De verlossende bekentenis. DECO-FIX I Fa J. C. Vink - Axel 1 A nippers het zelf plakkende plastic i 8 i i i 1 I 1 1 I i Boekhandel I 8 1 Markt 12 - Telefoon 646 SPORTNIEUWS door R. J. Vliegenthert. Het heeft lang geduurd, maar nu ben ik er over heen. Dat spreekwoord van de tijd die alle wonden heelt is er toch niet voor niets. Maar voor het geval U nog aan het zelfde euvel zou lijden, als dat wat ik nu heb overwonnen wel, misschien hebt U dan wat aan het relaas van mijn ervaringen. Mogelijk bespoedigt dit dan ook Uw ge nezing Het moet ruim veertig jaar geleden ge beurd zijn. In die dagen geviel het namelijk, dat ik ter wereld kwam. In mijn hele leven is het nooit anders geweest. Toch kan er van erfelijke belasting geen sprake zijn, want mijn vader was zeer bedreven met hamer en nijp tang. Hij was in karweitjes letterlijk ge sproken erg handig. Maar in mijn jeugd reeds viel het te constateren op dat punt was de appel wat mij betreft heel erg ver van de boon gevallen en in later jaren ie het bewijs Hij herhaling geleverd. Zo U wilt kan ik U nog in contact brengen met die automonteur ,die twee dagen werk had om mijn motor te demonteren en weer op te bouwen. Ik had er zelf eens wat aan willen doen en kans gezien een schroefje zo te laten vallen, dat er dik twintig manuren werk aan te pas kwamen om de schade te herstellen Voor het geval U bereid zou zijn thans in een lach te schieten, laat het dan een mee warige zijn, want het was allemaal echt niet leuk. Gelooft U mij ik spreek uit ervaring al die mannen, die er zo prat op gaan „helemaal niet technisch te zijn" gevoelen dit innerlijk als een tekortkoming en zouden wat graag willen dat het anders was, dat zij ook vlotjes op een zaterdag middag de stofzuiger even konden repa reren om dan zondags in een handomdraai het nieuwe vloerzeil te leggen. Evenzeer als iedere man diep in zijn hart wat trots is op die zware baard, die hij elke dag van die o zo gevoelige huid moet scheren en deze zorgelijke taak breeduit verkoopt aan elk een ,die het horen wil, zo haakt hij ook naar de prijzende Woorden om zijn technische vaardigheid, zijn bedrevenheid in het op knappen van klusjes, de huiselijke in het bij zonder. En hij zal zijn achterlijkheid op dit punt des te sterker gevoelen, naarmate in de kring zijner vrienden veel handige man nen zijn. In mijn kring was er zo één Hij kon alles. Stoelen bekleden Een kleinigheid, waarover niet eens te praten viel. Even het zeil leggen Het is al ge beurd Nieuwe tafel nodig Nou -als je wat hout hebt volgende week klaar hoor. Kortom een technische „he-man" van het zuiverste water, tegen wie ik afstak als een opgeschoten jongen, die nimmer de vol wassenheid zou benaderen. En toen hij en ik ongeveer gelijktijdig een nieuwè woning kregen, zat de kat helemaal in de gordijnen. Figuurlijk gesproken dit keer, want «iemand anders dan h ij had met die gordijnen te maken. Hij zorgde voor de juiste afmetingen, voorzag ze van haakjes, bevestigde de rails waarlangs ze zouden schuiven, hing ze voor de ramen. Het linoleum had-ie al gelegd, na dat natuurlijk eerst het nodige viltpapier over de planken was gespreid. Bij het behangen was geen vakman te pas gekomen. Over de lampen spreken we niet eens en als U mij vraagt, waar nu wél een vakman, een wo ninginrichter dus Was bij geweest, moet ik het antwoord schuldig blijven. Dat kastje in de hoek van de woonkamer was ook al eigen werk en U begrijpt dat deze man tientallen guldens goedkoper uit was dan ik, die tel kens weer mijn heil moest zoeken bij mensen die voor de diverse taken van gordijnen maken ,zeil leggen en kasten timmeren zijn opgeleid en derhalve voor hun arbeid be taald moeten worden. Mijn technisch minderwaardigheidsgevoel bijkans veertig jaren oud, scheen voor goed bezegeld te worden. Een situatie waarin mijn vrouw zich gemakkelijker schikte dan ik zelf. Inmiddels zijn we een kleine twee jaar verder gekomen. Het feit, dat wij elkanders technische spiegelbeelden zijn. heeft ~e wederzijdse sympathie tussen mijn vriend en mij nimmer kunnen aantasten. Wij komen dus geregeld bij elkaar „ove rde vloer", zo als dat heet, waarbij wij over en weer dus ook volop de gelegenheid hebben te aan schouwen hoe de film verder rolt. Langzaam-aan werd het duidelijk en sinds kort ontkent nieman het meer de rail constructie van de gordijnen is bjj mij tnuis toch iets \beter dan mijn vriend. Bij mij schuiven de gordijnen namelijk nog steeds zijn vrouw moet vrijwel altijd eventjes op een stoel klimmen als zij de raambedekking wil sluiten of openen. Bij mij is de vloer bedekking niet gloednieuw meer, doordat er wel eens ieman met een kapotte zool over gelopen heeft. Maar het ligt er nog alle maal precies zo als twee jaar geleden. Mijn vriend ïflaagt over het zijne niet, maar we zien de losse naden en de daardoor ontstane kleine scheuren kan zelfs hij niet repareren. Dat zelf getimmerde kastje heus van heel goed hout staat volkomen waterpas, zodat de deur helemaal niet klemt, maar dat is te rbmken aan dubbelgevouden bierviltjes onder de rechter achterpoot. En het behang bobbelt een weinig, maar dat deed het al twee weken nadat het er hing, zodat daarvan de muren wel de schuld mogen dragen. Verleden week. toen een gemaakte drie sans de robber vol maakte en daarmee een eind kwam aan de veertiendaagse bridge avond, zei mijn vriend onverwacht, doelend op zijn gordijnen ,zijn vloer en nog zo het een en aqder .,Ik geloof toch dat ik echt veel goed koper ben uit gevfeest dan jij. Maar -of het ook goedkoper was, zie je, dat betwijfel ik nou wel een beetje." Misschien hebt U niet zo'n vriend, die bij machte is om zoiets te bekennen en U op slag van Uw technisch minderwaardigheids gevoel af te helpen. DE NIEUWE VOETGANGERSREGELING KNIPPERBOLVOORLICHTING VAN ..VEILIG VERKEER" LET OP VOETGANGERS - VOETGANGERS, LET OP In Braunschweig in Duitsland moeten de automobilisten thans dubbel oppassen met hun claxon de geluidsbarrière te door breken. Men mag daar nu eenmaal niet te veel kabaal maken. Er is n.l. een nieuwe vin ding door de politie opgesteld op verschil lende drukke kruispunten. Het is een styrt „verkeersthermometer", die op een 3 meter hoge zuil is opgesteld en waarvan een agent van de verkeersbrigade de juiste sterkte van het claxongeluid onmiddellijk van de ther mometer kan aflezen. Laten wij eens wat dichter bij huis blijven. In de noordelijke provincies van ons land tiert het clandestiene radiozenden nog welig. Maar de PTT-opsporingsdienst heeft nog dikwijls succes. Dank zij een paar wroe tende varkens, die altijd via de clandestiene zender te horen waren. De PTT-opsporings- dienst kwam op het spoor, snuffelde eens in een varkensstal en ontdekte de clandestiene zender. Gelukkig, wij waren er al bang voor, dat de Sovjetmachthebbers hun zonen niet kennis zouden laten maken met de „Rock and Roll". Dat zou een ramp in de geschie denis geweest zijn. Dansleraren in Oost- Duitsland krijgen nu een stelletje jonge Russinnen en Russen op bezoek om de Rock and RolJ te leren. Zij zullen de hoela hoela-dans verder in Rusland propageren. Ook de kookkunst van een adspirant- echtgenote kan belangrijk zijn voor het wel of niet sluiten van een huwelijk. Dat ge- beiirde ook in Chicago, waar een jong paar voornemens was in het huwelijk te treden. De aanstaande echtgenoot verlangde echter van zijn aanstaande bruid het diploma van de huishoudschool te mogen zien. z^ij deed dat, maar toen de a.s. bruidegom de slechte aantekeningen bij het vak „koken" zag be sloot hij toch maar om vrijgezel te blijven. Zo denkt Tommy Manville uit Amerika er beslist niet over. Hij is n.l. voornemens voor de twaalfde maal in het huwelijk te treden. Zijn uitverkorene is nu Mal Pat Gaston, die een lengte heeft van 1,80 meter en die volgens Tommy ,,de schoonste van allemaal" is. Hij was tot dusver met negen dames getrouwd en met twee van die dames zelfs twee keer. Tommy, die inmiddels 63 jaar oud is geworden, ligt momenteel in het ziekenhuis om zich nog eens goed te laten onderzoeken voor hij zich weer in de huwe lijksboot begeeft. En dat is maar goed ook, dat grondige onderzoek bedoelen wij Een dikke waard van een klein kroegje in Chicago ergerde zich steeds meer en meer aan die gasten, die wat bij hem dronken en dan zeiden „Schrijf het maar op". Hij kon het niet langer verkroppen en liet een groot bord in zijn café ophangen, waarop stond te lezen „Geneert u zich niet. Hier is crediet te krijgen. Onze rentevoet is hoog." Daarom vertelde ik U deze ware. schiedenis, waarmee U mogelijk Uw vpor- deel kunt doen. Ik hoop het van harte i i i i I per meter verkrijgbaar in de kleuren rood, grijs, blauw, geel, geel-zwart en andere motieven. Ideaal om kasten, lampen, prullenmanden en boeken te bekleden. Leuke kindermotieven voor wandbekleding achter boxen. 1 Voetbal. AXEL—INTERNOS 0—2. Axel degradeert naar de 3e klasse. In het naar de eisen des tijds ingerichte stedelijke sportpark „Rozenoord" te Bergen op Zoom traden zondag ten aanschouwe van naar schatting ongeveer 1800 toeschouwers de beide volledige elftallen der gelijk (met 16 punten) geëindigde staartclubs uit de 2e klasse B aan voor de beslissingswedstrijd ter be twisting wie hunner zou degraderen naar de 3e klasse. In een smoorhete temperatuur werd dit duel be slecht. Hoe warm het wel was, bleek uit het feit dat op een aantal plaatsen ter weerszijden van het speel veld emmers water waren neergezet opdat de spelers zich af en toe zouden kunnen verfrissen. Van deze wel zeldzame maar verstandige maatregel werd ge durende de wedstrijd door de hevig transpirerende spelers druk gebruik gemaakt. Uiteraard is over dit duel dat geen ogenblik is uit gekomen boven middelmatig 3e klasse-peil niet zo heel veel te vertellen. Onder de eminente leiding van een Rotterdamse arbiter, geassisteerd door twee cor rect zwaaiende neutrale "grenswachters ving de wed- st-ijd enige minuten na vastgestelde tijd aan. Nadat Jonkman de toss had gewonnen eneerst het oordeel van de wind had gekozen namen de blauw gelen al spoedig het initiatief en het spel was nog slechts enkele minuten oud toen de telkens in de eerste helft ongeschaduwde linksbuiten van dichtbij doel puntte, doch terecht wordt dit in buitenspelpositie ge maakte doelpunt geannuleerd. De Axelaars komen moeizaam wat op dreef, doch veelal zijn de Ettenaren een duidelijk Brabants veldoverwicht. Waarmede niet hen te handig af en zo constateren wij de eerste helft wil gezegd zijn dat Internos imponeerde, maar hun spel was geestdriftiger dan dat van de moeizaam ope rerende oranje-witten. Het was Internos dat de eerste hoekschop forceerde. Kort na elkaar bracht de zwak combinerende oranje-aanval het tot een drietal corners waaruit Jonkman eenmaal buiten het bereik van doel man Hellemons op de lat kopte. Een individuele run van de Axel-midvoor strandde op de linksback, die door terugspelen op Hellevons de situatie redde. Na 33 minuten liét Lindhout de snelle vleugelman van Beers te veel vrijheid en het gevolg was fataal. Onhoudbaar werd Henk Dieleman gepasseerd. Voor c c rust werden nog wederzijdse kansen gemist, maar wij noteerden ternauwernood één Axelse aanval waar- Lij de tegenstanders door vlotte combinatie werden overrompeld. Het aanvalsspel van Axel was te door zichtig en daarom waren we in de pauze verre van optimistisch. Met 0—1 in het voordeel van Internos was deze aangebroken. Een wijziging in de Axelse opstelling bracht in de tweede helft Stocman op de rechtshalfplaats terwijl Lindhout op diens plaats als linksbinnen ging spelen, hetgeen alleen de halflinie ten goede kwam. Ook de tweede helft bracht weinig wijziging in het aspect van de strijd. De Axelse vechtlust bleef op een matig peil. Wel noteerden wij een goed schot van Jonkman, doch Hellmons was op zijn plaats. Na 10 minuten spelens komt uit een aanval over links nogmaals succes voor de Ettenaren als van Beers met een verraderlijk schot voor de tweede maal Dieleman het nakijken geeft (02). Zelfs dit doel punt had geen enkele gunstige reactie in de Axelse ge lederen tot gevolg. De strijd bleef ook nu kleurloos. Linksbuiten Dieleman kogelde eenmaal in de uiterste hoek. Voor beide doelen ontstonden kansen maar de doelwachters zijn op hun qui vive. De Axelse doel man verrichtte uitstekend werk en was met rechts back Jansen veruit de beste man in de oranje-ploeg. Ir. de laatste phase van de wedstrijd noteerden wij rog een scherpe schuiver van Jonkman die He7~mons met veel moeite stopte, terwijl linksbuiten Dieleman het doel te hoog zocht, maar toen viel dan ook het scherm en had de zwakste ploeg loon naar werken gekregen. Wel triestig, dat juist deze slechtst gespeelde wedstrijd van dit seizoen onze stadgenoten het 2e klasserschap kost en de degradatie thans definitief is. De scheidsrechterlijke leiding was onberispelijk en correct. ZJïEUWSCH-VLAANDEREN HOUDT TOCH TWEE TWEEDE-KLASSERS. b qo Op dezelfde dag dat de Axelse oranjehemden te Bergen op Zoom de vlag moesten -strijken voor het sterker spelende Internos ging bij de Sasse oranje- witten de vlag in top. In, een sportieve wedstrijd tegen Veerse Boys is het Corn Boys gelukt met een zege van 30 het 2e klasserschap te behalen. Dat de vreugde in Sas van Gent algemeen was behoeft geen betoog. De promotie-competitie werd aanvankelijk met twee ver- liespartijen gestart, maar Corn Boys gaf de moed niet op. De beloning voor deze volharding werd zondag bereikt. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot stroomden de supporters het, veld op en werden de spelers triomfantelijk op de schouders gehesen. Deze promotie van Corn Boys betekent dat ondanks de degradatie van Axel het volgend sei zoen toch twee Zeeuwsch-Vlaamse clubs in de 2e klase opgenomen zullen zijn. aar verkeerslichten zijn, wordt de beschermde tjangersoversteekplaats aangeduid door de ara en aan weerszijden een oranje bol, die op idere plaatsen wél, maar hier geen knipper- .cht uitstraalt. De bestuurder van de auto op .e voorgrond mag bij groen licht afbuigen. In. dit geval doet hij het naar rechts, waar de voet gangers mogen oversteken, omdat het rijverkeer Jaar stopt voor het rode licht. Het is bij zo'n af buigende manoeuvre onvermijdelijk, dat de voet gangers gehinderd worden. Ze mogen door het ijverkeer echter niet in gevaar worden gebracht. Bij dat hinderen moet het rijverkeer de uiterste voorzichtigheid in acht nemen. Het is een sa- nenspel. De voetganger moet rekening houden met afbuigend verkeer en dit moet zich ook, zo veel mogelijk, richten op hém. s I A iMyyHTKh'ja-SKy ge K V ra V V ra V 3 <5 •g 1661 bberf 5 w

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3