alabastine b ■- Niemand biedt n zó veel waarde als Philips In blijde Verwachting alabastine, het wondermiddel V BURGERLIJKE STAND. AXEL BEKENDMAKING. I JL voor het ophangen van zware voorwerpen! U kunt nu de zwaarste voorwerpen ophangen door schroeven, duimen en spijkers vast te zetten met ALABASTINE. ALABASTINE zet uit bij het drogen. Wat kunt U nog meer met ALABASTINE doen? Dicht maken van scheuren, kieren en gaten in muren en plafonds. Bevestigen van tegels. Glad maken van ruwe houtoppervlakken, opvullen van naden tussen board. siiiiti Of u nu f 93.- of f 820.- wilt besteden of een van de vele prijzen daartussen, er is niemand die u voor dit bedrag een radiotoestel van gelijke waarde kan leveren. Niet voor niets hebt u Philips - een van de grootste elektronische wereld-industrieën - in eigen land. Uw geld is gulden voor gulden meer klankrijk dom, meer techniek, meer schoonheid, meer service waard met een toestel uit de grandioze serie Philips Radio *58. 52ÜÜÏ j te beschikken over een hechte defensie. Ook hier is een puntenverdeling het meest voor de hand liggend. Onze stadgenoten zitten in het hoekje waar de slagen vallen ,maar voor een victorie in Bergen op Zoom tegen R.K.F.C. achten we hen toch capabel. Weten de oranje-witten het tegen dit eveneens zwak kere zusje niet tot winst tebrengen, dan dreigt voor hen de gevaarlijke zone erger dan ooit in vele jaren in de 3e klasse. Een duel om de laatste plaats is R.C.S.—Biervliet. Wint Biervliet dan zou het voorlopig één plaats stijgen, maar of het zover zal komen betwijfelen wij. Zeeland Sport—Zeelandia en ZierikzeeOdio zijn twee ontmoetingen waarin de thuisclubs de beste troeven in handen hebben. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. Nu Spui en Zaamslag een snipperdag hebben zal de Axelse belangstelling zich vooral richten op de ontmoeting NieuwdorpAZVV. De rood-witten zul len zeker met geen al te optimistische verwachtingen deze reis aanvaarden. Nu onze stadgenoten vorige week zo uit hun slof schoten is er wellicht een vleugje hoop om een dra gelijk figuur te slaan tegen no. 2 van de ranglijst. Wie weet is er niet een kleine kans op een draw Maar dit durven we niet voorspellen. De Terneuzense Boys zullen bij Rillandia wellicht het slachtoffer vinden dat hun enigszins de zware nederlaag van vorige zaterdag zal doen vergeten. Zou de thuisclub het tot winst kunnen brengen dan staan beiden in puntental quitte. De roodbroeken zullen op eigen veld hun fraaie leidersplaats niet prijsgeven en zeker het pleit in hun voordeel weten te beslechten. Wemelding is een ploeg van stugge werkers maar dat ze in staat zouden zijn Arnemuiden de voet dwars te zetten achten we zeer twijfelachtig. lïii Gedurende de maand oktober 1957. Huwelijks-aangiften. 10. Albertus Josephus Mangnus (van Vogelwaarde), 31 j. en Margaretha Magdalena de Brouwer, 20 j. 28. Gillis Marinus van Westen (van Middelburg), 24 j. en Fran?oise Dina Janneke Naeije, 19 j. Gehuwd. 3. Frederik Jansen, 29 j. en Krina Clau- waert, 21 j. 3. Cornelis Vermeulen (van Hoek),, 28 j. en Maria Adriana Schoonakker, 24 j. 3. Jaspert Jan Bakker (van Zaamslag) en Pieternella Geertruida de Feijter. 10. Johannes Franciscus de Maesschalck (van Koewacht), 21 j. en Janna Catharina van Cadsand, 17 j. 24. Albertus Josephus Mangnus (van Vogel waarde), 31 j. en Margaretha Magdalena de Brouwer, 20 j. Geboren. 3. Agnes Angela Leontine, d. van George Joseph van Helsland en Anna Christina Warnier. 7. Clara Antonia Maria, d. van Henricus Josephus Petrus Raes en Antonia Emilia Johanna van Gijzel. 19. Pleuntje Elizabeth, d .van Krijn Johannes Wolfert en Johanna Maria Pieternella Verberkmoes. 30. Roger Theophile, z. van Johannes Franciscus Vink en Adri ana Slabbekoorn. Overleden- 2. Pieter Cornelis de Putter, 82 j., z. van Cornelis de Putter en Sara Maria Dieleman. 21. Catharina de Visser, 81 j„ wed. van Abraham Hame link. BIETENROOIDEMONSTRATIE TE 1JZENDIJKE. (Vervolg) naast de vaststaande bietenrij loopt. Daardoor ont staat geen bladbcschadiging en heeft men het voor deel dat de rijen zijn afgewerkt, al smen, om welke reden dan ook, met werken moet ophouden. Er werd goed gekopt en het verzamelde loof was schoon. De gelichte bieten wordeni op een draaiend zeefrad ge bracht, waarover ze door een viertal „meenemers worden gewreven. Er ontstond veel beschadiging, ter wijl losse kluiten geen gelegenheid hadden te worden uitgesorteerd. Daardoor bevatten de bieten veel tarra, zodat de machine ondanks zijn degelijke compacte bouw een matige indruk maakte. Stoll, getrokken en aangedreven door Ferguson 35. Het typerende verschil met de eerder genoemde Stoll- rooier is, dat de bieten, nadat ze de korf verlaten hebben, op een, zwenkbare transporteur worden ge bracht. Deze brengt de bieten van zes rijen bijeen op een langszwad. Het loof wordt door middel van een glijbord eveneens in langszwaden afgelegd. De kwa liteit van het koppen was niet zo als mien dat van de Stoll gewend is. De enkele loofpoetser maakte goed werk. Er trad enig puntverlies op. De langsrijen werden breed neergelegd, waardoor het verzamelen van de bieten veel tijd zal kosten. Zoals de machine hier werd gedemonstreerd, was ze redelijk goed bruik baar. Zo heet het Doktersboek met èlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90. Weten is gerust zijn. WAT Mijn HARPT MAAKT ISGOED Stoll, weer achter Unimog met extra brede banden. Deze machine deponeerde bieten en blad op dwars- zwaden. Het werk was zeer behoorlijk. Er was weinig puntverlies en het blad werd schoon bijeengebracht. De machine was uitgerust met afwijkende lichtscharen die de grond ondiep losmaakten. Er bleef vrij veel tarra aan de bieten. Hilleshög achter Fordson Major. Dit is een Zweedse machine. Bieten en blad worden, in dwarszwaden ge legd. Het systeem is vrij eenvoudig. De man op de trekker bedient tevens de handel voor het ledigen van de verzamelbakken, zodat één man met deze machine kan werken. De grond werd door de schaar vrij diep losgemaakt. De machine, die overigens alleen op het zware perceel werd beoordeeld, bleek niet in staat de bieten voldoende te reinigen. Ook trad nog al wat verlies op. Deze machine weijd als matig bruikbaar beoordeeld. Het was leerzaam om te zien,, hoe weinig de meeste rooimachines er tijdens en na de regen, op het zware perceel van terecht brachten en hoe hoog daar het tarra-percentage en de hoeveelheid losse grond waren. Dit is een aanwijzing te meer, dat de huidige rooi machines niet mogen worden misbruikt, om, koste wat het kost, onder alle omstandigheden te werken. Een ander opvallend verschijnsel was, dat de rooimachines op de demonstratiedag zeer moeilijk op gang konden komen: in de op de vorige dag en dus vóór de regen gekopte rijen en de bereden grond. Ze waren daar moeilijk bestuurbaar en produceerden grote hoeveel heden grond. Bij de gedemonstreerde lichters waren er zowel voor paarden- als motortractie. De meest ideale lichter is die waarbij de bieten over de volle zaaibreedte in één twee gangen worden gelicht. De machine van Pladdet te Biervliet is zo'n machine, waarbij zes rijen worden gelicht. Deze maakte prima werk. De bieten kwamen, voldoende los te staan om later met de hand te werden verwerkt. De lichtschaar bestaat uit een pen, die aan de achterzijde is verbreed en gebogen. De trekkerlichter van de heer van Liere te Wolf aarts dijk is drierijig en werkt in één omgang een spoor breedte af. Deze machine, die goed werkte, heeft de zelfde lichtscharen als de Pladdet. Verder waren er twee paardelichters aanwezig een tweerijige Pladdet en> een éénrijige Weha van de firma Westerhof te Bedum. De laatste heeft achteroverslaande rooi- scharen (vleugellichter) en aan de vaste kant een draaibare torpedo om stropen tegen te gaan. Er werd redelijk werk geleverd. Men moet er bij het machi naal rooien rekening mee houden, dat er een totaal verlies van 2 tot 4 ton per ha kan voorkomen. Deze verliezen lijken vrij groot. Daarbij moet even wel worden bedacht dat ook in handwerk gerooide bieten, zoals op andere demonstraties wel is gebleken, onderhavig zijn aan verliezen, die ook in de orde van 2 tot 3 ton per ha kuinnen liggen. Al zijn deze ver liezen moeilijk aanvaardbaar, ze moeten worden ge zien als een gevolg van de mechanisatie van de oogst. Bij het bietenladen werd met enige grijpers en laders gewerkt. Voor de meeste van deze apparaten, geldt, dat, om een behoorlijk resultaat te bereiken, de bieten op de vlakke grond moeten liggen. Een bezwaar van de meeste werktuigen was, dat er veel losse grond meekwam. De bekvorm, alsook de vorm van de tan den was in vele gevallen nog verre van; ideaal, waar door enerzijds grond uit de onderlagen wordt mee genomen, anderzijds bieten werdien gebroken. In het algemeem zal men zowel bij het laden vanaf het land, als bij het laden vanaf de hoop, een reiniginsinstal- latie moeten inschakelen om overtollige losse grond kwijt te raken. Het ligt wel voor de hand, dat dit met meer succes zal gebeuren wanneer de grond in de hoop door lichte broei is opgedroogd. De tweewielige wagens voldeden zeer goed. De trekkers slipten weinig, ondanks de diepe sporen en de zware vracht. Wel moet er op worden gewezen, dat de remhandel voor de trekkerbestuurder goed be reikbaar moet zijn. De demonstratie te IJzendijke is bijzonder geslaagd. Dit is mede te danken, aan de grondige voorbereiding. INTREKKING SCHROB- EN SPROEIVERBOD. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat het verbod om leidingwater te gebruiken voor het reinigen van stoepen en: straten, voor tuin- besproeiing e.d. met ingang van 1 november 1957 is ingetrokken. Axel, 4 november 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. ALABASTINE, voor 1001 karweitjes in Uw huis, koopt U bij Uw drogist, ijxerhandelaar o( verlwinkel /ALABASTINE HOLLAND N Leidsegracht 6 - Amsterdam Ook verkrijgbaar in 1 ponds-verpakking I. 1.20 O V V» PHILIPS A KLASSE -K -K B7 X 72A - Moderne stijl... I moderne Bi-Ampli tech niek, 2 luidsprekers, klankkleurregister met 4 instellingen, - 00 10 bulzen J 4Vö.- "iWK'iuium C KLASSE -K B 3 X 72 U - Een wonder van K techniek. Handige, gemakkelijk r verplaatsbare, volwaardige AMI FM ontvanger, 6 buizen 198.- B KLASSE -K -K IB 5 X 72 A - Om heel het gezin gelukkiger te stemmenklank- perfectie in prachtige notenhouten kastAM en FM, onafhan kelijke klankkleurregelaars, aansluiting vooi; grammofoon en extra luidspreker, 9 buizen 4m- f

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3