens op woensdag 29 januari a.s. weer een trip te maken naar Gent ter bijwoning van de opera „Tiefland". Qpigave hiertoe kunnen nog worden, aangenomen op de daartoe bekende adressen. LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Hontendsse nam in het afgelopen jaar af met 1. Weliswaar nam het aan tal vrouwen toe met 11, maar daar tegenover stond een vermindering met 12 mannen. Op 31 december 1956 bedroeg het aantal ingezetenen 5423 (2760 man nen en 2663 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 110 (52 mannen en 58 vrouwen) n door vestiging met 174 (76 mannen en 98 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 69 (32 mannen en 37 vrouwen) en door vertrek met 216 (108 man nen en 108 vrouwen). De bevolking bedroeg alzo op 31 december 1957 2748 mannen en 2674 vrouwen is totaal 5422. Er werden 56 huwelijken voltrokken en één echtscheiding had plaats. EEN WEEK END VOL VERRASSENDE MOGELIJKHEDEN. Als a.s. zondag het oude gezegde „de derde keer, de goede keer" waarlijk nog betekenis mocht blijken te hebben en de vastgestelde programma's dus nor maal doorgang vinden, kan er heel wat verandering komeni in de rangschikking. In geen drie weken heeft er nu in de 2e klasse B geen enkele match plaats gehad. De eerste wedstrijd in 1958 moet dus in deze regionen nog gespeeld worden. Geen wonder, dat de sportliefhebbers be ginnen te popelen van ongeduld en zij zich vooral op de wedstrijdprofetieën en barometerstanden instellen, daar de toestand op de sprieten hier volledig mee staat of valt. Mogen de programma's nu doorgang vinden 2e klasse B K.N.V.B. T.S.C. zal deze zondag als gastvrouwe optreden van één harer aloude rivalen uit de 2e klasse, n.l. R.A.C. In dit duel start de thuisclub als de meest favoriete ploeg, die op eigen veld de punten wel zal weten te incasseren. Ook Sarto zal zich niet door B.S.C. laten ver rassen en de punten voor alle securiteit im Tilburg houden. Objectief zijn deze beide ploegen nog steeds de eerste gegadigden voor de titel. Doch de leider van deze afdeling Internos is er ook nog. Deze club speelt ook al thuis en wel tegen Roosendaal. Naar onze mening heeft ook deze ploeg de beste kansen dp een victorie. Middelburg wacht tegen Rood-Wit geen bepaald zacht eitje en zal hard aan moeten pakken voor een goed resultaat. Hulst zal in de Corn Boys wel verbeten tegen standers ontmoeten, gezien ook het gelijke spel in Sas van Gent. Mogelijk dat de Sassenaars ook te Hulst weer een puntje weghalen,, al lijkt Hulst ons sterker. Deze ontmoetingen) hebben n.l. om hun semi- plaatselijk karakter bijna steeds een verrassend ver loop en resultaat. Goes zal er alles op zetten om over W.V.O. te zegevieren en haar positie daardoor wat solieder te maken. Huidzuiverheid-Huidgezondheid dat aanbod zal wel niet in goede aarde vallen." Inwendig lachte ze. Alle mannen waren toch eigen lijk net eender. Ze trapten in elk valletje, dat je voor hen uitzet. Ze draalde en keek in zijn van verwachting ge spannen gezicht. En op dit moment ontdekte de vrouw in Hanneke Schoneveld, dat die man hopeloos ver liefd was. Zijn gezicht sprak als een open boek. Nu moet ik eigenlijk weigeren, zei de verstandige Hanneke, want als ik zijn invitatie aanneem, moedig ik hem aan. Maar de onverschillige Hanneke ant woordde na enig nadenken „Goed, we gaan samen naar Elten, maar de uitgaven worden beperkt. We vragen mevrouw Overbeke een lunchpakket en van avond eten we desnoods hier een kliekje." Hij knikte, dolgelukkig, dat ze met hem mee wilde. „Goed, dat zal ik in orde maken. Schikt het u, als de wagen over een kwartier klaar staat „Best. Ik trek even een andere jurk aan." Later op de morgen reden ze Lunteren uit. Hanneke keek in de drukke Dorpsstraat links en rechts, maar van Dubois was geen spoor te bekennen. Eigenlijk zoveel te beter. Het gaf maar ergernis en ten slotte was hij toch haar baas. Grobbe was in een opgewekte stemming. Hanneke merkte, dat hij uitgelaten was als een kind, dat hij haar gezelschap had. Nu ja, dat kon ze ook wel be grijpen. Hij was getrouwd geweest en een weduwnaar mist eerst zijn vrouw. Daarna komt de tweede phase, dat hij „een" vrouw mist. a An die tweeed phase nu was de heer Grobbe toe. Ze mocht vandaag wel ter dege op zichzelf passen. Och, hij. was een geschikte kerel, als ze maar goede vrienden konden blijven. Niet meer dan dat. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1958 | | pagina 2