-konfektie een klasse hoger! Maar niet in prijs! Mantels Mantelkostuums Japonnen Herenkostuums Loden jassen Axel I - Hontenisse I .r Adverteren doet verkopen ■P*"- 3/k en 7/8 mantels - Maids- en Kindermantels GABARDINES Xlvt/Lqidt djOii"\A\wVYl WINTER- en TWEEDJASSEN Autocoats Jongensjasjes Sportkolberts Pantalons J- ,The Flying Dutchman' de ideale regenjas voor Dame of Heer vanaf 29,75 V Zeeland''s grootste speciaalzaak. mogelijk alle gewenste informaties snel te vinden. Wij vroegen de bedoeling van het 100 bladzijden tellende hoofdstuk „Landbouw", dat het alfabetische gedeelte in het eerste deel voorafgaat, nader toe te lichten On danks het feit dat door het samenstellen van centrale artikelen naast de korte verklaren de detail-begrippen en termen, een over zicht van bepaalde gebieden kon worden gegeven, bleek het toch onmogelijk om het geheel in ruimer verband te geven. Dat is ook wel duidelijk. We zouden im mers steeds in herhalingen moeten treden, terwijl de omvang van het werk daardoor buitensporig zou toenemen. Om ook dit as pect te kunnen verwezenlijken liet de re dactie. dit hoofdstuk, samengesteld door ir. Maltha, aan het alfabetisch gedeelte voor afgaan. Het geeft een overzicht ook his torisch van de functies die de landbouw in de maatschappij vervult en de plaats die zij daarbij inneemt. De redactie meent dat de heer Maltha daarin voortreffelijk is ge slaagd. Het slot van de encyclopedie wordt ge vormd door een literatuuropgave, gesplist in circa 40 rubrieken. De redactie wil de ge- bruike r darmede de mogelijkheid bieden zich op de voor hem interessante gebieden nader, en eventueel verder, te oriënteren. De literatuuropgaven gaan vergezeld van een korte karakteristiek van het werk, terwijl er bij elke rubriek naar is gestreefd de keuze zodanig te doen zijn dat er op elk terrein en elk niveau vn ontwikkeling een titel wordt vermeld. Recapitulerend zou ik, aldus de redactie secretaris, willen zeggen dat de directe ver klaring bij de trefwoorden wordt gegeven, het onderling verband bij de grotere arti kelen, het overzicht van het geheel in het hoofdstuk „Landbouw" en de weg tot een verdere en meer diepgaande oriëntatie in een literatuuropgave aan het eind van de encyclopedie. Na dit exposé waren wij uiteraard be nieuwd te weten hoe deze eerste agrarische encyclopedie door het puhliek werd ont vangen. Met kennelijk genoegen vertelde de heer Boonstra van de talrijke recensies en andere reacties. Reeds bij het verschijnen van het eerste deel was het enthousiasme groot. De appreciatie overtrof verre de stoutste verwachtingen. De recensenten pre zen unaniem de inhoud, zowel de geschreven tekst als de royale illustrering en de uitvoe ring. De vele loftuigingen, vaak in superla tieven uitgedrukt, maakten ons dan ook wel eens wat verlegen. Ook van officiële zijde ontving de re dactie vele blijken van waardering. Bij de aanbieding te Den Haag aan Zijne Excel lentie de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt, merkte de laatste onder meer op „Het is een van de meest belangrijke werken op landbouwkundig gebied die er in de laatste jaren zijn verschenen voor het onderwijs is het een vrijwel onmisbaar naslagwerk." Wij namen afscheid in het besef dat de Nederlandse agrarische literatuur een be langrijk werk rijker is geworden. Bovendien een werk dat voor ieder toegankelijk is, en dat laatste is niet gering BEKENDMAKINGEN. De secretaris. De burgemeester, 'n modieuze winterkollektie, gedistingeerde modellen met of zonder bon in prijzen vanaf 59,50 tot en met 245,00. elegant van kleur en lijn enorme sortering in iedere prijsklasse. mei volledige garantie. ...zo n voor degene die hoge eisen stelt. moderne modellen, nieuwste stoffen vanaf 29,75 tot en met 175,00 waaronder de bekende >Tiroler loden99,50 n SHELTER tweedjas in de laatste nieuwe modellen en kleuren. U koopt in onze modern ingerichte zaken geheel bij daglicht I Onze naam waarborgt U kwaliteit Zoals NOVA is er geenI Dat kan NOVA maar alleen! Agent gevraagd door Vennootschap, zich bezig houdend met controle op goederen. Interessante en actieve betrekking voor verstandig, dynamisch persoon met goed voorkomen en zin voor ver antwoordelijkheid. Brieven onder no. 8 - 1aan Bureau van dit blad. ZONDAG a.s. om 2.30 uur COMPETITIEWEDSTRIJD 3e klas K.N.V.B. Entrée 75 cent, mw Kinderen 25 cent. Bergplaats voor rijwielen nabij het terrein. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van P. Dekker, Crijnssenstraat 1 te Axel, om in of op het perceel, Polenstraat 34a, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F nr. 1171 ged. en sectie D nr. 1759 ged. een reparatie-inrichting voor landbouwmachines, waarin 5 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 5j4 pk. gebezigd zul len worden, te mogen oprichten, door hen. is inge willigd. Axel, 22 oktober 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axe Imaken be kend ,dat het verzoek van de Compagnie Neerlandaise de 1'Azote N.V. te Axel, Sluiskil, om in of op het perceel te Sluiskil, kadastraal bekend gemeente Axel sectie A nr. 1149, een kalksteenbreekinstailatie te mogen uitbreiden, door hen is ingewilligd. Axel, 22 oktober 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van Shell Nederland N.V., Wassenaarseweg 80 te 's-Gravenhage, om in of op het perceel vóór Buitenweg 37, kaasdtraal bekend gemeente Axel, sectie D, nr. 1660 een benzine- en autogasolie-installatie met 3 ondergrondse tanks van resp. 6000, 6000 en 12000 liter, en met 3 aftappompen elk met 1 electro-motor van j/j pk. te mogen op richten, door hen is ingewilligd. Axel, 25 oktober 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, Maris. Van Oeveren. 'atasll, .buoris( Jn I Een slecht-zittende ja» weegt na een paat uur dragen als lóód, maar een Shelter is „geconstru eerd" naar schouders en rug: een perfecte coupe, die maakt, dat U zich in een Shelter zo bijzónder behagelijk voelt! steekt met belde schouders boven alles uitl DAMESKLEDING Noordstreet 43 AXEL. lel sl. 766 Filiaal SLUIS HERENKLEDING Kapellestr. 7 lala 1.213 HERENKLEDING Noerdstreat 28 AXEL. lalat. 643

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3