V oetbalover zicht fyatfs 1 I 1 i I 1 i n 8 1 Boekhandel J. C. Vink mmmmÊmmemmmomism I ufeck et\, "*rJCL£DING 1 w. 4 9 Markt 12 - AXEL - Telefoon 646 BEKENDMAKINGEN. ZUIDDORPE. SPORT-WEEKEND BEANTWOORDDE AAN VERWACHTINGEN. Zowel de zondag- als de zaterdagcompetitie week maar in sporadische gevallen af van. onze prognose s die we in ons vorig numer als zeer waarschijnlijk stelden. De grote teleurstelling was ditmaal gelegen in het bij vernieuwing falen van onze plaatselijke derde klasser. Een stille hoop leefde er in het hart van de oranje-aanhang dat het grote keerpunt nu eindelijk wel eens aan zou kunnen breken, maar ook ditmaal bleek de uitslag een desillusie. Zo begint men zich in onze stad vertrouwd te makem met een be scheiden plaats die onze stadgenoten ten leste zal beschoren zijn op de competitieladder. Sommige zwart kijkers spreken zelfs al van degradatiegevaar, maar het is nog te vroeg daarop nu reeds een afdoende beslissing uit te spreken, al wordt de toestand van de oranje-witten nu wel zeer bedenkelijk. In de tweede klasse blijft T.S.C. de grote kans hebber met nog steeds een paar punten voorsprong. De Zeeuwsch-Vlamingen in deze regionen stelden tot nu toe niet teleur en beiden bleven zondag weer ongeslagen op eigen bodem. Het gelijk spel van Corn Boys tegen Roosendaal was niet minder eervol dan de zege met de oneven goal die Hulst op de andere Roosendaalse ploeg behaalde. Hieronder geven we een uitvoerig verslag van de ontmoetingen onzer plaatselijke elftallen en een meer bondig overzicht van de overige wedstrijden. 2eklasse B K.N.V.B. De wedstrijd van de dag, de eigenlijke „big-match in Oosterhout had in deze regionen wel de meeste aandacht en het pleit voor de gasten dat zij tegen de sterke blauw-witte leiders zo dap.pe rstand hebben q—hc Hoewel er in deze wedstrijd zowel voor als ;t talrijke kansen verloren gingen was de wel de juiste weerspiegeling van de ver- j )oor het gemis van een goede leiding ont- id treffen nog al eens in fors spel. Eén der Ir,,cks moest zich daardoor laten vervangen. Onder ote spanning eindigde dit duel met blanco score. De iw-gele Hulstenaren namen door hun mid- de leiding, doch na een snelle spurt langs r. de Hulst-stoppe maast zich wist de buiten- peb, V ,,-ts een hard schot in te zenden dat keeper onvoldoende onder controle kon krijgen, lc de gelijkmaker door linksbuiten Zwaans ge- 1 rd. In de 40e minuut van de wedstrijd her- lam i.dst door de Block opnieuw de leiding. In de veede helft zwoegde B.S.C. hard voor de lilijkmaker maar het was Hulst dat de voorsprong d, ,r N fs vergrootte. Toch waren in de tweede ff asten enigszins sterker en het was door V. zij zulks ook wisten uit te drukken (3—2). V ting droeg een vrij fors karakter. T Sas van Gent is het een spannende kracht- n, .„g g worden. Het was hier van Nassau die voor de t ioeg de score inzette. Het spel ging af wil ui van doel tot doel, maar na 20 minuten was ét Go -ns die voor Roosendaal de gelijkmaker pi- :e de. Toen volgde een sensationeel moment. Toe v Wissenberg n.l. de gasten aan de leiding •en, lag nauwelijks één minuut later op- -jelijkmaker in het net. De rust kwam met 2—2. No gtwee maal nam Roosendaal na de I vatt ig de leiding, doch telkens wisten de hard- z egende Sassenaards weer gelijk te maken dit een onbeslist duel van twee aan elkaar ploegen, die in de niet alledaagse stand 4— de. I.A.C. scheeu zondag het keerpunt ten goede te jebroken. Althans de Rijenaren boekten n een Zeeuwse ploeg hun tweede zege ,n (.r i in eigen home. Belangrijk versterkt ver- gastheren en van Lisdonk die weer op het r was na langdurige absentie opende de score. w voor de pauze niet tot een tegenpunt. De d vergrootte weer door van Lisdonk haar v.q en toen deze speler een goede pass lan- - Maas werd het zelfs 30. Tegen het 1 Goes de eer te redden. Vit was in het treffen tegen de lantaarn- perieur en bracht het dan ook door een i tot de derde plaats, doordat één wedstrijd zeeld is dan Internos dat nu in puntental (evenals met Sarto). Momenteel zijn er opcandidaten, maar Hulst volgt als zeer de met 11 punten en twee wedstrijden min- eid dan Internos. De hoofdstedelingen boekten een niet onverdienste lijk gelijk spel in hun uitwedstrijd tegen Sarto. Sarto nam in de eerste helft de leiding maar na de rust voerde Middelburg het tempo zo hoog op dat de Tilburgers herhaaldelijk in moeilijkheden, kwamen. De deze middag in puike vorm spelende Groenewegen mocht het genoegen smaken ten slotte de gelijkmaker te scoren, welke uitslag de krachtsverhouding in het veld ook het best weergaf. Zo is hier de stand T.S.C. 9 7 1 1 27— 6 15 Sarto 9 5 3 1 25-14 13 Rood-Wit 10 5 3 2 21. 42 13 Internos 11 5 3 3 22'19 13 Hulst 9 4 3 2 19-16 11 «Goes 9 4 2 3 26-18 10 Roosendaal 9 2 4 3 1920 8 Middelburg 8 2 3 3 1623 7 Corn Boys 9 2 2 5 1529 6 R.A.C. 9 2 2 5 9—21 6 B.S.C. 8 2 15 17—19 5 W.V.O. 8 0 1 7 8— 27 1 3e klasse D K.N.V.B. t AXEL-METO 3-6. Er waren nog enkele Axelse supporters, die in stilte hoopten op een herstel van hun favorieten. Deze kleine hoop is door de oranje-witten zondag wel op overduidelijke wijze de bodem ingeslagen. Tegen de goed combinerende en vlot schietende Meto- ploeg werd gedurende drie-kwart van de wedstrijd een dusdanig pover spelletje gedemonstreerd, dat velen reeds denken over degradatie naar een nog lagere K.N.V.B.-afdeling. Reeds direct na de aftrap trokken de Brabanders met vlot samenspel over de beide snelle vleugels ten aanval. In de vijfde minuut bracht hen dit succes en wist Hertogs met een hoog en hard schot de Axelse doelman te slaan (0—1). Het spel werd niet verplaatst en telkens verschenen de tricolores het ge vaarlijke en flitsende aanvallen in het Axels diel- gebied. Na 13 minuten spelens verhoogde dezelfde speler de score tot 0—2, toen hij een dekkingsfout in dg Axelse verdediging wist uit te buiten. Weer 5 minuten later was het 0.3 toen Waalput een kans benutte. Axel probeerde de bakens te verzetten, doch het plaatsen liet te wensen over terwijl er in het geheel geen vaart zat in de acties van de Axelse aanval. Telkens kon de Meto-verdediging tijdig ingrijpen en zodoende leefde er niej veel hoop in de harten van de weinige Axelse supporters. Toch kwamen er doel- v» 9 m Sa K punten, die evenwel kunnen worden toegeschreven aan het feit dat de gasten mede door hun verkregen voorsprong het laatste kwartier van de eerste helft wat al te zelfverzekerd gingen spelen. In de 28e minuut wist linksbuiten. Dieleman via de handen van doelman Timmer van dichtbij te scoren (13) en 2 minuten later maakte Peeters een prachtig doelpunt toen hij een afgemeten pass van Audenaerdt ineens op zijn schoen nam {23). Met deze stand werd gerust. Na de thee was Peeters vervangen door v. d. Berge. Reeds na 5 minuten werd de achterstand vergroot doordat Schelleman een voorzet van de linksbuiten in eigen doel kepte (2—4). Na een kwartier ver hoogde rechtsbuiten Coppens de stand tot 2—5 en na 19 minuten drukten de Brabanders hun superiori teit nog duidelijker uit toen midvoor Schuurbiers raak schoot (26). Meto geloofde het verder wel en daardoor konden de oranje-witten zich weer enigszins aan de druk ontworstelen. In de 28e minuut van de tweede helft wist linskbuiten Dieleman de stand te reduceren als gevolg van een fout in de Meto achterhoede 36), doch dit deed aan de algehele malaise niets af. Alleen vermeldenswaard waren nog een tweetal schoten van Jonkman en aan de andere zijde van midvoor Schuurbiers ,die evenwel door het houtwerk gekeerd werden. Axel leed een verdiende nederlaag, die als Meto van de vele kansen had willen .profiteren, onge twijfeld nog groter zou zijn geweest. Axel zit thans ook nog met met een keepersprobleem, daar doelman v. d. Bos aan meerdere van de zes doelpunten schuld had. Het is voor de oranje-witten te hopen, dat er beter aangepakt zal worden, want de stand op de ranglijst begint zorgwekkend te worden. Het gehele elftal bleef beneden peil, behalve linkshalf Dieleman die een. van'zijn beste wedstrijd enspeelde. Het elftal werd in de perioden dat Meto op volle toeren draaide totaal overklast. Voor deze nederlaag zijn geen ex cuses aan te voeren. Duidelijker tekent zich in deze afdeling elke week de kopgroep af en is deze nu door het falen Van Hontenise in Souburg momenteel tot drie clubs ge slonken. Deze hebben zondag alle drie de victorie behaald era Meto was de top-scorer in deze afdeling. Terneuzen kwam in Ossendrecht tegen Odio met de hakken over de sloot. Zij waren de eerste helft voortdurend sterker maar gedoelpunt werd er voor de rust niet. In de tweede helft wist t Gilde einde lijk het net te vinden en hierbij bleef het tot het einde. De Puttense ploeg behield de leiding, ditmaal door een 20 zege op eigen veld tegen R.K.F.C. De wed strijd was van zeer middelmatig gehalte en de thuis club scoorde eenmaal voor en eenmaal na de rust. In de Nadorst was het eera gelijkopgaand duel tussen Zeelandia en Zierikzee, waarin de bezoekers door onfortuinlijkheid de zege ontging. Zierikzee nam het eerste de leiding, doch na de thee. maakten de groen zwarten gelijk. Nadat de Middelburgers zelfs door de Ruijter de leiding hadden vermeesterd wist van Westen voor het einde de stand gelijk te maken. Met Biervliet botert het dit jaar helemaal .niet en het degradatiespook grijnst het eenzaam onderaan bengelende enige overgebleven 3e klasse team uit het westelijk deel toe. Tegen het technisch stukken beter spelende Zeeland Sport had de ploeg van Kramer niet veel in te brengen. Voor de pauze bezorgden de Ridder en Schuit de Vlissingers een 0—2 voorsprong. Na de hervatting waren het van Rijswijk en nogmaals Schuit die de stand tot 04 opvoerden. Tegen het einde redde Kramer de eer voor Biervliet. De stand, in deze afdeling is thans Grenswachters 11 8 1 2 28-16 17 Meto 10 8 0 2 25- 9 16 Terneuzen IC 7 2 1 25-16 16 Zeeland Sport 10 6 1 3 31-20 13 Zierikzee 9 5 2 2 23-15 12 Hontenisse g 5 1 3 19-12 11 Zeelandia 10 2 3 5 17—23 7 Axel 9 2 2 5 16-20 6 Odio 11 3 0 7 11-21 6 R.C.S. 9 1 2 6 11-23 4 R.K.F.C. 10 1 2 7 10-26 4 Biervliet 7 1 0 6 7-22 2 Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. Aexlse zaterdagclubs deden het best. Onze beide plaatselijke clubs deden het in de zaterdag-regionen weer eens goed en stelden onze verwachtingen niet teleur. Tegen de dragers van de „rode lantaarn" wist A.Z.V.V. in de Zaamslagpolder met normale cijfers de victorie te bevechten. Blijkbaar was het zware ter rein een handicap voor de rood-witten daar zij hun duidelijk veldoverwicht pas na ruim een uur spelens in doelpunten wisten uit te drukken. ZAAMSLAG—A.Z.V.V1-4. De strijd zette goed in. want toen de aanval dei- Axelaars reeds na twee minuten succes had door een gode pass van Wim Bakker naar midvoor Jansen aarzelde deze niet, maar schoot zonder pardon de de eersteling in de touwen (0—1). Lang duurde echter de vreugde in het Axelse kamp niet, want de ont moeting was nog maar 5 minuten bezig toen de doel man niet al te gelukkig de bal retourneerde na een Zaamslagse uitval en midvoor .v. d. Velde bemachtigde het glibberige kleinood om het nakijken te geven aan de onthutste Axelse doelman (1 1). De groen-witten schon kdit doelpunt de nodige inspiratie en vol over gave wierpen zij zich in de strijd tegen de Axelse aan- vallenserie die zich in hoofdzaak richtte op de groen witte veste, die evenwel met grote vastberadenhid door de aalvlugge keeper V. d. Vreede werd bewaakt. Zodoende opereerde de Axelse aanval langer dan een uur om weer aan de leiding te komen. Ofschoon menige doelrijpe kans werd geschapen, telkens haperde het aan de schutterscapaciteiten of was er nog een Zaamslags been of hoofd om erger te voorkomen. De Axelse meerderheid bleef vrijwel onverpoosd ge handhaafd, maar doeltreffend werd het Axelse ge schut voor de rust niet meer .zodat met gelijke stand werd gedraaid. Toen het spel hervat was ging het hoe langer hoe beter in de Axelse gelederen. Alweer domineerde de rood-witte voorhoede, doch er verstreken 18 minuten vooraleer Haak een gloeiende kogel van 20 meter af stand inzond era dit betekende (12). Het hek was nu van de dam en de Axelse druk werd zo mogelijk nog groter. Uit een behendige pass van Jansen rea geerde Bakker juist en weer greep v. d. Vreede tever geefs (13). Nogmaals spande de -thuisclub zich extra in ten einde haar huid zo duur mogelijk te ver kopen, doch de Axelse verdediging beheerste het middenveld volkomen. Zo verstreek de tweede helft en eerste tegen het einde wist Hamelink nog een treffer te plaatsen die de stand na een hoogst éénzijdige tweede helft op 1—4 bracht. SPUI—COLIJNSPLAATSE BOYS 1-1. De roodhemden verschenen op „Bronzicht" met een nieuwe aanwinst op de midvoorplaats, n.l. de West- Indiër Uasai, die op een zeer verdienstelijk debuut in dit duel mocht bogen. Zoals meestal liepen ook nu de roodhemden hard van stapel en lanceerden dan ook in de eerste helft de meeste aanvallen. De rood- broeken uit Noord-Beveland verdedigden echter stug en ook hier was de keeper een geweldig struikelblok voor de menigvuldige pogingen die de Spuienaren ondernamen het sterke defensieblok murw te beuken. De schoten gingen naast en over en de passes waren niet zuiver of te scherp. Toen na een kwartier de midvoor eerst hard had ingekogeld wist de keeper de spekgladde bal niet goed tc verwerken. De aalvlugge de Visser plaatste deze schuin onder de lat en er was vreugde in het Spui-kamp (10). Met veel bravour en moreel gesterkt bleef de thuisclub zich weren, doch de gasten bleven taai en stug verdedigen. Al het zwoe gen van Spui ten spijt bleef het bij dit ene doelpunt. Ettelijke hoekschoppen werden aan beide kanten on benut gelaten. Het zware en gladde veld bedierf het spel "zeer en een mooie wedstrijd werd het dan ook niet, zomin voo rals na de pauze. Want toen men na enkele miuten rust het spel hii vatte bleef de strijd wel vurig en afwisselend mai op hoog niveau kwamen de operatie's niet. Was Spt in de eerste helft sterker, in de laatste speelhelft :ia men de Boys meer era meer het Spel in handen. Se paar malen had Bolleman niet oVer geluk te klagi toen met kunst en vliegwerk het leder nog net uit i gevaarlijke zone kon worden weggewerkt. Vergeel was ook het goede schot van de Visser dat van 4 lat terugkaatste en 't Gilde bracht een juweel van ,?e kans om zeep. De gebroeders Verwey waren de meet opvallende spelers in de roodbroeken-aanval. De strij bleef afwisselend era spanning was er dus voldoendt want de kleine Spui-voor&prong was angstig genp» daarvoor. Al maar gevaarlijker werden de gasten 'e: 9 minuten voor tijd geschiedde het noodlottige tod nog vrij onverwacht. De rechtsbuiten der gasten richt!' een schot op Bolleman's heiligdom en het lage schui: ingeschoten leder trof dé Spui-foos. De stand gelijk (1 1). Onmiddellijk trok de thuisclub ten nat val en was in deze laatste minuten iets sterker, tnaa- na een paar spannende momenten kwam men niet verder meer. Beide partijen konden met deze uitslao tevreden zijn. Geen van beiden had meer verdieni De overige wedstrijden in deze afdeling eindigde volgens verwachting en voorspelling. De rood-gele Arnemuidense kampioen en titel houder van tal van voorgaande seizoenen gaat oa verpoosd verder op het goede pad, als een xchadu' echter gevolgd door het eveneens sterke en zelfs :iq ongeslagen Nieuwdorp. Eerstgenoemden sloegen Terneuzense Boys met cijfers die aan duidelijkhci niets te wensen overlaten, n.l. met 50. De ploeg van Domisse won met nog veel groter; cijfers, n.l. met 91 van Wemeldinge, waardoor dez; laatste ploeg omlaag duikelde op de ranglijst. Krabbendijke bleef voorlopig ongenaakbaar leidt: van de middengroep. Rillandia en Zaamslag blijven hier voorlopig dus nog de -staartcandidaten. De stand is hier als volgt Arnemuiden 10 9 0 1 52—13 11 Nieuwdorp 10 8 2 0 5425 Krabbendijke 10 6 0 4 25—22 11 A.Z.V.V. 9 4 1 4 30—24 Colijnspl. Boys 2 4 2 1513 Tern. Boys 9 3 2 4 1824 S Spui 8 3 1 4 22-29 7 Wemeldinge 10 3 1 6 23.49 7 Rillandia 9 2 0 7 18—39 Zaamslag 9 0 18 1534 1 OPNEMING VAN VOETPADEN EN KUNSTWERKEN. Burgemeester en wethouders van Axel brengen t"i openbare kennis, dat, te beginnen op 19 december n.v vanwege de gemeente een algemene opneming - worden gehouden van de voetpaden en de daan gelegen kunstwerken in die gemeente. Axel, 25 november 1957. Burgemeester en wethouders van Axel. De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oever.en. LANGER OPEN BLIJVEN VAN WINKELS. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat de winkels in het tijdvak van 27 novembc: tot en met 4 december a.s. op werkdagen geopend mogen blijven tot 21 uur. Axel, 26 november 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. CARLOS MOERDIJK SPEELT MOZART TE MIDDELBURG. De 12-jarige pianist Carlos Moerdijk uit Zuid- dorpe zoon van de gemeentesecretaris aldaar zal heden (woensdagavond) met de „Vereniging voor Instrumentale muziek" in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg het pianoconcert in A groot van Wolfgang Amadeus Mozart uitvoeren, welk werk, volgens de toelichting op het programma behoort tot de rijpste en intiemste werken van de meester". BOM GEVONDEN BIJ RILLAND-BATH. Vorige week waren enige arbeiders in de Bath- polder onder de gemeente Rilland-Bath bezig met het inplanten van populierenboompjes toen- een van hen bij het graven van een plantputje opeens op een hard voorwerp stootte. Nadat men er enige tijd omheen had gegraven constateerden de arbeiders met eer, bom te doen te hebben. De gemeentedienst van Rilland Bath werd direct gewaarschuwd die op haar beurt de opruimingsdienst van deze vondst verwittigde. Maandagmorgen zijn leden van de mijnopruimings- dienst aan het werk geweest. Toen bleek dat het eer, Engelse bom is van niet minder dan 250 kg. Daai de kuil evenwel telkens vol water liep heeft men niet kunnen nagaan of het gevaarlijke voorwerp „scherp' stond. Daarom heeft men de speciale dienst, de „bom opruimingsdienst" van de gevaarlijke vondst op de hoogte gesteld. Bij deze dienst berust de beslissing of een dezer dagen de bom zal worden uitgegravem en naar het laboratorium zal worden vervoerd of tef plaatse moet worden gedemonteerd. Men geeft de voorkeur aan het laatste. Waarschijnlijk is deze bom afgeworpen tijdens de oorlog om de in de nabijheid gelegen spoorlijn Val Bergen op Zoom naar Vlissingen te bombarderen, ter wijl misschien ook de in de oorlog daar aanwezigt „Bathstelling" het doel van de afworp kan geweest zijn.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 6