De TiUKM/ manier theezetten! for PUROL in huis! "U %r wm ct per doosje van 20 Douwe Egberts brengt m thans zeer voordelige groot formaat Pickwick Theezakjes voldoende voor 4 a 5 koppen geurige, verkwikkende thee. Zet nu thee op de nieuwe manier met de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af l iet staat bovendien zo keurig en verzorgd. G.." ihe6Geen th Neem de proef! 3e klasse D K.N.V.B. Verrassingen aan de lopende band. In deze afdeling waar alle ploegen in actie kwamen vielen heel wat onverwachte uitslagen te noteren. Geheel onverwacht lieten de Axels oranjehemden het in Ossendrecht lelijk liggen. Nog verrassender was de zware nederlaag die Biervliet te slikken kreeg op eigen veld tegen de Grenswachters, waar de Bra banders met 104 beslag legden op de punten. Ook R.CS. leed een zware debacle in de derby tegen Zee land Sport, terwijl ten slotte het altijd wisselvallige Hontenisse de winst afsnoepte van het aan de kop van de rangschikking prijkende Zeelandia. De meest normale uitslag was nog wel dat Ter- neuzen thuis tegen R.K.F.C. geen risico's nam en de Bergenaren met een 41 nederlaag terug over de Schelde zond. Onze stadgenoten maken een niet bepaald impo nerend figuur na hun degradatie en het moet heel veel veranderen willen zij dit seizoen een bescheiden plaats in de bovenste helft van de rangschikking be reiken, waar het momenteel zelfs niet veel van weg heeft. Slechts één enkel punt uit drie gespeelde wed strijden is verre van bemoedigend. Enfin, een slechte start behoeft nog geen dito com petitie te betekenen en wij hopen dat de rollen hier spoedig verwisseld worden. ODIO-AXEL 4-2. Axels overwicht in de eerste helft niet benut. Met een drietal remplaganten voor Deij, Stokman en Schelleman, maar thans met Jonkman terug in de gelederen toog Axel zondag naar Odio, de Ossen- drechtse ploeg, die tot dusverre onderaan bengelde met drie verloren wedstrijden. Op zichzelf leek de verzwakte Axelse ploeg nog niet zulk een hopeloos geval, gezien het feit dat Odio in de voorafgaande drie wedstrijden slechts twee keer had gedoelpunt. Spoedig zouden onze oranje-witten echter ontgoocheld worden ondanks het uitstekende begin. Het Axelse tempo lag n.l. aanvankelijk tamelijk hoog. Zelfs scheen de thuisclub er nauwelijks aan te pas te zullen komen. Na bijna een kwartier speeltijd kwam echter de fatale wending. De bal kwam in het bezit van de Brabantse linksbuiten en deze 'rondde eigenlijk de eerste serieuze aanval der thuisclub op afdoende wijze - af met een kogel die keeper v. d. Bos te machtig was (1—0). Doch dit doelpunt bracht een felle reactie teweeg. Direct ondernamen de Axelaars een aanvals- poging en ditmaal werd de kans fraai door Peeters benut (1 1). Dit werkte als een inspiratie op het Axelse aanvalskwintet waarin Jonkman weer van zijn begeesterende aanwezigheid blijk gaf. Op de van hem bekende wijze brak hij door de Odio-verdediging en ga fAxel met een onhoudbare kogel de leiding (1—2) een stand die tot de rust wrd gehandhaafd, e Na de hervatting scheen alle aanvalsdrift in het oranje-witte kamp geweken en nu was het de thuis club waarvan het meeste initiatief uitging. De Ossen- drechtse ploeg speelde nu een stevige partij en doel bewust legde men meer en meer aan Axel zijn wil op. Het resultaat bleef dan ook niet uit. Na 20 minuten krijgen de gasten een opgelegde kans en het is Mau- rits die de partijen op gelijke voet brengt (22). Steeds beter komt Odio er in en de Axelse tegen stand verslapt inplaats van te versterken. Wel wisten de oranjehemden nog ettelijke fraaie kansen te schep pen maar er werd getreuzeld met schieten. Toen een half uur in de tweede helft gespeeld was werd de zoveelste hoekschop op het Axelse doel genomen. Het was Vereist die de goed genomen corner meesterlijk be nutte en zo kwam Odio opnieuw aan de leiding. Een fatale inzinking in de Axelse gelederen was het ge volg van dit doelpunt. De tijd verstreek en steeds sterker werd de druk van de Brabanders. Met nog 8minuten speeltijd kwamen de gastheren steeds over tuigender in de meerderheid en op dat moment moest v. d. Bos voor de vierde maal vissen en zo was thans het resultaat beslist ten gunste van Odio, dat zich door de uitslag van dit duel vier plaatsen in de rang schikking omhoog werkte en zich meteen ook boven onze stadgenoten plaatste. Deze overwinning, hoewel verdiend, ware niet nodig geweest, zo de oranjemannen voor de rust hun grote meerderheid door meerdere doelpunten tot uitdrukking hadden gebracht. Maar het mangelt in de Axelse voorhoede momenteel beslist aan schotvaardigheid. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven. Ruwe handen en Schrale huid. Zaterdagvoetbal, afdeling Zeeland, le klasse. Leeuw van „Bronzicht" onttroonde leiders. Vriend en vijand door onze hele provincie werden zaterdagmiddag verrast door de overigens dubbel en dwars verdiende victorie welke Spui thuis spelend dit maal op het aan de kop van de ranglijst prijkende Krabbendijke behoolde. Onze voorspelling dat deze ploeg mits compleet uitkomend in staat is op eigen bodem de sterkste rivalen de voet dwars te zet ten, is voor de derde maal in deze competitie be waarheid. In deze drie duels wist de Spui-aanval niet minder dan veertien doelpunten te scoren, daar mede het bewijs everend van een grote productivi teit en absolute gelijkwaardigheid met enige der lei dende top-clubs. We houden het er dan ook op, dat op Bronzicht" nog tal van concurrenten zullen sneven. SPUI— KRABBENDIJKE 3-2. Hoewel meerdere spelers nog op halve kracht aan traden en nog zaterdag de dokters-controle passeer den, was het rood-witte team op rechtsback Bareman na voor wie Boeije was ingevallen compleet. De gasten verschenen voltallig. Het begin van de strijd was afwisselend, doch wel dra steeg ook het tempo, zodat het een levendig spel- beeld werd. De gasten bouwden talrijke aanvallen op via hun vleugels, de thuisclub concentreerde deze meer op het binnentrio, waaruit dan ook de eerste vinnige schoten op de Bevelandse veste werden gericht, die evenwel een tamelijk klemvaste. doelbewaker had, die voor Bolleman niet onder deed en evenals deze, vaak in het spel werd betrokken. Enthousiasme in de Spui- gelederen was oorzaak dat de thuisploeg een lichte veldmeerderheid ontwikkelde. Beide doelen waren al eens ontsnapt aan doelrijpe kansen, aleer de gasten hun eerste corner forceerden, die Dieleman resoluut wegwerkte, na ruim een kwartier spelens. Weer toog Spui ten aanval en nu met succes. De Bevelandse defensie werd op een zware proef gesteld en toen de bal voor de voeten van de Visser kwam, die wederom de midvoorplaats bezette loste deze een onhoudbaar schot en had de thuisclub na 20 minuten spelens de leiding (10). Deze voorsprong schonk de gastheren het nodige zelfvertrouwen, hetgeen direct weer in een corner op het Krabbendijke-doel resulteerde. Even later moest Bolleman echter weer handelend optreden, maar Spui nam daarop nog meer het initiatief. Mid- voor de Visser lanceerde een pass, die 't' Gilde in eens inschoot, maar weer is de keeper klemvast op zijn post. Even later bracht de latkruising redding toen de Visser hoog inschoot. Een afwisselende aanval der gasten verrastte blijkbaar keeper Bolleman, maar ook nu bracht het houtwerk redding voor Spui. De gasten forceerden een tweede corner, maar de schotvaardig heid liet te wensen over en uit één der talrijkere Spui- aanvallen was het de doorzetter Pijpelink, die de basis voor de zege verbeterde door na 32 minuten spelens een op maat geleverde voorzet van de Visser opnieuw razend hard in de touwen te kogelen (20). Voor de pauze bleven de gastheren, ofschoon technisch iets minder dan Krabbendijke toch de toon aangeven. Wie na de rust zou gedacht hebben dat de nog ongeslagen tricolores de bordjes wel zouden verhangen kwam bedrogen uit. Aanstonds richt het geschut van de rood-witten zich weer op het Krabbendijke-doel, maar linksbuiten ,t Gilde is niet beheerst genoeg. Een kwartier lang staat het Bevelandse doel onder druk voor de gasten zich daaraan weten te ontworstelen. Het spel is na de hervatting 25 minuten oud als de midvoor der gasten een weifeling in de verdediging van Spui afstraft en Bolleman het nakijken geeft (21). De reactie van dit doelpunt ontlaadt zich in een reeks aanvallen der fellere Spienaren en de span ning bereikt nu een climax als nauwelijks 2 minuten later de defensie der gasten volkomen wordt over speeld en één der achterspelers een zeker doelpunt voorkomt door de bal met de hand weg te werken, hetgeen de arbiter niet ontging. Door de Visser werd de toegekende penalty evenwel over de lat gekogeld. Dit was echter maar uitstel van executie. Direct volgt een nieuwe Spui-aanval en nu was het andermaal Pijpelink, die van vrij grote afstand het leder ineens op zijn schoen nam en in de uiterste bovenhoek prach tig in het net deponeerde (31). Met nog 18 minuten speeltijd is nu nog alles mogelijk. De gasten zetten alles op alles en Spui werd pp eigen helft terugge drongen. Een uitval van Spui heeft een corner tot ge volg. Weer togen de gasten ten aanval. Nog een kwartier was er te spelen, als de linksbuiten der tri colores, een buitengewoon handige speler, de Spui- verdediging weet te passeren en de achterstand nog maals inliep (32). De thuisclub bleek nu het ge vaar te doorschouwen. Zij legde zich er op toe de kleine voorsprong met man en macht te consolideren en dit ontnam de voorhoede der gasten verdere score kansen. Doordat geregeld met maar drie voorwaartscn werd geopereerd kwam Spui ook niet meer tot doel punten. Zo verstreken de laatste minuten onder spanning en stond Spui zijn welverdiende winstpunten niet meer af. Onder groot gejuich van de Spui-aanhang kwam het einde. Behalve deze verrassende zege van Spui viel in deze afdeling voorts nog slechts één wedstrijd te ver melden, die doorgang vond. Het was de ontmoeting WemeldingeZaamslag waarbij de thuisclub even eens met 32 zegevierde. akie K'l beter waar thee drijv trek* °e or maal Douwe Egberts theezakjes

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3