HQKWO0& USA Damesjumper met open werk. Nationaal circus „Jos Mullens" 16 en 17 juli slechts 2 dagen beroemd van de Amerikaanse films en televisie Thans EUROPA TOURNEE I9S7-I958 Markt Axel Na afloop der voorstellingen EXTRA BUSSEN In alle richtingen jf presenteert de wereldattracties uit SÜ ss*. GALA PREMIÈRE Dinsdagavond 16 juli a.s., om 8 uur 3 maanden in PARIJS alle VOORSTELLINGEN BESPROKEN UITVERKOCHT Wegens enerm succes te Oostburg, maandag te Axel geen voorstelling. WEL dinsdag en woensdag telkens om 8 uur. In verband met de scholen woensdag GEEN matinee. Kinderen in beide voorstellingen half geld J Maat 38 - 40. Materiaal: 150 gram Scheepjes Artemis kl. 723. Ave recht is de goede kant van het werk. Regelknop op 4Yi, Bovenwijdte 92 en lengte 50 cm. Passap-brei-machine. Rug. Opzetten 125 steken en bij het begin van toer 15, 16, 30, 31, 45, 46, 60, 61, 75, 76, 90 en 91 elk 1 steek meerderen. Breien tot en met toer 102, dan voor de armsgaten gaan minderen. Bij toer 103 en 104 elk 4 steken. Bij toer 105 en 106 elk 3 steken. Bij toer 107 en 108 elk 2 steken. Bij toer 109, 110, 111, en 112 elk 1 steek. Doorbreien tot en met toer 118, daarna voor de schouderverbreding gaan meerderen. Bij toer 119 en 120 elk 2 steken. Bij toer 121, 122, 123, 124, 127, 128, 131 132, 135, 136, 139, 140, 143, 144, 147, 148, 151, 152 155, 156, 159, 160, 163, 164, 169, 170, 175, 176, 181 en 182 elk 1 steek. Na toer 187 de schouder af- Ikanten in 4 x 3 en 10 x 4 steken, daarna de over blijvende steken voor de hals ineens. Voorpand. Opzetten 133 steken en breien als de rug tot en met toer 96. Voor de bustenaad aan het begin van toer 97 en 98 elk 18 steken afkanten en bij toer 99 en 100 weer 18 steken opzetten. Doorbreien tot en met toer 112. Hierna weer breien als bij de rug, doch nu komen alle meerde ringen 10 toeren hoger. Bij toer 147 de naalden in de onbelaste stand brengen voor Bij het weer in de breistand brengen van de naald n, de toerenteller van de machine nemen. Lij toer 167 de naalden weer in on belaste stand brengen voor het ophangen van de steken voor het tweede gedeelte van het op enrandje. Hierbij worden geregeld twee naalden uitgeschakeld, waarbij tussen de twee uitgeschakelde naalden één naald in breistand blijft. Ook hier gaat men uit van naald 101 of 1. Deze naald blijft in de breistand. Aan beide zijden van deze naald worden twee naalden uitgeschakeld en de steken opgehangen op de naast liggende naald. Bij het in breistand brengen van de naalden de toerenteller van het toestel nemen. Na toer 195 de middelste 23 steken afkanten en per kant afbreien. Aan de rechterkant 2x2 steken afkanten en per kant afbreien. Aan de rechterkant 2x2 steken afkanten, verder steeds 1 steek afkanten "tot er nog 52 steken voor de schouder overblijven. De schouder op dezelfde wijze als de rug af kanten. Andere helft in spiegelbeeld. Schouderstukje. Opzetten 19 steken, waar bij 4 naalden uitgeschakeld blijven, als volgt 2 naalden in breistand, 2 naalden uitge schakeld, 1 naald in breistand, 2 naalden uitgeschakeld, 11 naalden in breistand. 151 toeren breien, dan de steken afkanten. Halsboordje. Opzetten 12 steken en 115 toeren breien, dan afkanten. Alle delen op spannen en luchtig persen onder een voch tige doek. De schouderstukjes en het hals boordje licht gebogen spannen. Bij de schou derstukjes tevens de zoom aanbrengen. De ontstane" laddertjes als volgt bundelen 2. het ophangen van de steken. Voor het breien van het open steekje worden nu twee naalden uitgeschakeld, de steken ophangen op de naastliggende naalden. Tussen de twee uitgeschakelde naalden blijven 19 naal den in breistand. Hierbij gaat men uit van naald 10l\ bij de nieuwste toestellen van naald 1, welke naald de middelste naald van het werk is. KJeine randjevalsteek. Hiervan steeds 4 spandraden om en om samen nemen met een steekje, zodat een flanelsteek onstaat (zie foto en tekening. Brede streep. Hiervan steeds 4 spandraden met een steekje langs de zijkant vastzetten, aan beide zijden precies tegenover elkaar (zie foto en tekening). Boord. Regelknop op 4. Hang de rug aan de opzetlussen met de tricotkant naar voren aan het toestel, hierbij echter elke 6e en 7e steek op 1 naald hangen, waardoor over de gehele breedte verdeeld wordt gemin derd. De 2 eerste en 2 laatste steken niet ophangen. In totaal zijn er nu 105 steken op gezet. 43 toeren breien en haak elke 3e steek op. Voorpand als de rug met een totaal van 111 steken. De bustenaadjes dichtnaaien. Zijnaden met een platte naad sluiten. De schouder iichtnaaien tot plm. 3 cm. vanaf de hals. Schouderstukjes aanbrengen, zodat bij de oksel 6 tof 7 cm. vrij blijft. Hals boordje aan de voorkant tegennaaien. De achterhals zo tegenzomen, dat middenachter de zoom plm. 1J^ cm. breed is en naar de kanten op niets uitloopt. Aan beide zijden van de hals 2 drukknopen zetten. m. l Verder iedere avond 8 uur grote voorstelling. Prijzen der plaatsen vanaf 1,75 tot f 5,50. Een onovertroffen schouwspel in het grootste en meest indrukwekkende circus van Europa. Rotterdam in 3 weken tijd meer dan 125.000 bezoekers alle voorstellingen besproken uitverkocht. In verband met de te verwachten drukte voorverkoor /anaf heden bij SiG. MAG. LIPPENS, Walstraat 4, \xel, tel. 862 en vanaf 16 juli aan de Circuskassa. „D.E.S." TE HULST VIERDE 40-JARIG JUBILEUM. Woensdagmorgen te tien uur opende de voorzitter van het jubilerende „D.E.S.", de heer C. H. M. Plas- schaert uit St. Jansteen, de grote Paardenfokdag te Hulst, welke door deze Paardenfokvereniging was georganiseerd in samenwerkin gmet de Vereniging van Zeeuwse Fokkers (V.V.Z.F.) te Axel. In zijn openingswoord memoreerde de heer Plas- schaert het wel en wee van de vereniging in de af gelopen veertig jaren. Hij noemde o.a. de verdiensten van het bestuurslid H. J. de Waal uit Graauw, die vanaf de oprichting in 1917 deze functie heeft vervuld. Vervolgens bracht hij dank aan de inzenders van de paarden en aan hen die door hun financiële steun tot het welslagen van deze Paardenfokdag hebben bij gedragen. eDs middags om half vier had een officiële ont vangst plaats van de genodigden door het gemeente bestuur, waarna men zich aan het in „De Koning van Engeland" aangeboden diner verenigde. De aangevoerde kwalitie was uitstekend en de be langstelling vrij bevredigend. Er werden ongeveer 200 paarden aangevoerd. De uitslagen van de gehouden keuringen waren Oudere merrieveulens 1. Ninette van Elsdiek, eig. Gebr. J. J. Smallegange, Ellewoutsdijk2. Wanda van Waarde, eig. C. Mol, ^Vaarde enMera van Domeinplaat, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 3. Gloudien van Elsdiek, eig. Gebr. Smallegange, Elle woutsdijk Zora van Waarde, eig. C. Mol, Waarde en Caroline van Molenhof, eig. J. Lokerse, Heinkens- zand. Jongere merrieveulens 1. Martha van Keilen, eig J. Lenshoek, Kloetinge 2. Nicoline van Elsdiek, eig. J. Smallegange, Ellewoutsdijk en Ella van Nico, eig. wed. Verme, Nieuwdorp 3. Hertha van Donker- zicht, eig. Fa. Goetheer, Wolfaartsdijk Mirza, eig. C. van Iwaarden, Kloetinge en Erna, eig. S. Note- boom, Kloetinge. Oude hengstveulens: 1. Lizette van Groede, eig. S. Noteboom, Kloetinge; 2. Annie van de Werrie- laan, eig. J. Werrie, 's-Heerenhoek en Elonda van Kapelle, eig. J. van Overbeeke, Kapelle 3. Rosetta van Keilen, eig. J. Lenshoek, Kloetinge. Jonge hengstveulens1. Xenia van Monnikenhof, eig. Fa. D. Timmerman, Kattendijke 2- Rina van Domeinplaat ,eig. JLenshoek, Kloetinge en Elza v. d. Werrielaan, eig. J. Werrie, 's-Heerenhoek 3. Ella, eig. J. de Roo, 's-Heer Abtskerke. 1-jarige hengsten1. Nora v. d. Boel, eig. V/. Min- naard, 's-eHer Abtskerke 2. Kitty van t Hof Nieuw- land, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwland. 4-jarige merries (kleine maat) 1. Irma van t Hoog land, eig. A. Serrarens, Ossenisse 2. Suzanna van Kruisdorp, eig. Th. Maerman, Kloosterzande en Dorine van Pauwvliet, eig. WKuijpers, Kloosterzande 3. Jeannette van Sassing ,eig. R. Ducarmon, Sas van Gent. 4-jarige merries (grote maat) 1. Hettie van Rei- gersbcsch, eig. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel2. Soraya, eig. F. de Putter, Zaamslag 3. Duchesse, eig. wed. van Hecke, Westdorpe. 1-jarige merries (grote maat) 1. Gonnie van Brunswijk, eig. Gebr. Verdonk, Lewedorp 2. Koba van Domeinplaat, eig. J. Lenshoek, Kloetinge. Hengsten met afstammelingen 1. Julia v, d. Wijde Blik, eig. J. de Jonge, Ovezande 2. Irene van Plant- lust, eig. W. Nije, Kloetinge. Hengsten van 5 jaar en ouder (grote maat) 1. Wallona van Monnikenhof, eig. Fa. D. Timmerman, Kattendijke 2. Wanda van Monnikenhof ,eig. M. van Liere, 's-Heer Abtskerke. 3-jarige hengsten: 1. Cato van Welhoek, eig. Adr. Wagenaar, Kloetinge 2. Polka van Domeinplaat, eig. J. Lenshoek, Kloetinge. Merries van 510 jaar (grote maat) 1. Bertha van de Melo, eig. R. Steaert, Melopolder en Olga van Trui, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe 2. Her mine van Eversdam, eig. C. van Overloop, Zuid dorpe Stella van Reigersbosch, eig. M. IJsebaert- v. d. Linden, Axel en Elsa, eig. A. Scheele, Axel 3. Ivonne van Abtskerke, eig. M. van Liere, s-Heer Abtskerke Hilda, eig. J. Asselman, Schuddebeurs en Erna van de Zwaan ,eig. H. de Regt-de Kraker, Ter- neuzen. 2-jarige merries (kleine maat) 1. Coquette van de Melo, eig. R. Steijaert. Graauw2. Juliana van Duboishoeve, eig. W. den Hamer, Axel Lena van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Arline van Molenhoek, eig. F. Brooymans, Kuitaart 3. Avina van 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Osse nisse Certina van Melo, eig. Pr. Bruggeman, Graauw en Ella van de Berg, eig. M. de Jonge, Ovezande. 2-jarige merries (grote maat) 1. Olga van Ouden polder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe 2. Aika van Zeedijk, eig. P. de Bourgraaf, Hogeweg Jenny, eig. Am. de Clercq, Zuiddorpe en Erva van Graauw, eig. A. Suij, Koewacht3. Ninette van Doolman, eig. D. Timmerman, Kattendijke en Zalite van Donker- zicht, eig. P. Koole, Souburg. 3-jarige merries (kleine maat) 1. Duchesse van Margriet, eig. wed. G. Deckere, St. Jansteen 2. Ida van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Vera van Melo, eig. E. Verstraeten, Graauw 3. Liza, eig. Gebr. Strobbe, Hontenisse en Charmante van Absdale, J. de Buck, Absdale. 3-jarige merries (grote maat) 1. Victorina ,eig. J. den Hamer, Koewacht2. Gerda van Melo, eig. M. IJsebaert-v. d. Linden, AxelOlga van Hoog- huis, eig. A. Serrarens, Ossenisse Norma van Ouden polder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe en Ria, eig. Osw. Kerckhaert, Westdorpe 3. Flora van Ouden polder, eig. C. van Haalst, Zuiddorpe en Vera, eig. A. Braams, 's-Heer Abtskerke. Merries (510 jaar, kleine maat) 1. Molly van Molenhoek, eig. F. Brooymans, Kuitaart Stella can Eversdam, C. van Overloop, Zuiddorpe 2. Leonora van Steen, eig. Jos. oDbbelaar, St Jansteen Lassie van Melo, eig. J. Quaak, AxelUdina van Molen hoek, eig. F. Brooymans, Kuitaart en Rozet van Al- stein, eig. C. Serrarens, Graauw 3. Annie van Al- stein, eig. H. de Waal, Graauw Annie van Axel, eig. A. Scheele, AxelHelma van Absdale, eig wed. G. de Deckere, Absdale en Farida van Melo, eig. E. Verstraeten, Graauw. 2-jarige hengsten: 1. Gersa van de Buitenzorg, eig. W. Karelse, Heinkenszand. Vierspannen van één eigenaar: 1. A. van Waes, Zuiddorpe 2. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel. Vierspannen van meerdere eigenaars: 1. Wed. C. van Haalst, Zuiddorpe, J. C. den Hamer, Koewacht, Jos. Dobbelaar, St. Jansteen en C. van Overloop, Zuiddorpe. Kampioenhengsten boven 3 jaar: 1. Alb. de Maat, Stoppeldijk 2. A. Serrarens, Ossenisse. SCHILDERIJEN - EXPOSITIE TE GROEDE. Van 16 juli tot 1 september a.s. zal in het ge meentehuis van Groede een tentoonstelling gehouden worden van schilderijen van de kunstschilder A. Paas- huis uit Vught. Deze expositie zal worden geopend door de heer J. Molenburg, voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Middelburg. DE VASTE OEVERVERBINDING OVER DE WESTERSCHELDE. De Rijkswaterstaat ziet geen nut in een besprpeking tussen haar en de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen over de kwestie van de oeververbindingen voor dit gebied. Dit is mede gedeeld in een brief, die de directie van de rijks waterstaat aan de kamer heeft gezonden naar aan leiding van het „rapport Haccou De directie van rijkswaterstaat deelt voorts mee dat zij zowel uit eigen beweging als op grond van herhaaldelijke suggesties, de mogelijkheid van een tunnel door de Schelde tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Brabant heeft overwogen, doch dat de slot som is geweest, dat de gedachte aan een dergelijk kunstwerk moet worden prijsgegeven. Het zou een zodanige kostbaarheid krijgen dat het economisch niet te verdedigen is, terwijl de uitvoerbaarheid in dit riviergedeelte zelfs niet vaststaat. De bouw van een brug is uit constructief oogpunt bezien wel mogelijk. Daar zij echter een belangrijke zeevaartweg zou kruisen, zou zij aan zeer hoge eisen moeten voldoen en daardoor buitensporig kostbaar worden. Zij zou o.m. een vrije doorvaarthoogte van vele tientallen meters dienen te verkrijgen en daar door zouden ook lange en hoge toeleidende viaduten noodzakelijk zijn. Op grond van deze overwegingen en in aanmerking nemende dat een onderzoek naar de meest gewenste plaats eerst kan worden aangevat als een duidelijk beeld is gevormd over de verkeersontwikkeling, ten gevolge van het Delta-plan acht de rijkswaterstaat een bespreking van deze aangelegenheid van geen nut.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3