Ogss&V Strijd tegen vliegende schotels O „Het Centrum'' Bioscoop Axel I - Zelzaete I Axel I - Ter neuzen I Psychiatrische Inrichting .Bloemendaal' te s' Gravenhage-Loosduinen Nutsspaarbank - Axel een werkster Parker ballpen Schandaal in Sorrento Axel II - Zelzaete II gesloten wegens vakantie AGNES UIT ONZE OMGEVING AXEL Onzuiver bloed veroorzaakt Uw Rheumatische Pijnen. KOEWACHT SPORTNIEUWS JOTTER 14.50 3." ZONDAG a.s. om 2.30 uur VOETBALWEDSTSRIJD (K.N.V.B.-beker) DIE hebt U voorjaren! Fa J. C. Vink, Markt 12 32 /""Ny wl .A' MYXOMATOSE. Van bevoegde zijde vernemen wij dat dit jaar de myxomatose onder de konijnen de kop weer heeft opgestoken. Omdat de dieren hieronder veel lijden en sterfte bijna altijd het gevolg is, is het gewenst hiertegen maatregelen te nemen. Dit kan bestaan uit het voorbehoedend inenten der dieren, die nog niet ziek zijn. Is een hok eenmaal besWt, dan kan in enting weinig of niets meer baten. Wilt u het lijden van de dieren voorkomen en gezonde dieren be houden, neem dan uw maatregelen tijdig en laat in enten vóórdat uw dieren ziek zijn. BLOEMENHUIS „WIELAND" THANS OP EERSTE STAND. Donderdag aan de vooravond der opening van de nieuwe geheel gemoderniseerde zaak van de heer Jac. Wieland brachten we een bezoek aan dit thans volkomen aan de eisen des tijds aangepaste „bloemenhuis". „Bloemenhuis Wieland" zo zal evenals voorheen in de Nieuwstraat de naam zijn van deze oudste Axelse bloemenzaak, die nu welhaast op een 20-jarig be staan mag bogen. De venplaatsing van dit levensvatbaarheid betoond hebbende bedrijf naar de Noordstraat betekent in meer dan één opzicht een aanzienlijke vooruitgang. Een zaak op eerste stand in een omgeving die cen traal gelegen is en waar het publiek niet alleen op marktdagen en bij festiviteiten, doch ook door de week zich beweegt, heeft een stevige voorsprong. Doch ook in ander opzicht boekte „Bloemenhuis Wieland" een sprong voorwaarts. Het keurige winkelfront met zijn moderne laag en dus zo effectief mogelijk geplaatste ruime eta lage, biedt een overzichtelijk beeld van het meer dan verdubbelde oppervlak dezer zaak. Zoals we de met smaak geëxposeerde voorraad bloemen en planten mochten aanschouwen, bood deze het beeld van een tentoonstelling op het gebied van „Floralia". Verwijzend naar de reeds gepubliceerde advertentie zal het AxeIse Bloemenhuis heden wel de grote trekpleister vormen voor het belangstellende publiek. De sortering ook in minder bekende soorten bloemen en planten naast de velerlei meer bekende potplanten en snijbloemen doen ons van een vol ledige opsomming afzien. Het interieur is eenvoudig en smaakvol verzorgd en doet eer aan de uitvoerders van de verbouwing van dit pand welke in circa zes weken tijds haar beslag kreeg, nadat de firma Wieland gedurende drie en een half jaar geduld heeft moeten oefenen, eer men aan de slag kon. Een in lichte toon uitgevoerde plafond- en wand- kleur geeft het inwendige van de zaak een vriendelijk- zonnige indruk. In de fraaie moderne toonbank zagen we een uit stalling van een collectie cristallen vazen, terwijl we in het aangrenzende kantoor en magazijn grote voor raad vazen, bloempotten, enz. aantroffen. De Noordstraat heeft met het „Bloemenhuis Wie land" haar nog steeds uitbreidend aantal moderne zakenpanden en winkels opnieuw vermeerderd en het aanzien van deze winkelstraat is hierdoor in sterke mate verfraaid. Onze beste wensen voor de nieuwe zaak, die naar we hopen vruchtdragend resultaat zal opleveren voor de ondernemer. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 augustus 1957. Ned. Herv. Kerk. IC uur Eerw. Heer C. H. Heij- boer, van Zaamslag, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. J. van Dijk, van Heerenveen. Geref. Kerk (Pironstraat)10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Dinsdag 20 augustus 1957. Geref. Gemeente. 7.30 uur n.m. Ds. G. A. Zijder- veld, van Patterson (Verenigde Staten). ZONDAGSDIENST ARTSEN. 17 18 augustus Dokter C. A. Schiltman. Zrusclien zuivert dat bloed en jaagt zo die pijnen eruit Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nau welijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief, vitaal Jaren vallen van U af en ge ziet het leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. Ing. Med. BENOEMD. Onze dorpsgenote mej. M. Jesoirens werd met in gang van 1 september a.s. benoemd als Hoofd van de Fröbelschool te Westdorpe. REUZE VISVANGST. De heer Waumans te Koewacht welke op de z.g. Konijnenputten zijn geluk met de hengel ging be proeven om een visje te verschalken is ietwat ge schrokken met een formidabele vangst, waarvan hij zeker nog nooit heeft kunnen dromen, huiswaarts gekeerd. Als behendig visser wist hij een karper aan de haak te slaan van niet minder dan 7J4 kg. Om deze kolos binnen te halen heeft de heer Waumans enkele kwartiertjes een ongekende visserssport be leefd. ai nss' NIEUWE VONDSTEN IN AARDENBURG. Te Aardenburg zijn tijdens de opgravingen weer enkele belangrijke nieuwe vondsten gedaan. Men heeft nu onder de reeds eerder aangetroffen en blootge legde romeinse woonlaag een oudere woonlaag aan getroffen waarin een bewerkte vuursteen werd ge vonden. Ir. J. H. Trimpe Burger van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort acht het waarschijnlijk, dat deze woonlaag en vuursteen uit het neolithicum, de laatste periode van het stenen tijdperk, ongeveer 2000 jaar voor Christus dateren. De bewerkte vuursteen is voor verder onderzoek opgezonden naar het labaratorium te Amersfoort: In de romeinse woonlaag zijn voorts twee com- P'etet romeinse vazen uit het begin Van de tweede eeuw na Christus gevonden. Eén van de vazen ver toont een radermotief en de andere een visgraat motief. Ook deze vazen werden voor verdere deter minatie naar Amersfoor tgezonden. Duivensport. VLUCHTEN UIT DOORNIJK EN DOURDAN. De duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier hield zondag prijsvluchten uit Doornijk en Dourdan voor oude en jonge duiven. De uitslagen van Doornijk waren als volgt Oude duiven s 1J. Giele 2. E. van Dorsselaer, 3. A. Baert, 4. E. Misseghers, 5. Ch. Tieleman, 6. H. van t Hoff, 7. M. Dieleman, allen te Axel. Jonge duiven t 1. Jos. Engels, 2. J. Verstraeten, 3. en 5. B. van Heese, 4. M. Dieleman, 6. J. Vasseur, 7. F. Michiels, allen te Axel. De uitslagen van de vlucht uit Dourdan waren Jonge duiven1., 9., 10. en 11. J. Elegeert, Koe wacht, 2. M. Butler, 3. C. van Acker, 4. D. Dieleman, allen te Axel 5. J. Bakker, Zaamslag 6. P. Dobbe laar, 7. A. Blommaert, 8, Joh. Wieland, allen te Axel. Oude duiven: 1, R. van Wiemeersch, 2. F. Mi chiels, 3. en 7. J. Wieland, 4. J. van Hoorn, 5. Jos. Sijs, 6. P. Dieleman, allen te Axel. De Nederlandsche Bank heeft donder dag twee belangrijke maatregelen genomen, die beide ten doel hebben om verdere ver zwakking van de positie van de gulden te voorkomen. De Bank heeft haar rentetarie ven, die in korte tijd al enkele verhogingen hadden ondergaan, wederom verhoogd, dit maal tot 5 a 6j/2 Bovendien heeft men de vrije aankoop van deviezen aan banden gelegd, maar dat geldt alleen voor onder linge handel bij afwikkeling van zakelijke transacties in het kader van de Europese Betalings Unie. Voor de gewone man, die met vakantie naar het buitenland gaat, heeft dit laatste dus niet te betekenen. Voor de reële transacties zal ook de handel van de laatste matregel geen last hebben. De bijna 2-jarige Cornelis Glas, die in een stoel voor het raam van de ouderlijke woning aan de Dordtse straatweg te Rot terdam met een spanjolet van het venster zat te spelen, is, doe# dat het raam opeens naar buiten open ging, naar buiten gevallen. Het kind kwam va nvijf meter hoogte op straat terecht en moest met verwondingen aan het hoofd en de schouders in het Kinderzieken huis worden opgenomen. Mevrouw C. J. van der Schoor-Hagestein, die ook aan deze straatweg woont, liep aan de overzijde van de straat te wandelen, toen zij het kind zag vallen. Zonder op het verkeer te letten w'ilde zij de straat overhollen om zodoende nog te trachten het kind op te vangen. Daardoor liep zij tegen een auto op en moest met kneuzingen en een bloeduitstorting aan het rechterbeen eveneens in een ziekenhuis op genomen worden. Volgend jaar zal in Engeland bevro ren brood aan de markt komen. Dit is het gevolg van een wet, die de nachtarbeid van bakkers in Engeland beperkt. In bevroren brood blijft het vochtgehalte stabiel en na de ontdooiing is het brood weer. zacht en knappend. Op het terrein van de Shell-installaties te Pernis heeft zich donderdag een ontplof fing voorgedaan in een afdeling waar in sectenbestrijdingsmiddelen worden vervaar digd. Zeven leden van het personeel van een aannemersfirma werden licht gewond en zijn na in de polokliniek van het bedrijf verbon den te zijn naar huis teruggekeerd. EenE Russisch passagiersvliegtuig, dat op weg was van Riga naar Kopenhagen, is in de zuidelijke haven van Kopenhagen neer gestort. Men heeft de hoop opgegeven dat ,9BnEv: nog een van de inzittenden gered kan wor den. Het toestel had 18 passagiers en ójf bemanningsleden aan boord. Het stond op het punt te landen op het vliegveld Kastrup. Bij het rondcirkelen heeft het in de mist een fabrieksschoorsteen geraakt en kwam toen op de neus in het water terecht. Duilkers hebben medegedeeld dat het tosti volkomen in stukken is uiteengeslagen. Het lijkt wel of 'het ontploft is. VRIENDELIJKHEID. Toen ik op een terrasje een fris drankje zat te drinken, parelden met de belletjes de verheven uitspraken bij me naar boven. „Huwelijken worden in de hemel ge sloten." dacht ik zo maar, toen een dialoog van een écht echtpaar, die ideaal leek voor een geluidsdichte 'kamer of een onbewoond eiland, op me af fladderde. Daaröm brengen we er op aarde zeker zo weinig van terecht. „Het leven is strijd," kwam teen geïnspi reerd bij me naar boven. Maar als er in een huwelijk strijd is, zeggen we het is geen leven Dat stond duidelijk op het ge zicht van de man, die tot nu toe het laatste woord had, te lezen. En toen zag ik ze in een flits aan eikaars graf staan. „Het was toch zo'n best mens," zei de man bewogen. „Het was zo'n lieve man", zei de vrouw snikkend. Maar zolang ze nog leven, houden ze de mond stijf dicht als het om iets vriendelijks gaat. Waarom Omdat vriendelijkheid niets kost en als iets niets kost, is er geen aardig heid aan. Is slaap niet verrukkelijk? Maar de halve wereld krijgt veel te weinig slaap. Waarom Omdat het niets kost. Als je er voor moest betalen, werd er in gehamsterd. Vriendelijkheid is hartverwarmend. Maar je hebt er geen kolen voor nodig, ook geen electriciteit, het is zo maar te geef en daarom bijna niet te krijgen. Met de onaardige dingen gaat het best. „Je neemt me toch niet kwalijk, dat ik het" zeg," beginnen ze en dan komt Het. „Ja," zeg ik tegenwoordig, „dat neem ik wel kwalijk. Zeg nou maar iets liefs en bewaar de nare dingen voor mijn graf." Het echtpaar naast me zat in een zwijgen van gewapend beton. „Geef d'r een aai op d'r hoofd," dacht ik zo hardop mogelijk. „Geef hem een lnchje met een klein, zoet woord." Maar het woei de andere kant uit. Ik nam het laatste slokje uit mijn glas en betaalde. Gelukkig, want als het niets kostte zou niemand er naar omlkijken en dan kon je met zo'n vriendelijke verfrissing wel op het dak gaan zitten, Martie Verdenius. Altijd vers. Niemeijer Sam son halfzware shag is ver pakt in handige plastic ta bakszak, waarin deze super- shag altijd vers en soepel blijft. Geen draadje verlies door de grote ruimte om uit te rollen. Vraag vooral de Samson halfzware in plas tic tabakszak, daar zult U plezier van beleven Gevraagd Mevrouw PENNINGS Oranjestraat 9, Axel ALGEMENE VERGADERING van de afd. Axel tot ver zorging van Krankzinnigen Stichting „Vrederust" op maandag 19 augustus a.s„ des namiddags 7.30 uur in de Consistoriekamer van de Geref. Kerk te Axel. Het Comité. Echte Suède Jasjes, het goede model, de beste kleur alle maten, nu ƒ99.St. Antoine, Roosendaal. Prijs Nieuwe Inktvulling 9 (pas na 393.000 woorden schrijven!) Telefoon 575 AXEL Zaterdag 17 augustus, aanvang 6.30 uur en 9 uur Zondag 18 augustus, aanvang 3.45 uur De verleidelijke SOPHIA LOREN en de char mante VITTORIO DE SICA in de Italiaanse comedie Sophia als altijd temperamentvol, hartveroverend en ondeugend, Vittorio als altijd onovertrefbaar. Toegaiig alle leeftijden. Zondag 18 en maandag 19 augustus om 8 uur HUGH MARLOWE en JOAN TAYLOR in de geschiedenis van een massale aanval op de aarde door Vliegende Schotels. Worden wij door vreemde schepselen van andere planeten bedreigd Toegang 14 jaar. PARKER Zaterdag om 4 uur om 6 uur Entrée 75 cent. Kinderen 25 cent. Bergplaats voor rijwielen nabij het terrein. .ii io'W 4 gedistingeerde kleuren: rood, groen, grijs en 2 wart.Inktpatroon ln blauw-zwart. blauw, groen en rood. NIEUW Eén Inkt- patroon schrijft 5 maal zo lang als gewone ballpen- vullingen. NIEUWNylon hou der: blank-meta len dop wordt niet dof. i NIEUW Keuze uit vier penpunten. EXTRA FUN FUN MIDDEL, BREED Geplaatst kunnen worden enkele prot. chr, jongelui (mnl. en vr.van 1730 jaar ter opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Aanvang der nieuwe cursus 1 september a.s. Salaris: le leerjaar ƒ105,14; 2e leerjaar 120,81 3e leerjaar 140,96, p. m„ incl. compensatie A.O.W. Vrije kost, inwoning, genees- en tandheelkundige ver zorging, reiskosten naar huis 2 x p. m. boven 2,50, dienstkleding. Brieven te richten aan de Geneesheer-Directeur. Noordstraat 37 van 19 tot en met 24 augustus. I L Jfc* A- T v. 1

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3