Leuke St. Nicolaas - cadeaux voor jong en oud, vindt u in onze speciale St. Nicolaas- show/room Firma J. C. VINK - Markt 12 - AXEL AGNES 'M Dr D. Dorrepaal r-\ ..V~V BEKENDMAKING. heeft de practijk hervat. KLEURBOEKEN PRENTENBOEKEN KLEURPOTLODEN KLEURKRIJT POTLOODSLIJPERS VERFDOZEN TEKENDOZEN PASSERDOZEN FOTO - ALBUMS POEZIE - ALBUMS KAARTSPELEN DAMSPELEN SCHAAKSPELEN VULPOTLODEN VIERKLEURENPOTLODEN BRIEFWEGERS VLOEILEGGERS AGENDA'S HECHTMACHINES In Roosendaal kwam de thuisclub, onder excuus voor enkele remplaganten ditmaal slecht uit de bus. Niets lukte de Roosendalers, van welke bovendien in <le tweede helft nog enige spelers blessures bekwamen. De Wapendragers speelden een fanatieke partij cn waren ook sterker. Tot een kwartier voor het einde bleef de stand dubbel blank, maar toen de vrijstaande linksbuiten Reijntjes al te veel vrijheid vergund werd wrong deze zich door de rood-witte verdediging en scoorde linksbinnen Kops het enige doelpunt. Verder kwam men niet en zo behaalde W.V.O. haar eerste victorie. Corn Boys was in Roosendaal in de eerste heltt overtuigend sterker, maar men bracht het niet verder dan een geannuleerd dubieus doelpunt. In de tweede helft was B.S.C. sterker, maar tot 10 mniuten voor het einde wisten de Sassenaars stand te houden. Toen werd de Sase keepei tot tweemaal toe door Dekkers in de luren gelegd en werd het een nogal geflatterde 2-0 zege voor B.S.C. die de oranje-witten op de voorlaatste plaats bracht. Sarto bleef in de running door Goes te Tilburg na een puntloze eerste helft bij het einde in een plotse ling ontbrandend offensief een halve minuut voor het einde nog de volle buit af te nemen. Verdiend was de zege zeer zeker, maar het zat de Tilburgers voor de rust niet mee. Zelfs na de thee had het er de schijn van dat het een doelpuntloos duel zou blijven, doch nadat Verstelle Goes de leiding bezorgde ont wikkelde Sorto een moorddadig aanhoudende storm loop op de Zeeuwse veste. Een zeer knap doelpunt bracht de gelijkmaker door van Lissum en onder het verstrijken van de laatste minuut maakte van Ooster hout de zege tot een voldongen feit (2 1). Ziehier nu de stand, waarin de enige verandering is dat Corn Boys enige plaatsen zakte. Met de beide winnende leiders, wonnen alleen en merkwaardig de drie slechtst geplaatste clubs T.S.C. Sarto Rood-Wit Internos Hulst Goes R.A.C. Roosendaal Middelburg B.S.C. Corn Boys W.V.O. 10 10 11 11 10 10 10 10 8 9 10 9 6 5 5 4 4 3 2 2 3 2 1 1 3 3 3 3 2 2 4 3 1 2 1 1 1 3 3 3 4 5 4 3 7 6 7 29- 27- 22- 22- 20- 27- 11- 19- 16- 19- 15. 9 - 7 -15 -15 -19 -18 -20 -22 -21 -23 -19 -31 -27 v. d. Hooft reeds was uitgedrukt met twee doelpunten. Zeelandia zwoegde weliswaar hard voor een tegen punt maar de Terneuzense stopper en verdediging speelden een constante partij en lieten zich de victorie niet ontfutselen. Zelfs maakte Leunis verdiend een derd doelpunt (0,3). De verrassing van de dag lcverd 1 het thuis spelende R.K.F.C. dat de in de kopmoot verbijvende Meto eien sprekende 2—0 nederlaag toebracht in een naar we vernemen spannende en ook waarlijk goede match. Reeds bij de rust hadden de tricolores een 1—0 ach terstand. De doelpunten werden in dit duel gescoord door Zoch en na de pauze door Maurer. Twee tot de onderste helft van de ranglijst be horende ploegen ontmoetten elkaar in Ossendrecht en op eigen, bodem weet Odio nogal vaak een superiori teit ten toon te spreiden tegenover bezoekende rivalen, R.C.S. wetende waf er dreigt en op het spel staat heeft haar huid zo duur mogelijk verkocht. Door F. van Dijke nam Odio voor de pauze de leiding, fnaar van Eenenname vereffende de score voor men aan de thee ging. In de tweede helft bleef de strijd gelijkopgaand doch de Walcherse ploeg had haar kruit al verschoten. Nog maals doelpuntte van Dijke en toen ook Wouters de Souburgse doelman nog wist te verrassen was de victorie beklonken (3—1). Een zeker verdiend tweede doelpunt van R.C.S. bleef uit. In Hontenisse strooide Sint deze zondag in de vorm van doelpunten de meeste pepernoten. De Vlissingse bezoekers liepen vlot van stapel en namen in de eerste helft dank zij hun duidelijk veldoverwicht een alleszins verdiende voorsprong. Tot drie keer toe trilden de touwen van keeper Bax die zich wanhopig maar vergeefs inspande om doelpunten te voorkomen. Toch slaagde Neve er voor de pauze iri een wel verdiend tegenpunt te scoren. In de tweede helft dien de Zeeland Sport echter nogmaals van repliek en werd het zelfs 1—4 voor de Vlissingers. Pas toen maar te laat volgde het vruchtdragende slotoffen- sief. Maar het bleef bij doelpunten van Jansen en Neve, zodat de eindstand met 3-4 voor Zeeland Sport de kostbare punten aan de Vlissingers toewees. Niettegenstaande haar veldoverwicht kon Biervliet de zo nodige en begeerde punten niet verwerven. In 9' strijd met de verhouding hadden de Schouwenaars bij de rust reeds een 0—2 voorsprong en pas daarna kon Biervliet dank zij van de Bosse een meer dan ver diend tegenpunt scoren (12). Hier is de stand thans als volgt Terneuzen 11 8 2 1 28-16 18 Grenswachters 11 8 1 2 30-18 17 Meto 11 8 0 3 25-11 16 Zeeland Sport 11 7 1 3 35-23 15 Zierikzee 10 6 2 2 25-16 14 Hontenisse 10 5 1 4 22-16 11 Zeelandia 10 2 3 17-26 7 Axel 9 2 2 5 16-20 6 Odio 10 3 0 7 12-22 6 R.K.F.C. 11 2 2 7 12-26 6 R.C.S. 10 1 2 7 11-23 4 Biervliet 8 1 0 7 8-24 2 Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse, SPUI—A.Z.V.V. 4-2. Plaatselijke derby-sfeer overheerste. Spui nam verdiend revanche. De zaterdagnamiddag onder ideale weersomstandig heden gespeelde plaatselijke derby op „Bronzicht, die tevens de returnmatch in dit seizoen voor beide clubs betekende had lange tijd een spannend en sportief verloop. Aan weerszijden domineerde het rood-wit, zonder dat dit aanleiding gaf tot enige verwarring voor de correct optredende Middelburgse arbiter. Plaatse lijke rivaliteit leidt vaak tot afkeurenswaardige span ningen, hier konden na afloop nog handdrukken ge- wiseld worden, omdat de momenteel sterkste in eer lijke strijd de victorie behaalde. Geen wanklank ken merkte dit levendige duel. Bij de toss viel het windvoordeel in de eerste helft ten deel aan A.Z.V.V. De eerste aanvallen golven over en weer en na 5 minuten hebben de gasten succes als linksback Boeye een steekje laat vallen waardoor het tamme schot van Wim Bakker doelman Bolleman verrast (0—1). Spui openbaart een aanvalsdrift op het heidigdom van keeper van Bendegem en, een doelpunt hangt in de lucht. Na 28 minuten komt dit van de schoen van de Spui-kanonnier de Visser en de stand is 1 1. Spui behield het overwicht en nanwelijks één minuut later komt no. 2 van de voet van de Visser (1—2). A.Z.V.V. voelt dat aangepakt moet worden en onderneemt een serie tegenaanvallen. Na heen en weer golvende strijd is het de Axelse spil Haak, die een listig en hard schot inzendt, dat via de lat on houdbaar achter Bolleman verdwijnt en de stand is weer gelijk (2—2). In de tweede helft bleek de thuisclub met de vaste wil bezield om te wimïen. De Spui-aanval keert tel kens op de A.Z.V.V.-helft terug en de verdediging krijgt dan ook volop werk. Keeper van Bendegem weert zich kranig maar na 24 minuten moet hij zwich ten voor een schot van Pijpelink 3 2). De span ning bereikte nu een hoogtepunt en de lat komt de A.Z.V.V.-verdediging te hulp. De terugspringende bal wordt ingeschoten doch dit doelpunt wordt geannu leerd voor buitenspel. Spui ruikt de victorie. Hun aan vallen worden nog menigvuldiger en de Axelse defen sie wordt uit haar voegen gespeeld. Met nog een klein kwartier te spelen stelt Spui de zege definitief als hun midvoor het leder ten vierde male in de A xelse netten deponeert (4-2). De laatste fase van de strijd ver streek met afwisselend aanvalsspel maar de gastheren consolideerden de nuttige voorsprong en wonnen ten slotte verdiend. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT. De burgemeester der gemeente Axel brengt ter openbare kennis a. dat aan iedere ingeschrevene, die tijdens de zitting 1956-1957 (keuring lichting 1958) ter keuring moest verschijnen, de oproeping ter keuring is verzonden b. dat de in 1938 geboren mannelijke personen, die in een, der Nederlandse bevolkingsregisters zijn, op genomen of daarin hadden behoren te zijn opge nomen en de oproeping voor opkomst ter keuring dan wel een bericht van niet-inscfirijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 januari 1958 ter gemeente-secretarie moeten aanmelden. Axel, 2 december 1957. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. De Axelse Bakkerspatroons Vereniging geeft met leed wezen kennis van het over lijden van haar voorzitter, de heer A. DIELEMAN in de leeftijd van 59 jaar. Zijn organisatietalent en werklust zal bij ons in dankbare herinnering blij ven voortleven. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling diende Terneuzen zich door het teleurstellende verliezien, van Meto aan als nieuwe leider. Grenswachters had n.l. een vrije zondag en bleef nu een punt op de rood-zwarte leiders achter en Meto zelfs twee punten. Zierikzee en Zeeland Sport bleven op het goede pad en sloten zich met respec tievelijk 7 en 6 verliespunten aan de kopgroep aan. Ook onze stadgenoten hadden hier rust. De roodzwarte Terneuz:enaars waren in de Nadorst gedecideerd de meerderen hetgeen voor de pauze door Heden nam de Here van ons weg onze geliefde man, vader en grootvader, ANDRIES DIELEMAN in de ouderdom van 59 jaar Axel t M. P Dieleman- de Pooter A. F. Dieleman J. Dieleman-v. Hermon Andrie Kruiningen i R. T. Dek-Dieleman B. Dek Kootje Harderwijk F. A. Dieleman eu Verloofde. Axel, 30 november 1957. Wilhelminastraat 65. De teraardebestelling heeft plaats gevonden op dins dag 3 december.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3