Het woonhuis V oetbalo verzicht Fa J. G. VINK r „Het Centrum" Bioscoop HE J Sissy, de jonge keizerin De verleidster Debora en Boukje Land 1 1 I alle sooRten öRukweRk j. c. vink HULST De enige vulpen /fSt met de i OCTANIUM pen! •»;w 1 I 8 8 Markt 12 Tel. 646 AXEL m 44 De notarissen L. H. M. Penders te Gemert en Meijling te Axel zullen op dinsdag 17 december a.s. des nam. 2 uur in Hotel- Café „De Graanbeurs" te Axel, Noordsbraat 7, krach tens artikel 1223 B.W. pu bliek verkopen met schuur, bergplaats, erf en tuin te Axel Koestraat 20 groot 5,43 A. Aanvaarding na ontruiming door de bewoner, de heer J. A. Tangelder. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notarissen. mmmmmsm-mm vmmÊBmmmBmKmmmm prima uitvoering Telefoon 575 AXEL Zaterdag 14 december, aanvang 6.30 uur en 9 uur Zondag 15 december, aanvang 3.45 uur Dinsdag 17 en Woensdag 18 december om 8 uur brengen wij het grandioze vervolg op SISSY Met ROMY SCHNEIDER, lieftalliger dan ooit en KARL HEINZ BÖHM als de charmante echt genoot. Een film vol charme, humor en menselijk heid, zich afspelend aan het keizerlijke hof. Wie SISSY heeft gezien mag dit niet missen Toegang alle leeftijden. Zondag 15 en maandag 16 december om 8 uur ARLENE DAHL, HERBERT MARSHALL en PHIL CAREY in Een fascinerende film vol sfeer en dreiging. Eén man had haar gemaakt tot wat zij was een verbijsterende jeugd-ervaring gaf deze mooie vrouw een afkeer van mannen. Zij werd een vrouw, slecht en zonder scrupules. Een prachtige speelfilm met een aaneenschakeling van verleide lijke scènes. Toegang 18 jaar. Markt 12 Axel wmmtmmtmm'MmtmM mmmmmimmmmmmssm Te koop flinke arbeiders woning, staande te Axel, Steenovens M 9, direct te aanvaarden. Te bevragen bij van Fraaijenhove, Spui D 27a, telefoon 0 1155-729. Lederen jassen 125.met vijf jaar garantie. Jekkers 95.vesten 57,50, dames mantels 137,50, damesjasjes 79*75. Vraagt vrijblijvend ziöhtzending of catalogus aan St. Antoine, Roosen- <bH daal. RIJKSAANMELDINGSKANTOOR VOOR EMIGRATIE Het Gewestelijk Arbeidsbureau organiseert een emigratievoorlichtingsbijeenkomst over CANADA op WOENSDAG 18 december a.s. te AXEL, in „De Stadsherberg". Aanvang half acht. Lichtbeelden. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang vrij. Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit Dinsdag 17 december 8 uur n.m. Openbaar Lyceum te Terneuzcn VIERHANDIG PIANORECITAL Het programma vermeldt werken van Schubert, Clementi en Mendelssohn-Bartholdy. Kaarten voor leden a 2.—i en voor niet-leden a ƒ2,75 (a.r.i.) verkrijgbaar te Temeuzen bij A. Standaert, Noordstraat 32, tel 2215 (uitsl. van 9-12 en 14-18 uur) en te Axel bij J. C. Vink, Markt 12, tel. 646 en des avonds aan de zaal. GEVONDEN VOORWERPEN. Groen linnen boodschappentas, Postkantoor witte wollen das, Vaartwijk N 3 sleutel no. 8, Nieuw- straat 42 alpinomutsj haarstrik, stofbril, rechter witte wollen want, kentekenplaat NB-86-87 en ijzeren pen van koppeling, Rijkspolitie dameshorloge, Smit- schorre Q 37 zwarte damesportemonnaie met in houd, Irenestraat 41 twee linke rdameshandschoenen, Visser-Koolegekleurde bal, Noordstraat 1 dub bele fietstassen, Sassing Q 15 bruine alpinomuts, Prins Hendrikstraat 71 jonge duitse herdershond, Sassing Q 21 zwart lederen portemonnaie, Koe straat 13 blauw jongensjasje met ritssluiting, Bern- hardstraat 38 herenportemonnaie met inhoud, Bern- hardstraa t40 bankbiljet, De Ruij terstraat 3 zak aardappelen, Irenestraat 14 paar zwarte regenpijpen, Stationstraat 16 rode kinderportemonnaie, Bernhard- straat 24wit katoenen dameshandschoen, Buth- dijk 25 rode plastic portemonnaie, aMrgrietstraat 8 grijs schuimrubber kussen, Weststraat 7 een roze- krans, Prins Hendrikstraat 33 paar bruine glacé handschoenen, Marijkestraat 10 gele regenjas, Prins Hendrikstraat 75 een rode damesportemonnaie met inhoud, Prins Hendrikstraat 71 touw (ongeveer 5 meter), Irenestraat 11 pakje inhoudende enige zak doeken, tube cream en flesje eau de cologne, Visser- Koole sigarettenaansteker, Ds. Jan Scharpstraat 7 balpointpen en kindercaipe, Irenestraat 11 bruine portemonnaie met inhoud, Nieuwstraat 21 knijptang, Walstraat 36; blauwe wollen want, Nieuwstraat 31 herenhandschoen, Evertsenstraat 11 rechter lederen handschoen, De Ruijterstraat 45 sjaal, Wilhelmina- straat 84 bruine jongenspet, Prins Hendrikstraat 75 rode step, Julianastraat 25 kinderwantje, De Ruijter straat 23 rechter motorwant, De Ruijterstraat 32 bankbiljet, Wachtebekestraat 131, Zelzate 10 post zegels, Wilhelminastraat 8groene lederen hand schoen, Emmastraat 94. VERGADERING NED. CHR. VROUWENBOND. Dinsdag a.s. hoopt de Ned. Chr. Vrouwenbond, af deling Axel, in het Torenlokaal der Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen te komen, voor de verzorging van een Kerstliturgie door de leden. De vergadering begint des avonds 8 uur. U aj TONEELVERENIGING „K.T.C." BRACHT „VRAAG NIET WAAROM". De leden en donateurs van „K.T.C." die woensdag avond de grote zaal van „Het Centrum" voor drie kwart vulden hebben met grote spanning de opvoering gevolgd van het toneelspel in 3 bedrijven „Vraag niet waarom" van de auteur Adri Klijssen. De voorzitter, de heer A. P. van Riel verwelkomde de- aanwezigen hartelijk en gaf allereerst nog enkele toelichtingen op het verloop en de taferelen-indeling der verschillende bedrijven. Wij mochten reeds een iets drukker bezoek con stateren dan „K.T.C." de allerlaatste jaren gewend was en dit mocht ook blijken uit de woorden van de voorzitter, die concludeerde dat „zijn" vereniging, na een aanvankelijke teruggang van het ledental, thans wel over het dieptepunt heen schijnt te zijn en het ledental nu weer een stijgende tendenz vertoont. Hij drukte de trouwe leden op het hart dat „de Koe straat" zich zal blijven beijveren om tegen een zo laag mogelijke donatie steeds te trachten iets goeds te bieden en besloot zijn qpeningswoord met een gloed volle opwekking tot de leden om ieder in eigen kring mede te werken om „K.T.C." omhoog te helpen. In de aanhef gewaagden we reeds van de spanning waarmede de aanwezigen het ten tonele gevoerde volgden en de inhoud van het stuk was er dan ook naar, dat het ieder die het aandachtig volgde in zijn greep gevangen hield. Hierin ziet men een man, die zijn vrouw door de dood verloor. Al zijn liefde gaat over op zijn enig kind zijn dochter Afra. Zelfs maakt hij schulden om haar maar te kunnen geven wat haar hartje begeert. De gelden die hij door verduisteringspraktijken weet te bemachtigen zijn in de loop der jaren opgelopen tot een bedrag van 10.000.De procuratiehouder ont dekt de fraude en ontbiedt de oneerlijke kantoorklerk van Oosdrecht bij hem thuis waar hij hem zo in het nauw weet te brengen, dat hij de toestemming krijgt tot een huwelijk met zijn dochter Afra, als tegen prestatie voor het feit dat hij het tekort zal aan zuiveren. Afra offert haar geluk zij was reeds verloofd met een jonge arts op voor haar vader. Maar dit huwelijk is niet gelukkig. De procuratie houder van Loosden blijkt een loszinnig type te zijn en verongelukt op een van zijn dienstreizen per auto m het buitenland, terwijl hij met een van zijn vrien dinnetjes uit was. Gedeeltelijk verlamd is hij het ziekenhuis thuis gekomen en de dokter die voor het huwelijk bijna verloofd was met Afra, behandeld van Loosden nu. Hij geeft hem pijnstillende tabletten, die bij een te grote dosis levensgevaarlijk zijn. Toch sterft Loosden, ofschoon hij zelf door zijn verlamming de tabletten niet kan bemachtigen door toediening van deze medicamenten. De schijn richt zich hoe langer hoe meer tegen mevrouw Loosden en zij wordt zelfs in arrest gesteld op vermoeden van moord op haar man. De valse besculdiging tegen mevrouw Loosden wordt echter ontzenuwd door haar vriendin, Loudy Greefland, advocate van beroep, één der mooist ge-^ typeerde rollen van dit stuk. Het door de advocate met grote ijver ingezette speurwerk voert het spoor van dit misdrijf evenwel naar het vriendinnetje van de vermoorde, hetwelk een type schijnt te zijn die het niet zo erg nauw neemt, terwijl zij zelfs ook connecties heeft met een vriend van minderwaardig allooi. Stap voor stap komt het dan tot de ontknoping waarbij het voor de werkelijke daders onmogelijk is te blijven ontkennen en zij beiden door het geraffi neerde speurwerk van de advocate door de mand vallen. Gevankelijk worden zij met een gereedstaande auto naar het politiebureau vervoerd en mevrouw Loosden wordt in vrijheid gesteld en kan een nieuw leven beginnen met haar vroegere verloofde. Over spel en spelers, waarvan de leiding en regie in handen was van de heer J. van Meir, kunnen wij uieraard kort zijn, daar de bezetting van dit stuk ge heel gevormd werd uit de oude kern van de toneel groep, die al met al door een verantwoorde vertolking een aandachtig en tevreden gehoor vond, hetwelk uit het spontane applaus na elk bedrijf mocht blijken. De heer A. P. van Riel, vanaf de 'oprichting bij de bevrijding als voorzitter actief geweest zijnde, be dankte in zijn slotwoord allen die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt. Naar hij mede deelde deed hij dit voor de laatste maal, daar hij officieel als voorzitter wenste af te tredenmaar zo voegde hij er aan toe „ik blijf K.T.C. met raad en daad ter zijde staan." Dit laatste kunnen wij ons ook moeilijk anders voorstellen, daar wij wel mogen zeggen, dat de heer van Riel, één der mede-oprichters van deze toneal- club, hiervan van meet af de ziel is geweest en K.T.C. zich gedurende meer dan tien jaren gelukkig mocht prijzen met zo n praeses. W ijhopen dat zijn eventuele opvolger deze voetsporen zal weten te drukken. Een tombola met een macht van prijzen en na af loop een gezellig bal maakte dit programma volledig. GESLAAGD. Aan het instituut Cuppens-Geurs is voor coupeuse geslaagd onze stadgenote, mej. I. Wijna. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 december 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. K. A. Firet, van Rotterdam. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 14 15 december Dokter K. Boor. VIJFDUIZENDSTE INWOONSTER GEBOREN. Dinsdag woei de vlag van de Hulsterse stadhuis toren om een voor deze stad wel zeer heugelijk feit de 5000ste inwoonster was er De heer K. L. de Bakker was de gelukkige vader die bij het doen ,van de geboorte-aangifte het ver zoek kreeg „even te wachten" en daarna geconfron teerd werd met het voltallig college van B. en W., dat hem geluk wenste met het verheugende feit, dat zijn dochter Marina Joseph Tan Francies de vijf duizendste inwoonster van Hulst was. Hij mocht voor zijn dochter een spaarbankboekje in ontvangst nemen waarop door de gemeente het - cijfer 5000 reeds in centen was bijgeschreven. OFFICIËLE INGEBRUIKNAME VAN DE TELEVISIETOREN TE GOES. Dinsdag vond de officiële ingebruikneming plaats van de T.V.-toren Goes, die al sedert enige tijd voor pro^fuitzertüingen was ingeschakeld. Bij de officiële opening waren tal van autoriteiten aanwezig, w.o. de directeur-generaad van P.T.T., ir. V. d. Toorn, die de Commissaris der Koningin verzocht door een druk op de knop de zendinstallatie in gebruik te stellen. In de avonduren wei)d in de „Prins van Oranje" te Goes een streekprogramma verzorgd, dat Mia de Goesse toren door de N.T.S. werd uitgezonden. Voor de geïnteresseerden in cijfers laten wij hier onder nog enkele gegevens over de T.V.-toren, die de eerste officiële, niet tijdelijke —zelfs de LopPik- zenders zijn „tijdelijk" ontvang- en zendinstallatie in Nederland is. Met de bouw van de toren werd op 23 juli 1955 een aanvang gemaakt onder directie van de R.D.G., afdeling Constructie. De fundering van de toren bestaat uit 70 Franki- palen ,lang circa 16 m„ (diameter 52 cm. Hierop, is een funderingsplaat gelegd met een diameter /an 16 m. en 2 m. dik. In het torenlichaam zijn verwerkt 1800 m3 beton en 170.000 kg. betonstaal. Het totaal gewicht van de toren bedraagt circa 4/ millioen kg. De betonnen toren zelf is 82 m. hoog. De| schacht diameter bedraagt 10 m. De diameter van werk- en reportageringen bedraagt 17 m. De spiltrap heeft 400 treden. De tijd benodigd voor het gaan met de lift naar de hoogste stopplaats is circa 80 seconden. De totale bouwtijd, inclusie fde installatie was 2Jd jaar. Teneinde in geval van dijkdoorbraak toch nog toegang tot de toren te hebben is een nooddeur ge projecteerd op 5 meter plus N.A.P. De televisie antenne is gemonteerd op een vakwerkconstructie, welke op 116 m. hoogte aanvangt en op 130 m. hoogte eindigt. De antenne heeft een winstfactor van 10 x, welke een gevolg is van de bundeling van de uit gestraalde energie in het verticale vlak, waardoor het Affectief gestraalde vermogen 5 kW bedraagt. Aan de buismast, welke op 82 m. hoogte begint en op 116 m. hoogte eindigt, is reeds eén Fpkl.-antenne aan- «ebracht, zodat het desgewenst mogelijk zal zijn vanuit radiotoren te Goes eveneens F.M.-uitzendingen te doen plaats vinden. De 13e verdieping van de toren is voor het later, opstellen van F.M.-zenders in gereedheid gebracht. Het televisie-beeldsignaal wordt voorlopig aangevoerd met een tweetal 3 cm straalverbindingen uit Roosen daal. De toren is ook van groot belang in het nood- telefonienet van de P.T.T. in Zeeland. Via de in de toren aangebrachte installatie's kan ten behoeve van het telefoonverkeer draadloos contact worden onder houden met de diverse districtscentrales in overig Zeseland, sis s 2e klasse B K.N.V.B. Uiteraard ziet het programma er niet zo belangrijk uit als vorige week, maar na de misstap van T.S.C. is haar positie nu minder safe geworden. Nu zij Roosendaal op bezoek krijgen achten wij hen evenwel vere favoriet en zulen de punten wel in Oosterhout blijven. Sarto krijgt het heel wat gemakelijker, want voor Corn Boys zit er in deze reis naar Tilburg maar heel weinig perspectief. Middelburg za' uit dt grote zege van vorige week tegen T.S.C. wel het nodige moreel putten en zij moet nu tegen Goes in staat geacht worden de vic torie te behalen. Hulst moet naar Etten en zal daar door Internos zeker warm worden ontvangen. Wij achten de op- strevende Ettenaren thuis in staat revanche te nemen voor de te Hulst geleden nederlaag. R.A.C. dat evenals Middelburg blijkbaar een lang durige inzinking te boven schijnt, zal er alles op zetten de volle buit aar; zich te houden, nu het gaat tegen hekkesluiter W.V.O. Zou B.S.C.—Rood-Wit geen draw op kunnen leve ren ten slotte Daar zal de uitslag wel niet ver ■vandaan zijn. M 98 Va" 4 a >4444 "Octanium* iseenspeciale combinatie van 8 metalen - door Parker gekozen voor de pen van de '21'. Waarom? Octanium weerstaat spanning, aantasting en slijtage en blijft altijd elastisch. Uw ga rantie voor blijvend pret tig schrijven met deze prachtige Parker vulpen. Bekijk hem, schrijf ermee! Verkrijgbaar in 4 kleuren. PARKER '21' Standard Met blank metalen dop f 35. PARKER '21' Custom Met goldfilled dop f 47.50 ii

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3