éi w 'Een koele kelder bier vol warm en gul plezier! voor het kind'. fDoor het kind, Bier van de Meester-brouwer Méésterlijki GRIEP! UIT ONZE OMGEVING AXEL VOETBAL-OVERZICHT VOOR DE TIENDE MAAL Als op dinsdag 15 oktober de scholen om 12 uur uitgaan, trekken meer dan 500.000 kinderen er goed gewapend op uit. Ze heb ben het voorzien op de ongeveer 2J/£ millioen Nederlandse huisdeuren en meer in het bij zonder op de bellen of kloppers, die prak tisch overal in de buurt van die deuren zijn te vinden. Nu hoeft II niet Uw huis in staat van verdediging te brengen, want de be wapening der schooljeugd draagt een uiterst vreedzaam karakter ze bestaat uit een bestelenveloppe, wat deurzegeltjes, een pot lood of ballpoint en een heel vriendelijk gezicht. De aanval is dan ook niet gericht op Uw deur of ramen, maar op Uw hart en via dat hart op Uw portemonnaie. U begrijpt het welde kinderen komen U weer vragen hoeveel zakjes kinderzegels en mapjes prentbriefkaarten ze over enkele weken bij U mogen bezorgen. Ze zullen Uw bestelling ijverig noteren, géén geld van U aannemen en kort na 18 november ziet U ze dan wel weer terug met de bestelde zegels en kaarten. De actie „Dóór het Kind - Vóór het Kind" start dinsdag voor de tiende keer de op brengst van de Kinderpostzegelactie steeg, vooral dank zij de hulp van schooljeugd en leerkrachten van plm. 250.000.in 1947 tot ruim 1.800 000.— in 1956. Blijkbaar weet dus iedereen waar het bij deze actie om gaat en is het niet nodig er nog veel over te zeggen. Toch is er juist over deze tiende actie wel iets meer te vertellen. De na-oorlogse jaren kenmerkten zich noor een gestadig toene mende welvaart .waarin praktisch iedereen deelde. Met dankbaarheid mag worden ge constateerd dat in die jaren van voorspoed de minderbedeelde kinderen van ons volk niet werden vergeten. Door het geld van de Kinderpostzegelactie kon heel veel „Voor het Kind" worden gedaan. De naaste toekomst ziet er nu iets minder rooskleurig uit envooral de honderden kin dertehuizen zien het komende jaar met meer dan gewone bezorgdheid tegemoet. Voor een belangrijk deel zijn ze immers afhankelijk van overheidssubsidies en het is niet onwaar schijnlijk dat ook deze subsidies door de be perking der overheidsbestedingen zullen ge troffen worden. In de praktijk zou dit kunnen betekenen, dat het meest kwetsbare deel van ons volk, de lichamelijk of geestelijk minder bedeelde of door het milieu beschadigde jeugd, het kind van de rekening wordt. Onafwendbaar is dat gevaar gelukkig niet ten minste wanneer U welbewust Uw bestel- ling voor kinderzegels en prentbriefkaarten doet. Natuurlijk kunt U zich door één be stelling van 1.'van een deurzegeltje voor zien en U blijft dan van verdere bezoeken door de schooljeugd verschoond. Met het kopen van één zakje kinderzegels a 1.— geeft U 44 cent „Voor het Kind" de rest is de normale frankeerwaarde van de post zegels. Het is mogelijk dat U niet meer kunt missen in dat geval is kinderbeschermend Nederland U heel dankbaar. Maar het staat onomstotelijk vast, dat ook in deze iets moei lijker tijd vele honderdduizenden een veel voud van 44 cent niet of nauwelijks zouden missen. En dat véélvoud van die 44 cent kan nu juiste de redding „Voor het Kind" betekenen. Het vorig jaar kocht ieder Nederlands ge zin gemiddeld voor ƒ1.— kinderzegels of prentbriefkaarten een prachtig resultaat. De dringende vraag is nu beperk U niet tot dat gemiddelde, maar bestel zoveel als U werkelijk kunt. Als dank krijgt U direct een extra blij gezicht van dat meisje-met-die- paardestaart of van die jongen die zo hard aanbelde. Onzichtbaar is voor U het geluk en de blijdschap van het kind dat, óók door Uw zoveel-maal-44 cent de kans krijgt een stukje van de achterstand op Uw eigen gezonde, normale kinderen in te halen. zegt Cambrinus, de legendarische Schutspatroon van het Bier. HOFLEVERANCIER VAN KONING CAMBRINUS DE „HOSANNA'-BAZAR. In de gymnastiekzaal en het er naast gelegen lokaal der voormalige openbare lagere school werd donder dagavond de door de Chr. fanfare „Hosanna" ge organiseerde bazar geopend. Deze opening kenmerkte zich weer door de ge bruikelijke belangstelling die op de openingsavond in de regel niet het grootst is .Het is een specifiek plaatselijk verschijnsel dat op de zaterdagavond de toeloop doorgaans het grootst is en de animo zich dan ook op de meest spontane wijze openbaart. Het aantal attracties is daartoe groot genoeg, zodat ieder zowat zijn of haar hobby kan vinden bij het beproeven van het geluk. Zowel aan de Kerkdreef als aan de Noordstraat markeert een spandoek duide lijk dat de ingang in de Schoolstraat is. VERKEERSONGEVAL. Dindsdagnamiddag omstreeks vijf uur reed mej. S. S„ wonende alhier, per rijwiel het Buthstraatje uit bij de broeikassen van de fa. D. M. Jansen, om ver volgens via het rijwielpad langs de provinciale weg haar tocht in de richting Spui te vervolgen. Hiertoe moest zij de rijweg oversteken en op dat moment naderde gelukkig met matige gang de radio handelaar de J, uit die richting met zijn vrij nieuwe auto. De heer de J. remde uit alle macht en stelde alle pogingen in het werk om een aanrijding te ver mijden. Daardoor sloeg zijn wagen over de kop en liep beduidende materiële schade op Door zijn vast beradenheid had de bestuurder evenwel een ongeluk van mogelijk ernstige aard voorkomen. Mej. S. kwam met de schrik vrij en de heer de J. liep slechts enkele lichte verwondingen op. GEEN VOORRANG VERLEEND. Donderdagmiddag ongeveer kwart over twee had op de straatkruising Wilhelminastraat—Bylocquestraat een botsing plaats tussen een lijndienst-autobus van de Z.V.T.M., die van de Buthdijk komende in de richting van de Singelweg reed en een uit westelijke richting uit de Wilhelminastraat komende Opel, be stuurd door een ambtenaar van 's Rijks belastingen te Terneuzen. De bestuurder van de personenauto reed de tram bus aan de linkervoorzijde aan en liep aan de voor zijde tamelijk grote schade op. De plaatselijke Rijkspolitie begon ter plaatse direct met het onderzoek naar de overigens weinig twijfel achtige schuldvraag. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 oktober 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, (medewerking Kerkkoor), 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, (H. Avondmaal en Nabetrachting). Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée (Bed. H. Avondmaal). Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 1213 oktober: Dokter C. A. Schiltman. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE SLUISKIL. Vierjarig meisje na aanrijding overleden. Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vier werd het 4-jarig dochtertje van de familie Ivens te Sluiskil, dat in gezelschap van meerdere kleuters en onder leiding van een zuster vanuit de kleuterschool huiswaarts toog, op de Bovenweg door een luxe auto aangereden. Enkele uren later is het meisje dat naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis was overgebracht, aan de bekomen verwondingen overleden. Het meisje* maakte deel uit van een kleuter-file, die zoals gebruikelijk aan een touw door een zuster over in de nabijheid van de brug zeer drukke verkeerswegen worden geleid. Bij het oversteken op de hoek van de Nieuwe Kerkstraat naar de Bovenweg is het touw waarschijnlijk gegrepen door een achterop komende personenauto, bestuurd door zuster I. Toen de be stuurster dit heeft bemerkt, is zij zodanig geschrokken dat zij de controle over het voertuig verloor en in- plaats van de bocht te nemen rechtdoor reed van de ter plaatse hoge dijk en op de Benedenweg terecht kwam. Tegen een gevel van een aldaar staande wo ning kwam de auto tot stilstand. Enkele kinderen kwamen doordat de auto het be- geleidingstouw meesleurde ten val, doch het 4-jarige meisje heeft vermoedelijk het touw niet meer kunnen loslaten en werd meegesleurd, zodat het slachtoffertje onder de wagen terecht is gekomen. Met zware in wendige kneuzingen werd zij naar het ziekenhuis ver voerd, alwaar het meisjie om zes uur is overleden. De bestuurster en een mede-inzittende .van de auto kwamen met de schrik vrij. De verslagenheid over dit tragische ongeval onder de bevolking is zeer groot. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. VOLLEDIGE PROGRAMMA'S. 2e klasse B K.N.V.B. Als de weer- en griepperikelen ons dit weekeinde niet nogmaals ontgoochelen, komen de clubs in alle afdelingen in actie en kunnen er heel wat sprongen in op- of nederwaartse richting op de competitieladder volgen als we de stand voor de volgende week gaan opmaken. Zo werd T.S.C. na drie wedstrijden de nieuwe en zeker wel meer pretentieuze leider in deze afdeling. Het is voor ons aan weinig twijfel onderhevig, dat deze club haar positie zal versterken nu Hulst de gast zal zijn van de ex-eerste klassers. De blauw-gelen zijn soms tot rare dingen in staat, doch om de punten uit Oosterhout mee te nemen achten we hen met alle respect nog niet in staat. R.A.C. dat vorige week niet aan de verwachting voldeed krijgt nu andermaal de gelegenheid zich tegen een Roosendaalse club, n.l. B.S.C. te doen gelden. We geloven dat de Gilzenaren zich ditmaal thuis niet zullen laten verrassen en ook inderdaad hun grotere technische vaardigheid uit zullen buiten. Het onttroonde Sarto ontvangt Roosendaal en is naar onze mening in staat deze club handen vol werk te geven niet alleen, maar zelfs zou het geen ver wondering wekken als de gastheren een deel van de buit thuis hielden. Middelburg krijgt op oe zesde competitie-zondag zijn eerste thuisontmoeting en wel tegen W.V.O. Het roer moet bij de groen witten nu radicaal worden om gegooid willen de hoofdstedelingen niet gaan behoren tot de toekomstige staartcandidaten. Een Zeeuwse derby die ons iets te zeggen kan hebben is het eerste duel tussen Goes en Con Boys. In deze kamp zal moeten blijken of de Sasse club nu waarlijk met zijn eerste eclatante zege op Middel burg ook haar kruit grotendeels verschoten heeft. We hebben ons vertrouwen op een succes voor de Sassenaren nog niet geheel en al verloren. Maar we vrezen toch dat de routine der rood-witten en het eigen veld Goes tot favoriet zal stempelen. InternosRood-Wit is een van die semi-plaatselijke ontmoetingen waarbij alles mogelijk is. Een draw zou dunkt ons de tot nu toe geleverde prestaties op papier bekeken het best illustreren. 3e klasse D K.N.V.B. Om te beginnen komen twee der oudste Zeeuwse ploegen bij de watertoren tegen eikaar in het veld. Dit betekent voor onze stadgenoten in de gegeven omstandigheden niet bepaald een zacht eitje. Zeelandia is minder sterk dan het vorige seizoen en heeft nu een verzwakte voorhoede. Toen Axel een paar jaar geleden in deze regionen speelde verloor het beide ontmoetingen tegen de groen-zwarten. In die tijd lag het Middelburgse spel de oranje-truien allerminst. Nu zullen de verhoudingen weer wel anders liggen, of schoon de Axelse ploeg alles zal moeten geven wil zij de eerste victorie fcehalen. Die zij hard nodig heeft en waarop we hopen In Hontenisse achten we ditmaal de thuisclub favo riet nu ze moreel gesterkt door een tweetal over winningen de voorlopige hekkesluiter Biervliet op bezoek krijgt. In Hoogerheide zal Terneuzen werkelijk moeten tonen of het allures heeft zich blijvend in de kop groep te nestelen. Meto, in vorm zijnde was dikwerf voor vele clubs een lastig obstakel, een niet ge makkelijk te kloppen tegenstander. Mogelijk dat de rood-zwarten er althans een puntje weghalen. Een vraagteken lijkt ons de ontmoeting R.K.F.C. Odio, die naar we geloven bij de zwakkere zusjes gerekend zullen worden aan het einde. Mogelijk dat ook hier een puntenverdeling zulks weerspiegelt in deze streek-ontmoeting. R.C.S. treedt aan tegen de club uit Zierikzee en zal zich dienen te rehabiliteren wil het zich niet van het begin af als uitgeschakeld beschouwen. Nog steeds zijn we te weinig op de hoogte van de ap- en depen dence's van de Schouwense ploeg zodat we ons bijna niet aan een voorspelling durven riskeren. Zelfs nu niet, nu de Souburgers klaarblijkelijk nog zoeken naar hun goede vorm. Dus mogelijk hier ook een verdeling van de buit Ten slotte de wedstrijd van de dag tussen de beide topscorers van de vorige week. Beide ploegen be horen tot de waarschijnlijke runner-ups. Deze ont moeting in de West-Brabantse grenscontreien kan dus zeer belangwekkend en ook spannend worden. Eigen veld zal voor de Puttenaren stellig een stimulerende invloed hebben en wie weet ten slotte ook de door slag geven, voor een kleine zege der Grenswachters. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland Ie klasse. Onze beide plaatselijke clubs krijgen in deze regio nen weer niet te onderschatten tegenstanders tegen over zich. Spui ontvangt n.l. de steeds geduchte Colijnsplaatse Boys, een rivaal die zich nooit gewillig de punten afhandig laat maken. Waarmee we maar zeggen wil len, dat de mannen van Van Harn zaterdag voor een enigszins precaire taak staan. De „Bronzicht "-bewoners spelen reeds voor de vierde maal thuis, dit met het oog op het feit, dat hun terrein in februari omgeploegd zal worden, waar om zij verzochten voordien hun thuisprogramma te mogen afwerken. Het nieuwe veld in de nabijheid van de pas gebouwde school gelegen, werd onlangs inge zaaid, maar zal eerst in het volgend najaar benut kunnen worden voor competitiewedstrijden. Momenteel is dit terrein-voordeel één der sterkste troeven van de strijdlustige rood-witten. Het tegen woordige veld voldoet niet aan redelijke eisen, al thans de lengte schiet zeer tekort. Ook de grasmat is verre van ideaal en voor de meeste clubs een handicap. Zodoende zijn de Spuienaren thuis met deze hoedanigheden vertrouwd altijd lichtelijk in het voordeel. Geen enkele verrassing is hier uitge sloten, doch een prpgnostiek blijft hier moeilijk. Onze rood-witte A.Z.V.V.-ers ondernemen de reis naar Rilland, de ploeg die zonder een enkel winst puntje nog onderaan bengelt. Dit moge onze stad genoten inspireren tot een extra krachtsinspanning, zodat zij daardoor twee punten rijker huiswaarts keren, In Terneuzen komt het leidende Nieuwdorp zijn superioriteit bewijzen, hetwelk zal resulteren in een mogelijk met sprekende cijfers victorie op de „Boys". Arnemuiden is op eigen bodem voor Zaamslag on getwijfeld stukken sterker en uit dat oogpunt even eens goed voor een overtuigende zege. Krabbendijke ontvangt Wemeldinge en hier ver moeden we dat het terreinvoordeel beslissend zal zijn ten gunste van de thuisclub. n n f De Meester-brouwerHij weet precies hoe u het bier het best vindt. Hij weet van hoppen en brouwen en koelen en gisten naar uw smaak. Hij gaat zorgvuldig en liefdevol te werk en in deze lagerkelder staat uw bier niet langer of korter dan nodig is. 't Is dan juist wat u wilt... pittig en gul en schuimend! Uw eigen, lekkere bier. Van uw eigen Meester-brouwer. Eerlijk, heerlijk. Drink 's uit! 'U en uw vrienden' zegt Cambrinus, 'hebben uw eigen bier. Met de smaak waar u van houdt. Is dat niet plezant? Lang leve de Meester-brouwer 1' V' tijöaes Boodts

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3