R&döseL in mjmeqen. UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON door G. PLANTEMA. Over de hele wereld vinden meer mensen baat bjj KENNIES dan bij enig ander maagtablet. BEKENDMAKINGEN. CIRCUS-VOORSTELLINGEN MET ECHTE PROGRAMMA'S. Nog nimmer tevoren had in onze stad een circus van een dergelijke enorme omvang als het Neder landse circus Jos. Mullens, zijn tenten opgeslagen. Het Szydlowskyplein was ongeveer voor tweederde bezet met de talrijke tenten die naast de eigenlijke circustent, dienst deden als stoeterij voor de vele paarden en ponny's, als restauratie en nog voor enige andere doeleinden. Doch daarnaast werd het terrein nog in beslag genomen door het overgrote deel van het imposante wagenpark, dat achter elkaar rijdend, ongeveer een halve kilometer lengte heeft, zoals ons werd duidelijk gemaakt. Geenzins overdreven was dan ook de voorbeschou wing, die vorige week in ons blad in de redaktionele kolommen aan dit circus werd gewijd. Eerder zelfs het tegendeelZodat de benaming „reuzen-circus'' volkomen gerechtvaardigd bleek. Sprak naar het uiterlijk deze imposante circustent met al wat er verder bij behoorde, iedereen reeds aan, nog meer was dit het geval met het interieur. Ieder, die wel eens één der vaste circusgebouwen, zoals men er b.v. in Parijs nog een tweetal aantreft, heeft bezocht, moet daar onder de indruk zijn ge komen van de echte circussfeer die in zulk een ge bouw heerst. Welnu, het circus Mullens had om zijn uiterst moderne inrichting en verdere outillage ook iets daarvan. Gelijk gezegd, is onze stad met zijn omstreken in weerwil van het feit, dat een drie a vierhonder toe schouwers op de beide avonden aanwezig waren, wel iets te klein gebleken voor een circus van dit formaat. Ook in ander opzicht waren er overigens nog wel frappante punten van overeenkomst met een „Cirque d'Hiver," Hagenbeek" of „Barnum en Bai ley". De enomre elipsvormige ruimte, plaats biedend aan ongeveer vierduizend toeschouwers, amfiteatersgewijs zelfs aan de laagste rangen een voortreffelijke plaats biedend, zodat elk volop „waar voor zijn geld" kreeg, de verlichting en de eminente muzikale omlijsting, door het gedrilde circusorkest, met alle materiële be hoeften die een zodanige inrichting nu eenmaal vereist dit alles moest een sfeer scheppen die bij een circus behoort. Het circus Mullens was tot in alle onderdelen „af" en „bij" en is in staat in elke hoofdstad van ons kontinent publiek te boeien Mullens is met zijn tijd meegegaan Want demi- neerde in het klassieke circus het paard, vandaag de dag vraagt het in alle opzichten hoge eisen stellende publiek, een repertoire dat meer variabel is en aan elk wat wils biedt. Hetgeen niet zeggen wil, dat het „hippische" ele ment in het rijk gevarieerde programma zou zijn ver waarloosd, integendeel Geen half etmaal nadat de stilte van de nacht over ons stedeke was neergedaald, was ook het ganse ten ten- en wagenpark behorende bij circus Mullens, van het Szydlowskyplein verdwenen. GESLAAGD. Voor het te Goes gehóuden examen Mulodiploma A. slaagde U. A. van den Berg en voor het Mulo diploma A met Middenstandsdiploma, slaagden S. van Doeselaar, N. B. den Engelsman en G. P. de Feijter allen te Axel. De geslaagden waren allen leerlingen van de Chr. ULO-school alhier. BEVORDERING LEERLINGEN DER CHR. ULO Bevorderd naar de vierde klas A. Bakker, W. Bakker, B. van Bendegem, G. S. W. v. d. Berg (met lof), E. Boon. L. Dieleman, S. M. Dieleman (met lof), J. J. den Doelder, C. C. van Driel, W. Francke, J. J. den Hamer (met lof), J. J. A. de longe, L. Kaan, A. N. Knieriem, M. Verduin, P. W. Kruisifikx, M. Mieras, P. Mieras, A. Schieman, M. Verduin, C. N. Verschelling, M. J. de Visser, J. Wieland en I. M. Wondergem allen te Axel. M. Bogerd, T. S. Dieleman, L. Haak (met lof) en N. S. C. de Putter te Zaamslag. A. van der Steen te. Hulst. 24) „Ongetwijfeld," stemde inspekteur Broekman toe. „Maar als de Amsterdamse politie ons al niets kan vertellen, dan wordt het er voor ons niet gemakke lijker op, want konnekties had de man in Nijmegen niet. Hij ging met vrijwel niemand om, ook al mis schien omdat zijn buren toonden, dat zij weinig op hem gesteld waren. Hij had nogal eens gasten, maar dat waren bijna zonder uitzondering buitenlanders." „Uit de mededelingen van de dienstbode op de morgen na de moord, valt op te maken, dat Van der Zuyden toch tenminste één man had, die min of meer zijn vertrouwde was." „U bedoelt zijn knechtDat is een zekere Andries Prater, die echter ondanks zijn naam, niet erg los lippig schijnt te Zijn. Hij ligt op het ogenblik in het ziekenhuis. Ik heb natuurlijk geïnformeerd, hoe het met hem staat. De man is al dagen bewusteloos. Hij moet er ernstig aan toe zijn, maar de dokters geloven, niet, dat zijn leven in gevaar is. Het eigenaardige is, dat de man door het eten van 't een of ander een vergiftiging heeft opgelopen. Volgens de dienstbode, die de knecht niet erg simpatiek schijnt te vinden, heeft de man de gewoonte in de provisiekast hier en daar van te proeven en het is de mening van de dokters, dat hij op die manier iets heeft gebruikt, dat bedorven was." „Dat is lang niet onmogelijk," stemde Sven toe. „Maar het is wel vreemd, dat Van der Zuyden net Bevorderd naar de derde klas T. van Bendegem (met lof), C. G. Buyze, C. K. Dieleman (met lof), C. C. de Feijter (met lof), N. S. de Feijter, S. J. Goossen (met lof), N. den Hamer, J. van Hoeve, M. Kempe, G. M. Koekkoek, M. F. Kuiper, D. R. van Luyk, J. Meermans, M. Meesen (met lof), G. M. Oggel, C. Scheele, M. Scheele, B. D. Teunisse, M'. Verschelling, W. J. Vinke en W. J. de Visser allen te Axel. M. Riemens en M. Wisse te Zaamslag. Niet bevorderd 4. Bevorderd uit IA naar de tweede klas R, van Alphen (met lof), B. J. Boor (met lof), C. van de Broeke Azn, P. Dieleman (met lof), D. van Dixhoorn, N. M. den Doelder, J. W. de Feijter (met lof), D. de Fouw, P. Geensen, M. J. A. 't Gilde, A. P. Haak, M. J. Haak, D. Hamelink, K. K. Hame link, H. den Hamer, S. van Hilten (met lof) en C. de Hullu allen te Axel. N. M. Bakker (met lof) en J. C. Dieleman te* Zaam slag. Niet bevorderd 5. Bevorderd uit IB naar de tweede klas C. D. van Langevelde (met lof), N. van Lange velde, H. Mieras, C. P. Ollebek (met lof), J. L. A. Quaak, P. H. de Regt, L. J. Ruytenburg (met lof), K. Schele, J. Schieman, J. F. Tjebbes, P. C. Vasseur, F. E. Wieland (met lof), T. G. Wolfert (met lof), L. Zegers en M. P. Zegers (met lof) allen te Axel. H. P. F. Krijtenburg, M. J. de Putter en W. I. &(e- mens te Zaamslag. Niet bevorderd 7. s C, HERV. KERKKOOR NAAR ANTWERPENT Op uitnodiging van ds Barkey Wolf, predikant aan de Herv. gemeente te Antwerpen, zal het Kekkoor a.s. zondag aan deze invitatie gehoor gevend, aldaar in de morgendienst enkele nummers ten gehore brengen Het ligt in de bedoeling om ook na de kerkdienst nog een aantal nummers uit te voeren. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 juli 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds Cupédo. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat)10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Zaterdag 20 en zondag 21 juli Dr Schiltman. UITSLAG PAARDENDAG TE HULST. In de uitslagen van de paardenfokdag, die vorige week ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van „D.E.S." door „D.E.S." en de V.V.Z.F. te Hulst werd georganiseerd, is een storende fout geslopen, waardoor enkele klasen van een andere keuring wer den, afgedrukt. Wij laten hieronder thans nog eens de volledige officiële uitslag volgen, met onze ex cuses aan de lezers, voor de gemaakte fout. Jonge hengstveulens i Carlo - Jos de Saeger, Nieuw-Namen, le prijs Elegant van 't Veer - Adr. de Putter, Zaamslag 2e prijs Castor van Absdale - P. Suij-v. d. Aa, Absdale 2e pr. Nico van Rika - A. Poppe, Grauw, 3e prijs. Oude hengstveulens 1 Anton van Roversberg Wed. C. de Waal-Serra- rens, Lamswaarde; Robert van Kruispolder J. P. Quaak, Kruispolder, 2 A. Ringoot, St. Jansteen; 3 Leonard van Reigersbos, M.L. IJsebaert, Axel. Jaarl. hengstent: 1 Nico, A. Serrarens, Ossenisse, 2 René van, Torenhof, A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten 2 jaar: 1 Karei van Zuiddorpe, A. Haak, M. IJsebaert en J. Koster. Hengsten 3 jaar1 Gustaaf van Moustic, H. de Maat, Stoppeldijk; 2 Paul van 't Kerkje H. de Maat, Stoppeldijk. Hengsten 4 jaar: 1 Elegant van 't Hoogland, A Serrarens, Ossenisse. Hengsten 5 jaar en ouder (grote maat): 1 Nico van Paul, Jos. de Waal, Hulst. Hengsten 5 jaar en ouder (kleine maat): 1 Jaap van Berkenhof, A. Serrarens, Ossenisse. Hengstten met afstammelingen: 1 Castor de l'Ab- baye, P. Kerckhaert, Stoppeldijk en M. IJsebaert, Axel 2 Élégant van. 't Hoogland, A. Serrarens, Osseniifse. Jonge Merrieveulens: 1 Carola van de Zeedijk, H. vermoord wordt, als zijn knecht in het ziekenhuis ligt. Is er voolopig geen kans om de man .een verhoor af te nemen 7" „Helaas niet 1" „Jammer genoeg. Hij moet zeker iets van de zaken weten, waarmee Van der Zuyden zich bezig hield, want hij ging vaak met hem op reis. Het schijnt, dat mevrouw Van der Zuyden ons niets kan ver tellen." „Vreemd genoeg is dat een feit," zei inspekïeur Broekman. „Zij houdt vol, dat ze alleen weet, dat hij zaken deed met allerlei vreemdelingen. Overigens was ze nog niet lang met Van der Zuyden getrouwd. Toen. zij hem leerde kennen, scheen hij al welgesteld te zijn, al woonde hij nog bescheiden in Amsterdam. Niet lang daarna verhuisden zij naar Nijmegen. Ver der schijnt het tussen de echtelieden niet al te best te zijn gegaan." „De hele kwestie ziet er op het ogenblik ondoor zichtig uit," konkludeerde inspekteur Ohlquist. „Maar hoe meer ik er over nadenk, hoe sterker ik de indruk krijg, dat deze moorden en het geheimzinnige gedrag van de beide vreemdelingen iets hebben uit te staan met de zaak waarvoor ik hier ben. Ik heb nog geen gelegenheid gehad, daarover met u te praten omdat er .sedert mijn komst in Nijmegen allerlei din gen, gebeurd zijn, die onze aandacht bezig hielden. Ik ben in verband met een andere, vreemde geschie denis hier Q^Jjüg1 en het lijkt me goed, u daar eens iets van te vertellen." Broekman knikte belangstellend„Ik luister „Welnu dan, begon de Kopenhaagse politieman. „In de laatste maanden zijn in de ScandinavS&ie de Fcijicr, Zaamdlag; 2 Diny van de Molenhoek, F. P. Brooymans, Hontenisse, 2 Marga, E. de Maat, Hon- tenisse; 3 Erna van Axel, A. L. Scheele, Axel3 Iliance van Eversdam, C. van, Overloop, Zuiddorpe., 3 Lely van Reigersbos, M. IJsebaert, Axel; 3 Ceula van Oudenpolder, A. de Clercq, Zuiddorpe; 4 Trees van Schüddebeurs, C. Asselman, Hulst; 4 Mirza, E. J. Verpoorte, Zaamslag; 4 Blanca, A. de Putter, Zaam slag, 5 Nfta van 't Hoogland, A. Serrarens, Osse nisse; 5 Dahlia van de Zwaan, H. M. de Regt-de Kra ker, Terneuzen. Oudere merrieveulens: 1 Dolly, C. Michielsen, Axel 2 Bertha van Alstein, H. J. de Waal, Graauw; 2 Honda, J. C. den Hamer. Axel; 3 Carmen van Melo, R. Steyaert, Graauw; 3 Trees van Wilgenhof, W. Kuijpers, Kloosterzande; 3 Honda van Oude Stoof, A. Warrens, Hengstdijk; 4 Lia van Zorgvliet, Gebr. de Regt, Zaamslag; 4 Linda van Reigersbos, M. IJse baert, Axel; 4 Gerda van Alstein C. A. Serrarens, Graauw; 4 J. de Hamer, Stoppeldijk. Merriën 1 jaar (grote maat) Rosemarie van Kloosterzande, A. J^ van Waterschoott, Kloosterzande Bertha van Steen, Jos. Dobbelaar, Sint Jansteen. Merriën 1 jaar (kleine maat): Ninette van de Sten- ders, A. Serrarens, Ossenisse; Wanda van Margriet, Wed. G. de Deckere, Sint Jansteen,; Nita van Brae- zenbroeck, P. A. Suy, Absdale. 2-jarige merries (grote maat) 1. Olga van Ouden polder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe 2. Aika van Zeedijk, eig. P. de Bourgraaf, Hogeweg Jenny, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe en Erva van Graauw, eig. A. Suij, Koewacht 3. Ninette van Doolman, eig. D. Timmerman, Kattendijke en Zalite van Donker- zicht, eig. P. Koole, Souburg. 2-jarige merries (kleine maat) 1. Coquette van de Melo, eig. R. Steijaert, Graauw 2. Juliana van Duboishoeve, eig. W. den Hamer, Axel Lena van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Arline van Molenhoek, eig. F. Brooymans, Kuitaart 3. Avina van 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Osse nisse Certina van Melo, eig. Pr. Bruggeman, Graauw en Ella van de Berg, eig. M. de Jonge, Ovezande. 3-jarige merries (grote maat) 1. Victorina ,eig. J. den Hamer, Koewacht2. Gerda van Melo, eig. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel Olga van Hoog- huis, eig. A. Serrarens, Ossenisse Norma van Ouden polder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Ria, eig. Osw. Kerckhaert, Westdorpe 3. Flora van Ouden polder, eig. C. van Haalst, Zuiddorpe en Vera, eig. A. Braams, 's-Heer Abtskerke. 3-jarige merries (kleine maat) 1. Duchesse van Margriet, eig. wed. G. Deckere, St. Jansteen 2. Ida van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Vera van Melo, eig. E. Verstraeten, Graauw3. Liza, eig. Gebr. Strobbe, Hontenisse en Charmante van Absdale, J. de Buck, Absdale. 4-jarige merries (grote maat): 1. Hettie van Rei gersbosch, eig. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel2. Soraya, eig. F. de Putter, Zaamslag 3. Duchesse, eig. wed. van Hecke, Westdorpe. 4-jarige merries (kleine maat) s 1. Irma van 't Hoog land, eig. A. Serrarens, Ossenisse 2. Suzanna van Kruisdorp, eig. Th. Maerman, Kloosterzande en Dorine van Pauwvliet, eig. W. Kuijpers, Kloosterzande 3. Jeannette van Sassing ,eig. R. Ducarmon, Sas van Gent. Merries van 5—10 jaar (grote maat): 1. Bertha van de Melo, eig. R. Steaert, Melopolder en Olga van Trui, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe 2. Her mine van Eversdam, eig. C. van Overloop, Zuid dorpe Stella van Reigersbosch, eig. M. IJsebaert- v. d. Linden, Axel en Elsa, eig. A. Scheele, Axel 3. Ivonne van Abtskerke, eig. M. van Liere, 's-Heer Abtskerke Hilda, eig. J. Asselman, Schuddebeurs en Erna van de Zwaan ,eig. H. de Regt-de Kraker, Ter- neuzen. Rennies blussen brandend maagzuur onmiddellijk. Gewoon laten smelten op de tong en uw pijnen ver dwijnen in korter tijd dan u nodig had om deze advertentie te lezen. Ing. Med. landen, maar vooral in Denemarken, verschillende inbraken gepleegd, zonder dat men er in kon slagen de daders op te sporen. Het begon er meer op te lijken, dat een bende de hand in het spel had en wel een zeer goed georganiseerde bende. Misschien hebt u er iets over vernomen „U bedoelt waarschijnlijk de reeks juwalendief- stallen, waardoor een aantal rijke mensen, is bena deeld," opperde inspekteur Broekman. „Juist. In Kopenhagen zelf, in kleine steden op het Deense platteland, in alleenstaande villa's, in Stockholm, Oslo en diverse andere Zweedse en Noor se plaatsen zijn inbraken gepleegd, waarbij uit brand kasten^. kostbare edelstenen zijn ontvreemd. Het is ecbrtAJ eigenaardig, dat zelfs alarmsystemen van de modernste konstruktie de dieven niet konden tegen houden. In de eerste plaats moeten de daders uit stekénd ingelicht zijn geweest over de plaats waar de 6«it te vinden was, maar daar komt bij, dat zij met groot vakmanschap gewerkt hebben." „Inderdaad, stemde Broekman toe. „Wij hebben natuurlijk de bizonderheden zo weinig mogelijk bekend gemaakt," ging Sven Ohlquist voort. „Toch is een journalist er achter gekomen, dat de bende bij al deze inbraken de bewoners van de huizen door middel van gas bewusteloos maakte. Zo doende kon zij ongestoord werken. De gebruikelijke gang van zaken was, dat de bestolenen en hun personeel nog vrij vroeg in de avond door de inwerking van een blijkbaar uiterst snel werkend gas, onschadelijk werden gemaakt, want gekonstateerd is, dat vrijwel steeds na enige uren de mensen weer bijkwamen, nog fPfiun stoel zittend, om dan tot hun verrassing Merries (510 jaar, kleine maat) 1. Molly vai Molenhoek, eig. F. Brooymans, KuitaartStella Eversdam, C. van Overloop, Zuiddorpe 2. Leonon van Steen, eig. Jos. oDbbelaar, St. Jansteen Lassi van Melo, eig. J. Quaak, AxelUdina van Molen hoek, eig, F. Brooymans, Kuitaart en Rozet van stein, eig. C. Serrarens, Graauw 3. Annie van stein, eig. H. de Waal, Graauw Annie van Axel eig. A. Scheele, AxelHelma van Absdale, eig wed G. de Deckere, Absdale en Farida van Melo, eig. E Verstraeten, Graauw. Merriën 11 jaar en ouder (grote maat): 1 Nelly vaj Annie, Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2 Martha van Floris, M. IJsebaert, Axel; 3 Marie van de Maria, hoeve, Gebr. van Campen, Graauw; Ria van Hou- tert, A. Poppe, Graauw. Merriën 11 jaar en ouder (kleine maat): 1 Weynan da, R. Doffemont, Sint Jansteen; 2 Luci van Zuiddorpt Adh. van Waes, Zuiddorpe; Bea van Molenhoeek F. P. Brooymans, Kuitaart; 3 Margriet van Absdale Wed. G. C. de Deckere, Absdale. Vierspannen van één eigenaar: 1. A. van Waes Zuiddorpe 2. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel, Vierspannen van meerdere eigenaars: 1. Wed. C van Haalst, Zuiddorpe, J. C. den Hamer, Koewacht Jos. Dobbelaar, St. Jansteen en C. van Overloop Zuiddorpe. Fokgroepen: 1 Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2 Adh, van Waes, Zuiddorpe; 2 R. Steyaert, Graauw; 3 Serrarens, Ossenisse; 3 F. Brooymans, Hontenisse: tenisseWed. G. de Deckere, Absdale; 3 F. Brooymansl Hontenisse. Kampioen hengst: Gustaaf van Moustic, H. de Maa: Stoppeldijk. Kampioen merrie: Bertha van de Melo, R. Steyaert Graauw. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algement kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstellinj van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend op 5 juli 1957, ter sekretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is ge..a„ Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bek making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling vooi de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het dooi deze in te stellen beroep betreft, met overschrijdnj van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onhcrroepelijl beschouwd. De burgemeester van Axel, HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Axel maken be- kend, dat op hun verzoek om in of op het perceel ge legen aan de Buitenweg, kadastraal bekend gemeente AXEL, sectie D nr. 1468 de gasfabriek te mogen om- zeten in een gasdistributie-station met oprichting van een gasregelings- en meetgebouw door Gedeputeerde Staten van Zeeland gunstig is beschikt. De secretaris, De burgemeester, Maris- Van Oeveren. KOSTELOZE INENTING OF HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Axel maken be ken, dat op woensdag 24 juli 1957 des namiddags 3 uur in het Consultatie-bureau van het Groene Kruis Oosterstraat alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Men wordt verzocht trouwboekje mede te brengen, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. te ontdekken, dat dieven de kostbaarheden hadden meegenomen. In geen enkel geval behoefden de in brekers tot krachtige maatregelen over te gaan „Dat is sterkriep Broekman, uit. „En hadden zij geen nadelige gevolgen van hef gas 7" „Enkele dagen hoofdpijn, maar daar bleef het bij. Het kan dus niet worden ontkend, dat deze bende bizonder zachtzinnig te werk gaat. „Maar toch brengt u de bende in verband met twee niet bepaald zachtzinnige moorden," meende de Nijmeegse inspekteur. „Inderdaad." stemde de ander toe. „Waarom ik nu naar Nijmegen ben gekomen 7 Wel, in Kopenhagen gelooft men, dat de bende voor een groot gedeelte onschadelijk gemaakt kan worden, als men er in slaagt, de leverancier van het bedwelmende gas te grijpen. Hoogstwaarschijnlijk is dat een lid, misschien zelfs een van, de aanvoerders van de beride. Het bewuste gas wordt geleverd in betrekkelijk kleine kapsules. Daarin bevindt het zich in vermoedelijk sterk gekoncentreerde vorm. Twee kapsules zijn in handen van de politie gevallen, één in Kopenhagen en één in Oslo. De bende schijnt de kapsules, die ongetwijfeld een spoor opleveren, na de inbraken zo veel mogelijk mee te nemen, maar soms is het blijk baar niet geheel gelukt. Twee kapsules zijn gevonden en als gevolg van nauwkeurige onderzoekingen is vastgesteld, dat deze kapsules uit Nederland kwamen, ja, uit Nijmegen. Het is vrijwel zeker, dat in deze zich de man ophoudt, die voor de bende het bedwel mende gas maakt." (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 2