Axel I Meto I Ufotontêrak et tütdwvWie aa*i Waarom e Jonge Waarom GERRIT DE JONGE nmEfl Firma J. C. VinkAxel M u het best een PHILIPS kunt kopen.... in» dit u het best doet bij Niemand biedt u zó veel waarde als PHILIPS en RADIO TELEVISIE - ELECTRA Oranjestraat passage Zeestraat - AXEL - Telefoon 565 {8f«888tfl Pracht handen ZONDAG a.s. om 2.30 uur COMPETITIEWEDSTRIJD 3e klas K.N.V.B. (Hoogerheide) Entrée 75 cent. Kinderen 25 cent. Bergplaats voor rijwielen i labij het terrein. Geha*vulpenhouder met reservetank Als U er over denkt een nieuw radiotoestel te kopen, kom dan vooral eerst eens kijken en kopen, kom dan vooral eest eens kijken bij ons. Wij bieden U de beste keus de grandioze serie Philips radio '58 een reeks apparaten die stuk voor stuk voor hun prijs meer geven dan ooit mogelijk werd geacht Prijzen van f 93.— tot 820.—. Wij zijn erkende Philips specialisten, kennen de toestellen door en door en kunnen U dan ook in voorkomende gevallen zelfs nog na vele jaren een unieke service garanderen - - I UIT ONZE OMGEVING AXEL Het de Hamamelis die het 'm doet VOETBAL-O VERZICHT" FILMNIEUWS Goede auto's zijn voorzien van een reservetank, om een .plotseling ben- xine-tekort te kunnen overbruggen. En hoe Is het bij vulpenhouders! Hoe vaak gebeurt het niet, dat de inkt, natuurlijk op hef meest onge legen moment op is! Dft nieuwe Geha-vulpenhouders helpen hier uit de nood: even drukken op een knopje en men schrijft weer verder. Verder werken zij als iedere andere goede vulpen. Het merk „Geho" is waarborg voor perfecte constructie en onvoorwaardelijke paraatheid. Vorm en uitvoering spreken voor zichzelf. Vraagt daarom aon Uw leverancier de 'a'. .302* *515»- *515* *515*- *315' *3 ...3» INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Tot veler teleurstelling heeft de Axelse Winkeliers vereniging gemeend dit jaar geen intocht van Sint Nicolaas te moeten organiseren. Daar deze intocht voor Axel welhaast een traditie is geworden, meen den de Vivo-winkeliers dat een intocht van de goede Sint toch ook dit jaar niet achterwege mocht bijjven, waarom deze gezamenlijk hebben besloten de intocht van de goed heilig man te organiseren. De Sint zal zijn bezoek aan Axel brengen op woensdag 27 november. In tegenstelling met vorige jaren zal hij in alle stilte Axel binnenkomen. Dit aan gezien Sint het verzoek van de Vivo-winkeliers om ir hun zaken zitting te willen houden, heeft inge willigd en daardoor al vroeg in de middag in Axel moet zijn. Zoals een ieder weet stelt hij prijs op ijver en leergierigheid bij de jeugd en het zou dan ook geheel hiermee in strijd zijn, indien de kinderen een hele middag niet naar school zouden gaan, om zijn intocht te kunnen volgen.. Vandaar dus het besluit om in alle stilte in Axel te arriveren. Na zijn aan komst zal echter het eerste werk van de Sint zijn een bezoek aan alle kleuterscholen resp .om 1.45 uur aan de R.K. Kleuterschool, om 2.15 uur aan de Chr. Kleuterschool en om 2.45 uur aan de Openbare Kleu terschool. Daarna zal de Sint zitting houden bij de diverse winkeliers, waarvoor wij wat het tijdschema betreft willen verwijzen naar de desbetreffende ad vertentie in ons nummer van vorige week zaterdag. w en nimmer ruw of schraal K Tube 95 ct. De Sint zal zich in Axel verplaatsen op een grote wagen met geluidsinstallatie, terwijl hij zowel op de kleuterscholen als in de zaken verrassingen, voor de kinderen heeft. Voor de groten bieden de kruideniers ten slotte nog een speciale actie met extra zegels. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 23 24 november Dokter A. Kats. STIJGENDE BELANGSTELLING VOOR DE AXELSE BOERENKAMER. Dat de „Boerenkamer" ons Axels museum, zich steeds meer in de belangstelling mag verheugen, blijkt ui. de talrijke bezoekers, echter meer uit den vreemde dan uit Axel zelf. De ruimte wordt nu werkelijk te klein voor het tentoonstellen van alle aangeworven voorwerpen, wat vooral gevoeld wordt als er een autobus met bezoekers komt. Ook zijn weer nieuwe aanwinsten verkregen en wel een zelfgesmede ploegscar, alsmede veren om de rie men op te hangen voor een ouderwetse sjees, ge schonken door smederij Markusse te Zaamslag, be nevens een stel hangkettingen voor een ouderwetse haard en ander haardgereedschap en enige oude munten. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Rotterdam voor het politie- diploma Engels, de heer J, Wisse, wachtmeester bij de Rijkspolitie alhier. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 november 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 J. G. N. Cupédo, van Sluiskil. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. J, de Feijter, van Berkum. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. Verschoor, van Vlissingen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Donderdag 28 november 1957 (dankdag). Ned, Herv. Kerk. 10 uur Kerkdienst. Geref. Kerk. 10 uur Ds. C. v. d. Jagt, van Ter- neuzen, 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 7 uur nm. Ds. W. F. M. Lindeboom, van Zwijndrecht. Geref. Gemeente. 10 uur en 3 uur Ds. H. Rijksen, van Vlaardingen. Wederom zullen we alle clubs dit week-end in touw zien om hun competitie-programma voort te zetten. Onder de indruk nog van de emotionele en zo glorieus bevochten voetbal-interlandzege Nederland— België in de Feijenoord-kuip, hopen we vele ploegen met vernieuwde inspiratie in actie te zien komen. Spanning zal er weer te over zijn in onze Zeeuws- Brabantse regionen, daar verscheidene ploegen zich weer voor delicate taken gesteld zien. 2e klasse B K.N.V.B. De belangrijkste wedstrijd zal in Oosterhout wor den gestreden, alwaar één der bovenste drie de blauw witte koploper partij zal moeten geven. De Ettenaren staan voor een buitengewoon lastig obstakel en we zien voor Internos dan ook niet veel heil in dit duel, daar T.S.C. zich thuis wel niet zal laten verrassen. En zeker niet door een minder superieure tegenstander die Internos (met alle respect overigens) toch tegen over de thuisclub is en voorlopig zal blijven. T.S.C. zal zich alzo zondag vaster nestelen op het cre- gestoelte. Van de uitslag van de kamp tussen Sarto en Middelburg zal het afhangen of de Oosterhoutse club op fluweel zal komen te zitten, hetgeen het geval zou zijn als de hoofdstedelijke Zeeuwen eens uit een ander vaatje gingen tappen en voor een zeer noodzakelijke verrassing zouden zorgen. We hebben echter de in druk dat hiertegen een zware wijs zal opgaan. De groen-witte Middelburgers imponeerden tot dusverre niet bepaald en als ze in de Brabantse contreien tot een enkel winstpunt komen zal iedereen dat een ver dienstelijke prestatie noemen. De gemakkelijkste taak heeft Goes op papier be keken deze zondag, daar R.A.C. thans kennelijk een sterk afgetakelde positie inneemt tegenover zovele voorgaande jaren.. Daar er zo langzamerhand heel wat voor de Brabantse gastheren op het spel gaat staan, nu ze in de gevaarlijke zone zijn beland, is er misschien een kleine kans dat ze op eigen bodem tegen de Ganzestedelingen een succesje boeken in de vorm van een gelijk spel. In de ontmoeting Rood-WitW.V.O. zien wij geen winst beschoren voor de hekkensluiters zodat de club van het Heike ook na zondag haar aansluiting aan de kopgroep wel zal behouden. Hulst ontvangt nu een wijziging is gekomen in het programma de Roosendaalse club B.S.C., waar heen ze aanvankelijk zelf de reis had moeten onder nemen. Wij achten de blauw-gelen iets sterker als de Brabantse gasten en op eigen veld zal Hulst nu de puntjes wel weten te bemachtigen, al zien we haar de zege niet cadeau krijgen. Ook Corn Boys behoeft door deze wijziging geen uitreis te ondèrnemen. Zij ontvangen nu Roosendaal in Sas van Gent. Wanneer de Sasse oranjehemden var. het begin de zaken serieus aanpakken, wie weet blijft er dan niet een deel van de buit aan de Kanaal zone. a 3e klasse D K.N.V.B. Onze stadgenoten die dit jaar te kampen hebben met de verjongingskuur die zij ondergaan krijgen in de tricolores uit Hoogerheide zondag één der lastigste tegenstanders te bekampen in het in herfsttooi ver kerende recreatie-oord. De uitslag is op papier schijn baar gemakkelijk ,in werkelijkheid echter moeilijk te voorspellen. Het schot in de Axelse aanval is zoek en elke keer bleef de zege op het nippertje uit. De homogeniteit in een ploeg moet zich vooral op samenhang en samenwerking richten en een aanval is pas goed afgewerkt als deze met een goed schot be kroond wordt, dat natuurlijk niet altijd een doelpunt hoeft te zijn. Maar dat toch nog steeds de hoogste voetbalkunst uitmaakt. Laten we hopen dat zondag eens teamwork te zien zal zijn en de oranje-witten spelend in het besef met zijn elven te voetballen eindelijk eens een klinkend succes boeken. Een andere „runner up" in deze afdeling is Ter- neuzen. Deze ploeg zal naar het Brabantse peekoffie- dorp reizen om zich daar met Odio te meten. Ook deze ploeg behoort tot de zwakkere zusjes maar het zijn soms juist deze ploegen die er een eer in stellen van de aanvoerders der ranglijst te winnen. Natuur lijk achten we de gasten in dit duel sterk favoriet, maar niemand zou verrast opkijken als de Brabanders op eigen bodem voor een verrassing in de vorm van een draw zorgden. Koploper De Grenswachters ontvangt het zwakke R.K.F.C. waardoor haar positie zondag niet zal wor den bedreigd. Aanvankelijk was voor Hontenisse een thuiswed strijd vastgesteld maar evenals in de 2e klasse ont moetingen zijn omgewisseld is dat ook hier het geval. Thans moeten de blauw-witten op reis naar Souburg. Een nederlaag zou de kansen van Hontenisse om de kopgroep te blijven volgen aanmerkelijk reduceren en daarom zullen doelman Bax en de zijnen wel op passen om de niet zo imponerende thuisploeg de winst te laten. Biervliet—Zeeland Sport, zowel als Zeelandia— Zierikzee zijn ten slotte twee ontmoetingen waarin de gasten de beste papieren hebben. Maar we durven geen weddenschap aangaan op hun zege. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. De rood-witte Axelse ploeg moet de semi-plaatse- lijke ontmoeting spelen tegen het onderaan bengelende Zaamslag. Het krachtsverschil is dit seizoen tussen beide ploegen zo beduidend, dat we een zo goed als stellige victorie voor onze stadgenoten voorspellen. Enigszins anders laat zich het verloop van het duel dat op Spui geleverd zal worden aanzien. Hier staan de op „Bronzicht" nooit te onderschatten roodhemden ditmaal voor een zware en lastige taak. Zeer zeker zijn van Harn en zijn jongens tot een verrassing in staat, maar indien deze zou bestaan in een verdeling van de buit, zou er o.i. al reden voor de thuisploeg zijn tot juichen. De Terneuzense Boys zullen tegen kampioen Arne- muiden zeker geen succes boeken, ook niet nu de strijd op het Terneuzense eiland wordt gespeeld. Een nieuwe sterksprekende zege ligt hier voor de roor- broekige vissersploeg in het verschiet. Nieuwdorp zal het varkentje tegen Wemeldinge naar alle waarschijnlijkheid wel weten te wassen en hetzelfde geldt ook voor de tricolore-ploeg uit Krab- bendijke die stukken sterker is als Rillandia. Op het komende filmprogrmma van ons plaatselijk theater „Het Centrum" prijken voor deze week weer een paar uitzonderlijke films, van_geheel verschillende inhoud. DE FAMILIE TRAPP. Dat is de titel van de film die eerst aan de beurt van vertoning is en waarvan een hele reeks voor stellingen worden gegeven, waarvoor wij verwijzen naar de desbetreffende advertentie elders in dit blad. Het is een hartveroverende kleurenfilm die in Duits land, Zwitserland en België reeds een enthousiast onthaal ten deel viel en die niet minder dan een half jaar onafeebroken in Antwerpen liep. Zeer zeker is deze film dus waard door alle film liefhebbers uit Axel en omgeving bezocht te worden. SCHULDIG BLOED. Van deze buitengewoon, aangrijpende film wordt a.s. zondagavond slechts één enkele voorstelling ge geven. Ontstellend realistisch wordt hierin een gedurfd gegeven uitgebeeld, dat zo meeslepend wordt ver tolkt, dat de toeschouwers tot het einde toe adem loos worden geboeid. In angst zal men zich afvragen en de gedachten pijnigen waar dit alles toe moet leiden in dit nood lottige drama. Verder willen wij hierover niets ont hullen, teneinde niet bij voorbaat de toeschouwers de emotie van de schokkende ontknoping te ontnemen. AMERIKANEN MAKEN SPEELFILM IN DUIVENDRECHT. De Amerikaanse filmproducent William L. Wilder zal in de Cinetone Studio's^te Duivendrecht een speel film „Spy in the sky" opnemen. Behalve enige Ame rikaanse sterren zijn hiervoor ook Nederlandse acteurs en actrices gecontracteerd en wel Andrea Domburg, Bob de Lange en Hans Tiemeyer.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3