snelsclfieerapparaat, laag In pT'is dank zij R enorme wereldproduwie Vulpennen Wij gaan met vakantie van 12 tot en met 19 augustus a.s. 112 Onze Dameszaak is dan gesloten. De Herenzaak blijft echter GEOPEND! C. A. van Gelder fa J. C. Vink A. KATS Zeeland's grootste speciaalzaak. Nederland 8^^scheerders een „Philühave". ^li'erndan driekwart van alle droog"' meer internist AXEL AFWEZIG van 12 t.e.m. 17 augustus. Tel. waarneming K 1150- 2851. arts, AXEL van 16 augustus t.e.m. 8 september AFWEZIG. Voor SPOEDGEVALLEN (bijv. ROUWKLEDING) verkoop van Damesconfectie in onze Herenzaak, Noordstraat 43. oames Kleding Angst voor iedere hap eten met dat zuurbranden in 't verschiet. Rennies blussen 't vuur in 'n ommezien. SLUISKIL BURGERLIJKE STAND. AXEL SPORTNIEUWS steden 'tG. dage-vei liging tg Axel, on ischaffinj om ecu voor hei l.Oy Jere be delingen ladsledci ag wordi van een ging van van it ft bij dl aan weg ook de i materiaal rden. ch geen i de zak det was :n spooi was eei hand op open ei sn ganj agen zij •grondse )p. „Dit hof. Ei kijken, kken zij van de ■vinden, niemand ipektenr uit zijn >g eens iar. Hij meteen lit drie niet zo waren 'e vloer ond uit ilgd) m «m «I e- «re- «I Noordstraat 43 AXEL. 766 filiaal SLUIS H HERENKLEDING N Kapellestr. 7 ItliL 213 A ERENKl o i d I r X E L. E D I N G aal 28 talal. 64 J Aan hetzelfde lid wordt beaamd, dat B. en W„ door andere wezkraamheden en gebrek aan meer ge schoold personeel, ten achter zijn geraakt op het schema_ van straten verbeteringen. Het college hoopt indien de beperkingen dit niet weerhouden, dit op korte termijn in te lopen. Aan de heer Pijpelink wordt medegedeeld dat in middels de behandeling van de Graaf Jansdijk heeft plaats gehad. De heer Gerrits krijgt de mededeling betreffende het niet aangevangen werk aan de rijksweg Sluiskil Sassing, dat dit mogelijk om aan het college onbe kende redenen nog niet is aangevangen. Verder wordt dezelfde vragensteller medegedeeld dat de Zuidsingel niet kan worden afgewerkt, aan gezien op grond var. de subsidie-voorwaarden hieraan alleen in de wintermaanden mag worden gewerkt. Aan de heer Kesbeke dat de Singelweg ook van een nieuwe slijtlaag is voorzien, hetgeen door hem ook zal zijn opgemerkt. Aan dezelfde spreker wordt verzekerd dat B. en W. zullen trachten de raadsstukken op een vroeger tijd stip aan de raadsleden te zenden, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen de stukken rustig te bestuderen. Ten slotte verneemt hetzelfde raadslid nog dat de verlichting van diverse door hem genoemde wegen en straten, welke de entrée's van de gemeente vormen, niet in het eerste plan konden worden opgenomen, aangezien dit een te hoog bedrag aan investeringen meebracht. Het eerste plan kon alleen dekom om vatten. B. en W. zullen hiertoe een voor het aan trekken van gelden voor dit doel gunstiger tijd moeten afwachten. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in het vooruitzicht van die zuurbrand op de maag. Rennies nemen zonodig bij voorbaat. De hevigste zuurbrand stilt al, op het moment dat een Rennies begint te smelten op de tong. Druppel voor druppel met Uw eigen speeksel komen de zuurbrand dovende ingrediënten in de maag en bren gen het maagzuurgehalte weer in balans. Weg pijn Ing. Med. FANCY-FAIR VAN „CONCORDIA" EN „TREMOLA - THALIA". Terloops maakten wij ter gelegenheid van de be ëindiging van de grote verloting van de harmonie „Concordia" reeds melding van het feit dat deze muziekvereniging in samenwerking met „Tremola- Thalia tegen de volgende maand nog een actie in petto had. Dit ter versterking van de kas van het Instrumentenfonds van deze beide de laatste tijd zo actieve en volijverige muziekverenigingen. Door de besturen van deze twee verenigingen is n.l. het plan opgevat om in de maand september in samenwerking en combinatie met elkaar een drie daagse fancy-fair te organiseren. Na enige voorbereidende besprekingen om één en ande rop poten te zetten was dan vorige week de t'jd gekomen om de voorlopige plannen aan een ge combineerde ledenvergadering voor te leggen. 19, 20 en 21 september. Dit zijn de drie dagen waarop deze fancy-fair zal worden georganiseerd, zodat de opening zal plaats vinden op de Axelse bevrijdingsdag donderdag 19 september. Na de gebruikelijke concerten van de plaatselijke muziekverenigingen op deze dag zal door „Concordia" en „Tremola-Thalia" natuurlijk met medewerking der drumband van deze laatste vereniging een muzikale rondwandeling door de gemeente worden gemaakt, die zal eindigen aan het Gezellenhuis aan de Wal- staat, dat met het daarbij behorende veld zal worden ingericht tot feestgebouw en -terrein voor deze drie dagen. Het ligt in de bedoeling ook op de twee vol gende feestdagen een dergelijke rondwandeling door de stad te maken. Omtrent hetgeen op deze drie dagen geboden zal worden, werd men het in beginsel eens om in het Gezellenhuis gedurende twee van de drie avonden gelegenheid te geven tot dansen. De overige avond zal dan gevuld worden met een waarlijk groots op gezette „bonte avond", waarvoor „Concordia's To neel-ensemble" en de toneelgroep van „Thalia" in middels reeds verschillende schetjes en één-acters in studie hebben genomen. Verder zullen aan deze bonte avond medewerken „Concordia's Boerenkapel" en ver schillende muzikale en vocale ensemble's geformeerd uit leden-muzikanten van „Tremola-Thalia". 0,p het terrein achter het Gezellenhuis zullen tevens verschillende attractie s worden ingericht en men is thans reeds vrijwel zeker van een twaalftal stands, waarmee prijzen kunnen worden bemachtigd. We noe men hier o.a. een Rad van Avontuur, schiettent, ballen werpen, touwtrekken, Amerikaanse hoepla, enz,, terwijl ook aan de nodigfe vervesingen en aan de versterking van de mens is gedacht, o.m. door het in richten van patates-frites- en oliebollenstands en wat dies meer zij. De toegangsprijzen voor al deze at tracties zullen aan de populaire kant worden gehou den en voor de schoolgaande jeugd is de toegang zelfs geheel vrij. Dit is nog slechts een voorlopig overzicht van de ideeën en plannen die te rtafel zijn gekomen en die veerwerkelijkt kunnen worden, maar uit de animo en ambitie welke reeds nu in deze verenigde vergadering tot uiting zijn gekomen, mag worden afgeleid, dat bij gunstige weersomstandigheden het welslagen van deze fancy-fair al wel bij voorbaat verzekerd is. GOUDEN BRUILOFT. Donderdag beleefde het nog krasse echtpaar K. M. Scheele-Martin aan de Nieuwendijk alhier, de heuge lijke herdenkingsdag van de 50-jarige echtvereniging onder talrijke blijken van belangstelling. Ook het bestuur van de afdeling Axel van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen gaf blijk van medeleven. De ganse dag stond in het teken van de feestvreugde door het voortdurend afwisselende bezoek van familieleden, vrienden en buren, zodat het zowel voor Karei en Chris, als hun kinderen, een onvergetelijke dag werd. GESLAAGD. Voor het dezer dagen te Breda gehouden examen hoofdakte L.O. slaagde onze stadger.ogt de heer J. de Visser Az„ onderwijzer aan de Prinses Marijke- school alhier. Voor de akte Middelbaar Tekenen B slaagde dezer dagen onze oud-stadgenoot de heer J. Bareman, thans te Amsterdam. KINDER-UITZENDING NAAR HET „BIO - VACANTIEOORD". Zoals wij al meerder malen in ons blad hebben gemeld en dit dus wel als algemeen bekend mag worden verondersteld worden er het gehele jaar door in het Bio-Vacantieoord „Russenduin" te Ber gen aan Zee kinderen uit alle delen van Nederland verpleegd. Voor opname in het Bio Vacantieoord komen uitsluitend schoolgaande kinderen in aanmer king in de leeftijd van 6 tot 13 jaar, waarvoor de schoolarts de uitzending nodig acht en waarvan de ouders nagenoeg niet in staat zijn iets voor de ver pleging bij te dragen. Tweemaal per jaar wordt in alle bioscooptheaters in Nederland het publiek via een aardig filmpje op gewekt de Stichting Bio-Vacantieoord bij dit mooie werk te steunen door het geven van een bijdrage in de collectebussen. Nu weer zo'n collecte voor de deur staat kan het wellicht ook een stimulans zijn de collecte te steunen als wij mededelen dat binnenkort ook weer twee kinderen uit onze gemeente voor een verblijf van zes weken naar deze ideale gezondheidskolonie vertrekken. Wij zijn er van overtuigd dat ook deze kinderen geheel hersteld en met een nieuwe dosis levenskracht terug zullen keren. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 augustus 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauweo- 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (H. Doop). Geref. Kerk, 10 uur en 2.30 uur Ds. de Boeft, van Helpman. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. P. C. L. de Jager, van Raamsdonk. Geref. Gemeente, 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 10 11 augustus Dokter A. Kats. RIDDERLIJK VERLIEZER. HeJ geschiedde in den jare 1942 en het geval is beslist historisch Een Sluiskillenaar kreeg toentertijd ernstig verschil van mening met een Duits lid van de Wehrmacht omtrent de duur en het uiteindelijke resultaat van de oorlog. De Sluis killenaar gaf als zijn stellige overtuiging te kennen, dat wat er ook mocht gebeuren de Duitsers ten slotte deze oorlog zouden verliezen. Bij hooien bij laag was de Wehrmacht-soldaat van het tegendeel overtuigd. Dit meningsverschil werd tamelijk sportief beslecht. Niet met handtastelijkheden, maar wel bij handslag. Door een weddenschap n.l. omvijf gulden. Zoals het meestal gaat met dergelijke opwellingen van hart en gemoed, de oorlog duurde nog enkele- jaren voort enmen verloor elkander uit het oog. De weddenschap werd vergeten. Althans door de te Sluiskil woonachtige partner. Maar de geschiedenis stelde hem 'enige jaren later in het gelijk. De Duitser was beter van geheugen. Toen hij nog maar kort geleden voor zakelijke aangelegenheden in Brussel moest zijn, schoot het hem .^jv^r, te binnen. Hij wipte even over naar Sluiskil, ^ocjit zijn Hol lands.? partner o!p( en was zio geiqjdgg deze te vinden en voldeed aan de consequentie's van de 15 jgar geleden gesloten weddenschap. Hij betaalde de vijf gulden ERNSTIG ONGEVAL BIJ MALDEGHEM. Op de weg van Brugge naar Gent heeft zich zater dagavond een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij de heer J. Cracau uit Temeuzen levensge vaarlijk werd gewond, terwijl een drietal ander per sonen- eveneens in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Uit de richting van de kust naderden een tweetal kleineee personenwagens een oprit, toen de heer C. deze beide wagens wilde passeren. Juist op dat mo ment naderde als tegenligger een Engelse auto. De heer C. ziende dat passeren onmogelijk was, raakte bij deze manoeuvre de voorste van de twee wagens, waardoor zijn wagen op de liinkerweghelft werd gestoten en dwars op de weg kwam te staan. De tegenligger botste recht op de wagen van de heer C. De inzittenden van deze auto, een echtpaar met hun 12-jarig zoontje mosten met ernstige verwondingen in het ziekenhuis te Eekloo worden opgenomen, terwijl de heer C. met levensgevaarlijke verwondingen even eens in dit ziekenhuis werd opgenomen. Gedurende de maand juli 1957. Huwelijks-aangiften. 3. Abraham Jacob Rouw (Ter- neuzen), 26 j. en Maatje Dieleman, 22 j. 4. Arie Schef- fers (van Koewacht), 19 j. en Cornelia Maria Koek koek, 17 j. 13. Jacobus van Akkeren, 22 j. en Lourina Elisabeth van Bendegem, 23 j. 15. Adriaan Pieter Schuitvlot, 27 j. en Geertruij Dieleman, 22 j. 17. Omer Arthur Urbain Theoduul Lacourt, 53 j„ ge huwd geweest en Johanna Sara Leunis, 49 j. 27. Cor nells Adrianus van Ginderen, 38 j„ gehuwd geweest, en Margaretha Wilhelmina Lafort, 44 j„ gehuwd ge weest. Gehuwd. 11. Cornelis Mels Verhelst, 22 j. en Dina Aagje Cové, 19 j. 15. Albert Theodorus Henri Dalmijn ((van Graauw), 26 j. en Annie Jeanneïte Rammeloo, 26 j. 17. Abraham Jacob Rouw (van Terneuzen), 25 j. en Maatje Dieleman, 22 j. 26. Arie Scheffers Jvan "Koewacht), 19 j. en Cornelia Maria Koekkoek, 37 j. Geboren. 1. Rob, z. van Cornelis Johannes Wie- land en Ebrina Schieman. 8. Geertrui Herma, d. Van Arie Loeve en Cornelia Jannetje Kruik. 8. Jan, z. van Eduardus Kaijser en Adriana Pieteinella Hame link. 21. Maria, d. van Willem Bakker en Janneke Bakker. 28. Monique Odette Martha, d. van Hen- ricus Jacobus Maria Goossens en Adriana Johanna Theresia van Lieshout. 27. Abraham Cornelis, z. van Petrus Frederik Eekman en Maatje van de Velde. 29. Elisabeth Jacoba, d. van J|an Overdulve en Leuntje Hamelink. 30. Joseph Jaspert, z. van Eteniël Oppeneer en Ivonna Clementia de Nijs. Overleden. 16. Maria Johanna van de Velde, 74 j„ echtg. van Francois Dieleman. 30. Pieter Rouw, 86 j„ wedn, van Wilhelmina Dieleman. PRIJSVI.UCHT UIT B RE TE UIL. De duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier hield een prijsvlucht uit Breteuil voor oude en jonge duiven. Snelheid eerste oude duif 1058 m. eerste jonge duif 1015 m. De uitslagen waren als volgt Oude duiven1H. van 't Hoff 2. R. van Wie- meersch 3. D. Dieleman4. F. Michiels5. J. Wieland 6. D. Dieleman 7. J. Wieland 8. Ch. Tieleman 9. Fr. Verschuren 10 J. van Hoorn, allen te AxeL

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3